"Тwilight"/"Здрач"- сагата: тема 22 (за супер напреднали)

  • 18 575
  • 435
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21

 
Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" ще започне снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

Темата има следните  правила (приети след демократично, понякога бурно, обсъждане  Laughing)

Обсъждат се свободно филма ”Здрач”, снимките на ”Новолуние” и "Затъмнение", и всичко свързано с тях. От книгите свободно се обсъждат "Здрач"/"Twilight", "Новолуние"/"New Moon", "Среднощно слънце"/"Midnight Sun" и "Затъмнение"/"Eclipse". Мненията за "Зазоряване"/"Breaking Dawn" трябва да започват с името на книгата с главни букви и ”спойлер” в скоби, маркирани в червено
 
    примерЗАЗОРЯВАНЕ(спойлер!!) Я кажете, защо мислите, че Бела …еди-  какво си  …"

Ако се цитира мнение със спойлер, цитирания текст трябва също да влючва предупреждение за това.
Нагледно обяснение как става маркирането на текста в червено става има тук.


На новите фенове се препоръчва да не четат спойлери (т.е. информация как ще се развие сюжета или как ще завърши дадена книга). Решението в крайна сметка е Ваше, това е просто препоръка, но доста от нас са на мнение, че книгите страдат от недостатъци, текстът на места е доста тромав и ако се знае предварително какво се очаква, удоволствието от четенето се разваля.


Дискусията в темата се стреми да избягва циничен или вулгарен език и заяждания межу пишещите.

Ако ще се обсъжда деликатна тематика (от изрично сексуално естество, анатомия, физиология и т.н. ) мненията следва да се маркират в бяло, като преди това се пише, че следва текст в бяло. Маркирането става както обяснението по-горе, като в скобите, ограждащи маркирания текст, на мястото на "red" се изписва "white". (няма готова опция за бяло, затова трябва да се изпише изрично)

Всеки ден за темата отговаря по един “дежурен”, които играе ролята на “редактор”- пуска бюлетин с новини и връзки, посреща новите членове и при нужда, напомня или разяснява правилата на общуване и писане в темата. Тъй като информацията за "Здрач" в интернета е всеобхватна и невинаги вярна, желателно е  “новите” фенове да не публикуват постове от рода на “Не знам дали е пускано преди, но намерих това…” или “Чухте ли, че еди-какво си..”, за да не се разводнява дискусията.

За всички - ако имате предложения и въпроси, винаги можете да пуснете лично съобщение към "редактора" за деня, включително с предложения за включване на "стар" материал в бюлетина (любими интервюта, снимки, видео, гифове и т.н.). Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар. 

Ако желаете да станете ”редактор" или ако имате предложения към организацията на темата, можете да го заявите в пост в темата.

Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"                Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                           
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                 www.funnytwilight.wordpress.com

Дневните бюлетини и фен-материали от съфорумки в темата- включително фенфикшън, писан от WomanitKa- можете да намерите на www.twifanzone.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук

Предишни теми
Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

     
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"

Съобщение за старите фенове Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на staro-novo на old_og_new@yahoo.com, заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

# 1
  • София, България
  • Мнения: 5 594
гласувах  - чела съм ФФ само на Бони и много много ми харесва  Heart Eyes

тук можете да четете ФФ на Бони  Heart Eyes

ФФ на Бони  Blush

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 17:38 от мона лиза

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 594
ДНЕВЕН БЮЛЕТИН
изготвен от Мона Лиза

НОВИНИ



- Пак слухове и жълти издания
Този път историята е, че Роб и Кристен са приключили връзката си, защото Роб сега е гадже с Емили. Списанието цитира няколко анонимни източника за това, как Роб отдавна е харесвал Емили и даже я бил предложил за Remember Me, както и колко добре се разбирали и каква хубава химия имат помежду си. Повече тук

- Бруно (новият образ- австрийски гей-  на комика Саша Коен, който преди игра Борат) също има мнение за Роб (или може би промотира новия си филм, като намесва Здрач)- вижте следното интервю, в което той го възхвалява (говорейки с немско-австрийски акцент) като "фантастичен", казва, че "сигурно е гей" и че "би трябвало да си свали тениската"

Кристен Стюарт на снимачната площадка на Runaways

Oще снимки тук

- Фотосесията на Роб !!!
Източник от въпросната фотосесия (на която фотографът е черпел вдъхновение от Ривър Финикс и Деймс Дийн) разказва, че Роб е бил съгласен на всякакви идеи и не се е оплаквал като са му хвърлили кофа с вода в лицето (за снимката с мократа тениска) или са го съблекли гол до кръста с якето без ръкави (когато бил казал, че има тяло на пред-пубертетно момиченце)

  

   




ето ги снимките HQ   тук

и тук  тук


- И сега...специален поздрав за отбор Емет-  Келън на колежанска вечеря в Западен Холивуд (ако сме разбрали правилно..) Повече инфо тук и снимки тук.



- Една стара-нова снимка от Монтепулчано (когато Кристен все още беше слаба... Laughing). Роб изглежда подходящо вампирясал. По-голяма тук.



- Нови доказателства от гардероба на Роб и Келън сочат към заключението, че двамата са двойка, щом си разменят дрехи.... Повече тук


старите бюлетини можете да прочетете  тук

бюлетинът изготви старо-ново, аз днес нещо тотално се ошашках ...
Бюлетинът е направен с резюмета , по молба на момичетата  Hug
както се казваше ... ще останете доволни  Flutter

# 3
  • Мнения: 1 343
Аз писах че бих 4ела с радост и други ФФ от други мами Simple Smile

# 4
  • Мнения: 10 008
Старо-ново, благодаря за пояснението.
Стич,  нa Джаспър носещ Starbucks caramel macchiato кой ли би могъл да устои! When darkness turns to light ще ми хареса, усещам.   bouquet

Аз съм чела първите 3 глави на Уоманитка и много ми харесват, бих чела ФФ и на други момичета от форума, в момента чета When Darkness Turns to Light по препоръка на Stitch.

# 5
  • Мнения: 200
За анкетата гласувах:

Още не съм чел/а на български, но като ми остане свободно време ще прочета на WomanitKa.  Hug

старо-ново и на теб имам да пращам снимки  ooooh!

Новите-стари снимки на Роб са  newsm81

# 6
  • Мнения: 109
Въведох своя глас за Уоманитка, която много ми харесва как пише Grinning С нетърпение очаквам всеки неин ред. Поздравления.
staro-novo е права за това, че съм фен на книгата, а не на филма. Виж, ако той беше направен по различен начин сигурно и него щях да бележа с червена точка. Извън темата ще си позволя да кажа, че досега само един филм, направен по книга ме е спечелил и това е "Изкуплението Шоушенк".
Не знам дали не сте го дискутирали случайно, но по мое скромно мнение актьорът, който играе Джаспър би изиграл много добре ролята на Едуард.

# 7
  • Мнения: 1 775
Стич,  нa Джаспър носещ Starbucks caramel macchiato кой ли би могъл да устои! When darkness turns to light ще ми хареса, усещам.   bouquet
Така си е, неустоимо... Дано ти хареса, ще се радвам да споделиш впечатления след някой друг ден, като понапреднеш или приключиш с четенето. Hug

Това са моите отговори:
Редовно чета фенфикшън на английски.
Още не съм чел/а на български, но като ми остане свободно време ще прочета на WomanitKa.
С интерес бих прочел/а фенфикшън и от други съфорумки тук.

# 8
  • Мнения: 21
Не знам дали не сте го дискутирали случайно, но по мое скромно мнение актьорът, който играе Джаспър би изиграл много добре ролята на Едуард.

Ау,,,приготви се за замерване с развалени домати от фенките тук Laughing
Между другото, чела съм нещо такова- слух, че или Джаксън е бил кандидат за ролята на Едуард, или че Стефени е казала, че той би бил по-подходящ от Роб...
има толкова много слухове, и щом нещата са си паднали на мястото сега, едва ли ще разберем кой какво е казал или правил преди филматизирането да тръгне...

# 9
  • Мнения: 3 576
Чела съм на Womanitka и ми хареса, чела съм на английски само един засега - и той доста ми хареса  Mr. Green
Не знам дали бих намерила време да чета други, може би само някой препоръчан, но с нетърпение чакам продължението на Уоми Wink

# 10
  • Мнения: 109
Не знам дали не сте го дискутирали случайно, но по мое скромно мнение актьорът, който играе Джаспър би изиграл много добре ролята на Едуард.

Ау,,,приготви се за замерване с развалени домати от фенките тук Laughing
Мина ми подобна мисъл.. Grinning

# 11
  • Мнения: 474
За анкетата: чела съм на Уоманитка и ми харесва...бих чела ФФ и на други мами. Английски не съм чела защото англииският не ми е много добър  Embarassed

# 12
  • Мнения: 2 149
Чета Уоманитка,харесва ми Wink
Нямам време да чета англииски,но бих се зарадвала и на да друг ФФ от съфорумки Wink
За Джаспър,незнам,защо пък не,също съм съгласна,че би бил добър Едуард Wink

# 13
  • Мнения: 12
Здравейте мацки !  Hug
Днес нямам много време да пиша , но довечера ще наваксам !  Peace
Старо-ново мерси за новата тема !   bouquet
За анкетата , анонимна е , но аз искам да споделя , че съм чела само на Уоманитка ФФ и много ми хареса !  Peace Hug

Мона лиза бюлетина е страхотен , както винаги , благодаря !   bouquet Hug

Айде момичета изчезвам , до довечера !  Hug

# 14
  • Мнения: 17
Чета Уоманитка , а също и ФФ на английски и с удоволствие бих прочела ФФ на други съфорумки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт