Отговори
# 555
  • Мнения: 2 590
hut, това е чудесна новина. Давай смело напред. Hug

Дейзи, стиснати палчета за утре, ще чакаме новините  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 556
  • Мнения: 827
Здравейте!Копирам си поста от друга тема защото след това попаднах на тази.
За жалост и аз съм с ПКЯ+ инсулинова р-ст (за която не пия все още нищо ), плюс АФС...Притеснява ме че имам и на двата яйчника и сигурно ако реша някога за второ детенце ще е невъзможно да забременя.
Докторката ми изписа Хлое без нищо друго.Обаче все още не ми е дошъл цикъла (последно беше на 15 септември) и не мога да ги почна.Не знам по принцип ако не плануваш бременност няма ли друг начин за регулиране на нещата защото много ме плашат тия повръщаници и пр. от Хлоето. А аз съм си склонна да повръщам (особенно по време на бременност). Дали е редно да взимам противозачатъчни ако искам някога да имам пак дете?Чета противоречиви мнения.
МНого съм объркана за което се извинявам.

# 557
  • Мнения: 560
Здравей ladybebi , аз също пия Хлое по същата причина, но заедно с Глюкофаж за инсулиновата резистентност. Аз искам също да си имам детенце, но ми казаха, че просто с тези кисти дето са се натрупали и оголемени яйчници няма как да стане, докато не се изчистят. Това беше преди 3 месеца. Скоро бях на преглед и нещата са се подобрили много. Почти нямам кисти и яйчниците са в норма, но ще ги пия още 3 месеца. Казвам ти това, защото на мен Хлое-то много ми помага.
Колкото до повръщането не е вярно. Значи аз първият месец, когато започнах Хлое се разбих от повръщане, но   Thinking искам да отбележам, че не съм го пила правилно. Аз го пиех вечер тъкмо, когато взимах и Глюкофажа (с една шепа). След 1 час точно бях в банята и си изповръщах червата. Това беше всеки Божи ден. След, което реших, че нещо не е наред и просто промених часа на пиене. Глюкофаж взимам веднага след ядене, а Хлое-то  го оставям за най-последно /непосредствено преди лягане/. От тогава нямам такива проблеми и не съм повръщала. Споделих с моята гинеколожка и тя ми каза, че съм започнала да го пия по правилния начин.
Колкото до цикъла, че не ти е дошъл, иди на лекар, за да ти изпишат някакъв прогестеронов препарат, за да  ти дойде и после почвай Хлое-то.

ПС: Иначе защо са ти изписали Хлое? Кистички ли имаш за изчистване или за нередовен цикъл? С за инсулиновата също трябва да взимаш метформинов препарат, ако искаш да забременееш, помага за по-качествена овулация.

Ще споделиш ли с нас как си забременяла първият път? Сигурно на всички момичета ще им интересно да знаят, за да ни вдъхнеш малко кураж, че някои от нас нямат все още детенце .....

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 10:11 от Valaria

# 558
  • Мнения: 314
Ето ме пак тук на отчет.Днес ми казаха че съм си отгледала 3 добри фоликулчета 16,14 и 12мм.,ще пия хапчетата днес и утре сутринта,а вечерта в петък (23:30  Naughty) ще ми сложат 1 инж.-Овитрел и 2 инж.-Прегнил (1500 ед.).И после чакане.....1 седмица  Praynig.
А и да ви кажа една новина....докато чаках при доки,дойде една двойка,видимо изтерзани и казаха че и второто инсе е било неуспешно,а за фонда трябват общо 4.Жената каза,че има някакви смущения,но не знае какво и е.....Оказа се страхотна новината след прегледа....бременна в 6 седмица с биещо сърчице  newsm53 ,стана ми толкова хубаво и милоооо.

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 20:02 от DeiziF

# 559
  • Мнения: 2 590
Йеееееее Дейзи супер, че си имаш добри фоликулчета и доминантния добре си е порастнал, до петък вечерта ще е екстра.
Цял ден надничам за новините от теб.
Само да попитам след инжекцията инсе ли ще правите или по естествен начин ще се надявате да стане, извини ме за глупавия въпрос, ама май съм пропуснала нещо. Embarassed

А така се умилих като разказа за тази двойка, нищо че не ги познавам хората.
И да ти кажа това може да е добър знак и за теб  Hug

# 560
  • Мнения: 314
Vili и аз си помислих същото,че може да е добър знак и аз толкова се зарадвах,това си е истинско чудо,говореха за още инсеминаций за да могат да подадат док. за фонда....а те са си направили сами бебчето  Grinning.
Аз няма да се подлагам за сега на инсеминация,имаме добра спермограма и решихме да опитаме само със стимулация,а ако не стане по-нататък ще решим....
Извинявам се за хаотичното писане,но не мога да си събера мислите,много ме развълнуваха с новината за  EFP на тази жена.

# 561
  • Мнения: 2 721
Днес бях на преглед и ми изписаха Chlo за регулиране на цикъла някои да ги е пил?Досега не съм пила противозачатъчни и малко се двулмя дали да ги почвам
Стискам палци да има повече хубави новини в темата

# 562
  • Мнения: 2 590
Valariа пие Хлое, каза, че много добре и действат.

# 563
  • Мнения: 560
Днес бях на преглед и ми изписаха Chlo за регулиране на цикъла някои да ги е пил?Досега не съм пила противозачатъчни и малко се двулмя дали да ги почвам
Стискам палци да има повече хубави новини в темата

Прочети 2-3 поста по-нагоре.

Дейзи, много се радвам за теб. Чакаме хубави новини  Hug

# 564
  • Мнения: 827
Valaria мерси за отговора.
Първо да кажа че ми ги изписаха за регулиране на цикъла (още е рано за още едно бебе Wink).
За бебчето ми ето как стана:
Първо това ми е втора бременност - подчертавам го защото поликистозата не ми е от сега а просто сега я открихме.До сега не е било насочено вниманието към яйчниците ми.
Първата ми бременност беше не-планнувана тъй като не бяхме решили че искаме бебе на 100% а просто ако стане, стане (не сме се пазили въобще!) и въпреки това забременях след 4 години , което според мен е много време въпреки непазенето (не съм следяла овулация и не знам дали сме я уцелвали- ако е имало такава.)След тия четири години забременях и за съжаление бебето ми не се роди живо.В началото на 9 месец беше без тонове. Sad (Няма нищо общо загубата на бебето с поликистозата)След загубата 4 месеца по- късно от втория път забременях със сегашното ни съкровище Михаела.Така че момичета както виждате няма невъзможни неща!И определено мисля и съм сигурна че ще имам второ дете въпреки тази поликистоза!

# 565
  • Мнения: 2 590
ladybebi, съжалявам за това, което си преживяла Sad

Права си , че няма невъзможни неща.
Всички ще се преборим.  bouquet

А докторката не ти ли предписа нещо за предизвикване на цикъла?

# 566
  • Мнения: 827
Не и аз това се чудя защо.Тогава имах около 11 дни закъснение, но сега вече са много повече.От 15 септември го нямам. Confused Има ли шанс да взема нещо за предизвикване или трябва да отида на док тя да ми изпише.Много ми е трудно с тва дете да ходя и то не заради друго ами заради тоя грип не ми се ще да я мъкна по поликлиники , а всички са на работа през седмицата и няма кой да я гледа.

# 567
  • Мнения: 2 590
По принцип когато на мен така ми е закъснявало са ми изписвали Дуфастон.

Но много те моля Не го взимай на своя глава. Намери някакъв начин да потърсиш второ лекарско мнение и да му обясниш подробно всичко.
Най-вероятно ще ти изпише нещичко.
Не можеш ли да оставиш за 1 час малката сладуранка на някоя баба или ако няма баба наоколо на някоя съседка на която имаш доверие.

# 568
  • Мнения: 827
Ще се пробвам да отида, но малката няма на кой.Ще измисля нещо де.
Ако оставя така цикъла да дойде когато той си реши какви са последствията?А от противозачатъчните много се притесних като прочетох че пише че са опасни едва ли не за хора склонни към тромбози.Аз съм с антифосфолипидни антитела което е нещо като тромбофилия, но не знам дали не е опасно само по време на бременност, че нали още не е много навлезла имунологията у нас и няма кой да ми обясни.А вече и с малката ми е адски трудно да прекося половин София за да отида на консултация при Тодорова... Confused Има ли някой със сходен проблем и да пие противозачатъчни?

# 569
  • Мнения: 2 590
ladybebi, значи аз нямам антисосфолипидни, ама за сметка на това имам антиоварилни антитела.
Всъщност нямат нищо общо, а за вторите има много по-малко информация в интернет.
Мисля, че за антифосфолипидните беше проблем при евентуална бременност и тогава май се изписваше фраксипарин (не съм сигурна дали точно така се казваше)
Иначе определено ти трябва консултация и с ендокринолог.
Аз пиех противозачатъчни, но моята ендокриноложка ми ги спря, като каза, че съм много млада да ги пия и че това е само замаскиране на проблема, а не точно лечение.
Защото в момента в който ги спреш кистите отново се появяват и цикъла отново започва да закъснява.
Сложи ме на Метфогама (това е метформинов препарат, такива също са и Глюкофаж и Сиофор), тогава все още не планирах бременност, но започнах да си ги пия.
Трябва да кажа, че цикъла ми ме пропускаше по 2,3, 4 месеца.
Малко по-малко започна все по- често да ме посещава и сега се вясва на 45-50 дена.
Е не е перфектно, но все пак..
Та мисълта ми е задължително второ мнение на гинеколог, който евентуално да ти изпише нещо за предизвикване на цикъла и след това ендокринолог.
А най-добре или гинеколо-ендокринолог или репродуктивен ендокринолог, каквато всъщност е д-р Катя Тодорова, ако говориш за нея.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт