обича ли ме още?

  • 15 883
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Малко ми е тъпо, че пиша тука, но ножа вече е опрял до кокала и не знам какво да правя. Съпругата ми всяка вечер ми казва че ме обича, но от месеци не сме правили секс. Всеки път като я докосна се започва - спи ми се, уморена съм, боли ме главата, в цикъл съм и какво ли не още. Мене ми става криво и само за това си мисля. Вече не мога и да работя нормално. Просто не знам какво да правя. Затова споделям, дано ми олекне. Ако дадете и някои съвети........

# 1
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Да не би да сте станали родители скоро? Тогава е нормално да има спад в либидото. Също може да има проблем с хормоните и да не и се прави секс. Липсата на желание не е показател, че не те обича. Дай малко повече подробности, иначе трябва да гадаем.
А в ежедневните отношения как сте?

# 2
  • Мнения: 61
  Опитай се да поговориш деликатно с нея,без да я нападаш и обвиняваш  Naughty
  Тя най-добре си знае причината,ние само може да гадаем Rolling Eyes....

# 3
  • Мнения: 171
  Опитай се да поговориш деликатно с нея,без да я нападаш и обвиняваш  Naughty
  Тя най-добре си знае причината,ние само може да гадаем Rolling Eyes....


Аз също съм на това мнение...Поговори сериозно с нея...,но без да се карате...

# 4
  • Мнения: 1
ами не сме родители отскоро, опитвал съм се да водя разговор и насреща получавам само цупене. иначе отношенията са ни ок, не се караме, никога не съм и викал дори. просто......

# 5
  • Мнения: 431
За мен няма връзка между секса и обичането. Както можеш да правиш секс без любов, така можеш и да обичаш някого без да правиш секс с него.

Повече неща ще трябва да напишеш. Откога, във връзка с какво жена ти е престанала да има нужда от секс. Раждане на дете, стрес, семейни/финансови проблеми. Преумора, депресия, нехаресване на собственото/чуждото тяло. Хормони и други здравословни причини. Може и да има някой трети.

Като съвет - не си искай, не прави намеци, не подхващай темата известно време. 1-2 седмици. После разговор, като възрастни хора, за причините. Ама по възможност не вечер, в леглото, а когато сте спокойни, отпочинали, някъде навън. Без укори, без обвинения, без да я караш да се чувства като пред съд. Търси причината за безсексието, оттам и решението.

# 6
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Заведи я някъде например за уикенда. Откъснете се от ежедневните грижи.

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
а преди тези месеци как беше?

# 8
  • Мнения: 1
преди да кажем година всичко си беше ок. секса беше редовен и по мое мнение качествен. относно почивките - всеки уикенд гледам да ходим някъде. ако тя не си харесва тялото, аз го харесвам. не е истина просто във какъв филм съм попаднал. като не ме харесва вече и не иска секс, защи ми повтаря непрекъснато че ме обича? не мога да разбера и това си е.

# 9
  • Мнения: 830
Представи си, че наистина е изморена! Помагаш ли и с децата и домакинството?

# 10
  • Мнения: 41
".....опитвал съм се да водя разговор и насреща получавам само цупене"
е само толкова ли ...така ли не ти казва нищо друго....май ще трябва да се проявиш като психолог, а за нас просто остава да гадаем

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
преди да кажем година всичко си беше ок. секса беше редовен и по мое мнение качествен. относно почивките - всеки уикенд гледам да ходим някъде. ако тя не си харесва тялото, аз го харесвам. не е истина просто във какъв филм съм попаднал. като не ме харесва вече и не иска секс, защи ми повтаря непрекъснато че ме обича? не мога да разбера и това си е.

да не се такова с някой друг?

# 12
  • Мнения: 2 448
Ами то да обичаш и да желаеш някого са две различни неща и не винаги съвпадат. Може да смята, че си добър мъж и наистина да те обича, но да и е минала тръпката към теб. Това е най лошия вариант, но за съжаление май в повечето случаи е той.  Confused

# 13
  • Мнения: 332
преди да кажем година всичко си беше ок. секса беше редовен и по мое мнение качествен. относно почивките - всеки уикенд гледам да ходим някъде. ако тя не си харесва тялото, аз го харесвам. не е истина просто във какъв филм съм попаднал. като не ме харесва вече и не иска секс, защи ми повтаря непрекъснато че ме обича? не мога да разбера и това си е.

да не се такова с някой друг?
уф, най-после някой да го зададе тоя въпрос  Whistling, че ми беше неудобно  Mr. Green

# 14
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
А какви усилия полагаш за да я има тръпката?
Защото ако в рутинното ежедневие само я сръчкваш с палаво намигане, а не вършиш нищо за своя секси имидж, няма чудно и без да се такова с друг да те отрязва. " Таковането" не е панацея, така че моля мъжете да не се превъзнасят.

# 15
  • София
  • Мнения: 12 551
като не ме харесва вече и не иска секс, защи ми повтаря непрекъснато че ме обича? не мога да разбера и това си е.

Двете неща изобщо не са свързани. Понякога просто не ти се прави секс и това е. Аз също съм имала подобен период, но със сигурност обичах и още обичам мъжа си.

# 16
  • Мнения: 830
преди да кажем година всичко си беше ок. секса беше редовен и по мое мнение качествен. относно почивките - всеки уикенд гледам да ходим някъде. ако тя не си харесва тялото, аз го харесвам. не е истина просто във какъв филм съм попаднал. като не ме харесва вече и не иска секс, защи ми повтаря непрекъснато че ме обича? не мога да разбера и това си е.

да не се такова с някой друг?
уф, най-после някой да го зададе тоя въпрос  Whistling, че ми беше неудобно  Mr. Green
Ето до какво води честото писане в мг.мамма  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Айде сега му пуснете мухата в главата, че половинката кръшка и след време познайте каква тема ще четем тук Crazy

# 17
  • Мнения: 686
Сигурно спазва наръчника на примерната съпруга  Laughing

# 18
  • Мнения: 157
Аз също съм имала такъв период,не ми се правеше секс изобщо,даже и сега съм в такъв период,но това не означава ча не обичам половинката или,че не ми харесва,няма такова нещо.Моят съвет е да изчакаш до като тя сама не поиска.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Да бе, ще го обичам и всичко друго ще ми е наред и от липса на тръпка няма да правя секс с него! Секса си е секс, не бих се лишила от него доброволно.
На нея изобщо ли не и се прави секс или само с теб? Не че вярвам, че ще ти признае подобно нещо, де. Ако няма проблем с желанието по принцип, едва ли ще ти отказва толкова дълго. Все пак като няма риба и цацата е риба. Wink Ако иска секс и не си го "взима" навън, значи проблема е извън теб. Говори с нея и се опитай да си изясниш максимално ситуацията.

# 20
  • Мнения: 2 156
ами не сме родители отскоро,
Какво се е случило? 

# 21
  • Мнения: 2 448
Ако карам дълго време на цаца , ще ми се отще яденето на риба хептен.  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 908
Напълно съгласна с pasinet .
И секса било секс-ами стига де...имат хората такива периоди-понякога са дори хормонални да му се не види-някои толкова умират без секс,че само това сънуват.  Crossing Arms Толкова теми на тази тематика,че не знам вече....

# 23
  • Мнения: 194
Помагай и повече, внеси разнообразие в секса, може да я накараш леко да ревнува, но не прекалявай Wink


Това, при положение, че няма здравословен проблем или любовник.

# 24
Брей, не съм сам в джаза... Днес моята половинка ми показа темата като ме попита дали аз съм я пуснал... Simple Smile В същото положение сме не от една година а цели три... Понякога се чудя защо сме заедно, дали е само заради детето или все още има останала една капчица страст, която чака да бъде открита? Тя ми казва, че ме обича а аз вече съм със смесени чувства - дори и да открием тази капчица какво следва, след като изконсумираме и нея?! През всичкото това време не погледнах друга жена (имам някакви принципи...), но след като пеш прекосих Сахара, с половин литрова бутилка вода, съм жаден и искам да пия, обаче след ходенето пеш съм изморен и за мен бутилката е празна. Дори на дъното да се съберат капки, стекли се от стените - няма цяла глътка и трябва да потърся нова бутилка...

- Не, тя не кръшка
- Да, разговаряли сме много пъти
- Да, ходили сме на почивки, СПА ваканции, романтични уийкенди
- Не, роди преди 4 години
- ....
- Оффф, и аз все още не кръшкам...

НЕ ми трябват съвети - пиша това, за да покажа на desperatecry, че не е сам в джаза - има и по-зле Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 22:03 от asddsa

# 25
  • Мнения: 194
asaddsa, прекрасно си го обяснил Crazy Laughing

# 26
  • Мнения: 72
И ние сме в същото полужение  Rolling Eyes. Причините могат да са много, защото всичко се трупа с времето. Нямам никакво желание за секс с мъжа ми от миналата година  . Не съм спряла да го обичам, просто не ми се прави секс с него. Само намек да ми направи и ми се свива корема. Знам , че не е честно спрямо него. Не го възприемам като преди. Все едно да правя секс с брат ми.  Искам всичко да е като преди, ... но реалността е друга. 

# 27
  • Мнения: 1 168
Айде и аз в клуба! Laughing
И аз съм в такъв период, от както забременях/ всъщност май и известно време преди това - веднъж, дваж месечно ми стига! За по-често - колкото да не му скършвам хатъра на милото.

# 28
  • Мнения: 6 582
Вероятно те обича още по нейния си начин. Сигурен ли си че няма проблем между вас? Ако няма, то тогава жената си има личен някакъв - работа, семейство, депресия и т.н.
Каквото и да ми говорите не вярвам млада и здрава жена да не иска секс. Все някъде е скрит ключът от бараката.

# 29
  • Мнения: 94
бях се притеснила,че само при нас е почти същото.Казват че рутината поражда емоционален глад и маи при нас се получи така.Семеиния ни живот не е малко и сякаш всичко вече ни е познато до болка.На ум ми идва;Да даваш,без да искаш във замяна,да любиш,без да стигаш до оргазъм да не очакваш никаква промяна във любовта с която си наказан.Такива мисли провокира темата в мен по това време

# 30
  • Мнения: 4 068
И ние сме в същото полужение  Rolling Eyes. Причините могат да са много, защото всичко се трупа с времето. Нямам никакво желание за секс с мъжа ми от миналата година  . Не съм спряла да го обичам, просто не ми се прави секс с него. Само намек да ми направи и ми се свива корема. Знам , че не е честно спрямо него. Не го възприемам като преди. Все едно да правя секс с брат ми.  Искам всичко да е като преди, ... но реалността е друга. 

Може и да не си спряла да го обичаш, но любовта ти явно доста се е променила. Любовта към брат е коренно различна от любов към любимия човек. Това е сериозен проблем, дори по-сериозен от липсата на желание за секс.
Не знам какво да посъветвам автора-никога не сме имали такива периоди. В нашата връзка принципно аз съм по-сексуалната. Веднъж по лекарско предписание не сме правили истински секс 3 месеца и за мен беше много кофти период. Разговор сериозен му е майката и разнообразие и недопускане на рутина между вас.

# 31
  • Мнения: 78
Абе какви разговори, какви пет лева... Няма такова нещо. Колкото повече я тормозиш с разговори, толкова повече ще я отблъскваш.
Трябва да откриеш актьорските си умения.
Трябва да станеш пак човека, когото е харесала в началото.
Трябва да си силен, интересен, забавен, интелигентен, добра компания, винаги на линия за всичко, романтик и груб, мъжествен и нежен, грижовен и непукист.
Изненадвай я непрекъснато с нещо, изкарай я от равновесие, да не знае какво ще се случи всеки един момент. Прави неща, които тя не очаква, прави ги също и когато ги очаква и то още преди да й е хрумнало.

Изритай я насила от всекидневието, от рутината, от роботизирането.

И през цялото това време - нито дума за секс!!!

С една дума - накарай я пак да те сваля

# 32
Правилно. Бъди любезен с нея и мил, но не и натрапчив. Стани й интересен, нека се зачуди какво става, дали пък не си си харесал друга, нека се уплаши малко, а не да се чувства все едно че ти за нея си даденост.

# 33
Да! Открий актьора в себе си! Бъди палячо, маймуна... Бъди любящ, но мъжествен! Бъди безразличен, но педал! Бъди прасе, но в космоса! И след целият този цирк ще получиш призовка от тази, която те възприема по-скоро като брат, отколкото като сексуалното животно, което си станал по време на брака...

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
А дали не си я разочаровал с нещо ,да се е насъбрало ,тя да ти е обяснявала ,а пък ти да не си я "чувал"  ?  Whistling

# 35
Към всички онанисти - ОБЕДИНЯВАЙТЕ СЕ! Simple Smile

Сутрин, обед, вечер пак
съм обхванат от мерак,
но уви - с ръчичка сам
пипам своя боздуган...

Искам да се понапия,
искам гнусно да се сбия!
Писна ми от таз чекия,
щото уж не съм от тия!

Искането ме обвзема,
щото веч` не го поема,
мойта мъничка, добричка,
сладка, хубава женичка!

# 36
  • Мнения: 2 448
Ле ле! Три години без секс, напрежението си казва думата.  Mr. Green

# 37
Доста сте писали. Доста съвети сте дали, но никой не пише какъв е точния лек.
Аз мисля, че просто няма лек. Това е началото на края. Много съм се чудил/а, защо в един прекрасен момент млади и влюбени двойки изведнъж се разделят? Не съм психолог, но имам чувството, че отговора на повечето подобни случаи се крие именно в тази тема. Ежедневието, работата, децата и пр., леко и неусетно изяждат онова блаженно чувство за щастие, мир и спокойствие. Любовта ще спаси света?! Съпруга не може да събере мислите си и да се концентрира защото му е розово пред очите. Съпругата мечтае  за принца на бял кон, който ще я утеши и прегърне. Изведнъж отношенията зациклят. Чудя се възможно ли е човек да се измъкне от този кръговрат? Букет цветя, вечеря на свещи ... до следващото голямо зацикляне. Няма оправия. Всеки рано или късно минава през подобен период.
Обичайте се! Бъдете искрени един с друг. Споделяйте и разговаряйте за всичко, което тормози съзнанието Ви. Кое ви прави щастливи? Кое Ви прави нещастни? Любовта ще спаси света ...

# 38
  • Мнения: 1
Като гледам доста съвети сте дали. Въпроса ми беше дали ме обича, защото моето виждане е че ако обичаш някой, най-естественото  и желано нещо е секса с този човек. Как може да казваш "обчам те" и в същото време като те целуна да се обръщаш на другата страна и да си търсиш нелепи оправдания. Не може постоянно да те боли глава, да си в цикъл и прочее. В крайна сметка аз я обичам наистина и дори единия крак да ми е отрязан бих правил секс, ако не мога дори да го вдигна ще намеря други начини. Не ми е ясно как може да обичаш, а да нямаш грам желание. Затова си мисля че въпросното "обичам те" са просто думи по инерция, някакво извинение или успокоение. Проблема всъщност е, че аз нямам нужда от думи. Ако не нося пари в къщи или несе прибирам, ако стана алкохолик, не мисля че моето "обичам те" ще я задоволи. В ебаси филма съм попаднал..................

# 39
  • Мнения: 12 648
преди да кажем година всичко си беше ок. секса беше редовен и по мое мнение качествен. относно почивките - всеки уикенд гледам да ходим някъде. ако тя не си харесва тялото, аз го харесвам. не е истина просто във какъв филм съм попаднал. като не ме харесва вече и не иска секс, защи ми повтаря непрекъснато че ме обича? не мога да разбера и това си е.

Какво значи - не си харесва тялото. Да не е надебеляла изведнъж.

# 40
  • Мнения: 4 380
Голяма част от жените са фригидни или равнодушни към секса. Ако в романтичния и бурен период на връзката го правят и се справят прилично, малко да навлязат в рутина отношенията и край-до тук беше. Просто има асексуални хора. Както сред жените, така и сред мъжете, но сред жените са много повече. Не си първия, не си последния.

Коя зодия е жена ти?

Не знам какво да кажа, причините за подобно поведение могат да са безброй. Психологични, соматични...Може да е временно, а може и да е края. Три години са много време. Моя съвет е да поговориш сериозно и да я накараш да посетите заедно специалист сексолог. Единствено специалист може да каже на какво се дължи и как да се превъзмогне проблема.

Аз се възхищавам на търпението ти. И честно не разбирам такива жени. Не знам как си представят че мъж ще ги обича и ще бъде верен без секс. Няма такива филми.

# 41
  • Мнения: 98
Така и аз ще се изкажа,макар да знам,че това,което ще прочетеш няма да ти хареса......обича те със сигурност.....но си и омръзнал в леглото и като няма нищо,което да я притегли обратно към теб...се е появила мечтата за друго.......и ако все още не си го крадва от другаде-скоро ще започне......затова съсредоточи всичките си усилия и направи така,че да изживее с теб една върховна нощ,за да се подсети какво е било......и ,че има още какво да я задържи в семейното ви ложе...УСПЕХ!

# 42
  • Мнения: 1
Каква "върховна нощ" бе хора, аз само да я докосна и се започва - "стига, не сега, уморена съм, офффф....". Не искам съвети как да я склоня да правим секс, искам ОТКРОВЕННОТО мнение на женската част от форума - празни от смисъл ли са думите "обичам те" при положение че няма никакво желание за интимност. Не съм ревнив, дори съм сигурен, че няма друг. Въпросът е може ли да обичаш някого и в същото време да не искаш секс с него?

# 43
  • Мнения: 4 380
Каква "върховна нощ" бе хора, аз само да я докосна и се започва - "стига, не сега, уморена съм, офффф....". Не искам съвети как да я склоня да правим секс, искам ОТКРОВЕННОТО мнение на женската част от форума - празни от смисъл ли са думите "обичам те" при положение че няма никакво желание за интимност. Не съм ревнив, дори съм сигурен, че няма друг. Въпросът е може ли да обичаш някого и в същото време да не искаш секс с него?


Може бе човек. Колко пъти да ти се казва че може. Има хиляди други причини по които може да и е паднало либидото включително сериозни здравословни проблеми. Идете на преглед!

# 44
  • Мнения: X
Много кофти тема... от нея лъха на обреченост.  Confused  Не може да е така пък!

# 45
  • Мнения: 98
Може да няма желание за секс,но чак с месециииии........ще ме прощаваш.....а щом започва веднага с ''офф''-значи положението е точно такова,каквото ти го описах.....и си сигурен че няма друг,но пък не си сигурен,че я няма мечтата за друг......на въпроса ти може ли да обичаш и да не искаш секс с този човек-твърдо отговарям-можеееееее

# 46
  • Мнения: 269
Не искам съвети как да я склоня да правим секс, искам ОТКРОВЕННОТО мнение на женската част от форума - празни от смисъл ли са думите "обичам те" при положение че няма никакво желание за интимност. Не съм ревнив, дори съм сигурен, че няма друг. Въпросът е може ли да обичаш някого и в същото време да не искаш секс с него?

 Не, не е възможно да обичаш някого и да не искаш да правиш секс с него, невъзможно е да обичаш някого - и да не го желаеш сексуално. Според мен, съпругата ти казва "Обичам те" по навик. Мисля, че нейната любов се е превърнала в друг вид обич /като към брат, приятел/. Тя не те обича, просто е привързана  към теб.

# 47
  • Мнения: 7 947
Малко ми е тъпо, че пиша тука, но ножа вече е опрял до кокала и не знам какво да правя. Съпругата ми всяка вечер ми казва че ме обича, но от месеци не сме правили секс. Всеки път като я докосна се започва - спи ми се, уморена съм, боли ме главата, в цикъл съм и какво ли не още. Мене ми става криво и само за това си мисля. Вече не мога и да работя нормално. Просто не знам какво да правя. Затова споделям, дано ми олекне. Ако дадете и някои съвети........
Аз си го обичам моя, но не винаги ми е до секс, трябва да съм в настоение, по точно и той да ми го създаде - тоест да ме предразположи, трябва си спокойствие /което с детето трудно става/ и т.н. Понякога наистина съм просто уморена. Понякога съм нервна. Понякога...си мисля за други неща  Mr. Green Та като цяло това, че не й се прави секс много зависи от човека. Ако преди сте се разкъртвали - вариантите са два - или да й е омръзнало, или сега си има друг. Ако не сте били особено сексуални и преди - нищо ново. Брака не е само секс, имай в предвид! Но пък тоталната му липса също е обезпокоителна. Как е било преди - и стига с тия по едно изречение отговори...

# 48
Съжалявам да го кажа, но може би си има друг.И мисли само за него и не желае теб.

# 49
Каква "върховна нощ" бе хора, аз само да я докосна и се започва - "стига, не сега, уморена съм, офффф....". Не искам съвети как да я склоня да правим секс, искам ОТКРОВЕННОТО мнение на женската част от форума - празни от смисъл ли са думите "обичам те" при положение че няма никакво желание за интимност. Не съм ревнив, дори съм сигурен, че няма друг. Въпросът е може ли да обичаш някого и в същото време да не искаш секс с него?

Едно голямо нееееееееее, не може!!!!!!!!

# 50
  • Мнения: 4
в едно легло ли спите
душ заедно за последно кога беше

# 51
  • Мнения: 1 726
За съжаление и аз мисля, че не те обича. Ако те обичаше наистина, щеше поне от време на време да симулира някакво желание. Докато кърмех изпитвах адска болка при секс, беше ми много неприятно, но въпреки това го правех заради човека, когото обичам.

# 52
  • Мнения: 7 947
За съжаление и аз мисля, че не те обича. Ако те обичаше наистина, щеше поне от време на време да симулира някакво желание. Докато кърмех изпитвах адска болка при секс, беше ми много неприятно, но въпреки това го правех заради човека, когото обичам.
Shocked
секса е наслада и за двамата партньори, иначе е кофти...

# 53
  • Мнения: 1
Да, спим в едно легло, но гръб срещу гръб. Вмомента в който се обърна към нея и почва да въздиша, пуфти и се тръшка, та дано не я закачам. Дълго време си лягаше след 1-2 през нощта, само и само да не се засечем будни в леглото. Душ заедно - това беше преди повече от 5 години. От един момент нататък просто нещо пропадна. По мои наблюдения преди около 3 години. Последната година обаче е ад. На моменти се дразня от това че наистина на всяко докосване,на всеки намек тя реагира все едно съм .......незнам какъв. И в следващия момент понеже вижда че ми е криво "Обичам те".

# 54
  • Мнения: 7 947
Е питай бе, какво чакаш - вместо тук да пишеш - кажи й ги тия всичките си тревоги  Crazy

# 55
  • Мнения: 24
Зарежи я!  Peace

# 56
  • Мнения: X
Мисля,че няма как да обичаш един човек ,а пък да не го желаеш.
Защо направо не я попиташ и не поставиш въпроса ребром?Все пак проблема не е от 2-3 месеца,че да чакаш сам да се разреши...Всеки понякога е уморен,няма желание или други проблеми са му на главата,но всеки път да те отблъсква...
Според мен си е време за един сериозен разговор. 

# 57
  • Мнения: 1
Питал съм, и то неведнъж. И това са отговорите- "ами спи ми се, уморена съм, какво да направя че сега не съм в настроение" и пр., Споделям да ми олекне, бих се успокоил малко ако имаше отговори от мамите че е нормално понякога, че и те са имали такива периоди. Дотук обаче ми става ясно че съм загазил яко и трябва да търся решение. На доктор ли ще я навивам да ходим, безопасна игла ли ще ставам...незнам. Благодаря все пак че споделихте вижданията си.
А да я зарежа не искам. Аз наистина я обичам.

# 58
  • София
  • Мнения: 17 142
Мисля,че няма как да обичаш един човек ,а пък да не го желаеш.
 

И аз мисля така. Ако не ти се прави секс, поне ще ти се гушка, целува ....
Определено е дошъл момента на Дъ Разговора.

# 59
  • Мнения: 7 947
Е извинавям се, ама три години и до сега да няма разговор  Shocked
Странна работа!
Не пропускаме ли нещо  Thinking

# 60
  • Мнения: 4 345
За мен  лично любовта и секса вървят ръка за ръка.Обаче аз в никой случай не съм тиха,кротка или притеснителна та да си кажа ако има нещо.Това за рутината и омръзването в дългите връзки не е вярно.Хората се променят и се променят предпочитанията им....Така че ако има комуникация и желание може в една многогодишна връзка да има разнообразие.Вярно има периоди в такива връзки ,когато по една или друга причина няма секс-бременност,умора,стрес,заболяване...Но това се коментира най-вече по между ви.Някои жени отказват да правят секс ако мъжът е кофти любовник.И за това трябва да се говори,обаче някои хора не могат да говорят-криво разбрана стеснителност,комплекси.....и като видят че говорят,говорят и ефект няма.Има и нещо като страх от забременяване,особено след тежка бременност или раждане-пак си има решения ако има диалог.Ако не живеете сами ,а с нечии родители.....и това може да е причина.Не е невъзможно да отказва секс и поради някакъв психологически проблем за който се срамува да говори.Има жени,които са възпитавани ,че някои теми са табу...и от там егати и проблените произтичат.Трябва да намериш начин да разбереш кое не е наред иначе дори и да има нещо по между ви може да изчезне.
Иначе ние жените показваме любовта си по много начини:
стараем се да изглеждаме добре,гледаме да ви шашнем с някоя кулинария.Моя съпруг има болки в гърба /на годинки сме  Wink/ и понякога му правя масаж без да е поискал - просто за да му доставя удоволствие.Начина по който ви гледаме,начина по който ви докосваме,начина по който ви говорим.Все гледаме да ви зарадваме,да ви очароваме ,да ви впечатлим.Няма начин това да не го усетиш-трябва да си кон с капаци.

# 61
  • Мнения: X
А за това време ходили ли сте някъде сами,да си починете,да имате време само за вас?
И ако да,и там ли е било така?
Цитат
...бих се успокоил малко ако имаше отговори от мамите че е нормално понякога, че и те са имали такива периоди...
Всеки еимал такива периоди,предполагам....но едва ли са траели с години.А и Бърди е права,ако не ти е до секс,то целувки,прегръдки,закачки поне ...
Като казвам разговор,имам предвид да поставиш ребром въпроса:Че това вече се превръща в проблем.Че така обстановката се нажежява ,и конфликтите нарастват.Предполагам и все по-често се дърляте за разни дреболии...  

# 62
  • Мнения: 7 947
Пак темата за изневярата - ами ако жената обича този и не иска да го остави, но се чука с друг и повече й харесва секса с него  Laughing

# 63
Изчетох темата и си мисля, че са два варианта:
1. Иневерява ти
2. Била е насилена, но не ти е споделила и сега секса я отвращава

# 64


ЕЛА ДА ДОКОСНЕШ МЕН Laughing

# 65
  • Мнения: X
Цитат
ами ако жената обича този и не иска да го остави, но се чука с друг и повече й харесва секса с него
Абе нещо не мога да си представя да обичаш някого и да те отвращава секса с него,защото то така излиза...тя все го отблъсква,все му пуфти,все въздиша...нещата не са толкова елементарни...  

# 66
  • Мнения: 1 726
Други варианти, които ми хрумват:
1. Болна е от венерическа болест и пие тайно лекарства.
2. Обърнала е резбата.
3. Ако пушиш или пиеш, а тя - не, това я дразни.
4. Надебелял си.
5. Разочаровал си я с нещо.
6. Казал си чуждо женско име на сън.

# 67
  • Мнения: 92
Лелееееееее...ама тука наистина интересно било Mr. Green
нежната ягуарка ,това беше адски тъпо предложение,имайки пред вид твоята дълбока анонимност Mr. Green
desperatecry ,когато прочетох написаното от теб,все едно някой ми разказа за миналото ми с бившия ми съпруг!!!И аз като съпругата ти нямах абсолютно никакво желание за секс с половинката.Истината е,че бях спряла да го обичам,изпитвах някаква братска привързаност към него и ми се струваше толкова аморално и наказуемо да правя секс с него,че само като си помислех за това,започваше да ми се свива нещо в диафрагмата!Знам много добре какво е усещането,когато човекът до теб те иска,желае те,обича те истински,а на теб ти се иска да избягаш от всичко това,понеже в сърцето всичко е пусто.И аз все така отказвах секс,само пуфтях и се изнервях ужасно при всеки опит от негова страна за някакъв разговор за разнищване на ситуацията.Не понасях допира му,започнах да спя отделно от него.Понякога си мислех,че все още го обичам...малко,и му го казвах,но той не вярваше,понеже знаеше каква съм,ако обичам някого.Тъжно е,но се случва на много двойки.Според мен жена ти наистина не те обича.Съжалявам,че ти го казвам така директно,но ти сам виждаш,че ситуацията при вас сигнализира за това.Не е изключено да има любовна връзка и да се е увлякла от чувствата си-просто се е влюбила и й се струва,че ще бъде изневяра спрямо другия човек да прави секс с теб.Ако това,което казвам,е истина,няма лек срещу него.Поне при мен резултатът беше да поискам развод.

# 68
  • Мнения: 72
desperatecry    личи си , че наистина обичаш много жена си. Не се отказвай още, според мен не всичко е свършило. Повярвяй в себе си. Преминавате през труден период. Явно сте от доста време заедно. Не я притискай, защото няма да постигнеш нищо. За да те успокоя ще ти кажа , че и аз дълго време не желаех съпруга си както съм го желала преди. Избягвах го и в същото време много страдах, защото знаех , че го наранявам. Постъпвах егоистично. Мислех само за себе си. Не исках да направя компромис за него. Но след почти година отчуждение осъзнах, че няма нищо по-ценно от добрите ни отношения и от това да се обичаме. Осъзнах, че страстта не е вечна. Може би си наранил жена по някакъв начин, или пък тя не се харесва достатъчно ( както беше при мен по едно време ) . Не е изключено и да е увлечена от друг мъж, на всеки се случва колкото и да не му се иска. 

Nobody`s Wife при нас беше същото, само че не завършихме с развод , а напротив - нещата потръгнаха. Просто всичко зависеше от мен.

