Работа с Pattern Maker

  • 12 777
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Пускам тема, чрез която да си помогнем да разберем по-добре програмата. Лично аз я имам но не мога да работя с нея. Моля нека тук задаваме въпроси, а знаещите да ни отговарят  Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 411
И аз се нареждам да се уча  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 924
И какво питаме?Simple Smile
това е вместо запис  Simple Smile

# 3
# 4
  • Мнения: 2 924
Не съм някой специалист и се надявам да се включи някой, който наистина я владее-  има много тънкости:)
Но докато чакаме да се включи, направих една инструкция в снимки- стъпка по стъпка.
С тази инструкция искам да дам едно нагледно обяснение как с помощта на програмата ,
от снимка става дизайн на гоблен.
И искам да подчертая се това далеч не е дизайна по който трябва да се шие.
Ще има нужда от доста обработка, която програмата не може да направи .

Ето тук сложих снимките, като на тях съм написала и обясненията. Wink

# 5
  • Мнения: 260
Нека аз да задам първия въпрос.  Grinning Как става преобразуване на схема, която е в Pattern maker в графичен формат (така ли се казва  Blush )?

# 6
  • Мнения: 2 924
най-лесно е от File--Export to graphich file.
НО в този случай цялата схема се прави в един графичен файл- т.е една графика.
Когато се принтира ще трябва да се раздели на няколко листа, за да се виждат знаците:)
Аз ги конвертирам като първо правя файла pdf и после този файл го правя в няколко файла, графични- .
После ще направя снимка как го правя, сега ще трябва да излизам:))

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 143
То не беха теми то не бе чудо

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 552
То не беха теми то не бе чудо

Ако не те интересува или не ти е интересно, може да не влизаш, просто подминавай. Аман от заядливци!  ooooh!

# 9
  • Мнения: 568
И аз се записвам в темата.Направихме два гоблена с  помощта на програмата  и планувам още един ,така че ще ми е полезно всичко коментирано тук.

# 10
  • Мнения: 87

Aз също се записвам в тази тема - много бих искала да науча тази програма.Ще следя темата с интерес.

# 11
  • Мнения: 455
То не беха теми то не бе чудо
Аманот тая досадница. Виж драга темата съм я направила за хората, които ги интересува, не за такива като теб, които се чудят с кого да се ядат. Да те питам нещо? Тем критическата ли те гони, или мъжа ти кръшка че търсиш с кого да се захванеш?
Хайде спирай вече че не се траеш
Сега по темата. Много искам да направя гоблен по снимката на дъщертя ми. Моля знаещите и можещите за помощ  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 568
Много искам да направя гоблен по снимката на дъщертя ми. Моля знаещите и можещите за помощ  Heart Eyes

Аз  не съм много знаеща и с помощта на мъжа ми за правенето на схемите уших тази снимка на дъщеричката ми и тази на мъжа ми има ги и снимките за сравнение.Сега планувам и на сина ми да направя ,но аз обичам да експериментирам и  изпълнението ще е различно.Не разбирам много ,но ако мога с нещо ще помогна.
Аз пък искам да питам ,ако някой знае,как се слага контур с програмата и става ли автоматично?Благодаря на всички отзовали се  bouquet

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета! Аз не шия гоблени и не зная до колко ще съм Ви от полза, но разгледайте този сайт http://www.igolki.net/cat-all.html. Hug

# 14
  • Мнения: 2 924

Аз пък искам да питам ,ако някой знае,как се слага контур с програмата и става ли автоматично?Благодаря на всички отзовали се  bouquet

не става за съжаление или за радост:)
Ето тук съм отбелязала в най-общи линии как се добавя контур/back stitch/ при правенето на схема за гоблен.

Общи условия

Активация на акаунт