Twilight/Здрач-сагата: тема 17

  • 19 242
  • 458
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21


Въведение за новодошлите: Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD в чужбина),  а вторият- "Новолуние"  се снима в момента в Канада (съвсем скоро и в Италия), с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" ще започне снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма).
Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст.
Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

Темата има следните правила (приети след демократично обсъждане  Laughing)

Обсъждат се свободно филма ”Здрач”, снимките на ”Новолуние”, и всичко свързано с тях. От книгите свободно се обсъждат "Здрач/Twilight", "Новолуние/New Moon" и "Среднощно слънце/Midnight Sun". Мнения  за "Затъмнение/Eclipse" и "Зазоряване/Breaking Dawn" трябва да започват с името на книгата с главни букви и ”спойлер” в скоби, маркирани в червено
 
    примерЗАТЪМНЕНИЕ/ЕКЛИПС (спойлер!!) Я кажете, защо мислите, че Бела …еди-  какво си  …"

Ако се цитира мнение със спойлер, цитирания текст трябва също да влючва предупреждение за това. Маркирането на текста в червено става по следния начин.


На новите фенове се препоръчва да не четат спойлери (т.е. информация как ще се развие сюжета или как ще завърши дадена книга). Решението си е Ваше, това е просто препоръка, но доста от нас са на мнение, че книгите страдат от недостатъци, текста на места е доста тромав и ако се знае предварително какво се очаква, удоволствието от четенето се разваля.

Дискусията в темата се стреми да избягва циничен или вулгарен език и заяждания межу пишещите.

Ако ще се обсъжда деликатна тематика (от изрично сексуално естество, анатомия, физиология и т.н. ) мненията следва да се маркират в бяло, като преди това се пише, че следва текст в бяло. Маркирането става както обяснението по-горе, като в скобите, ограждащи маркирания текст, на мястото на red се изписва white. (няма готова опция за бяло, затова трябва да се изпише изрично)

Всеки ден за темата отговаря по един “дежурен”, които играе ролята на “редактор”- пуска бюлетин с новини и връзки, посреща новите членове и при нужда, напомня или разяснява правилата на общуване и писане в темата. Тъй като информацията за "Здрач" в интернета е всеобхватна и невинаги вярна, желателно е  “новите” фенове да не публикуват постове от рода на “Не знам дали е пускано преди, но намерих това…” или “Чухте ли, че еди-какво си..”, за да не се разводнява дискусията (и щом сме на 17-та тема, се предполага, че е сме покрили доста материал). Ако новите членове имат въпроси, могат да ги задават към всички пишещи или да пуснат лично съобщение на "редактора" за деня.
За всички - ако имате предложения и въпроси, винаги можете да пуснете лично съобщение към "редактора" за деня, включително с предложения за включване на "стар" материал в бюлетина (любими интервюта, снимки, видео, гифове и т.н.). Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си).

Ако желаете да станете ”редактор" или ако имате предложения към организацията на темата, можете да го заявите в пост в темата.

Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"                      Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер


Български фен-страници с форуми:                      Английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              www.robsessedpattinson.com             www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   www.twicrackaddict.blogspot.com       www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net                                       www.edwardandbella.net                   www.newmoonmovie.org

Туайлайт-хумор
мъжката гледна точка: www.twilightwidower.blogspot.com                          преводи на български на смешни статии: www.funnytwilight.wordpress.com
                                                                           

Филмът можете да изтеглите от тук в следните варианти:
Bluray 1 | Bluray 2 | DVD-R 1 | DVD-R 2 | DVDRip 1 DVDRip 2 | DVDRip 3 | Mobile 1 |Mobile 2 или от тук, както и да го потърсите тук


Бонус материалите към ДВДто можете да видите тук        Becoming Edward and Bella part 1  part 2 | Bella's Lullaby Remix |Conversation with Stephanie Meyer | Deleted scenes | Edward's piano concert | Extended comic con phenomenon | Extended scenes | Special feature | The beginning and the partnership |The vampires and capturing the action part 1 part 2 part 3 | The Vampire baseball | The Vampire kiss montage

Официалният саундтрак можете да  изтеглите от тукКнигите можете да четете онлайн от тук или да изтеглите от тук на английски и от тук или тук на български (фен-преводи). Недовършената и непубликувана книга "Среднощно слънце" можете да четете онлайн или свалите от тук.

Благодаря на Дени за линковете. По-подробна информация за всяка от книгите (вдъхновението зад тях, инспирационен саундрак, докато са писани, допълнителен материал, въпроси и отговори) можете да намерите организирана по категории тук: Здрач, Новолуние, Затъмнение и Зазоряване.

Предишни теми
Тема 16/ Тема 15/ Тема 14/ Тема 13/ Тема 12 /Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

                

# 1
  • Мнения: 1 343
първа първа Simple Smile
Ето ви една крива усмивка ама моля моля без закачки за външния ми вид Sad Че съм под всякаква критика там .
http://foto.bg/data/1421/PICT5508.JPG

# 2
  • Мнения: 12
Втора .....  втора ! Гласувах за Емет !  Peace
Анкетата и темата са супер , старо-ново    bouquet

# 3
  • Мнения: 0
Трета и изгласувала!  Heart Eyes Алис и Емет!! Алис ясно защо-хубава, умна, забавна, много близка с Едуард и Бела и винаги помага при нужда! Направо спасява критичните ситуации.
Емет защото е като мече  Hug - забавен е и не е толкова драматичен, от него лъха някакво спокойствие, и приема леко нещата без излишен драматизъм. Добре че е той, да уравновесява Розали. Има чудесно чувство за хумор и създава уют, но в сериозни ситуации- винаги е насреща, не е конфликтен, стабилен  - абе чудесен по-голям брат!! Пък и хубав бе!  Peace

# 4
  • Мнения: 2 149
И аз гласувах Алис и Емет.Харесвам оптимистични,весели персонажи,с чувство за хумор,но все пак всеотдайни и съпричастни.Намирам тези качества и в двамата Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 47
Здравейте и от мен. И аз гласувах за Алис и Емет по вече споменати по-горе причини.

