121–Слънце жарко над арабско грее–да се сбъдне това,за което всяка от нас копнее

  • 22 362
  • 295
  •   1
Отговори
# 210
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
nikito71 , нищо специално не е. Вариш макароните, аз ползвам такива като спиралки или мидички. Отделно задушавам тиквичките и лук повечко и го слагам при изцедените макарони. Изпържвам каймата и я добавям при другите работи, меша се всичко, слага се зехтин и настърган кашкавал. Това е. Подправки не слагам заради Каруми, но мисля, че нана ще върви, или босилек, а може и обикновена чубрица.

hadil , ще се радвам на рецепти.
А за Ирак си права, и той ми е в списъка от много време. Още бях в гимназията и една съученичка, на която баща й беше партийно величие, едно лято ходи до Ирак и после показваше снимки. Голяма красота!

Делта, разкажи за Огнена земя. Какво си правила там? Знам, че е студено, но аз обичам такива пусти места, на края на света, чувствам се страхотно в пустошта.
А в Перу точно за това отивам-за разните плетени работи Mr. Green, заради ламите и Мачу Пикчу.

Файма, много си хубава, верно е!

beba_momo, благодаря! Разчуства ме!  bouquet

В София дойде дългочакания хлад.
Един поздрав от мен http://www.youtube.com/watch?v=IVYo3XOwL5A&feature=related Най-добрата-Фейруз!

# 211
  • Мнения: 171
деси - с Хана поддържам контакт. Аз самата нямам деца - все още не съм си взела домашен любимец (тоест мъж) ! шегувам се естествено - нямам лоши чувства към мъжете. За сирийското училище питам защото може би тази година ще преподавам там, а по-миналата година също преподавах, но ми се искаше да чуя впечатления от майките и да видя дали имат някакви насоки за подобряване на процеса. а за рецептите кажете какво да ви пиша, за да не препълвам темата с известни неща.

# 212
  • Мнения: 52
моми4ета и аз искам да ви видя,но ще по4акам.за рецепти пишете имате мн вкусотии сигурна съм.но нз дали ще намеря от вашите подправки. newsm78

# 213
  • Мнения: 171
а за подправките сте прави. ето защо първото нещо, което ще запиша е как се прави една от универсалните смеси. аз ще запиша как аз я правя, а вие си преценете количеството и пропорциите според това колко ви трябва.
кимион - 400 грама
черен пипер - 300 грама
лют червен пипер - 150 грама
сладък червен пипер - 100 грама
бял пипер - 50 грама
джинджифил - 150 грама
индийско и мадраско къри по 150грама
кардамон - 20 грама
канела - 10 грама
карамфил - 10 грама
бахар - 50 грама
кориандър - 50 грама
куркума - 30 грама
Всички подправки ги има в България.

Една рецепта за малките тиквички (ако са по-големи ги разделете на две, за да се получат лодки и пак ползвайте рецептата).
обелените тиквички се пържат цели като преди това правите един страничен разрез, така че в двата края да остане тиквичката затворена. след като изпържите тиквичките леко натиснете вътрешната им част или дори извадете малко от нея, за да има място за плънката. Плънката се прави от мляно телешко месо, което се запържва с описаната горе подправка, малко магданоз и две скилидки маринован чесън, ако искате по-силен чеснов аромат ползвайте обикновен немаринован чесън (ако не обичате не слагайте аз също не съм особен любител на чесъна). пълните тиквичките и ги нареждате в една тавичка, средно дълбока. отделно си подготвяте доматен сос - смлени домати, същата подправка и една люта чушка, всичко това леко го сгъстявате на котлона и заливате с него тиквичките. печете във фурната и добавяте магданоз.
значи разчитам на това, че сте добри готвачки и не съм писала пропорции и време, но ако някой е начинаещ да пита.
забравих да кажа, че смеската е люта, така че внимавайте с количеството.

# 214
  • Egypt
  • Мнения: 132
hadil, чудесна рецепта, благодаря ти, давай още. Обаче сега момичета да ви кажа моя проблем, и да не ми се смеете, че аз малко съм като принцесата с граховото зърно. Та и тука и в старата къща печките са газови, и не знам как действат фурните им  Hug Blush Старата я запалих няколко пъти, с един вестник каза хабибито, ама то огъня беше само отгоре  Thinking Сега тая и да я запаля не мога, чувам газта, тикам огъня, не пали. И си готвя само на котлоните, ко да правя. Ако има някой с опит да свирка, че едва удържам фронта, аз нали му разправях на доктора, че съм велика готвачка, за да го омая, и сега няма да се излагам я.
Беба, Жасмин- благодаря  Simple Smile
Делтич, голямо лапане ще падне, ще горим в ада, да знаеш, за това трябва да компенсираме другаде, да правим някакви богоугодни дела.
Забравих да напиша за Ирак- значи гледахме скоро един филм, действието се развиваше на някаква друга планета, едни камънаци, едни планини от скали, аз викам на мъжа ми- това е снимано в Ирак, пък той вика, че Ирак е зелен. Аз взех да споря, ама като не съм била...

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 22:05 от faima

# 215
  • Мнения: 171
най-лесно е да вдигнеш долната пластина във фурната и там ще видиш двете тръбички с дупчици за газта и палиш там, ама не пускай първо силно газ, за да не се опърлиш.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 22:58 от hadil

# 216
  • Мнения: 3 804
хадил , ясмин имам една молба ,за да не се губят рецептите ,пуснет ги тук

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193235.0

фаима и свеки има газова фурна,но не я харесвам,не пече равномерно.Моята си е на ток.

# 217
  • Мнения: 2 171
Беба_момо, благодаря ти за разяснението и за поздрава  bouquet. Абсолютно разбираемо е да има хора, които да проявяват нездрав интерес към тази тема, предвид отношението и мнението на голяма част от българите за арабите. Не се бях замислила, че причината може да е такава Rolling Eyes.

Фаима, и аз си представях Ирак като пясъчен и каменист пустинен пейзаж, но мъжът ми ми обясни същото като твоя - било зелено и красиво Simple Smile.

Рецептите ви ми идват точно като по поръчка. Хич, ама хич ме няма в готвенето Blush. Общо взето знам да правя едни макарони, кавърма и пиле с броколи и сметана и все си въртя тези 3 манджи. Но вече ми се налага, ща не ща, да се уча да готвя и да разнообразявам манджите, че иначе ще си уморя мъжете от глад Joy

# 218
  • Мнения: 171
в интерес на истината нездрав интерес винаги може да има независимо от етноса и религията. ако трябва да сме честни има доста добра пропаганда, която работи за 'имиджа' на арабите.... а и самите араби не винаги сме цвете. идеален народ няма, но наистина в един такъв майчински форум е срамота да се издребнява. аз така и не съм мярнала досега никакъв гаден пост, но смятам, че е добре да ударите една чаша лимонов сок и ще разберете, че от нищо няма да ви стане по-кисело  Grinning

# 219
  • Мнения: 1 655
Здравейте момичета!
Не съм писала от цяла вечност.
За старите ветерани на темата съм позната , за новите не знам вече как да се представя!
В момента съм в БГ, бях в Кувейт , женена за пакистанец, но вече разделени. Имам момченце на 3г Сами.
Прочетох последната станица и само нови никове виждам, може да са познати хора но са с нови никове така че се оплетох, само Ясминката познах .
как е мъника сигурно вече доста е пораснал.
Аз доколкото помня имах снимки в един общ албум та може и да сте ме виждали. Иначе с някои поддържаме картинката във Facebook.
Незнам какво да напиша наистина но се чудех какво ли става тук. А съм и нощна смяна та се чудех какво да правя. Иначе в къщи като съм намам никакво време за нет.
Аз съм тук до 7 сутринта, а и утре вечер съм нощна смяна така че сън на линия!

# 220
  • Мнения: 3 804
ум Сами добре дошла отново  Hug  bouquet ,ще се разконспирирам dtti  Grinning ,целуни Сами  Heart Eyes

# 221
  • София
  • Мнения: 18 116
Здравейте дами,
Върнахме се от басейна, децата се забавляваха много-плуване с бански,после хвърляне с дрехи, ядене, танци, торта....! Grinning
Беба-момо,разсърдих се... WinkИ на  мен ми се искаше да ме поздравиш с изпълнение на Led Zeppelin. Crossing Arms Шегувам се....Но на времето по стената си имах доста снимки на Робърт Плант. Heart Eyes
Хадил,съвършено си права, идеален народ няма,някои араби също имат доста трески за дялане, но пък е факт,че  в България по презумция отношението към тях е силно негативно.Разговорът ми с досадната  госпожа, пътуваща до мен в рейса от Атина насам, е поредното доказателство....Извини ме за любопитството Embarassed, но от по-горния ти пост разбирам, че имаш арабски корени.Ако е така, шапка ти свалям за отличното владеене на българския.Един ден, в близко бъдеще, именно така си представям и дъщерите си, отлично владеещи матерния си език, бащиния-също! Peace
Астарта,никой не се е родил научен, тази  изтъркана сентенция с пълна сила важи и за готвенето! Mr. GreenВ първите месеци от брака ни, половинката ми се грижеше за по-завързаните манджи.С времето придобих нужния опит, внесох малко творчески подобрения и към днешна дата, 16 години по-късно, мога да кажа, че се справям далеч по-добре от учителя си! Mr. GreenЧети,питай, пробвай се ,един път ще се получи , друг път -не, но най-важно е желанието .. Peace
Гледам  споделяте списъци на прекрасни кътчета от земята, все места, които с огромно задоволство бих посетила. PeaceПодобно на Ясмин обаче, обичам по-затънтените, по-безлюдни места, свързвам ги с повече спокойствие и уют...Но този факт не ми пречи с кеф да се насладя за кратко и на останалите райски кътчета.Само свирнете и тръгвам... WinkПък дори и само виртуално! Peace


# 222
  • Мнения: 1 655
Ех Dtti, Радвам се да видя/прочета/ стари муцунки!
Как са принцесите, сигурно много са пораснали, а и Даяна сигурно е станала малка госпожичка вече!
като гледам сами расте сякаш не той полива цветята ами някой него полива с лкейката!
Сега ще се опитам да постна енд анегова снимка да му видите муцунката !

# 223
  • Мнения: 1 655
Тук временно беше снимката на сами!

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 10:34 от um_sami

# 224
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ум, така е пораснал палавникът, радвам се,4е се обади! умувах дали си фри за едно палаво рандеву! Hug Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт