Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 2 тема

  • 95 159
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 199

Благодаря   bouquet съжалявам за спама, но продължавам да питам. Мъфините с боровинки са с мляко, а стават ли глетави?
Аз досега съм нямала рецепта която да е с прясно мляко и да не е ставала глетава или поне не бухва  Sick

# 121
  • Мнения: 1 777
Моите с боровинки са с прясно мляко и не стават глетави,а са едни пухкави  и си бухват нормално.Мисля ,че някой ги прави по-мойта рецепта и им харесаха.Не помня кой беше.

# 122
  • Мнения: 1 234
Аз досега съм нямала рецепта която да е с прясно мляко и да не е ставала глетава или поне не бухва  Sick
Тези последните са с прясно мляко, и със сигурност не са глетави. Досега бях правила само с кисело мляко. Да не е нещо от печенето, температурата  newsm78, по принцип няма причина.  Дори не очаквах толкова да бухнат тия с прясното мляко, а като че ли са най-надутите. 

# 123
  • Мнения: 2 090
Моите с боровинки са с прясно мляко и не стават глетави,а са едни пухкави  и си бухват нормално.Мисля ,че някой ги прави по-мойта рецепта и им харесаха.Не помня кой беше.
Аз ги правих 2 пъти-поради липсата на боровинки,единия път с череши,единия с ягоди.Страхотни бяха станали наистина Peace

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Коя рецепта с боровинки на Pety коментирате?
Защото има две и разликата е, че едната е с масло.
Искам да пробвам и аз)

# 125
  • Мнения: 9 092
пробвай тази с маслото  Crazy много вкусни  Peace

# 126
  • Мнения: 2 090
Аз за тези говорех-Боровинкови мъфини на Pety   bouquet

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Благодаря, ще ги пробвам   bouquet
Рецептата ме подсети да ви попитам друго.
Когато правя рецепта с разтопено масло, го прибавям към студеното мляко и маслото се втърдява. И всъщност рецептата си става с масло на топчета  Crazy
За резултата няма проблем, но все пак така ли се получава и при вас?

# 128
  • Мнения: 321
здравейте момичета и в частност fiama,съжалявам за закъснението с което ви отговарям,но по ред причини виждам пощата си едва днес. и така рецептата е следната. аз и друг път съм писала за тази разновидност на мъфините. с течение на времето ,опитите ми и различните вариации смятам ,че тези наистина си заслужават.   3 яйца.,150 гр. черен качествен шоколад.,100гр.масло., 75гр.захар., 75гр.брашно., 6 квадратчета от шоколад "милка-крем" или друг млечен., 6 квадратчета бял шоколад/той може да бъде заменен пак с млечен,ще рече 2 квадратчета млечен/точната рецепта е с два вида шоколад.  загрявам на 200 градуса фурната или в моя случай на 180 с обдухване.  разтопявам черният шоколад и маслото в микровъл.фурна внимателно за да не се пресече. разбивам яйцата и захарта до побеляване и към тях добавям шоколадово масленият крем. след като се смесят ,добавям и брашното. 6 формички за мъфини намазвам с масло и поръсвам с брашно. във всяка слагам от сместта  до половината на формичката,слагам по 1 квадратче млечен и 1 бял шоколад и допълвам формичката с тесто. пека 8-максимум 10 минути. изчаквам да се охладят преди да извадя от формите.най добре е да се хапват хладки,защото вътрешността им е течна и в това е прелестта им. аз ги сервирам с топка сладолед.ако останат за следващия ден/в което се съмнявам/преди сервиране ги затоплям за 15 секунди в микровъл.ф-на.най-важно е печенето ,в никакъв случай не увеличавайте минутите.

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 23:01 от чушчица

# 129
  • Мнения: 2 090
Днес спретнах едни смокинови мъфини,и едни шоколадови  chef.Смокиновите ги правих за втори път,първия толкова бързо се ометоха,чак не можах да ги снимам Crazy.ghost 13bouquet за рецептата!

# 130
  • Мнения: 321
" newsm78dessi" моля те кажи къде да намеря рецептата за смокиновите мъфини

# 131
  • под тепетата
  • Мнения: 9 170
 Не мога да се въздържа да не похваля къпкейкчетата с праскови на esy - превъзходни са ! Вече 2 пъти ги правя като днес са двойна доза. Хрупкави отгоре, меки и сочни вътре , децата ги унищожават за нула време  Laughing
 Благодаря за споделената рецепта   bouquet

# 132
  • Мнения: 2 090
чушчица,ето- Мъфини със смокини (първата рецепта Wink).

# 133
  • Мнения: 60
Не мога да се въздържа да не похваля къпкейкчетата с праскови на esy - превъзходни са ! Вече 2 пъти ги правя като днес са двойна доза. Хрупкави отгоре, меки и сочни вътре , децата ги унищожават за нула време  Laughing
 Благодаря за споделената рецепта   bouquet
Може ли рецептата, че неуспях да я открия Embarassed. Решила съм да пробвам мъфини с праскови

# 134
  • под тепетата
  • Мнения: 9 170
eli_viki , на 5-та страница са -предпоследни. Опитай, няма да съжаляваш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт