"Цената на истината"

  • 38 562
  • 724
  •   1
Отговори
  • Мнения: 662
Тези дни чух за нова телевизионна игра по "Нова телевизия"-"Цената на истината".Някой знае ли повече подробности, кога ще има кастинг, какво представлява и т.н.?
Голямата на града ще е 200 000лв. и единственото условие за достигане на тази сума е да се говори само истината.Четох, че ще има много лични въпроси, но никъде не намирам подробна информация.

# 1
  • Мнения: 136
И мен ме заинтригува тази реклама. Казват, че е международна игра. Ако има мами от чужбина - да се включат с инфо.




Българският вариант на един от най-атрактивните тв формати започва да се излъчва през есента
 
 
Кастингът за "Цената на истината" - един от най-атрактивните световни формати, започва от следващата седмица. Шоуто ще се излъчва по Нова телевизия през есента. Оригиналното име на международния формат е "The Moment of Truth", а първото му излъчване е през януари 2008 г. Риалитито бързо набира скорост и в момента се излъчва в повече от 23 страни, между които САЩ, Испания, Германия, Франция, Великобритания, Хърватия и Сърбия.
В шоуто ще се търси истината, цялата истина и нищо друго освен истината. В поредица от епизоди ще бъдат задавани лични въпроси на обикновени хора, които преди това са преминали през тест с детектор на лъжата (полиграф). Те трябва да отговорят с истината, за да спечелят 200 000 лева.
По време на играта на участника ще бъдат зададени 21 въпроса, които постепенно ще стават все по-лични. Ако играчът отговори честно, преминава към следващия въпрос. За всяка поредица от въпроси, на които той отговоря честно, ще печели съответна сума. Ако играчът отговори на всичките 21 въпроса честно, според полиграфа, то той печели голямата награда от 200 000 лева.
След всеки въпрос напрежението в студиото ще се покачва. Зрителите ще станат свидетели ще продължи ли участникът, за да спечели повече пари, или ще се откаже, за да не разкрие отговора на поредното неудобно питане.
Не са нужни специални знания, нито физическа подготовка, а още по-малко - атрактивен външен вид. Нужно е само да кажете истината.
 

Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 17:03 от magurka

# 2
  • Мнения: 54
Нещо не схванах, явно изпускам нещо. То, ако с полиграфа е предварително, то ти ще знаеш какво ще те питат и така ще ти е доста по-лесно да знаеш какво си говорил и дали да участваш.

# 3
  • Мнения: 662
Нещо не схванах, явно изпускам нещо. То, ако с полиграфа е предварително, то ти ще знаеш какво ще те питат и така ще ти е доста по-лесно да знаеш какво си говорил и дали да участваш.

Да, този момент не ми е много ясен.Но предполагам, че няма да са точно същите въпроси, а нещо като пробен тест.
Много малко казват за момента-надявам се скоро да обяснят по-подробно правилата, кога ще има кастинг, 200 000лв. ли е сумата, която ще може да се спечели-тоест няма ли да има и по-малки сигурни суми и т.н.

# 4
  • Мнения: 930
търсят ли кандидати Laughing Laughing

# 5
  • Мнения: 662
Вече са започнали набиране на кандидати-в нета им форма за кандидатстване.Но като гледам през колко етапа ще трябва да се мине...
Ако някой информация от "кухнята" или знае повече подробности, да сподели.

# 6
  • Мнения: 54
Гледах няколко издания на играта в Америка. Общо взето номера с полиграфа е такъв: Преди играта на участника се задават над 50 въпроса, като той не знае резултата от отговорите си. Той може да си мисли, че е успял да излъже. Може и да реши, че полиграфът го е "хванал" и в шоуто да каже истината. От зададените предварително 50 въпроса, се избират 21 за играта. За въпросите са "помагали" и роднини и близки, които седят пред участника по време на шоуто. Лично за себе си реших, че това е едно от нещата, които не бива да се правят за пари:) Въпросите са наистина ужасни. Имаше неща от типа "Има ли част от тялото на партньора Ви, която Ви отвращава?". Но любимия ми въпрос беше към някаква мис - "Наистина ли Ви пука за гладуващите деца в Африка?". Един от участниците в шоуто за 4 въпроса си съсипа брака, друг почти успя да загуби работата си. Иначе играта е страхотно измислена и ще има успех в България, доста е зрелищна. Любопитно ми е кой ще е водещия, защото той има сериозен принос за цялостната емоция от играта.