# 6
  • София, България
  • Мнения: 5 594
ДНЕВЕН БЮЛЕТИН


НОВИНИ

- Днес излиза трейлъра на новия филм на  Cam Gigandet  - Five Star Day
Това ще е първата му романтична главна роля. Cam играе Jake Gibson,студент в колежа, който се заема да отрече теорията на астрологията. По време на опитите си, той научава важни уроци за живота, любовта и разликата между това в какво вярват хората и тяхната съдба.



Ето трейлъра  цък
Изгледайте го, филмчето май ще е много готино!
Повече инфо   тук


- Снимки на Ashley Greene на откриването на Madame Royale в Холивуд, преди няколко дена



тук останалите снимки  цък
а тук смешно клипче как напуска от събитието  цък

-  интервю с Peter Facinelli в Chelsea Lately . Питър говори за  “ сестра Джаки” , после водещата го пита за връзката между  Кристен и Роб , той отговаря че нямат връзка, доколкото знае, но вече и той почва да се чуди( след всичко прочетено)   
Цялото интервю е доста е смешно, Питър явно има страхотно чувство за хумор.
Интервюто  цък


- Снимка събрала образите на Роб и Кристен ( как би изглеждало детето им)




- Клипче – звезди от Здрач-сагата говорят за това как Роб се справял с известността.
Клипчето и цялото интервю като текст
( пак доста интересно)  тук


- Кристен в L.A. , на път за бизнес среща, със завързана тениска, точно като предишния ден в Санта Моника.

В L.A.   

В Санта Моника   


- Клипче с Kelly Clarkson , която се оказва голям  Twilight фен. Песента й Empty as I Am
била вдъхновена от Новолуние. Кели не казва нищо , отностно дали песента ще бъде включена в саундтрака на Новолуние .
Клипчето  тук


- Снимки от Берлин

       

повече  тук


ЗАБАВНО

- Speedpainting   цък

- Painting of Bella and Edward  цък

предложени от Christabel

# 7
  • София, България
  • Мнения: 5 594
аз гласувах само за Джаспър - любимец ми е ( от книгите обаче)  Peace

# 8
  • Мнения: 229
3дравейте  Hug
Staro-novo,хиляди благодарности за темата и анкетата Hug
Гласувах за Карлайл и Джаспър Peace 3а Карлайл по очевадни причини...той е идеалният вампир Peace 3а Джаспър,защото ми е много секси Embarassed,особено когато е неконтролируем...това го доближава повече до един реален мъж Peace Другите мъжки членове( Mr. Green) на семейството са представени много идеализирани Sunglasses
Womanitka, Peace наистина си имаш "крива" усмивка вкъщи Simple Smile (много сте сладки Peace)
Мона Heart Eyes Heart Eyes за бюлетина   bouquet

# 9
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Aquariel снощи даде чудесна идея за днешната дискусия  Peace
копирам :
Предлагам да се готвите за утре на тема - кой образ от женските герои /и вампири, върколаци и хора/ се доближава като характер най-много до вашия. Как бихте се описали чрез Здрач 

ако сте съгласни да се захващаме  Flutter

# 10
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 722
Аз гласувах за Карлайл и Емет. Карлайл го искам за свекър, а Емет за доведен брат - оттук следва - искам да съм на мястото на Бела Laughing

# 11
  • Мнения: 200
Womanitka наистина мъжа ти има крива усмивка.  Shocked Чудесни сте  Hug а бебока е страшен бонбон  Crazy

Гласувах за Карлайл и Алис. За първият, както каза Кристабел- идеален е  Peace За Алис, защото е страхотна, нежна, луда, детинска, красива, игрива и хитра  Heart Eyes

за темата утре, трябва и да се обосновете защо. Може също и да сте съвкупност от няколко характера- пък бил той единият върколак, другият вампир  Mr. Green

# 12
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Аз се записвам само за да ви следя.
Че от време на време имате нужда от мърморенето на баба ви  Mr. Green
Многото сериозни литературни анализи на сагата ми идват в повече обаче.
Ще каже човек, че Умберто Еко тълкувате  Mr. Green


# 13
  • Варна
  • Мнения: 567
Гласувах за Алис и Емет, определено те двамата още от самото начало приеха Бела и
нямаха никакви резерви към нея!

# 14
  • Мнения: 1 775
Гласувах за Карлайл и Джаспър Peace 3а Карлайл по очевадни причини...той е идеалният вампир Peace 3а Джаспър,защото ми е много секси Embarassed,особено когато е неконтролируем...това го доближава повече до един реален мъж Peace Другите мъжки членове( Mr. Green) на семейството са представени много идеализирани Sunglasses
Просто няма какво повече да добавя. Peace

Общи условия

Активация на акаунт