# 69
  • Мнения: 92
Late Autumn,спасили сте си семейството,понеже все още си изпитвала любов към съпруга си.Явно е било въпрос на време да преодолееш липсата на желание към него.Аз обаче наистина спрях да го обичам като мъж-грижих се за него като за брат.А тази братска любов и привързаност е разрушителна за една връзка,понеже секс не може да има.Никой не може да ме убеди,че двама души могат да живеят нормално без ласки.Сексът сам по себе си е материализиране на чувствата към дадения човек.Естествено,изключвам случаите,когато секс не може да има поради болест или някакъв друг проблем,но тогава вече всеки сам разбира,че трябва да се интерпретира.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 268
desperatecry Чета от известно време темата ти, но не знаех какво да ти напиша. Обаче последните ти реплики дооформиха мнението ми. Според мен в ума и в сърцето на жена ти се е настанил друг мъж. Съдя за това не по липсата на желание за секс, това може да се дължи на много причини извън изневярата, а най-вече по отказа и от всякаква интимна близост с теб. При нея изглежда почти като отвращение. Потърси други знаци, огледай се, наблюдавай поведението и много внимателно, за да уловиш и други промени. Улисан си в проблема със секса и навярно пропускаш някои моменти.
Не искам поста ми да те настройва параноично, може и да греша, но личното ми мнение е, че тя е истинала към теб и нейното  "обичам те" е просто за замазване на отказите и, реванш за хладното и поведение.
Надявам се да греша, за твое добро.
Успех и не се отказвай да търсиш причината, длъжен си да намериш отговорите ако искаш да спасиш семейството си.

# 71
  • Мнения: 51
Мисля си,че когато обичаш някой,най-естественото нещо е да го желаеш сексуално. Лично аз никога не съм имала период в който да не ми се прави секс,но при всеки човек тази потребност е различна. Важното е да сте на една вълна,а вие очивидно не сте.  Поздравления за търпението ти,най-лесното нещо е да се откажеш. Говори с нея,кажи и как се чувстваш при всеки отказ от нейна страна,секса не е най-важното нещо в брака,но е плод на сливането на физическото и духовното м/у двама души,тогава човек се чувства значим..... А липсата му,рефлектира в/у самочувствието,в/у психиката и т.н    Успех ти желая,дано намериш път към нея,но бъди искрен,твоите потребности са също толкова важни,колкото и нейните.

# 72
  • Мнения: 206
Не мисля,че изневерява,поне не све още,аи да го е направила е било мимолетно.Ако не го обича и е хлътнала,досега да си е дигнала гълъбите.
Положението е кофти,както виждам,не само при вас е така.
А бе хора да не слагат нещо в храната,мин .вода,не е нормално еднакви симптоми при масовка без нищо а newsm78

# 73
  • Мнения: 17 546
Доста сте писали. Доста съвети сте дали, но никой не пише какъв е точния лек.
Аз мисля, че просто няма лек. Това е началото на края.
Няма такова нещо! Не във всички случаи е така. Вариантите са четри, по мое мнение: 1. Случва се във всяко семейство и преминава в един момент, но само ако има чувства и страст, които са позаспали от ежедневието и дългогодишното съжителство. 2. Ако чувствата към партньора се преобразуват в такива като към брат/сестра, връщане назад няма и вероятно всичко в тази посока е загубено. 3. Ако има трети, не е нужно да спреш да обичаш съпруга/съпругата, но тялото ти отказва ласките на двама. Нямам обяснение защо. Но и това е обратимо. 4. Проблема е здравословен и не зависи от нея, а от нивото на хормоните и. само изследване може да даде отговор на въпроса дали е това, ако отпаднат първите три варианта.
За 20 годишния ни брачен живот единствено от моя страна е имало един такъв период и той продължи около 4-5 месеца.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 15:27 от Бижy

# 74
  • Мнения: 4 380
Печальные новости с передового фронта сексуальной науки пришли из Германии - после установления длительных и надежных взаимоотношений у женщин начинает катастрофически падать уровень сексуального желания!

Немецкие ученые из Университета Гамбурга-Еппендорфа выяснили, что после четырех лет совместно жизни меньше половины 30-летних женщин продолжают испытывать потребность в регулярной половой близости. А вот мужчинам в этом отношении повезло больше - мужское либидо, независимо от того, как долго длятся у них взаимоотношения, остается практически без изменения.

Во время исследователей было опрошено 530 мужчин и женщин. Выяснилось, что если в начале взаимоотношений 60% 30-летних женщин хотели секса часто, то через четыре года их стало 47%, а после 20 лет совместной жизни секса хотели уже только 20%!

По контрасту, пропорция мужчин, желающий регулярной плотской любви, оставалось между 60-80% независимо от количества лет, проведенных с выбранной женщиной.

Также вскрылся тот факт, что самым главным фактором в совместной жизни с мужчиной для дам является нежность. Около 90% женщин хотели от своих избранников нежности независимо от того, как долго длятся отношения, тогда как только 25% мужчин через 10 лет совместной жизни все еще находились в поиске той самой нежности в своей партнерше.

Профессор Дитрих Класманн считает, что такая разница объясняется тем, как развивался человек: "Для мужчин сексуальная мотивация остается постоянной на протяжении всей жизни, защищая их от лавров рогоносцев, которые им с большой охотой обеспечит другой самец."

Женщинам же высокий уровень сексуального интереса необходим только в начале отношений, чтобы надежно привязать к себе партнера и составить надежную пару. Как только пара образовалась, сексуальные аппетиты женщин начинают угасать.

Класманн сказал, что исследования поведения животных показывают, что это может происходить по той причине, что самки начинают переводить свои сексуальные интересы на других самцов, обеспечивая для своего потомства наилучшую комбинацию генов. Или, считает профессор, это происходит по той потому, что, ограничивая мужчину в сексе, женщина таким способом хочет подогреть к себе интерес партнера.

Профессор Джордж Филдман, психолог-эволюционист из Университета Бакинхемшир прокомментировал: "Причина, почему женская сексуальность идет на спад, заключается скорее в феномене спроса и предложения. Если что-то находится в постоянном предложении, то субъективно воспринимаемая ценность того, что составляет предложение, начинает идти на спад."

# 75
  • Мнения: 7 947
На колко години си? Руски се е учило преди аз да тръгна на училище. Така че нищо не разбирам...Не, тоест схващам откъсчени думи  Mr. Green Иначе ми е интересно какво пише, защото ти винаги хвърляш бомби...

# 76
  • Мнения: 4 380
На колко години си? Руски се е учило преди аз да тръгна на училище. Така че нищо не разбирам...Не, тоест схващам откъсчени думи  Mr. Green Иначе ми е интересно какво пише, защото ти винаги хвърляш бомби...

Всеки нормално интелигентен трябва да разбира руски. Все едно да кажеш, че македонски не разбираш.

Накратко казват, че изследвания показват, че след 4 годишно съжителство по-малко от половината от 30-годишните жени продължават да изпитват нужда от редовна полова близост. Докато мъжкото либидо практически остава без изменения.
Изследване на 530 мъже и жени сочи, че в началото на отношенията 60% от 30 годишните жени искат секс често, след 4 години -47%, след 20 години- само 20%.

При мъжете пропорциите си оставали между 60-80% независимо от годините прекарани с избраната жена.

Главния фактор в съвместния живот с мъжете за дамите остава нежността. Около 90% от жените желаели нежност от своите половинки независимо от това колко дълго продължават отношенията им, докато само 25% от мъжете след 10 години съвместен живот все още търсели нежност в своята партньорка.


Професор Филдман коментира, че причината за това женската сексуалност да пада с годините била във феномена на търсенето и предлагане. Ако нещо се намира в непрекъснато предлагане, то субективно възприеманата ценност на това което представлява предложението започва да спада.

# 77
  • Мнения: 7 947
Е да го разбирам ли, че ти се имаш за нормална интелигентна жена, а аз трябва да се чувствам доста неинтелигентна, щото не подразбирам от това, което ти разбираш  Crazy Извини ме, ама туй тъпо звучи - "туй" неинтелигентен израз ли е всъщност  newsm78

Иначе така написано може и да е истина, въпреки че аз не деля мъжете от жените, когато става дума за секс, а деля на темперамент, навик и възпитание....и размери и възможности.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Това изследване ми се вижда крайно елементарно и неотчитащо страшно много други фактори. С други думи, хич не ми е убедително. Simple Smile

viliko Права е xenia. Винаги съм се чудила как така някои хора не могат да разберат и дума на руски.

# 79
  • Мнения: 7 947
Дума разбирам - НАПИСАЛА СЪМ ГО, ама има и думи дето не разбирам и ми се губи смисъла  Crazy
Иначе темата за руския ми е нещо не на място тук, но ако държите - хайде ще си  попишем...

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
xenia  за мен статията до някъде има смисъл. Даже съм склонна да и вярвам. Без последният параграф за синдрома на търсенето. Има доста жени, за който няма забранен мъж и това значи, че на 50 вече няма искат да видят.....
viliko  аз учих руски в основното и не се имам за дърта да ти кажа. Дай да не се хапем за годинки а?  Laughing

# 81
  • Мнения: 7 947
Не бе хора, казвам си, че не съм учила, кво толкова, пък нищо, че може би съм неинтелигентна  Joy
Пък и аз си мисля, че всеки малко поне интелигентен трябва да разбира английски, ма моя не го знае, от друга страна не е особено неинтелигентен  Joy

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 17:24 от viliko

# 82
  • Мнения: 4
не те обича ,
лично мнение

# 83
  • Мнения: 6 777

Всеки нормално интелигентен трябва да разбира руски.


По тази логика трябва ли всеки нормално интелигентен руснак да разбира български?

# 84
  • Мнения: 17 546
Всеки нормално интелигентен трябва да разбира руски.
По тази логика трябва ли всеки нормално интелигентен руснак да разбира български?
Само пробвай да им изкажеш подобно мнение... Mr. Green

# 85
  • Мнения: 4 380
Всеки нормално интелигентен трябва да разбира руски.
По тази логика трябва ли всеки нормално интелигентен руснак да разбира български?
Само пробвай да им изкажеш подобно мнение... Mr. Green

Аз съм им го изказвала. Въпреки че логиката не е съвсем същата, т.к. не стои въпроса само до близост между езиците, но и до нужда от даден език. А българите имат много повече нужда от руски отколкото руснак от български. На който му е нужен български мисля достатъчно разбира.

# 86
  • Мнения: 72
Много се отклонихме от темата.
Бижy съгласна съм с теб.

# 87
  • Мнения: 7 947
Всеки нормално интелигентен трябва да разбира руски.
По тази логика трябва ли всеки нормално интелигентен руснак да разбира български?
Само пробвай да им изкажеш подобно мнение... Mr. Green

Аз съм им го изказвала. Въпреки че логиката не е съвсем същата, т.к. не стои въпроса само до близост между езиците, но и до нужда от даден език. А българите имат много повече нужда от руски отколкото руснак от български. На който му е нужен български мисля достатъчно разбира.
Е, на мен не ми е нужен руски по тая логика и  затова не го разбирам...  ooooh!

Автора няма ли да се включи?

# 88
  • Мнения: 1
Ето, мина един месец, а секса "още е мираж". Ходихме до морето за няколко дена - оставихме децата в къщи, и пак греда. През деня вкичко е ОК, държи се нормално, шегуваме се и т.н., но вечер още като се приберем започва да подмята как се е "скапала" или "много ме заболя корема - главата". И като си легна, вместо да си легне и тя с мен, което е нормално ако си наистина уморен или те боли нещо, тя виси до 1-2 часа през нощта. Къпе се, пуши, прави си някякви неща там, само и само да не сме заедно в будно състояние в леглото. За съжаление почти съм сигурен вече че има друг мъж. За още по-голямо съжаление аз все още имам чувства.
...........

# 89
  • Мнения: 2 448
След последния пост, да, и аз мисля така. Дори и да няма реална връзка е увлечена и то много по друг, а към теб е загубила всякаква тръпка. Обича те , но явно само братски.  Confused

# 90
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Добре де, когато говорите за това, казваш ли и как се чувстваш? Тя осъзнава ли, че не е нормално да няма полово влечение за дълъг период от време? Иска ли да промени нещо? Възможно е(и на мен ми се е случвало) да липсва влечение за дълго време, без да има намесен някой друг, просто тотална липса на желание и никакъв интерес към секса. Но имах желание да променя нещата и осъзнавах, че това е проблем.Ако и тя го разбира, има шанс.

# 91
  • Мнения: 2 448
Дори и да е загубила сексуално желание, поне ще иска да се гушкат, да се целуват, а не да пуфти при всеки опит за допир от негова страна. Повече от явно е, че точно към него не изпитва никакво желание за физически ласки.

# 92
  • Мнения: 20
Възможно е да се дължи на много неща.Би трябвало да седнете и да си поговорите като зрели хора,а не като сърдити деца.Трябва да ти кажа,че и аз съм имала такива периоди и то не веднъж.Разликата при мен е,че не са продължавали толкова дълго време.Неприятно ми е да ти го кажа,но явно имате проблем.Не знам допускал ли си варианта жена ти да си има любовник?

# 93
  • Мнения: 157
Възможно е да се дължи на много неща.Би трябвало да седнете и да си поговорите като зрели хора,а не като сърдити деца.Трябва да ти кажа,че и аз съм имала такива периоди и то не веднъж.Разликата при мен е,че не са продължавали толкова дълго време.Неприятно ми е да ти го кажа,но явно имате проблем.Не знам допускал ли си варианта жена ти да си има любовник?
По-горе човекът пише, че го допуска.
Много ми е странно..как така мъжът не може да прочете по жена си, че се вижда с друг?

# 94
  • Мнения: 1
Това е въпросът всъщност. Разговори сме водили не един и два. Винаги завършват със сълзи и думите "обичам те". Затова съм в неудомение - как така ме обича, а не отбягва все едно съм болен от някаква страшна болест. Не е нормално. Не съм грозен, не съм и тъп.
Мъка..

# 95
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Добре де, ти на нея задавал ли си и така, в прав текст този въпрос? Защо те отбягва, нейното обяснение на ситуацията какво е?
Все нещо трябва да е измислила за оправдание..... 
За съжаление и аз съм на мнение, че има друг обект около нея, който владее мислите и.
Нищо друго ли не е различно между вас, само секса?

# 96
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
desperatecry, не те обича. в повечето случаи обичта върви със страст или поне желание. за съжаление, процесът е по-скоро необратим. навик, свикване с ежедневието, монотонността на случващото се, всичко води натам. личното ми мнение е, че трябва да разговаряте в посока как да си решите проблема - отворена връзка или раздяла.

успех!  Hug

# 97
  • Мнения: 16
При мен ситуацията беше обратната-мъжът ми не искаше.Поисках си няколко пъти и когато получавах всеки път отказ с думите -МАХНИ СЕ СЕГА;ОСТАВИ МЕ ;НЕ МЕ ЗАКАЧАЙ И Т.Н. си обещах че никога повече няма да си поискам.Жените могат да разберат защо.Така и стана-аз не си исках и много се измъчвах от ситуацията а той си искаше на 3 месеца 1 път.Когато повдигах въпроса отговора беше-АЗ ПРОБЛЕМ НЯМАМ ,ТИ АКО ИМАШ СИ ГО РЕШАВАЙ;ИЛИ НЕ МЕ ЗАНИМАВАЙ С ГЛУПОСТИ И Т,Н.Така стигнах да момент на отчуждение към него ,дори само при мисълта че може да ме докосне и се отвръщавах .Стигна се и до момента да поискам развод(след 5-6год.мъка и самота ) иии тогава господина се сети колко много ме обичал и колко много ме желаел и че не може да живее без мен,но ....за мен вече е твърде късно,прекалено много болка и угорчение ми причини,сърцето и душата ми са празни.
Когато една жена стигне до такова положение -да не понася ласките на мъжа до себеси тогава е настъпил края ,процеса е необратим -ПОНЕ ЗА МЕН. Успех на автора ,дано нещата се наредят така както той иска

# 98
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Не мога да съм категорична за жена му, но когато аз нямах сексуално желание, избягвах и другите ласки-гушкане, целувки и т.н.- от страх да не прераснат в желание от негова страна, на което аз не мога да отговоря. Точно така дръпнато реагирах, както пише авторът, а нямах ( и нямам) никакъв обект различен от съпругът ми. Също така не мога да формулирам причината за нежеланието ми, нямаше конкретна причина, просто така се чувствах.Знам, че не звучи достоверно, но го пиша, защото виждам, че се измъчва и търси отговор.

