ЕКО БЕБЕ

  • 49 356
  • 608
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 5
  Нямам никакви скрупули за дрехи или пелени втора употреба.
  А за Фруджито и аз съм на същото мнение. Купих едно боди и едно гащеризонче за Елито, и качеството определено е много добро, само дето едната кака в момента е с гащеризончето, коеот е 6-12 месеца. С удоволствие бих купила втора употреба дрешки на марката Фруджи  Simple Smile

Свекърва ми е в Италия и ми подари компект тениска, панталон и суичър на Фруджи, ама ги платила с кредитна карта. Органик ми ги доставиха в подаръчна опаковака.

А моето бебе го снимах с дрешката която си купих и го публикуваха в сайта заедно с препоръката ми:
http://www.organicproducts.bg/nashite-priateli-i-31.html

# 301
  • Мнения: 3 869
Нели Simple Smile и аз пера на 40С, може би при теб водата е твърда newsm78 и трябват повече ядки. На брошурата пише за вода като нашата и пране като нашето 6-7 половинки, обаче на мен така и ми стана ясно кое е половинка, така че сложих 6-7 парчета в торбичката, полупълна беше и съм доволна от ефекта. После същата торбичка плюс малко точен препарат от ядки ползвах за една наша цветна пералня.

Милуш, не се притеснявам за енергията, тъй като са деца все пак. Но пък си ги изпирам и си изглаждам дрешките, мислейски си колко са хубави и представяйка си щастливо и доволно моето дете в тях - вярва,
че това е достатъчно, за да ги заредя с моята положителна енергия Simple Smile

# 302
  • София
  • Мнения: 12 228
  Да аз именно от намаленията си взех едно много сладко гащеризонче коте, с което днес едната кака е облечена. Доставиха ми го на следващия ден с куриер до вкъщи безплатно. Беше намалено от 45 лв мисля на 25 лв. Е размер 6-12 месеца се оказа че става точно на дете 3 годинки без памперс, но все ще дойде момент и за бебка да стане. Дори куриера ме пита откъде съм научила за сайта им  Simple Smile

# 303
  • Мнения: 44
Здравейте,
да ви се похваля - дрешките за които ви разправях преди два месеца на екомарката Фруджи си ги купих от

organicproducts.bg. Малко трудно се престраших заради цените (пък и едно е да гледаш дрешката, а друго

да я пипнеш...), обаче като дойдоха от пръв поглед ми стана ясно, че си заслужават. Освен това ако

някоя от вас има момиченце на 6-9 месеца, след един месец когато ги износим, нека ми пише за да и ги

подаря. Не са мръднали въобще и могат да се носят поне още три месеца.

Здравей,

Аз се интересувам от дрешките Фруджи. Ще ти пиша за да се уточним. Предварително благодаря!

Между другото почнали са намаления на Органик Продъктс. Аз поръчах панталонки и блузка. Ще пиша впечатления.

# 304
  • Мнения: 1
Цамбур и аз тук! Записвам се да следя темата.
А някой има ли впечатления от органични бебешки бодита с марка Канболи? Видях, че ги продават в един био магазин в Пловдив и се питам дали са хубави newsm78
Става въпрос за това: http://www.organicc.de/shop/marken/canboli.html

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 14:14 от bio.mama

# 305
  • Мнения: 232
За разходите с еко продуктите- наистина когато внимаваш какво точно ползваш- потребението малко ли много се свева- купуваш по-качествени продукти, но по-малко на брой, рецислираш, използваш втора употреба  ипр. пр.
Аз например не мога да кажа " че не ми излиза скъпо"( много я мразя тази реплика- все едно може да се оцени колко " излиза" детето.
Но като никога не съм купувала пюрета, млека, памперси саво първите 2 месеца, дрешки гледам малко- но качестевни или пък от приятели, козметика един сапун- дето я къпеме вече 6-ти месец, малко естесвени масла - и това е.

За съм повторната употреба на повечето неща- особено дрешки- и аз процедирам като Milush -много удачен вариант е "ротацията" на дрешки между приятели  познати.  Wink

Хъм, Нели- в началото с ядките си е непривично липсата на аромат( но бързо се отвиква от ароматите- наскоро позната ми даде една торба с дрешки за малката, естесвенопорядъчно изпрани с повечко прах- еми ако ти кажа наистина, че съм отвикнала и са ми като напарфюмирани-а  ги пера вече няколко пъти  и само чакам да се отароматизират.  Laughing
Иначе ,не мисля че е проблем да ги пускаш пелените и на 60 градуса, нали mother-ease--то? Аз всичките пелин ги пера на 60, цикъл -изпалкване със студена вода и после пране.

Мег, половинката си е половин ядка- на пракика слагаш 3-4 цели ядки - но гледаш да са разполовени/натрошени- да излизат по-лесно сапонините.

bio.mama, ще споделиш ли какви са цените?

# 306
  • Мнения: 1
Бодитата са на 19,60лв. Има с къс ръкав и без ръкав. Обаче не разбрах дали са за пелени или за памперси. Аз като ги гледах ми се видяха с нормално дъно, тоест за памперси. И дано да е така, защото моята е на памперси.
Между другото в този магазин продават и Виона, и Бейбилена, био адаптирано мляко Лактана, много био неща за бебета и за възрастни.
Прочетох темата от началото до края и виждам, че се представяте накратко. Аз за моята био философия Laughing мога да пиша, че предпочитам ходенето пеша и градския транспорт (ама пловдивския, не софийския Sick ) за да подържам форма и да редуцирам вредните емисии Wink ; Опитвам се да налагам в семейното меню все повече био храни и така забелязвам, че у нас не се предлага био месо. "Био България" имаха по едно време био салами, ама нещо изчезнаха. Не ги намирам и в bio.bg като информация

# 307
  • Мнения: 1 048
JeniB и ние сме с кана Брита,обаче загубихме книжката още  на първия ден и не се сещам на колко литра се сменяше филтъра?Сменяме го на месец,ама може би трябва да е по-често,че правим всичко с тази вода-готвим,пием и т.н.А да си забелязала някакви черни песачинки,много често има на дъното на каната или като си сипя в чашата?
bio.mama къде в Пловдив се намира този магазин.
А относно разходите не съм искала да се заяждам с никои,нито да успорвам правотата ви,просто много трудно се справяме.Но сега като се замисля,като чета какво пишете,че купувате по-малко,но по-качествени дрешки,вместо много ама боклуци-ние така или иначе си имаме малко.За нас пък не сме си купували от година поне.Че си взимате по-малко,ама хубава козметика,аз винаги съм си взимала малко и то евтина.За кафенета или ресторанти почти не ходим-1-2 пъти в месеца максимум,а за барове и т.н и дума да не става.За храната,аз просто откакто кърмя ям адски много,повече от мъжа ми...ама какво да правя все съм гладна,а иначе съм си слаба като преди...явно за това не ни стигат парите,а и като платим ток,вода,телефон,бензин и т.н. и те половината ги няма.
Сега се опитваме да ядем здравословно,ама с био-то ни е трудно,гледам фурмите в един от сайтовете за 200 грама са 6 лв,а аз за 3 си взимам 1 кило и с почти всичко е така.Надявам се,че ме разбирате.Моля ви дайте съвети какво да правя....да мина на диета някаква....или как да си намалим разходите.
Дайте съвети какво сапунче или душ гел да взема за малчо,да ми препоръчате прах,някое масло хем да има и фактор

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 18:17 от nor4y

# 308
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
nor4y, за каната - 150 литра - някъде около месец изкарва един филтър, така че правилно сте се ориентирали Wink 
за био -нещата - и в Добрич няма голям избор, а ако си поръчам с куриер от някъде, ще ми излезе двойно по-скъпо. И, понеже и захранвам ПЗ, отдавна почнах да разпитвам познати и приятели за домашни - месо, зеленчуци и пр. Нямаме село тук, респ. такива неща, но като има разни познати, мога да си купя от тях - говоря за такива, които гледат за себе си, а не производители Wink засега работи идеята, но аз продължавам да проучвам.
за масло - аз споменах, че мажа с Кокосово масло на Икаров - 2,20-2,30лв е  Peace
за яденето - аз още имам моменти на "кърмачески апетит"  Crazy (и, също в началото моята половинка въведе израза удома "жаден съм като кърмачка"  Laughing Laughing )
прах, за къпане и миене - сапунени ядки, респ. течността от тях  Peace

