Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 47 685
  • 321
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 585
радо, поздрави и от мен.
кажи ми за коя некомпетентност става дума - в началото на ТАЗи тема ли?

официалните статистики казват 1.5% за хеп С (проф. К. Чернев). това прави около 98 хил души. други по-нови данни имате ли? официално.
За некомпетентността на д-р Нивеа, чието изказване е цитирано в първия пост: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389179.0

А за официалните статистики, именно изчисленията са за 1.5% по данните последното преброяване, които бяха за население малко над 7 милиона.
За хепатит Б данните варират в различните региони и при различните проучвания, между 4, 6 до 8% от населението.
А иначе по принцип и тези данни не мога да кажа, че се водят официални, просто източниците са официални, защото точния процент е сметнат приблизително според данните от реални проучвания които са правени.

Поздрави,
Радо
Нищо официално нямат!
Това са екстраполации на база население.
Те не изследват за да знаят- те чакат болния да им каже от какво е болен... . Тоест, родилката да гадае... .

Нищо нямат. Лошото е че не се интересуват, не са компетентни, лъжат и мамят.
Както Ви го казвам 1:1.
Ако Слънчева ги говори такива, представяте ли си в Бургас какво става? или в Русе?

Ами за безкрайните дози БЦЖ?
Кой и къде прави в света повече от една доза БЦЖ?? Никой!

# 46
  • Мнения: 14 133
Ужас!  #Crazy И аз толкова години след раждането научавам за такива важни изследвания, които не са ми правени по време на бремеността.  ooooh! Едва ли на някоя бъдеща майка в Русе са й правени.  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 1 938
    В класа си имах 8-годишно дете с цироза на черния дроб. Shocked Shocked Shocked Cry
    И друго - с туберкулозен бронхаденит.
    Тогава си зададох въпроса защо се получава така? Та нали и БЦЖ се слага още в родилния дом???

# 48
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
бърди, не е етично да обобщавате по-този начин. тъй като сте лекар не искам да използвам друга дума. проучвания в БГ се правят за вирусните хепатити и се публикуват в peer-reviewed индексирани журнали. който желае може да прочете.
и да, естествено, че се правят екстраполации - вие можете ли да посочите една държава в света, която е изследвала цялото си население за да представи данните за инфектираност??? прави се представителна извадка и се изследва. различни извадки = различни популации (напр. кръводарители, хемофилици, персонал, деца, здрави възрастни, наркомани, затворници). по същия начин и гърция дава данните си. които са доста противоречиви. ако следите подобни публикации вярвам ще се съгласите.

радо, вашето сдружение контактува ли с хепатолозите за съвместни начинания?

# 49
  • Мнения: 8 585
Не им вярвам. Нито на "науката им", нито на подходите им. Не вярвам че Бг изобщо има днес работеща Педиатрия.
Резултатите от това, което правят, са налице. Те са единствената истина.

"Има добри... има... не всичко е черно. Как говори тоя така?   Naughty" и т.н. >> самозаблуди, тъжна констатация на интелектуално и морално загиваща нация, каквато сме ДНЕС. Утре? Молим се на чудо... .

Може би да стане. Но това не променя тъжната картинка на крайна изостаналост, неефективност, и руски манталитет. С който ще си умрем. Който ни е пропил както нафталин-дрехите.

Една свястна неонатоложка имаше в София (и в Бг) и побързаха да я уволнят, изгонят, унижат.

Да не отваряме тази тема, моля.  Hug  Аз имам памет. И тя е жива. Все още.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 21:11 от Birdie

# 50
  • София, България
  • Мнения: 27
Birdie ,а когато бащата е носител  на Австралийски антиген,какви опасности съществуват?Интересно ,че той няма никакви оплаквания и просто случайно го открива.
Възможно е баща с хроничен хепатит Б да предаде вируса на детето си при зачеването. Можеш да погледнеш данните от подобно изследване на този адрес: Докладвано е възможно предаване на хепатит B от баща на дете

Поздрави,
Радо

# 51
  • София, България
  • Мнения: 27
радо, вашето сдружение контактува ли с хепатолозите за съвместни начинания?
Сдружението е само на 4 месеца и все още усилията ни са насочени към подобряване на информираността и публикуване на статии и новини в тази област. Имаме контакти с хепатолози, но за момента нямаме подети съвместни инициативи, със сигурност ще насочим усилията си и в тази посока.

Поздрави,
Радо

# 52
  • София, България
  • Мнения: 27
Направих малка справка:
Има го в Гърция като:

*AUNATIV S.D. с код 2383501 200Е/1 мл ампула - Фирмата е OCTAPHARMA HELLAS SA
*IMMUNO HBS/KEDRION ITALY 180Е/мл с код 9048001 и бар-код ->> 2809048001011 - ΙΦΕΤ ΑΕ

Първият препарат е с етикет "Само за Болнична употреба" и няма цена.
Вторият МОЖЕ да се поръча- 1 ампула струва 284Е

Внимание! Информацията е по справочник. Не гарантирам верността на данните-проверете преди покупка подробно за съответствие!!
Благодаря ти!  Hug
Ще използвам тази информация и ще я публикувам във форума, със сигурност ще има заинтересувани.
Аптекарката, с която си говорих в Солун прерови няколко каталога, звъня 5-6 телефона и накрая заключи, че такова животно няма. Но като разбра, че струва няколкостотин евро, много съжали, че не е успяла да го открие  Laughing
Всъщност, аз имам телефона на аптеката, може да пробвам да звънна, за да я попитам дали по този код ще успее да го открие.

# 53
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
бърди, не говоря за педиатрите. те може би наистина не се стараят много в хепатологията. но вирусната хепатология, която включва хроничните вирусни хепатити както знаеш има обект предимно подрастващи и възрастни.
вирусна цироза в детска възраст? съмнително!

хепатит В може да се предава по всички пътища, вкл. битов. няма нищо странно в това, че бащите могат да заразяват децата си.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 17:41 от mishka_moja

# 54
  • Мнения: 776
Радо, много се радвам, че се включи  Hug Убедила съм се отдавна, че си невероятен човек, готов да помогне и да даде невероятно добро и точно обяснение за хепатитите на всеки  newsm51

За останалото, мога да кажа, че съм се убедила години наред, че докторите повтаряха - нищо ти няма, само си носител на вируса, не е необходимо да предприемаш каквото и да било  Shocked и т.н. говоря за мой много близък роднина с хеп.С. Ако не го бяха заблуждавали толкова дълги години, може би отдавна щеше да е взел мерки, да е преминал лечението с интерферон и да е изчистил вируса. Вместо това обаче, тези дълги години вирусът е работил подмолно и е увредил черния дроб, слава Богу , че не е необратимо все още има надежда. Толкова съм се ядосвала и съм недоумявала, дори, когато за първи път влязох във форума на Радо, чак не можех да повярвам, че толкова години са минали и  всички хепатолози и гастроентеролози са твърдели да не се предприема НИЩО?! #Cussing out Това е необяснимо и безотговорно !!!

Не е чак толкова съмнително дете с цироза, ако е било заразено с хепатит при раждането от майка си, какво толкова те учудва ?

# 55
  • София, България
  • Мнения: 27
Благодаря ти!  Hug

Относно част от лекарите - наистина лекарите, които не се занимават и нямат практика в тази област, много бързо изостават от последните новости, а когато и не практикуват в тази област това също е от огромно значение. За съжаление, вместо да насочват към специалисти хепатолози, те успокояват хората и им казват, че нищо им няма, което а недопустимо. Това се наблюдава почти при всички лични лекари. За съжаление подобно поведение се наблюдава и при някои гастроентеролози, които не се занимават с хронични хепатити. Правят най-общи прегледи и изследвания, след което отпращат пациента с успокоителни думи, че "всичко му е наред".

# 56
  • Мнения: 8 585
Благодаря ти!  Hug

Относно част от лекарите - наистина лекарите, които не се занимават и нямат практика в тази област, много бързо изостават от последните новости, а когато и не практикуват в тази област това също е от огромно значение. За съжаление, вместо да насочват към специалисти хепатолози, те успокояват хората и им казват, че нищо им няма, което а недопустимо. Това се наблюдава почти при всички лични лекари. За съжаление подобно поведение се наблюдава и при някои гастроентеролози, които не се занимават с хронични хепатити. Правят най-общи прегледи и изследвания, след което отпращат пациента с успокоителни думи, че "всичко му е наред".
"код 9048001" е код на ЕОФ (Гръцката Държавна служба за Контрол на Лекарствените средства).
С този код този препарат е вписан в каталога на разрешените за търгуване лекарствени средства. Ако фармацевта не знае за препарата, поглежда по кода и така го поръчва. С код Вашите аргументи са неоспорими и ще Ви намерят препарата.

# 57
  • Мнения: 8 585
бърди, не говоря за педиатрите. те може би наистина не се стараят много в хепатологията. но вирусната хепатология, която включва хроничните вирусни хепатити както знаеш има обект предимно подрастващи и възрастни.
вирусна цироза в детска възраст? съмнително!

хепатит В може да се предава по всички пътища, вкл. битов. няма нищо странно в това, че бащите могат да заразяват децата си.
Това не е въпрос за хепатолози-това е обща Педиатрия.
Тежко ни ако за тези неща търсим хепатолози и гастрентеролози.
Трябва сами да познаваме материята.

# 58
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
...

Не е чак толкова съмнително дете с цироза, ако е било заразено с хепатит при раждането от майка си, какво толкова те учудва ?
позволявам си да се учудвам, да. децата, заразени вертикално или хоризонтално в ранна възраст са в т.нар. имунотолерантна фаза с минимални хистологични промени, често даже без биохимична активност. по-късно, вече след юношеството може да се развие хр.хеп - цироза. това е малко опростенческо, но ти ще си прочетеш. преди проучванията трябва да се попрочитат класически книжки

# 59
  • Мнения: 776
...

Не е чак толкова съмнително дете с цироза, ако е било заразено с хепатит при раждането от майка си, какво толкова те учудва ?
позволявам си да се учудвам, да. децата, заразени вертикално или хоризонтално в ранна възраст са в т.нар. имунотолерантна фаза с минимални хистологични промени, често даже без биохимична активност. по-късно, вече след юношеството може да се развие хр.хеп - цироза. това е малко опростенческо, но ти ще си прочетеш. преди проучванията трябва да се попрочитат класически книжки


Защо е необходим този остър и саркастичен тон? Кому е нужно това?
Още от начало споделих, че не съм доктор, нито съм медицинско лице и може би информацията която ще дам има пропуски и/или неточности.
В крайна сметка мислех, че целта ни е обща - да има повече информираност за хората, за да знаят какво да правят, аз също съм от тези хора. Лутали сме се с години, без да знаем какво да правим. Години, време, което е изтекло през пръстите ни и не сме оползотворили, а е можело да се лекува човека. Всичко това, поради лекарско безхаберие и дори заблуда от страна на доктори. Мисля, че дори и да съм допуснала по-горе грешка - може да ми се прости, защото не съм застрашила никой, нали така?
Все пак заедно достигаме до истината за нещата, след като е толкова трудно да получим информация по друг начин.
Аз не спирам да чета и да се уча, никой не се е родил научен, нито пък някой може да твърди, че знае всичко. Много моля да се съсредоточим върху проблема и да изоставим личните нападки и иронията  Peace

А, да, да не забравя, тези класически книжки, които ми препоръчваш не трябва ли да са изучени от докторите и медицинските лица и те да ни упътват и помагат, а не ние да сме принудини сами да търсим и ровим, поради липса на каквото и да било адекватно и компетентно обяснение на състоянието ни от тяхна страна?

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 21:46 от Mlyna

Общи условия

Активация на акаунт