Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 47 682
  • 321
  •   1
Отговори
# 30
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
линкът показва новорегистрираните случаи.

# 31
  • Мнения: 1 938
Ще следя темата с интерес.  Peace

# 32
  • София, България
  • Мнения: 27
Здравейте,
Във форума за хепатит веднъж вече сме дискутирали "експертното" мнение на д-р Nivea по отношение на хепатитите. Като гледам и това, което е цитирано в началото на темата, също не се различава по "компетентност" в тази област и от другите.
Към сериозното разследване и подробната информация, която е дала Birdie, искам да добавя само няколко неща.
Важно е на бременните майки с установен хроничен хепатит Б, да им се направи изследване за вирусното натоварване (това е т.нар. ПСР изследване, което брои копията на вируса в един милилитър кръв). Това изследване ще покаже дали има повишен риск от предаване на вируса от майката на бебето. Ако майкта е с високи нива на вирусен товар - над 100 милиона копия, тогава препоръката е да се приложи лечение със специален препарат (обикновено нуклеозидния аналог lamivudine) в последния триместър на бременността. Това лечение ще увеличи шанса при тези майки бебето да не развие хроничен хепатит 85% на почти 100%. Важно е уточнението, че дори при прилагане на ваксина + хепатит Б имуно глобулин (HBIG) на тези майки пак има 15% риск.
По отношение на пасивната имунизация (прилагането на HBIG), искам да уточня, че в България такъв имуно глобулин няма и майката ще бъде изключително затруднена да си намери такъв. Аз се опитах да намеря такъв имуно глобулин в Гърция, но изглежда се оказва и, че там не може да бъде намерен в аптечната мрежа и никоя аптекарка не беше чувала за него, противно на слуховете, че такъв се намира в Гърция. Може би такъв се намира в Гърция, но може би човек трябва да се свърже с някое представителство там на фармацевтична компания. Така, че въпроса с имуноглобулина за момента не е решен.
По отношение на ваксинацията - всички новородени в България се ваксинират срещу хепатит Б още от 1992 година, което наистина е похвално за нашата държава. Проблемът при това ваксиниране е, че както е установила Birdie, тя трябва да бъде поставена и е много важно да бъде поставена в първите 12 часа след раждането. Това за съжаление не винаги се случва, чувал съм и за поставена ваксина една седмица след раждането. Освен това, ваксината се поставя на три дози, първата при раждането, втората доза един месец след първата, а третата доза обикновено трябва да се постави 2 до 4 месеца по-късно. В момента не съм сигурен, че на бебетата се поставя втора и трета доза, но това предполагам ще го каже някоя от майките тук.
Още нещо за ваксината, обикновено имунитета в тези случаи се губи около 5-тата година на детето, и тогава е нужна реваксинация, нещо за което не се говори, нито се прави в България.

По отношение на броя на заразените, говорим за неофициална статистика, като се приема че тази голяма бройка са всички, които са заразени с вируса, но проблем е, че в България приблизително 90% от тези хора не знаят, че са заразени.
Според тази неофициална статистика, около 110 000 са заразените с хроничен хепатит C, а около 350 - 400 000 са хората с хроничен хепатит Б. Почти никой от тях не знае за заболяването, а са много чести и случаите, когато хора с установен хроничен хепатит Б не правят нищо за себе си по съвет на личните им лекари.

Поздрави,
Радо

# 33
  • Мнения: 8 585
HBIG има в Гърция, но е "държавен вид" медикамент и се дава само на болници или частни здравни заведения регистрирани по закон.
Не се търгува свободно. Нито може да се купи свободно.
Същото важи и за Манту и БЦЖ ваксината, както и за ред други медикаменти (сърфъктант, например).

За Бг:

*трябва да се утвърдят задължителни протоколи за всички родилни отделение (във връзка с темата тук)
*да обявят конкурс за доставка и да доставят-има производство и се търгува - но най-лесното->> питате какво ползва Германия и купувате от същото. Няма да сбъркате Wink

HYPERHEP B S/D
Nabi-HB
HepaGam B

 



За деца родени от майки сигурно (-) по Австралийски антиген, не е нужно да се поставя ваксината до 12 часа след раждането.
Може да се избере при изписване от родилното отделение.
Ако съм Ви разбрал правилно... .

Усилията Ви са похвални-желая да срещате практическо разбиране.
Моля да вдигнете колкото се може по-голям шум за тези практики,които Слънчева прави, препоръчва, обсъжда, по отношение темата,която обсъждаме тук.
Това е недопустимо!


Цитат
"...която е дала Birdie"
Всъщност, аз съм мъж. Simple Smile  Hug

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 14:01 от Birdie

# 34
  • Мнения: 10
Здравейте, аз съм нова в този форум! Преди да разбера със сигурност, че съм бременна бях дарила кръв. Впоследствие личния лекар ме информира (късно), че съм вирусоносител на Австралийския антиген. Тръгнахме всички в моето семейство да се изследваме (взеха ни венозна кръв), и нито един не показа положителен резултат. Родих нормално, без усложнения. Възможно ли е в някоя от двете лаборатории да са сбъркали резултатите? Какво трябва да направя!?! Детето ми е вече на три години. Има ли някаква опасност за него? Какви изследвания трябва да направя? Моля ако някой знае да ми пише!

# 35
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
радо, поздрави и от мен.
кажи ми за коя некомпетентност става дума - в началото на ТАЗи тема ли?

официалните статистики казват 1.5% за хеп С (проф. К. Чернев). това прави около 98 хил души. други по-нови данни имате ли? официално.

rymen05, прочетете началото и ако остават въпроси - питай конкретно.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 14:44 от mishka_moja

# 36
  • Мнения: 8 585
Здравейте, аз съм нова в този форум! Преди да разбера със сигурност, че съм бременна бях дарила кръв. Впоследствие личния лекар ме информира (късно), че съм вирусоносител на Австралийския антиген. Тръгнахме всички в моето семейство да се изследваме (взеха ни венозна кръв), и нито един не показа положителен резултат. Родих нормално, без усложнения. Възможно ли е в някоя от двете лаборатории да са сбъркали резултатите? Какво трябва да направя!?! Детето ми е вече на три години. Има ли някаква опасност за него? Какви изследвания трябва да направя? Моля ако някой знае да ми пише!
Изследвайте детето!
Направете пълните изследвания + чернодробни проби, биохимични изследвания.

# 37
  • Мнения: 5 659
 Birdie ,а когато бащата е носител  на Австралийски антиген,какви опасности съществуват?Интересно ,че той няма никакви оплаквания и просто случайно го открива.

# 38
  • Мнения: 10
Здравейте! Случайно да знаете в гр. Бургас да ли ги правят тези изследвания?

# 39
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
кои изследвания. австралийски антиген,  HBe, anti-HBe да. вирусен товар - в софия. има машина във варна, но не знам дали работят

# 40
  • Мнения: 10
Привет! Искам да доуточня, че когато гениколожката ми разбра за какво става въпрос ми назначи пълни изследвания. Дори лаборантката ме попита да не ме подготвят за операция! Всичко беше нормално. И след като и останалите членове на моето семейство се изследваха (заедно с мен) и изследванията не показаха нищо си помислих че в другата лаборатория са направили някаква грешка. Всичко приключи тогава. Сега след като чета тези неща във форума, започвам сериозно да се плаша! Къде да отидем за да направим тези изследвания още веднъж? За да съм сигурна? Има ли вероятност дори да съм носител на Австралийският антиген да не съм го предала на детето? Cry

# 41
  • София, България
  • Мнения: 27
HBIG има в Гърция, но е "държавен вид" медикамент и се дава само на болници или частни здравни заведения регистрирани по закон.
Не се търгува свободно. Нито може да се купи свободно.
Същото важи и за Манту и БЦЖ ваксината, както и за ред други медикаменти (сърфъктант, например).

За Бг:

*трябва да се утвърдят задължителни протоколи за всички родилни отделение (във връзка с темата тук)
*да обявят конкурс за доставка и да доставят-има производство и се търгува - но най-лесното->> питате какво ползва Германия и купувате от същото. Няма да сбъркате Wink

HYPERHEP B S/D
Nabi-HB
HepaGam B

 



За деца родени от майки сигурно (-) по Австралийски антиген, не е нужно да се поставя ваксината до 12 часа след раждането.
Може да се избере при изписване от родилното отделение.
Ако съм Ви разбрал правилно... .

Усилията Ви са похвални-желая да срещате практическо разбиране.
Моля да вдигнете колкото се може по-голям шум за тези практики,които Слънчева прави, препоръчва, обсъжда, по отношение темата,която обсъждаме тук.
Това е недопустимо!
Благодаря ти за информацията за имуно глобулина в Гърция, не бях наясно с този момент. Това явно автоматично значи, че единствения вариант ако майката иска да се постави HBIG на бебето, е майката да се опита да роди в Гърция.
За практиките и промяната им, това е много трудна стъпка, но се надявам нещо да се промени в тази посока в скоро време. По отношение на наличността на хепатит Б имуно глобулина в България, в момента има промяна в отношението на гастроентеролозите и те обмислят да предприемат стъпки, за да се осигури наличността му и в България.

Цитат
"...която е дала Birdie"
Всъщност, аз съм мъж. Simple Smile  Hug
Да, извинявам се, моя грешка Grinning

# 42
  • Мнения: 8 585
Birdie ,а когато бащата е носител  на Австралийски антиген,какви опасности съществуват?Интересно ,че той няма никакви оплаквания и просто случайно го открива.
Да предаде инфекция към майката. Но това зависи от редица неща.
Изследвайте се- и съпругата и бащата. Установете с подробни изследвания нещата (+ вирусен "товар", натоварване, както е писано тук по-горе).

# 43
  • София, България
  • Мнения: 27
радо, поздрави и от мен.
кажи ми за коя некомпетентност става дума - в началото на ТАЗи тема ли?

официалните статистики казват 1.5% за хеп С (проф. К. Чернев). това прави около 98 хил души. други по-нови данни имате ли? официално.
За некомпетентността на д-р Нивеа в областта на хроничните хепатити, чието изказване е цитирано в първия пост: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389179.0

А за официалните статистики, именно изчисленията са за 1.5% по данните последното преброяване, които бяха за население малко над 7 милиона.
За хепатит Б данните варират в различните региони и при различните проучвания, между 4, 6 до 8% от населението.
А иначе по принцип и тези данни не мога да кажа, че се водят официални, просто източниците са официални, защото точния процент е сметнат приблизително според данните от реални проучвания които са правени.

Поздрави,
Радо

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 06:29 от Радо

# 44
  • Мнения: 8 585
HBIG има в Гърция, но е "държавен вид" медикамент и се дава само на болници или частни здравни заведения регистрирани по закон.
Не се търгува свободно. Нито може да се купи свободно.
Същото важи и за Манту и БЦЖ ваксината, както и за ред други медикаменти (сърфъктант, например).

За Бг:

*трябва да се утвърдят задължителни протоколи за всички родилни отделение (във връзка с темата тук)
*да обявят конкурс за доставка и да доставят-има производство и се търгува - но най-лесното->> питате какво ползва Германия и купувате от същото. Няма да сбъркате Wink

HYPERHEP B S/D
Nabi-HB
HepaGam B

 



За деца родени от майки сигурно (-) по Австралийски антиген, не е нужно да се поставя ваксината до 12 часа след раждането.
Може да се избере при изписване от родилното отделение.
Ако съм Ви разбрал правилно... .

Усилията Ви са похвални-желая да срещате практическо разбиране.
Моля да вдигнете колкото се може по-голям шум за тези практики,които Слънчева прави, препоръчва, обсъжда, по отношение темата,която обсъждаме тук.
Това е недопустимо!
Благодаря ти за информацията за имуно глобулина в Гърция, не бях наясно с този момент. Това явно автоматично значи, че единствения вариант ако майката иска да се постави HBIG на бебето, е майката да се опита да роди в Гърция.
За практиките и промяната им, това е много трудна стъпка, но се надявам нещо да се промени в тази посока в скоро време. По отношение на наличността на хепатит Б имуно глобулина в България, в момента има промяна в отношението на гастроентеролозите и те обмислят да предприемат стъпки, за да се осигури наличността му и в България.

Цитат
"...която е дала Birdie"
Всъщност, аз съм мъж. Simple Smile  Hug
Да, извинявам се, моя грешка Grinning
Направих малка справка:
Има го в Гърция като:

*AUNATIV S.D. с код 2383501 200Е/1 мл ампула - Фирмата е OCTAPHARMA HELLAS SA
*IMMUNO HBS/KEDRION ITALY 180Е/мл с код 9048001 и бар-код ->> 2809048001011 - ΙΦΕΤ ΑΕ

Първият препарат е с етикет "Само за Болнична употреба" и няма цена.
Вторият МОЖЕ да се поръча- 1 ампула струва 284Е

Внимание! Информацията е по справочник. Не гарантирам верността на данните-проверете преди покупка подробно за съответствие!!

Общи условия

Активация на акаунт