# 309
  • Мнения: 2 132
nor4y май в под форум нашето семейство или нещо подобно имаше тема за намаление на разходите. Там мамитата бяха давали много съвети. Аз примерно събирам съдовете от целия ден в съдомиялната и я пускам след 10 вечера, защото нощната тарифа е по-ниска. Пералня също гледам да пускам повече след 10 часа. Мисля, че е добре примерно да си направиш един месец подробен отчет с приходи и разходи като отбелязваш абсолютно всичко и да видиш, кои разходи би могла да си спештиш. Друго, което се сещам е да пазаруваш с предварителен списък, защото иначе се купуват много странични неща. Разгледай там, имаше интересни съвети.
За мазане зехтина ще ти свърши работа. Аз карам с едно шишенце от 200мл от сума време и съм изхарчила 1/2. За слънце най-добре да не го показваш много. За по 15-20мин на ден само краченцата и ръчичките е достатъчно за витД , и за това време няма да имаш нужда от слънцезащитен особено, ако го показваш сутрин или късно следобед.
Бритата има черни само на последната вода от каната. На другите не съм забелязала. И ние на около месец сменяме филтера.

Другото, което се сещам е да купуваш козметика, дрешки и т.н примерно от чужди сайтове където цените са по-ниски. За доставката може да се комбинираш с други мами и така излиза или безплатно когато минете дадена сума, или излиза 2-3лв.

# 310
  • Мнения: 391
Ееей, тука се криете вие Wink

Запис от мен засега.

# 311
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Здравейте, виждам, че коментирате праховете за пране. Днес погледнах моя прах (който не е специален за бебета) и с видях, че на него пише >90 процента биоразградими вещества. Аз знаех, че в него няма фосфати и химия, но не бях обърнала внимание на това. Определено изпира много добре, не знам как ще се справи с бебешките пелени - предстои ми да разбера след няколко месеца. Отделно от същата серия имам белина (която е на прах и се активира преди използване) и спрей за петна, който върши чудна работа.
По отношение на каните Брита - имахме такава кана преди време и установих, че черните песъчнки по дъното й са всъщност ронещи се части от филтъра (който е въгленов). Ние в момента сме с домашна система за пречистване на вода, при която филтъра се подменя веднъж в годината и освен него има и ултравиолетова лампа, която убива бактериите. Определено водата се различава.
За намаляването на разходите - наистина е добре да се пазарува по предварително направен списък, а също така аз залагам на продукти, които са силно концентрирани - примерно верото, което използвам, ни стига от порядъка на година и половина.
Пазаруването от чужди сайтове (стига да имаш възможност) ми е определено по вкуса - хем си спестяваш пари, хем си сигурен в качеството на това, което купуваш. Визирам специално детските дрешки - това, което е тук в магазините е предимно китайско производство и колко е безопасно за детето един господ знае!

# 312
  • Мнения: 585
ginbay би ли споделила марката на препаратите за пране и това веро и мен по-специално ме интересува този спрей за петна.

От къде ги поръчваш?

Относно дрехите втора употреба - аз също съм купувала много на Жоро - обаче вече е в такава възраст, че след него не остава нищо читаво - така че отново купуваме нови Simple Smile

Относно енергиите на носените дрехи - бях чела в разни такива книжки, че енергията от чужди дрехи се премахва ако се изперат с малко морска сол - по принцип има и такова енергийно пречистване на пространството, което пак се перави с морска сол  Hug

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 419
ginbay би ли споделила марката на препаратите за пране и това веро и мен по-специално ме интересува този спрей за петна.
От къде ги поръчваш?
Ох, аз ще ти кажа, ама само да не ме нападнат.  Praynig
Праха носи наименованието SA8 Premium, същото е и наименованието на спрея за петна (той се води със същото име и е всъщност спрей за предпране), верото се казва Dish Drops и мие на основата на ензими от растения. Всичките ги поръчвам като абонат на компанията Амуей (може и да си чувала), в магазините не можеш да ги намериш. Нещата са американски - ето това е сайта на компанията - http://www.quixtar.com/ . До Европа стига само част от продуктите им, но все пак е достатъчно. Нямам проблеми със доставката - в рамките на 1 седмица нещата са при мен. Ползвам почти всичко от техните неща и досега не е имало нещо, което да ме разочарова.

# 314
  • Мнения: 2 132
ginbay кой ще те напада  Grinning Моята зълва май ги продаваше тези Амуей и още нещо имаше, но във Франция. Не знам дали още се занимава. Тя вчера си дойде за 2 седмици и като се събуди ще я питам. Иначе донесе подаръци на малката и се оказа, че едната рокличка е от био памук Grinning Тя изобщо не беше разбрала, просто и харесала рокличката, но аз веднага останових, че е био  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт