"Тwilight"/"Здрач"- сагата: тема 25(за кандидат вампири/върколаци)

  • 14 837
  • 425
  •   1
Отговори

Анкета

Ако сте новороден вампир и имате избор,към кое от вампирските семейства бихте се присъединили?

Опции:

  • Мнения: 229
                                                                                          
                                                    



                                                                                            
 
Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" ще започне снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

Темата има следните  правила (приети след демократично, понякога бурно, обсъждане  Laughing)


Всички книги от сагата се обсъждат свободно- без предупреждения за спойлери. На новите фенове се препоръчва да прочетат първо всички книги. Решението в крайна сметка е Ваше, това е просто препоръка, но доста от нас са на мнение, че книгите страдат от недостатъци, текстът на места е доста тромав и ако се знае предварително какво се очаква, удоволствието от четенето се разваля.

Дискусията в темата се стреми да избягва циничен или вулгарен език и заяждания межу пишещите.

Ако ще се обсъжда деликатна тематика (от изрично сексуално естество, анатомия, физиология и т.н. ) мненията следва да се маркират в бяло, като преди това се пише, че следва текст в бяло. Маркирането става както от менюто  "Промени цвета" се избере например червено, но в скобите, ограждащи маркирания текст, на мястото на "red" се изписва "white". (няма готова опция за бяло, затова трябва да се изпише изрично)

Всеки ден за темата отговаря по един “дежурен”, които играе ролята на “редактор”- пуска бюлетин с новини и връзки, посреща новите членове и при нужда, напомня или разяснява правилата на общуване и писане в темата. Тъй като информацията за "Здрач" в интернета е всеобхватна и невинаги вярна, желателно е  “новите” фенове да не публикуват постове от рода на “Не знам дали е пускано преди, но намерих това…” или “Чухте ли, че еди-какво си..”, за да не се разводнява дискусията.

За всички - ако имате предложения и въпроси, винаги можете да пуснете лично съобщение към "редактора" за деня, включително с предложения за включване на "стар" материал в бюлетина (любими интервюта, снимки, видео, гифове и т.н.). Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.  

Ако желаете да станете ”редактор" или ако имате предложения към организацията на темата, можете да го заявите в пост в темата.

Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Дневните бюлетини и фен-материали от съфорумки в темата- включително фенфикшън, писан от WomanitKa- можете да намерите на www.twifanzone.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук

Предишни теми

 Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"

Съобщение за старите фенове Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на veselinka на staykovaveselina@gmail.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.
























Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 00:49 от Christabel

# 1
  • Мнения: 3 818
Таман почнах да пиша в старата тема, то нова цъфна. Където съвсем няма ммясто за мен, защото не попадам в категорията на кандидат вампирите Crossing Arms Laughing
Но все пак ще си напиша, каквото исках да ви кажа, а то е - не бързайте да отписвате филма толкоз рано Wink
Това са само два трейлъра, а както знаем, накрая може да се окаже, че трейлърът няма нищо общо с духа на самия филм.
Аз лично се опасявам, че ще наблегнат на любовното между Джейкъб и Бела, което ще е тъпо, защото тяхната връзка съвсем не е такава. Дори от страна на Джейкъб, който си е напълно влюбен в нея, сякаш става дума по-скоро за огромна духовна любов, а не толкова за физическа.
Но пък от играта на Тайлър не сме видели почти нищо досега, така че да се въоръжим с надежда Wink На мен ми харесва, че са избрали точно него, защото е един такъв зъбато-чаровно-усмихнат, точно както си представям Джейкъб. Вярно, на трейлъра си съблече тениската в стил "стриптизьор на работа", но да се надяваме, че не всичко ще бъде изиграно по този начин Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 124
привет мацки   bouquet
аз не съм от редовно пишещите   Winkседя си горе кротко на балкона, чета  следя и ви се радвам  Hugразгледах снимките от срещата,страхотни сте. Flutter  не обичам торта,но от тази бих хапнала Mr. Green
всеки ден чета супер бюлетин  Peaceза което благодаря
лека вечер

п.п.ее Christabel  кубчето много ми хареса

# 3
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 437
Май ще си усъмна на компа. Взех, че попадна на една тема в Готварския и  ooooh!
Кълънови защо ги няма newsm78

# 4
  • Мнения: 0
Аз лично се опасявам, че ще наблегнат на любовното между Джейкъб и Бела, което ще е тъпо, защото тяхната връзка съвсем не е такава. Дори от страна на Джейкъб, който си е напълно влюбен в нея, сякаш става дума по-скоро за огромна духовна любов, а не толкова за физическа.
Но пък от играта на Тайлър не сме видели почти нищо досега, така че да се въоръжим с надежда Wink На мен ми харесва, че са избрали точно него, защото е един такъв зъбато-чаровно-усмихнат, точно както си представям Джейкъб. Вярно, на трейлъра си съблече тениската в стил "стриптизьор на работа", но да се надяваме, че не всичко ще бъде изиграно по този начин Simple Smile
А аз се надявам Тейлър да бъде така убедителен, както в Здрач. Само 3-4 сцени, но  влезе в тях, и  ги изигра  много спонтанно, леко и естествено. И накрая, когато показа “вродената” , но още неосъзната неприязън кам вампирите.
А колкото до новата сцена-В Новолуние, май като пътуваха с колата Бела се заплесваше по външния вид на Дж. И точно тогава го “видя” за първи път. И му каза, че е красив. Ако това го няма във филма и в новата сцена са обединили нещата, май няма как да се избегне акцента върху външния му вид.
П.П. Радвам се, че има толкова неспящи. И аз май ще осъмвам пред компютъра


# 5
  • Мнения: 3 818
А колкото до новата сцена-В Новолуние, май като пътуваха с колата Бела се заплесваше по външния вид на Дж. И точно тогава го “видя” за първи път. И му каза, че е красив. Ако това го няма във филма и в новата сцена са обединили нещата, май няма как да се избегне акцента върху външния му вид.
П.П. Радвам се, че има толкова неспящи. И аз май ще осъмвам пред компютъра


Точно сега го четох това - като пада и Джейкъб й дава тениската, той просто я съблича и й я хвърля, няма никакви такива събличаници на забавен каданс и ахване от страна на Бела Laughing Но след това по пътя към болницата тя наистина му казва, че е красив. И въпреки това, пак няма такъв подтекст, какъвто се опитват да ни покажат. Даже се беше притеснила той да не го изтълкува неправилно.
Разбирам, че трябва да съкращават, но като изрежат по средата нещата между две сцени и изведнъж акцентът става съвсем различен.

# 6
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 437
Аз си спомням друго от книгата. Бела го "вижда", когато той се качва на мотора и го оглежда като прави заключението, че тя надали стои толкова готино на мотора както той Wink

# 7
  • Мнения: 3 818
Аз си спомням друго от книгата. Бела го "вижда", когато той се качва на мотора и го оглежда като прави заключението, че тя надали стои толкова готино на мотора както той Wink
Да, но тогава не ставаше дума толкова за красотата му, а за майсторството, с което кара мотора.
Изглеждаше атлетичен и истински професионалист, докато се надвесваше над дръжките, главата му ниско и лицето му напред, като лъскавата му коса се виеше по червеникавокафявата кожа на гърба му. Очите ми се присвиха завистливо. Бях убедена, че не изглеждах така върху моят мотоциклет.

А след това в колата му казва:
Мускулите му бяха от дългият, жилав тип, но определено бяха там под гладката кожа. Кожата му беше в такъв хубав цвят, че направо умирах от завист.
Той забеляза погледът ми.
- Какво? - попита той, внезапно притеснен.
- Нищо. Просто не бях забелязвала преди. Знаеш ли, че си един вид красив?
Веднага щом думите се изплъзнаха от устата ми се разтревожих да не приеме /импулсивното ми изказване по грешният начин.
Но Джейкъб просто извъртя очи.
- Ударила си главата си доста силно, а?
- Сериозна съм.
- Е, тогава, благодаря. Един вид.
Ухилих се.
- Един вид нямаш проблеми.


Това е фенският превод, но предполагам, че е спазен общия смисъл, че нямам Новолуние под ръка.
Аз поне въобще не го тълкувам така, както ни го внушават в трейлъра Simple Smile

# 8
  • Мнения: 0
Хоп и аз тука при неспящите  Hug- нали трябва да си проличи, че сме кандидат- вампири. Laughing Аз принципно искам да съм от семейство Калън Mr. Green но от възможните избрах Волтури-ще имам специални възможности-ще мога да омайвам всички с очарованието си и ще си омаям на първо място Едуард Mr. Green Хайде лека нощ сега и от мен- да сънувате - кой Роб, кой Тейлър кой каквото иска- само да е хубаво! Hug

# 9
  • Мнения: 354
izvinete latinicata,no pisha ot telefona.anketata e super,oshte ne moga da resha...
Utre na sveja glava poveche po temata za Jacob...

# 10
  • Мнения: 0

Аз поне въобще не го тълкувам така, както ни го внушават в трейлъра Simple Smile
Аз също не съм очорована Fairy  и дано само това да е. Ама всички сме вдигнали много високо летвата. Пък и  толкова рядко се случва да ни хареса филм, след като ни е харесала книгата.

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Много си падам по Ирландско кафе.
Всъщност, темата за алкохола нещо хич я няма в пустата му поредица  Mr. Green
Не стига, че са вегетарианци, ами и въздържатели на всичко отгоре  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 3 818
Хм, сега го изгледах повторно този щекотлив трейлър. И установих, че ако се абстрахираме от пищящите девойки при вида на събличащият се Джейкъб, всъщност положението може би не е чак толкова страшно Laughing

# 13
  • Мнения: 17
Добро утро на всички кандидат вампири и върколаци Simple Smile

Хайде по едно виенско кафе за събуждане 

Кристабел анкетата се е получила много добре, аз гласувах за Клана Денали и вегетарянството. Peace

# 14
  • Мнения: 3 575
Добро утро, момичета  Hug

Защо наистина ги няма Кълън??
Колебая се кои да избера.... Денали като идея стават, но заради Таня и Ирина не искам.
Така и не можаха да ми станат симпатични.

Може би някой от европейските кланове.... не ми се напуска добрата, стара Европа Wink

Общи условия

Активация на акаунт