"Тwilight"/"Здрач"- сагата: тема 21 (за още по-напреднали)

  • 15 644
  • 426
  •   1
Отговори

Анкета

Имали ли сте фантазия/сън, че се целувате с някой от мъжкия каст на филма и/или образите в сагата?

Опции:

* Може да изберете максимум 4 опции.

  • Мнения: 21

 
Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" ще започне снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

Темата има следните  правила (приети след демократично, понякога бурно, обсъждане  Laughing)

Обсъждат се свободно филма ”Здрач”, снимките на ”Новолуние” и "Затъмнение", и всичко свързано с тях. От книгите свободно се обсъждат "Здрач"/"Twilight", "Новолуние"/"New Moon", "Среднощно слънце"/"Midnight Sun" и "Затъмнение"/"Eclipse". Мненията за "Зазоряване"/"Breaking Dawn" трябва да започват с името на книгата с главни букви и ”спойлер” в скоби, маркирани в червено
 
    примерЗАЗОРЯВАНЕ(спойлер!!) Я кажете, защо мислите, че Бела …еди-  какво си  …"

Ако се цитира мнение със спойлер, цитирания текст трябва също да влючва предупреждение за това.
Нагледно обяснение как става маркирането на текста в червено става има тук.


На новите фенове се препоръчва да не четат спойлери (т.е. информация как ще се развие сюжета или как ще завърши дадена книга). Решението си е Ваше, това е просто препоръка, но доста от нас са на мнение, че книгите страдат от недостатъци, текста на места е доста тромав и ако се знае предварително какво се очаква, удоволствието от четенето се разваля.


Дискусията в темата се стреми да избягва циничен или вулгарен език и заяждания межу пишещите.

Ако ще се обсъжда деликатна тематика (от изрично сексуално естество, анатомия, физиология и т.н. ) мненията следва да се маркират в бяло, като преди това се пише, че следва текст в бяло. Маркирането става както обяснението по-горе, като в скобите, ограждащи маркирания текст, на мястото на "red" се изписва "white". (няма готова опция за бяло, затова трябва да се изпише изрично)

Всеки ден за темата отговаря по един “дежурен”, които играе ролята на “редактор”- пуска бюлетин с новини и връзки, посреща новите членове и при нужда, напомня или разяснява правилата на общуване и писане в темата. Тъй като информацията за "Здрач" в интернета е всеобхватна и невинаги вярна, желателно е  “новите” фенове да не публикуват постове от рода на “Не знам дали е пускано преди, но намерих това…” или “Чухте ли, че еди-какво си..”, за да не се разводнява дискусията.

За всички - ако имате предложения и въпроси, винаги можете да пуснете лично съобщение към "редактора" за деня, включително с предложения за включване на "стар" материал в бюлетина (любими интервюта, снимки, видео, гифове и т.н.). Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" да пише "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар. 

Ако желаете да станете ”редактор" или ако имате предложения към организацията на темата, можете да го заявите в пост в темата.

Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"                Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                           
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                 www.funnytwilight.wordpress.com

Дневните бюлетини и фен-материали от съфорумки в темата- включително фенфикшън, писан от WomanitKa- можете да намерите на www.twifanzone.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук

Предишни теми
Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

     
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"

Съобщение за старите фенове Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на staro-novo на old_og_new@yahoo.com, заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

# 1
  • Мнения: 12
Първа !  newsm44
Еми аз сън не съм имала , но фантазии да !  Blush
Гласувах за Келан и Едуард !  Peace

Последна редакция: пт, 03 юли 2009, 16:20 от ●๋: KatRin ●๋:

# 2
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 439

Аз сънувах Едуард, че звъни на вратата и като отварям  Shocked Точно да реагирам и зад мен се подават двете ми дъщери Joy

Интересното е, че понякога си мисля какво ще стане ако наистина се появи Робърт Патинсън. Колкото и да си говоря и пиша тук истината е, че просто не мога да се насиля да имам някакви по-такива фантазии. Мисля си къде да го заведа, какви неща и места да му покажа и си мисля как да го предпазя от любопитни очи и фенки. Искам да му осигуря спокойствие и тишина. Май прекалено много обичкам половинката си и фантазията ми се вихри в по-умерени граници.

# 3
  • Мнения: 47
Втора, втора. Добре е станала анкетата, ама нмаше ли да е анонимна и да не си казваме?

Еееее трета съм аз, нищо, пак доволна Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 343
Все още не но искам с Едуард и брт4ето на Мирел . Опс Ама Едуард и актьора който играе ЕМЕТ ако мога така да кажа Simple Smile
И с Джеймс искам Simple Smile  Crazy Обичам да укротявам лоши момчета и обичам злобни бивши приятелки , а усети ли устните ми Виктория ще е минало  Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 21

 Добре е станала анкетата, ама нмаше ли да е анонимна и да не си казваме?


Така, де- да не си казваме.. (макар че е по-лесно да признаеш, ако не си...)

Ама иначе пак не ми харесва оформянето на отговорите, дето съм сложила.... защото може да си сънувал вече за един, пък да искаш да избереш и друг... Май трябваше да бъде "Все още не съм сънувала/фантазирала за..., но ако можех да избирам, не бих имала нищо напротив"
Ох, вече съвсем се оплетох... newsm78

# 6
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Гласувах за Келан и Едуард !  Peace
Peace
И сън и фантазии  Heart Eyes

С Роб... само фантазии... Embarassed

Лек ден!

# 7
  • Мнения: 21
Все още не но искам с Едуард и брт4ето на Мирел . Опс Ама Едуард и актьора който играе ЕМЕТ ако мога така да кажа Simple Smile
И с Джеймс искам Simple Smile  Crazy Обичам да укротявам лоши момчета и обичам злобни бивши приятелки , а усети ли устните ми Виктория ще е минало  Twisted Evil

Е, сега пък и Джеймс.... Остава някой иска Майк Нютън или актьора, дето играе бащата на Бела (Били Бърк...  ъ-ъ, за какво говорех? а, да...) или върколаците от пакта... Няма да слагам още опции, но вие си кажете в постовете, ако нещо ви е легнало на сърцето... Sunglasses

# 8
  • Мнения: 17
Гласувах за Келан и Едуард !  Peace
 
И аз   Hands Thumbsup

# 9
  • Мнения: 0
Здравейте отново момичета. Казвам отново, защото от известно време не мога да вляза във форума, не зная защо. И къде точно отиват постовете ми.
Та да отговоря на въпрос от предишната тема, където безуспешно исках да се включа. Не помня кой точно го зададе. Май Trinity.
Любимите ми книги –Новолуние и Затъмнение . За мен сагата сваршва със  Затъмнение. Зазоряване повече не я чета. С удоволствие бих прочела завършена Среднощно слънце. Интересно е от гледната точка на Е.
Колкото до анкетата: Де да бях сънувала някой от тях!  А кого бих сънувала от героите май е ясно. Нали съм тийм Джейкъб. Само че да сънуваш десетокласници  Embarassed.... Не педофилия, на съд отива работата.  Joy
 

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Сънувах Роб/Едуард след като изчетох книгите наведнъж. Бях като зомбирана, сигурно затова и сънувах. Май скоро не се е случвало, хм//дали да не прочета пак книгите  Joy

# 11
  • Мнения: 109
Еееее, без да искам сбърках и гласувах за Джаспър, вместо за Джейкъб.   Бройте ми ги и двамата тогава. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 229
Дневен Бюлетин

Новини :

Видео от ден девети от снимането на Remember me тук
Красивите очи на Роб
може да видите тук
Бягащ Роб вижте
[тук
Осми ден от снимането на Remember Me,има и видео
тук
 Интервюта :
Интервю с Майкъл,където той сравнява Роб С Чък Норис
тук
Интервю с Kellan Lutz
тук
Интервю с Gil Birmingham
можете да прочетете тук

 Интересно :

MTV нещо се бъзикат с Роб
тук
Пародия на трейлърът на Новолуние тук

Blue Foundation’s “Eyes on Fire”,песента от  Twilight soundtrack е използвана в това видео от едно шоу за танци...Вижте го тук

Пак малко торти


Предишните бюлетини тук

# 13
  • Мнения: 229
Е,дочакахме и днешния бюлетин... Sunglasses
И аз гласувах с две опции,не съм с никого още,но бих искала с Едуард...не с Роб Naughty Само с Едуард Embarassed Heart Eyes
Абе я дави питам, само на мен ли са ми интересни тези торти? newsm78Нищо не казвате...изкарахте ме най- яшната Mr. Green

# 14
  • Мнения: 21
Еееее, без да искам сбърках и гласувах за Джаспър, вместо за Джейкъб.   Бройте ми ги и двамата тогава. Mr. Green


Добре дошла  Hug

Можеш да си промениш гласа, няма проблем

Общи условия

Активация на акаунт