Twilight/Здрач-сагата: тема 14

  • 21 618
  • 440
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21



Въведение за новодошлите: Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD в чужбина),  а вторият- "Новолуние"  се снима в момента в Канада (съвсем скоро и в Италия), с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" ще започне снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма).
Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст.
Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

Темата има следните правила (приети след демократично обсъждане  Laughing)

Обсъждат се свободно филма ”Здрач”, снимките на ”Новолуние”, и всичко свързано с тях. От книгите свободно се обсъждат "Здрач/Twilight", "Новолуние/New Moon" и "Среднощно слънце/Midnight Sun". Мнения  за "Затъмнение/Eclipse" и "Зазоряване/Breaking Dawn" трябва да започват с името на книгата с главни букви и ”спойлер” в скоби, маркирани в червено
 
    примерЗАТЪМНЕНИЕ/ЕКЛИПС (спойлер!!) Я кажете, защо мислите, че Бела …еди-  какво си  …"

Ако се цитира мнение със спойлер, цитирания текст трябва също да влючва предупреждение за това. Маркирането на текста в червено става по следния начин.

На новите фенове се препоръчва да не четат спойлери (т.е. информация как ще се развие сюжета или как ще завърши дадена книга). Решението си е Ваше, това е просто препоръка, но доста от нас са на мнение, че книгите страдат от недостатъци, текста на места е доста тромав и ако се знае предварително какво се очаква, удоволствието от четенето се разваля.

Дискусията в темата се стреми да избягва циничен или вулгарен език и заяждания межу пишещите. Всеки ден за темата отговаря по един “дежурен”, които играе ролята на “редактор”- пуска бюлетин с новини и връзки, посреща новите членове и при нужда, напомня или разяснява правилата на общуване и писане в темата. Тъй като информацията за "Здрач" в интернета е всеобхватна и невинаги вярна, желателно е  “новите” фенове да не публикуват постове от рода на “Не знам дали е пускано преди, но намерих това…” или “Чухте ли, че еди-какво си..”, за да не се разводнява дискусията (и щом сме на 14-та тема, се предполага, че е сме покрили доста материал). Ако новите членове имат въпроси, могат да ги задават към всички пишещи или да пуснат лично съобщение на "редактора" за деня.
За всички - ако имате предложения и въпроси, винаги можете да пуснете лично съобщение към "редактора" за деня, включително с предложения за включване на "стар" материал в бюлетина (любими интервюта, снимки, видео, гифове и т.н.). Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си).

Ако желаете да станете ”редактор" или ако имате предложения към организацията на темата, можете да го заявите в пост в темата.

Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"                      Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер


Български фен-страници с форуми:                      Английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              www.robsessedpattinson.com             www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   www.twicrackaddict.blogspot.com       www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net                                       www.edwardandbella.net                   www.newmoonmovie.org

Туайлайт-хумор
мъжката гледна точка: www.twilightwidower.blogspot.com                          преводи на български на смешни статии: www.funnytwilight.wordpress.com
                                                                           

Филмът можете да изтеглите от тук в следните варианти:
Bluray 1 | Bluray 2 | DVD-R 1 | DVD-R 2 | DVDRip 1 DVDRip 2 | DVDRip 3 | Mobile 1 |Mobile 2 или от тук, както и да го потърсите тук


Бонус материалите към ДВДто можете да видите тук        Becoming Edward and Bella part 1  part 2 | Bella's Lullaby Remix |Conversation with Stephanie Meyer | Deleted scenes | Edward's piano concert | Extended comic con phenomenon | Extended scenes | Special feature | The beginning and the partnership |The vampires and capturing the action part 1 part 2 part 3 | The Vampire baseball | The Vampire kiss montage

Официалният саундтрак можете да  изтеглите от тукКнигите можете да четете онлайн от тук или да изтеглите от тук на английски и от тук или тук на български (фен-преводи). Недовършената и непубликувана книга "Среднощно слънце" можете да четете онлайн или свалите от тук.

Благодаря на Дени за линковете. По-подробна информация за всяка от книгите (вдъхновението зад тях, инспирационен саундрак, докато са писани, допълнителен материал, въпроси и отговори) можете да намерите организирана по категории тук: Здрач, Новолуние, Затъмнение и Зазоряване.

Предишни теми
Тема 13/ Тема 12 /Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

                


# 1
  • Мнения: 1 343
МЪЖА ревнува от Едуард Wink после ще обясня Simple Smile

# 2
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
Моя не може да диша Роб. Само прави коментари как непрекъснато си сменям десктопа на лаптопа Wink

# 3
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Моя се дразни от скрийна на телефина ми, забеляза го месец след като го промених Mr. Green
гласувах Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 343
Вчера ми говори как съм била влюбена в Едуард и съм опищяла форума че съм щяла да се омъжвам за него    newsm78
Аз не се сещам ама щом е прочел Simple Smile Чак се ядосах че ми чете мненията и си ги перефразира както си иска Simple Smile Ако е чел разказа ми за Едуард и Джейкъб сигурно не е разбрал , че той е срав3няван и описван като Едуард  Mr. Green Както и да е чакам с нетърпение нова задача за писателстване или спор Simple Smile да си мрънка колкото си иска ... Обожавам книгите и филма Simple Smile Обожавам двойката Бела и Едуард Simple Smile скоро май няма да ми мине  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 775
Моят мъж забеляза снимките на телефона ми и това, че често четях или слушах аудиокнигите, но не обърна кой знае какво внимание. Аз не го ангажирам много с маниите си, защото често имам такива, а не ми се ще да търпя подигравки от негова страна. Mr. Green Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 343
Моят мъж забеляза снимките на телефона ми и това, че често четях или слушах аудиокнигите, но не обърна кой знае какво внимание. Аз не го ангажирам много с маниите си, защото често имам такива, а не ми се ще да търпя подигравки от негова страна. Mr. Green Embarassed

Офф късметлийка Моя сам ги забелязва Simple Smile и ме почва на къс пас с подигравките.

# 7
  • Berlin
  • Мнения: 11 239
гласувах с опцията, че и той си има мании и/или е фен също на здрач. Simple Smile) още не е  станал фен, но мисля, че ще му харесат кнжиките, макар и филмът да не го плени чак толкова, колкото мен. но той си има и много други мании, така че напълно ме разбира.
моля да ме извините, но аз съм на вълна филма и искам да споделя снимка от любимата ми сцена:

а, да, кристин не ми допада. Simple Smile))

# 8
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
Извинявам се за спама, но вие виждате ли гифчето ми? Аз не го виждам и се чудя дали има някакъв проблем Thinking

# 9
  • Мнения: 3 576
Моя въобще дори не подозира за съществуването на Здрач, Едуард-Роб и цялата съпътстваща истерия.
Държа го в блажено неведение.
Обясних му, че чета книги на английски, за да си вдигна нивото, че ми трябва в работата.
Снимките на Роб си ги държа на USB и си ги гледам скришом Simple Smile
Саундтрака звучи на макс само в колата ми.
Филма се гледа, докато той не е вкъщи...

Много съм потайна нали  Mr. Green
Добре, че не чете във форума Wink

# 10
  • Мнения: 1 775
Обясних му, че чета книги на английски, за да си вдигна нивото, че ми трябва в работата.
И аз така го баламосах. Mr. Green
Miriel, и аз не ти виждам gif-чето в подписа.

# 11
  • Мнения: 10 008
Аз си чета сагата дискретно, но пак ме хваща мъжа ми. Не знае за истинския размер на пристрастяването, но започва да има съмнения. Забеляза как следя темата за нови мнения, но той не чете български и не може да ми прочете постовете.
В колата все въртя саундтрака и много му харесаха Paramore, сложи си ги в МП3-то.
Аз не съм чак такъв запален фен, защото Робуард так и не ме заплени, а въпреки че съм тийм Джейкъб и през ум не ми минава да си сложа Тейлър на десктопа. Там са ми децата. Heart Eyes
След 20.11. може и друга песен да запея.

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора.
Уау!

# 12
  • Благоевград
  • Мнения: 24
Я, видяхте ли, че не съм сама  Grinning
Има и други, чиито мъже разбират и съпреживяват...
Ние общо взето с моя мъж имаме много силна връзка, продължаваща доста вече години, минахме през много изпитания, бяхме в категория - "забранена любов", и т.н. и пр. - може би това има значение - разпознаваме се мъничко...

# 13
  • Мнения: 2 897
Мен ме разбират, много толерантност има в нашата къща Sunglasses

# 14
  • Мнения: 301
Както вече писах в предната тема  Laughing мъжа ми мрази Едуард.  Mr. Green Той по-принцип си е ревнив, явно повече отколкото смятам, защото вече ме ревнува и от герой от книга  Laughing Потайна няма как да съм, защото той постоянно ми наднича иззад рамото на компютъра или лаптопа (последния, вече месец не е успял да докосне от мен) и обикновенно проявява жив интерес към всичко, което правя или което ми задържи интереса за повече от час-два  Laughing. Щом се отказа две вечери подред от онлайн играта си, за да седи до мен на дивана, в очакване да вдигна поглед от книгата почти два часа  Laughing нещата са сериозни.  Embarassed
Обяснението че просто си чета някаква си книга на английски (последните 5-6 години почти не чета на български) мина само за 1-2 дни  Laughing после забеляза обложките на книгите и ... пренебрегнат бил.

Общи условия

Активация на акаунт