Запек ли е това всъщност?

  • 9 681
  • 56
  •   1
Отговори
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Здравейте! Малката бебка Рая е на почти 6 месеца и от както се е родила ака доста по-рядко от  малко по-голямата й кака. Най-добрите случаи са през 2 дни. Сега обаче липсата на изхождане продължава 8 дни. Храни се изключително и само с кърма. Детето се държи съвсем нормално, стомахчето му не е подуто нито твърдо. Пишка доста, пръцка много. Имам ли причина според вас да се притеснявам или просто да си изчакам да дойде момента? Правя й масажчета, притискам крачетата към стомачето, но нъц, нищо. Не е захранена все още, тези дни обмислям да й дам пюре от круша или сушеени сливи.
Дайте ми съвет как да постъпя!
Благодаря ви много   Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 1 174
А  когато се изака каква е консистенцията на акото ? Ако е твърдо, на топчета, по - тъмно от нормалното, тогава е запек  Wink Ако обаче е кашаво, жълто или жълто - зелено, тогава  имаш детенце, което добре усвоява храната.
По принцип не е притеснително изключително кърмено бебе  да ака рядко, но понякога означава недостатъчно кърма. Мисля обаче, че не трябва да се притесняваш. Щом поведението на детето си е обичайното, пишка си нормално и наддава добре, няма място за притеснение  Peace .
Ето ти един линк: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649.0

# 2
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
А  когато се изака каква е консистенцията на акото ?  Ако обаче е кашаво, жълто или жълто - зелено, тогава  имаш детенце, което добре усвоява храната.

Консистенцията е точно такава, която описваш!  Peace Тя всъщност никога не е променяла нито консистенция, нито цвят, нито съдържимо / в смисъл не е имала никога слуз / От както се е родила цвета, гъстотата / тоест редкостта  Sunglasses/ винаги са били едни и същи. Просто този път доста се забави изхождането. Ето вече 10-ти ден и няма нищо.
Днес съм решила да купя пюренца и да й дам, пък да видим. Дай Боже всичко да мине добре!
 Praynig

# 3
  • Мнения: 9 481
Просто усвоява пълноценно кърмата-не се тревожи Hug
Щом кърмиш, ако имаш притеснения относно изхождането на детето-изпий /ТИ/ едно каппи круша-при нашия син имаше безотказен ефект Peace

# 4
  • Мнения: 1 174
Просто усвоява пълноценно кърмата-не се тревожи Hug
Щом кърмиш, ако имаш притеснения относно изхождането на детето-изпий /ТИ/ едно каппи круша-при нашия син имаше безотказен ефект Peace


При мен също действа, и сушени сини сливи или пък чай липов с мед  Wink, но с меда ти решаваш, защото е алерген  Wink

# 5
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Имам ли причина според вас да се притеснявам или просто да си изчакам да дойде момента?

Мисля, че все още не. Чела съм и за други бебета, които не акат по 10 дни.

Меда приет от майката не вреди на бебето  Naughty

# 6
  • Мнения: 1 174
Абсолютно права си, моя грешка  Wink Това за меда беше по -скоро като презастраховане  Grinning Нали знаеш - забранени храни при кърмачки и т.н. Аз никога не съм си ограничавала яденето нито като бременна, нито сега като кърмя, но колкото хора,  толкова и мнения  Peace Затова написах, че всеки сам решава.

# 7
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Изака сееееее! Слава Богу  Praynig
Благодаря на всички за вниманието и помощта!  Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 1 174
Айде честито   bouquet  Joy

# 9
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
rosy_bosy , и сега консистенцията и цвета си бяха както винаги . Значи всъщност запек не е бил на лице, както предположихте и вие! Знам си аз къде да питам!  Hug Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 916
Ох, и аз да продължа темата - захранено бебе на 6 м. и 3 седмици. Яде малко - по 40-50 мл пЮре на обяд, силно разредено с кърма (значи реално 2-3 лъжички) + толкова оризова каша пак с кърма следобяд. Останалото време само суче. И ето, вече 6-ти ден не ака. Преди време му дадох ябълка и се запече, на 6 ден мрънкаше и му сложих свещичка глицерин. Изака се, но в началото беше доста запечен. След това 5 дена пак нищо, пак свещичка, но като се изака беше с нормална консистенция. И сега вече 6 ден... Сутрин малко мрънка, като при колики, ама след това не показва неразположение. Смятам да му дам пЮре от круши или от сини сливи, какво ще ме посъветвате? И въобще нормално ли е да не ака по толкова време?

# 11
  • Мнения: 3 929
Ох, и аз да продължа темата - захранено бебе на 6 м. и 3 седмици. Яде малко - по 40-50 мл пЮре на обяд, силно разредено с кърма (значи реално 2-3 лъжички) + толкова оризова каша пак с кърма следобяд. Останалото време само суче. И ето, вече 6-ти ден не ака. Преди време му дадох ябълка и се запече, на 6 ден мрънкаше и му сложих свещичка глицерин. Изака се, но в началото беше доста запечен. След това 5 дена пак нищо, пак свещичка, но като се изака беше с нормална консистенция. И сега вече 6 ден... Сутрин малко мрънка, като при колики, ама след това не показва неразположение. Смятам да му дам пЮре от круши или от сини сливи, какво ще ме посъветвате? И въобще нормално ли е да не ака по толкова време?
Дали е нормално или не е много относително казано. Аз бих те посъветвала да спреш оризовата каша. Предполагам, че пюрето от сини сливи или круша ще свърши добра работа.

# 12
  • Мнения: 33
Ох, и аз да продължа темата - захранено бебе на 6 м. и 3 седмици. Яде малко - по 40-50 мл пЮре на обяд, силно разредено с кърма (значи реално 2-3 лъжички) + толкова оризова каша пак с кърма следобяд. Останалото време само суче. И ето, вече 6-ти ден не ака. Преди време му дадох ябълка и се запече, на 6 ден мрънкаше и му сложих свещичка глицерин. Изака се, но в началото беше доста запечен. След това 5 дена пак нищо, пак свещичка, но като се изака беше с нормална консистенция. И сега вече 6 ден... Сутрин малко мрънка, като при колики, ама след това не показва неразположение. Смятам да му дам пЮре от круши или от сини сливи, какво ще ме посъветвате? И въобще нормално ли е да не ака по толкова време?
Дали е нормално или не е много относително казано. Аз бих те посъветвала да спреш оризовата каша. Предполагам, че пюрето от сини сливи или круша ще свърши добра работа.
Както са те посъветвали спри оризовата каша. Имахме голям проблем с акането. Точно като при вас и случаят на мамата , която започна темата. Докато бебето е по-малко и е на кърма най-вече, е много трудно да ака различни неща от жълти лепкави акита,...ама и аз как го казах. И такова дълго неизкаваме според мен не е нормално. Но като че ли и самото бебе не се сеща как да се изака, дори и да има позив. Сега вече като по-голям разбира и само с подканване свършва работата навреме, макар че и сега има дни, когато пропуска.  Най-дълго не се е изквал 5 дни през които се побърквах, беше на 4 месеца. Слагахме глицеринови свещички като се запечеше, защото след като го захраних, акитата се промениха и станаха по-гъсти и твърди. Определено си личи , че е запек, което при малко бебе трудно може да го разбереш. Нормализирахме се когато захранихме с глутена и започнах с овесена каша и т.н. Пюрето от синя слива също ни помагаше. Все пак съвета ми е да се консултирате с педиатър.

# 13
  • Мнения: 916
Изака се диването, с нормална консистенция и без мъки и плач. Съвсем ме хвърли в тъча  #Crazy Всичко ли обработва? А иначе от днес почваме крушата, да видим кой-кого  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 12 054
От третия месец моето момче започна да се изхожда през 5- 6 дни.  Shocked Естествено, след първите три дни го заведох при педиатърката му и тя ми каза, че е нормално и щом консистенцията на изходеното е нормална това не е запек. При мен липсваше притеснението дали изяжда достатъчно, защото го хранех с изцедена кърма и беше ясно, че е приел достатъчно от нея, но и иначе може да се следи с броя е теглото на напишканите памперси. Забавното е, че захраних с оризова каша и тогава започна да се изхожда по два пъти на ден. Сега е на година и половина, има изключително редовен стомах  и продължава да се изхожда по два- три пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт