Как се прави Шкембе чорба?

  • 42 004
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 430
Не мога и не мога да я направя,а мъжа ми така я обича! CryСподелете вие как я приготвяте и с какво чистите шкембето?

# 1
  • Мнения: 589
Споделете вие как я приготвяте и с какво чистите шкембето?
Тъкмо в съседна тема споделих, че това няма да го сготвя никога...
 Относно чистенето- не си ли купувате чистено шкембе? newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 1 197
Сваряваш шкембето хубаво. Нарязваш го. Трябва да има съвсем малко вода. Доливаш прясно мляко. Сол,  черен пипер. Правиш запръжка - олио, брашно и  малко червен пипер. И готово.
Отделно си правиш чесън и оцет.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 457
То и аз понеже не ям шкембе, си я правя с джолан, телешки или свински или пилешко.И запръжката не с олио, а с масло.Дъщерята я хареса с джолан, сина не.За шкембе съвет не мога да дам. Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 862
Не съм готвила шкембе, но един приятел го правеше превъзходно. Заедно със шкембето, задължително слагаше да се вари и джоланче... хубав и силен бульон се получава  bowuu

# 5
  • Мнения: 940
Аз купувам готово сварено шкембе, нарязано на лентички. Понарязвам го още малко, избирам някаква рецепта (никога една и съша да си кажа честно) и го правя. Но е толкова рядко, че....Освен мляко, слагам и малко от сухата супа с вкус на шкембе да засиля ароматите.
Предпочитам шкембенцето с масло.

# 6
  • Мнения: 430
Аз също го предпочитам с масълце Laughing,но мъжа ми като обича чорба,искам не искам трябва да се науча да я готвя!

А относно чистеното шкембе,веднъж бях взела уж чистено ,измих го с вряла вода и го сварих ако знаете как миришеше и аз си мисля,че не е било изчистено както трябва,за това искам да знам как да си го доизчистя като го взема!

# 7
  • София
  • Мнения: 15 457
Съвсем немиришещо няма да намериш никъде.

# 8
  • Мнения: 430
Съвсем немиришещо няма да намериш никъде.

Е то това е ясно,не готвя от вчера,че да очаквам напълно немиришащо шкембе! Angry

# 9
  • София
  • Мнения: 7 863
Аз също си падам по джолана. Става перфектно.
Пробвах между другото и с риба и се получи наистина добро ястие.

# 10
  • Мнения: 589
Пробвах между другото и с риба и се получи наистина добро ястие.
Т.е.- рибата замества   шкембето  в чорбата?
 Или и  шкембе, и риба? newsm78

# 11
  • Мнения: 311
Аз чистя шкембето като го заливам с почти вряла вода, след това се остъргва с нож и става снежно бяло. Сварявам го (в тенджера под налягане) и го нарязвам. Запържвам брашно с мааалко червен пипер и наливам водата от варенето и прибавям нарязаното шкембе. Застройка с кисело мляко, хубаво разбито да не стане на топчета. Чесъна и лютия пипер са ясни.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 197
Аз също го предпочитам с масълце Laughing,но мъжа ми като обича чорба,искам не искам трябва да се науча да я готвя!

А относно чистеното шкембе,веднъж бях взела уж чистено ,измих го с вряла вода и го сварих ако знаете как миришеше и аз си мисля,че не е било изчистено както трябва,за това искам да знам как да си го доизчистя като го взема!

По принцип баба ми която е готвачка, ми е казала че шкембе се чисти със сол. Почистваш го ако има черни работи по него след това го натриваш хубаво с сол, ама като казвам хубаво значи около 1/2 час. След това се измива от солта и се вари. Изчистено по този начин никога не е мирисало. Друг е въпроса, че на мен вече не ми се занимава така да го чистя и си купувам полусварено.
 

# 13
  • София
  • Мнения: 4 141
Знам , че докато се вари шкембето не му се слага сол, като при боба за да уври.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 863
Пробвах между другото и с риба и се получи наистина добро ястие.
Т.е.- рибата замества   шкембето  в чорбата?
 Или и  шкембе, и риба? newsm78
Рибата замества шкембето.

Общи условия

Активация на акаунт