# 7
  • Мнения: 662
Dramatea, благодаря за информацията.  bouquet Звучи интересно, предполагам ще има голям интерес и тук.На пръв поглед изглежда лесно да се каже истината, особено за 200 000лв., но наистина някои въпроси могат да ти разрушат отношенията с хората, на които държиш.
Аз винаги съм се имала за много откровен човек, тези дни се замислих има ли въпрос, който да ме затрудни. Laughing

# 8
  • Мнения: 54
Според мен хубавото е, че няма как да разбереш дали криеш нещо. Има въпроси, които близките ти биха ти задали, а ти хич да не си се сещал за такова нещо. Дори съвсем мъничките прегрешения стават големи и сериозни лъжи:) Със сигурност би трябвало и психолог да има в екипа, а тогава нещата ще станат наистина тежки... май могат да те накарат да се срамуваш от неща, които не си забелязвал преди:)

Сетих се за още един елемент от шоуто, който доста ми хареса. Както вече писах, близки и роднини присъстват в играта, седнали кротко и гледащи кофти от едно диванче срещу участника. Хубавото е, че до тях има бутон. Ако някой от тях не желае да чуе отговора на въпроса и просто не иска да знае истината, може да го натисне и въпроса е сменен. Хубавото е, че бутона може да се ползва само веднъж. Така на манекенка и беше зададен въпрос дали се е опитвала да повърне нарочно след хранене, за да не дебелее. Майка й скочи и натисна бутона, не желаеше да знае:) Тъй че все пак има как да не си провалиш съвсем живота:)

# 9
  • Мнения: 662
На мен ще ми е много интересна играта-поне според това, което прочетох и според това, което ти разказа.Разбира се, сумата от 200 000лв. не е за пренебрегване, но дори да е символична наградата, пак ще е предизвикателство човек да се тества.
Доколкото разбрах в един от кръговете, преди да се стигне до полиграфа, ще има психолози.


# 10
  • Мнения: 54
О, да, сумата е наистина очарователна  Crazy

Въпроса е, че сигурна сума в играта няма. И не на всеки въпрос взимаш парички. За първата сума (в американския вариант - 10 000) отговаряш на 6 въпроса. За втората - 5 и така до края, когато за последната сума има само един въпрос. Лошото е, че излъжеш ли - си тръгваш само с лошите погледи и реакциите на публиката:) Но ако все пак има смелчаци - аз им казвам браво за куража да се изправят пред хората и да си кажат всичко.

# 11
  • Мнения: 136
Току-що в "На кафе" Витомир Саръиванов обясняваше за кастингите. За първите 2 дни са получили писма от над 1000 желаещи!!! А колко ли ще са до края ?!? Тези, които се регистрирали по интернет попълвали подробна анкета за живота си. А останалите разказавали за перипетиите си в писмата си до предаването. Каза, че ще избират по-възрастни и опитни кандидати. Т.е. от един тинейджър на 18-19 години не може да се очаква да има кой знае колко голям опит и грехове.
На първия тур ще има събеседване, а на втория - психологически игри.
За всеки одобрен участник ще правят филмче за живота му, а после ще следва играта в студиото.
Друго, което ми направи впечатление е, че според психолозите (явно от другите страни, където се е провеждало вече предаването), съвременния човек лъже доста. Толкова лъже, че дори понякога самия той не знае дали това, което казва е истина или не.  Shocked

# 12
  • Мнения: 262
Това "шоу" е разбивач на семейства.

Отначало и мен много ме грабна , защото принципно съм честен човек и избягвам да лъжа.

Разрових се из нета за чужбински версии на предаването , разгледах и анкетната карта в сайта на предаването и реших , че е по-добре да не се пробвам изобщо.

В Ютуб има няколко клипчета , които могат да се видят и да придобиете представа за предаването. Доста конфузни ситуации има.

# 13
  • Мнения: 136
Аз също се имам за честен човек, но не смятам да си споделям мислите пред цяла България! Също като Съншайн съм на мнение, че доста разбити семейства ще има. Човек много добре трябва да го обмисли преди да се запише.

# 14
  • Мнения: 2 149
Това "шоу" е разбивач на семейства.


Да,така е.Колкото и д е честен човек,все има неща в миналото си,за които не се гордее WinkА и изкарват всичко на яве,тук го гледам понякога,направо ги съжалявам участниците,повярвайте ми никаква сума не си струва срама.

Общи условия

Активация на акаунт