Комбинирана пералня със сушилня?

  • 15 637
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Ще купуваме нова пералня и разглеждам предложенията.

Досега бяхме с Индезит, за нова бях харесала Уърпул, но сега като гледах и други ми хванаха окото.

Харесах една комбинирана на Канди пералня със сушилня и се зачудих.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021792

Досега не сме ползвали сушилня, но специално за зимата -мисля си ще ни бъде практично. В новия апартамент има тераса за лятното пране, но зимата ще си е зор със съхненето. Като навсякъде, де.

Сега разглеждах още харесах и няколко комбинации на Индезит. Те малко превишават сумата, която съм определила със 100-ина лева, но ако да са качествени. Ние от Индезит сме доволни, толкова години ни пере, и детето отгледа. Simple Smile 7-8 години не е мърдала.  Но комбинация?? Има една 800 оборота за 600 лева.

И една 1200 оборота - 700 и нещо лева.

Май ще се чудя между тях двете.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09041220
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038729

Или тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038730 , но тя ми е много отива вече нагоре с цената. Верно, че дсега като купим едва ли ще я сменим в близките 4-5 години най-малко, но все пак 1000 лева не можем да отделим. Много ни идват вече. Затова нещо в тоя клас, с тая цена трябва да се намери. Simple Smile Ако я вземе онлайн - то малко се снишава цената. Simple Smile  Simple Smile

Та чудя се - качествена ли е комбинацията? Някой с опит, или просто подочул може ли да каже.
Тази я харесах, защото се вмества в цената, която горе-долу сме предвидили да дадем за пералня - гледах май около 700 лева, ама не повече, ще отделим.
Гледам на другите марки са двойни цени. Но за Канди добри отзиви съм чувала, май, но за комбиниран уред??

Да ги купувам отделно - много ще ни се наблъска, няма място. Пък и чисто финансово - комбинираната е по-изгодна.

Много моля някой да ме просветли, че тука има няма седмица-10 дни трябва да купуваме, че се местим и ...  Peace

Thank you , girls. Simple Smile

А, а за Зероват отзиви?

П.П. Прочетох стари теми, в които е коментирано, но реших да попитам. Може да има пресен неописан до днес опит. Simple Smile

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 20:36 от SmaRt

# 1
  • Мнения: 101
Ако не робуваш на предразсъдъци, помисли за вариант пералня и сушилня отделно, но втора употреба. Един младеж в София внася Miele неща и дава добра гаранция, както и следгаранционно обслужване. В този форум го намерих и си взех двата уреда отделно. Miele си е Miele... 
За комбинираните уреди съм чувала само лоши отзиви. Само.

# 2
  • Мнения: 1 520
За робуване - не робувам. Но място нямаме.

Аз основно търся пералня. Сушилнята така или иначе ще се яви като екстра.
 Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 101
При нас са една върху друга. Дори по производство са изчислени за този вариант - имат нещо като релса между тях. Ще ги скрием в един общ висок шкаф. Само подхвърлям идея...

# 4
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Аз имам комбинирана пералня със сушилня Индезит. Купихме я миналата година за новото жилище, защото балконът е към оживен булевард и освен че е прашно, не бих искала да ми се вее прането над булеварда и да се вижда. Пералнята ми е с 1200 оборота и струваше 760 лв., консултира ни наш приятел, който работи в склад за бяла техника и ни я препоръча.
Много съм доволна, защото има разни функции: против намачкване и лесно гладене, центрофуга на 1200 и на 600 оборота, отложен старт (сутрин я нагласям да се включи примерно след 6 часа, така че като се върна от работа да е изпрала и изсушила току-що, иначе се овлажнява прането от стоенето в сушилнята с часове, а и се намачква много).
На мен ми върши много добра работа, особено за чаршафите. Само дето след това трябва веднага да се изгладят, защото са измачкани.
Най-удобно ми е да суша дънки, супер удобно е и излизат готови за обличане. Ползвам я и за сушене на хавлиени кърпи, на памучни тъкани и бельо, и за чорапи. Само със синтетиката и деликатните тъкани внимавам и избягвам сушенето, че докато се науча, съсипах някои блузи.
Така че аз съм много доволна, за първи път имам комбинирана пералня със сушилня. От марката Индезит също съм много доволна, освен че ми я препоръча специалист, Индезит има и майка ми (само пералня) и свекър ми (по-стара версия на Индезит пералня със сушилня, която работи повече от 10 години безотказно).
Малко дълго стана, но надявам се да съм била полезна.  Grinning

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
За ценовия диапазон, който си посочила май няма друг вариант, освен Индезит  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 14 486
Ако не робуваш на предразсъдъци, помисли за вариант пералня и сушилня отделно, но втора употреба. Един младеж в София внася Miele неща и дава добра гаранция, както и следгаранционно обслужване. В този форум го намерих и си взех двата уреда отделно. Miele си е Miele... 
За комбинираните уреди съм чувала само лоши отзиви. Само.

и къде си ги чувала тези отзиви?
аз пък не съм чувала лоши отзиви, нито мога да дам лош отзив за моя комбиниран уред.
много съм доволна, че пералнята ми има и сушилня, ползвам я и лятно време.
то според мен вече е задължително да си със сушилня, предвид мръсотията в градовете....

# 7
  • Мнения: 96
Да имаш сушилня е супер. Защо не и комбинирана, но аз лично не съм доволна от индезит (с нашата имахме много проблеми и даваше дефекти). Иначе знам, че колкото повече обороти, толкова по-добре.

# 8
  • Мнения: 4 187
Моята е 2в1, много съм доволна ! Ползвам я от 5г, надявам се още дълго време да ми служи  Grinning.  1200 оборота, Електролукс !

# 9
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И моята е 2 в 1 Кенди, на 7-8 г. вече. Доволна съм си от нея, единствения проблем е, че на времето когато пералнята е примерно за 5 кг, сушенето е за 2-2,5кг, което вече не е така. Тогава само много скъпите модели на Бош примерно не бяха така, но нямахме възможност за това. Другото, което е пак, тогава, Кенди бяха на пара, Индезит с реотан, от което повече се мачкат дрехите. А сега съм доволна, прането не се мачка повече отколкото само когато се пере. Така че поразпитай за моделите 2 в 1 на какъв принцип сушат. Също така виж дали имат повече програми за сушене, а не само една, а и гледай, ако има възможност класа на сушене също да е А или най-много В. На мен ми е удобно,ч е вечер си нагласям пералнята и сушилнята и сутринта си вадя прането готово. Естествено фукции Отл. старт, ел,=. везна, лесно гладене, кратка програма са си също голямо предимство. Дано съм ти била полезна.
 

# 10
  • Мнения: 96
Разликата при комбинираните е точно в класа, защото сушилните харчат повече ток и са клас В(в добрия случай). Това също е важно.

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Разликата при комбинираните е точно в класа, защото сушилните харчат повече ток и са клас В(в добрия случай). Това също е важно.
Повечето самостоятелни сушилни също са клас B, че и C, особено от ниския ценови диапазаон.

# 12
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Разликата при комбинираните е точно в класа, защото сушилните харчат повече ток и са клас В(в добрия случай). Това също е важно.
Повечето самостоятелни сушилни също са клас B, че и C, особено от ниския ценови диапазаон.

Единият модел, които е показала SmaRt е клас А и е хубаво да обърне внимание на това, дори и да е малко по-скъпа. Знам, че понякога е трудно да се отдели дори 100 лв повече, но все пак това е уред, който не се купува за 2-3 год, а понякога изкарва по 10 и нагоре.

# 13
  • Мнения: 26
Тази пералня е невероятна http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021792
Първо е 1300 оборота и по важното е че за пране и сушене капацитета и е все по 5 кг. Аз досега друга комбинирана пералня с равен капацитет на пране и сушене не съм срещал. И тъй като брат ми е притежател на такава и е много доволен от близо година е дебна в технополис да и падне цената а тя все си седи на 990 лв. Така, че и цената е супер и още в събота си драсвам към Варна да си е купувам защото е има само там.

# 14
  • Мнения: 334
Не е хубаво да е комбинирана по следната причина: пералнята за да пере добре, е нужно да има по-малък барабан, докато сушилнята - по-голям. Компромисът в размера на барабана е най-често за сметка на сушенето. Друг минус е, че пералнята обикновено е с двойно по-голям капацитет от сушилнята и половината дрехи се налага да се вадят преди сушене. И не на последно място, скапе ли се, оставаш и без пералня, и без сушилня. Нагряването за сушене също износва по-бързо уплътненията, които при пералнята са много важни. Но ако нямаш място, няма и какво да му мислиш, освен ако не ги сложиш една над друга, идеята е добра, стига да имаш място поне за това решение. Освен всичко друго, сушилня можеш да си вземеш и много евтино, докато за пералнята да похарчиш повечко пари (все пак тя е основният помощник в домакинството). Моите са отделни, след дълго мислене. От марките и аз заложих на Електролукс.

Общи условия

Активация на акаунт