# 99
  • Мнения: 937
Не мога да съм категорична за жена му, но когато аз нямах сексуално желание, избягвах и другите ласки-гушкане, целувки и т.н.- от страх да не прераснат в желание от негова страна, на което аз не мога да отговоря. Точно така дръпнато реагирах, както пише авторът, а нямах ( и нямам) никакъв обект различен от съпругът ми. Също така не мога да формулирам причината за нежеланието ми, нямаше конкретна причина, просто така се чувствах.Знам, че не звучи достоверно, но го пиша, защото виждам, че се измъчва и търси отговор.

Това се отнася с пълна сила и за мене, виждам че пишеш в минало време как се промени състоянието ти?

# 100
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Най-странното е, че не знам как и защо.Ходих по лекари, консултирах се, и нищо. И в един прекрасен ден започнах да усещам, че имам интерес, и сега вече аз го гоня като империалист и го причаквам по тъмните ъгълчета Mr. Green

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Прочетох темата и ми се струва, че работата е доста подозрителна. Явно господина е много търпелив, браво на него. Не се отказва, не се предава. Ама жена му е наистина рядко срещан костелив орех. След като те обича, няма начин да не е забелязала, че страдаш. А не е ли това едно от нещата, от които искаме да предпазим любимия човек. Щом те обича трябва да иска да намери разрешение на проблема. Ако е физичен - заболяване, болки някакви, знам ли какво може да е, идете на лекар. Ако е психологичен - има си кабинети за консултации - брачни, сексологични, все може да се намери помощ от специалисти. Трябва да разбереш има ли желание жена ти да промени нещата в положителна насока. Ако няма, то твърденията, че те обича звучат просто формално.
В края на краищата можеш да и кажеш, че започваш да търсиш "секс услуги" при други жени. Това тя ще го приеме ли?

Просто яд ме хваща, да ви кажа. Много мразя такива неизяснени ситуации. Може жената да е възпитана доста строго и да не умее да говори за проблемите си, ама чак пък толкова....все пак сме в 21-ви век!

# 102
  • Мнения: 0
Стига сте травмирали човека допълнително. Аз пък мисля, че жена му си няма любовник. Това се случва доста често, но много малко хора си го признават. Нормално е, котаго страстта отмине, да остане само обич и привързаност. Сигурна съм, че и на жената не й е лесно, аз съм в същата ситуация и не съм сигурна какви са причините. Не мога да си помисля и за секс с друг мъж, но пък не съм загубила сексуално желание само по себе си. Честно казано, тук не ми се иска да се впускам в подробности, само ми се иска да успокоя човека, ако разбира се това е някакво успокоение. Но според мен, Тя наистина те обича. Сигурно има начин да се преодолее, но не съм психолог за съжаление. Поздрави!

# 103
  • Мнения: 348
desperatecry,
прочетох внимателно всичките ти мнения. Виждам единственото разковниче тук:

ако тя не си харесва тялото, аз го харесвам.
Ако ти е направила и най-малък намек, че не си харесва тялото и че не иска да я виждаш на дневна светлина и да я докосваш, да знаеш, че твоето твърдение "аз я харесвам" не върши работа. Рекламите и общественото мнение ни вкараха в този филм. Това е все едно да я накараш да иде на опера с парцали. Да, тя обича опера, но....
Така че ще се наложи да се задействаш активно.
Поговори с нея и й кажи още веднъж, че я обичаш много и си готов да следваш нейните съвети и желания, за да й помогнеш да влезе във форма и да се чувства тя добре.
Ако е напълняла, не я изкушавай да яде сладко, яж сладко навън и не в нейно присъствие. Ако иска да правите заедно джогинг или друг спорт - давай!
Ако иска да иде на дебелариум - осигури й го.
Изобщо всичко, което не е вредно за здравето. И внимавай да не се получи ака, като че ти я буташ да се разкрасява - тук моментът е деликатен.
Пълна подкрепа, но инициативата да излиза само от нея!

За да предвидим и др. вероятни причини - ти как си с външния вид, има ли драстични промени с времето при тебе? Извинявай за въпроса, но изключи всички вероятности от типа лош дъх ( ако имаш начало на язва), прекомерно потене или нещо такова. Просто поговори с нея и я питай има ли някакъв такъв проблем. Може да се притеснява да не те обиди и затова да си мълчи. А подобен проблем най-често е И здравословен, така че е добре да се говори - откъдето и да го погледнеш.

# 104
  • Мнения: 224
И аз прочетох темата, много внимателно. Не мисля, че е нормално, цяла година без секс, пък да те обича. Всеки е имал моменти, в които не му се прави секс, но една година  ooooh!

# 105
  • Мнения: 5 468
Да! Открий актьора в себе си! Бъди палячо, маймуна... Бъди любящ, но мъжествен! Бъди безразличен, но педал! Бъди прасе, но в космоса! И след целият този цирк ще получиш призовка от тази, която те възприема по-скоро като брат, отколкото като сексуалното животно, което си станал по време на брака...
Joy Joy Joy  и накрая изумено жена ти ще ти каже - Ти не си човека, в който се влюбих!  Mr. Green

# 106
  • Мнения: 620
ами не сме родители отскоро, опитвал съм се да водя разговор и насреща получавам само цупене. иначе отношенията са ни ок, не се караме, никога не съм и викал дори. просто......

не омаловажавам желанието ти за близост,но от опит мога да ти кажа,че има моменти,в които независимо от обичта,непрекъснатото "искане" отблъсква и убива желанието у другия още повече

# 107
  • Мнения: 441
Жена ти добре ли е със здравето?
По-сериозен здравословен проблем може да води до дискомфорт.
Защо не се обърне към лекар за главоболието си?
Чисто емоциаонално, може просто да и помогнеш да се отпусне.
Да я прегръщаш и целуваш без да искаш повече, за да не се чувства преследвана, да се отпусне и да и е приятно с теб.
Може да се замислиш и за помощ в нещата, които я ангажират и натоварват.

# 108
  • до Него
  • Мнения: 91
моя съвет е : ухажвай жена си, направи и изненада - например заведи я някъде: изненадай я с нещо дребно-шоколадче, цвете ..както в началото си правел..не търси да получиш на този етап, а давай, давай...няма жена, която да устои на внимание от мъж , когото твърди , че обича. Бъди търпелив и много позитивен. Ухажване - това е. Върни и тръпката и ще върнеш и секса такъв , какъвто сте имали преди . Grinning

# 109
  • Мнения: 2 448
моя съвет е : ухажвай жена си, направи и изненада - например заведи я някъде: изненадай я с нещо дребно-шоколадче, цвете ..както в началото си правел..не търси да получиш на този етап, а давай, давай...няма жена, която да устои на внимание от мъж , когото твърди , че обича. Бъди търпелив и много позитивен. Ухажване - това е. Върни и тръпката и ще върнеш и секса такъв , какъвто сте имали преди . Grinning

Колко? 2, 3 , 5 години?
Шоколадче, цвете, той на почивка я завел и пак нищо.

# 110
  • Мнения: 0
Това е въпросът всъщност. Разговори сме водили не един и два. Винаги завършват със сълзи и думите "обичам те". Затова съм в неудомение - как така ме обича, а не отбягва все едно съм болен от някаква страшна болест. Не е нормално. Не съм грозен, не съм и тъп.
Мъка..

Отдавна следя темата - за първи път пиша.
Прочетох и навързах доколкото можах всички подробности около вашата връзка.
Имах подобни проблеми с гаджетата. Едното си имаше любовник, другото се оказа, че просто и трябвало къде да живее без пари т.е. цуни гуни свърши в момента когато се нанесе у нас - временно естествено.
Според мен жена ти играе влюбена за да я издържаш. Това 'обичам те' няма доказателства. Не слушай като ти казват да върнеш 'тръпката' и т.н. Ако ти си отвратен от секса с една жена - кое би те накарало пак да я харесваш ?! И кое би било причина да живееш с нея освен ако тя не те издържа финансово ?!
Каквато и да е причината - трябва да ти я каже за да те спаси от догадки и най вече от 'ръкоделие'. Ако ще караш на ръка - защо ти е да си женен ?! За парлама ли ?!
Нищо не губиш ако и кажеш това, което ти се иска. Така и така си на сухо - няма накъде повече.
Ще загубят децата, които сигурно много обичаш но така не се живее. Thinking
 
Лично мнение.  Confused

# 111
  • Мнения: 54
Ти искаш женско мнение,пък тук се намериха най много мъже,които са писали... За последния коментар нямам думи.
Защо не и покажеш темата си във форума? Хем ще си даде сметка колко всъщност това нещо те тормози,хем няма как да се измъкне да не изясните нещата?
 Друго ми е интересно - спите с гръб един към друг - какво ще стане ако ти се обърнеш към нея, и просто я гушнеш, без нищо повече,от това няма да я заболи глава, нали! Ако има нетърпимост към теб, ще се опита някакси да се измъкне.

# 112
  • Мнения: 7 947
Абе какво търпение, хора, това са не месеци, а явно доста дълъг период.
подкрепям Немо - жената не го обича, ясно е, когато обичаш някого - от вътре ти идва да му го показваш и да има близост. Е, егати любовта е -без желание за ласки!

# 113
  • Мнения: 3 406
То въпроса е не дали те обича,а да ли те желае,защото това са две различни неща. И е глупаво да се дават съвети от сорта на купи и цвете и я заведи на СПА..то като не те иска сексуално няма рецепта..

# 114
  • Мнения: 146
desperatecry,
който каквото и да ти каже  тука е само предположение и няма гаранция, че това е което се случва със съпругата ти.
Само тя е човека който знае какво се случва. Ако те обича обаче не е зле да сподели какво се случва, защото след толкова време е явно че проблема не е само неин. Така че, търсиш отговори не където можеш да ги получиш. Най-много да си навлечеш нови проблеми с това "гадаене"
 Peace

# 115
  • Мнения: 2 175
Знам за случаЙ, в които мъжа след раждането, не може да го "вдигне" със жена си.. години наред..и все й повтаряше, че я обича безумно.. но нямаше физически проблем, ходеше си по чуждо..а тя, милата все се надяваше че чудото ще се случи..Накрая и тя тръгна по чуждо, намери си друг и се разведоха.. Wink

# 116
  • Мнения: 199
Беше написал,че вече си почти сигурен,че си има някого.Как реши,че е така ?Наистина има вероятност това да е така.Както е възможно и да е изгубила желание за секс (за момента,или за постоянно-с теб).Въпроса според мен е друг-и той е насочен най-вече към теб.Ако нещата продължават все така какво ще правиш?Да,обичаш я,но сам виждаш,че така не се живее(написал си,че дори не можеш да работиш нормално и все за това мислиш).Замислял ли си се да и кажеш,че това в крайна сметка ще ви доведе до раздяла(веригата до там е по-малко или повече дълга,няма нужда да я описваме)?Ако наистина те обича,както твърди,би трябвало това да и подейства отрезвяващо.Личното ми мнение е,че е възможно да те обича все още,но това не променя проблема.И друго-да ти кажа аз бих намерила начин да се уверя дали има някого другиго или не.Не става въпрос за параноя(както някой беше писал),а просто бих си определила срок от мес.(пр.),в който по някакъв начин да си докажа или отхвърля вероятността от съществуването на такъв.Така ще съм сигурна дали въобще да "дълбая"в тази насока.Но дори и да няма никого-докато отказва да говори по темата решение няма да има.А само догадки и терзания.И за мен пак се връшаме на въпроса колко време можеш да издържиш така?И дали все така ще продължаваш да я обичаш?Трябва сам да си отговориш на тези трудни въпроси.Ако вече не си го направил.

# 117
  • Мнения: 1
desperatecry  Ето ти и едно женско мнение , от лично препатила .Аз имах сащия проблем с сапруга  си и той сащо беше доста дълак като вашия .Държа да подчертая че никои от двамата не епоглеждал в страни. Този проблем провокира разговори между нас и с течение на времето разбрах че начина по който мъжа възприема любовта е този ( сори ако не сам права ) За мажа който обича половинката  си няма обяснение как е възмойно да  обичаш някого и едновремнно с това да не го желаеш.  Е да ама не за жената нещата не стоят точно така .Независимо от трудния период които изкарахме и нямах желание за секс(  за което той също се чудеше как е възможно)  не сам преставала да го обичам нито за миг .Друг е въпроса че мъжете като теб са голяма рядкост ( за мое щастие единият от тях е завинаги само мой Mr. Green) Естествено  има ли проблем  винаги си има причина .Този номер с главоболието и др такива е класика в жанра  Laughing.  Аз лично давах този отговор защото не исках да го нараня ( не че имаше ефекет от това ) Проблема е че причините  в повечето случаи са комплексни и лично триабва да си ги анализирате .Аз мога да ти кажа какви бяха нашите .
1 Сексът с течение на времето стана  се превърна просто във секс  т.е . Вниманието от негова страна беше само и единствено докато получи това ,за някой може и да е нормално с течение на  годините да стане  така но за мене не беше . Аз си имах сашите чуства и си исках сащото внимание което получавах докато бяхме гаджета . И с течение времето започва да ми се убива желанието за това -просто сивото ежедневие убива тръпката .Постоянното завъртане между работа ,децата ,чистене и готвене ,постоянната умора  и куп други неша .ЗА съжаление  това става неусетно  и един ден като се събудиш виждаш че си затънал до врата в ,,лайна ''  и всеки миг ще се удавиш . ooooh!

2 За  разлика от преди престанахме да излизаме ,той беше  вечно уморен  поради естеството на работа ,ограничихме контактите си свънни хора само до колегите от работа и се оказа че дори няма за какво да си говорим  извън служебните теми  Cry ooooh! Crossing Arms .И нишо чудно  като нямахме никакво лично време  и мисълта за секс (без нишо друго ) по крайно неприемливия за мен начин ,при това  в до болка познатия шибан апартамен ме караше да изпитвам безсилие пред реалността и просто не го исках -не и по този начин .
3И  накратко за разрешаването на проблема -сруваше ни много болка ,ивзаимни обвинения преди да стигнем до същината на нешата .И крачката  от този проблем до развода е много малка зашото и двете страни много страдат вазимно ( ако се обичат разбира се )и един момент се стига до въпроса дали не е по добре да се разделим ,защото натрупаната болка въ времето е толкова много...... #2gunfire .Но кои от двата пътя ше изберете само от вас зависи .Провокирай я и я изкарвай извън релси постоянно ,и бъди настоятелен и непреклонен и не забравяй  да споменеш че я обичаш но самотата те убива и ако не се променят нещата предпочиташ да се разделите  Wink ( дори да не го мислиш)И сподели реакцията .Успех и дано да съмдала поне частично отговор на проблема ти  Peace

# 118
  • Мнения: 1
Към жените от темата -моля ви се не ме линчувайте   bouquetАз само исках да помогна човека  Blush

Общи условия

Активация на акаунт