Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 47 674
  • 321
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 585
да, още от началото на бремеността съм +. Откриха ми + австралийски антиген при първите кръвни изследвания. Не съм се заразила по време на бремеността, а съпругът ми е отрицателен въпреки, че сме заедно повече от  3 години. Сега му предстои да се ваксинира.  Не знам защо ми се струва, въпреки че педиатрите в Бг го препоръчват после се държат малко на страна от това и не искат да поемат отговорност. За съжаление не мога да си преведа страничните реакции от английски, т.к. английския ми е слаб, но ще направя отново консултации с педиатъра и гинеколога ми и ще реша какво да правя. Благодаря ви много! Продължавам да следя темата с интерес. Ако някой  сподели и има опит в поставянето на имуноглабулина ще бъде полезна за всички нас.
Няма никакви странични реакции. Даже локални няма. (HBIG)

# 121
  • Мнения: 10
БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОРМАЦИЯТА ! А дали се намира свободно по аптеките в цяла Гърция и има ли значение от кой град се купува, тъй като мъжът ми има намерение да пътува до Александрополис и да търси там, дано да го има.

# 122
  • Мнения: 8 585
БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОРМАЦИЯТА ! А дали се намира свободно по аптеките в цяла Гърция и има ли значение от кой град се купува, тъй като мъжът ми има намерение да пътува до Александрополис и да търси там, дано да го има.
Поръчва се. Ще Ви го доставят. И ще ви дадат хладилна чантичка.
Щом плащате кеш с удоволствие ще Ви го продадат, но може би да е нужна поръчка... ден, два? не знам... .
Дайте им кода на ЕОФ и името- така по-лесно ще го намерят и няма да се оправдават с разни неща.
По-добре да пътувате до Солун- по-лесно и бързо ще се оправите.

Бар-код на формата от IMMUNO HBS/KEDRION ITALY 180 IU/ML INJ.SOL е 2809048001011.

# 123
  • Мнения: 10
Много ми помогнахте , благодаря ви!

# 124
  • Мнения: 15
А относно начина на раждане как се процедира навън при майка носител? Нормално или секцио?

# 125
  • Мнения: 8 585
А относно начина на раждане как се процедира навън при майка носител? Нормално или секцио?
Наличието на (+) Австралийски антиген при родилката не е показание за секцио.

# 126
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
И аз съм в същото положение като a.nikitova, бременна в 7 месец с Австралийски антиген. Weary
Утре ще пускам изследвания за ниво на репликация , но съм решила каквито и да са резултатите да сложим имуноглобулина на бебето .
Сега проблема е кой е най- удачния начин за набавянето му и от коя държава ?
Казаха ми , че примерно от Чехия излизал към 160 лв. , а това е голяма разлика с Гърция примерно - 285 Е .
Birdie , имаш ли информация , дали може да ми го изпратят от аптека от Гърция  при изпратена по факс рецепта( предполагам рецептата е задължително условие ) ?
И как може да се намерят координати на такива аптеки ?
А дали го има в Румъния ?
Моля, който има инфо по въпроса, помагайте !
Нямаме много  време ! newsm53

# 127
  • Мнения: 8 585
И аз съм в същото положение като a.nikitova, бременна в 7 месец с Австралийски антиген. Weary
Утре ще пускам изследвания за ниво на репликация , но съм решила каквито и да са резултатите да сложим имуноглобулина на бебето .
Сега проблема е кой е най- удачния начин за набавянето му и от коя държава ?
Казаха ми , че примерно от Чехия излизал към 160 лв. , а това е голяма разлика с Гърция примерно - 285 Е .
Birdie , имаш ли информация , дали може да ми го изпратят от аптека от Гърция  при изпратена по факс рецепта( предполагам рецептата е задължително условие ) ?
И как може да се намерят координати на такива аптеки ?
А дали го има в Румъния ?
Моля, който има инфо по въпроса, помагайте !
Нямаме много  време ! newsm53
Не мисля че е нужна рецепта тук.
Но дали не трябва поръчка предварително? не знам... колкото е по-голям града вероятността да има наличен сток е по-голяма.

# 128
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
галатеа, с кой лекар се занимавате с хепатита? хепатолозите обикновено имат инфо за близките страни. в румъния също се предлага, доколкото знам с директен контакт с фирмата вносител. относно цената - виж в чехия колко е количеството.

# 129
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Ходих при д-р Радкова от инфекциозното, но тя няма подобна информация за продажбата на имуноглобулина.
Ако имате някакви координати за Румъния или Чехия , ще съм ви благодарна !

# 130
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Професор Коцев също не можа да ме ориентира относно намирането и начина на доставка на имуноглобулина Weary
Не че това му е работа , но ....
Пак ще се разчита на форумите  newsm53

# 131
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Някой успял ли е да си достави имуноглобулин от чужбина и как ?
А има ли вече и такива, които са го сложили на бебето ?
Всички търсим , а никой не е споделил за краен ,успешен завършек на цялата процедура .
Би било оптимистично и за нас  newsm53

# 132
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
не съм те забравила. имаше някакъв контакт с румъния, което ти е най-удобно. ще се помъча да го открия. без да обещавам 100%

# 133
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Много ще ти бъда благодарна , mishka_moja !
Всяка информация е от полза ! newsm10

# 134
  • Мнения: 7
Поставихме въпроса за юридическата рамка на проблема, защото акъл в главите на хората не може да се набие, но могат да им се набие ред, по който да действат.

Общи условия

Активация на акаунт