Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 6-та тема

  • 82 954
  • 373
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 232
Формата на тази пита подходяща ли е  за курбан за утрешния празник?

# 76
  • Мнения: 1 192
Утре ли е Константин и Елена  ooooh!Аз си мислех,че сме 19.05.,малее...Днес видях една рецепта на друго място.Дали някой я е правил тази питка и да ми обясни стъпките и начина на правене  Thinking :

едно кубче мая
сол
1 чл захар
4 яйца
300 мл лимонада или газирана вода
брашно колкото поеме

П.П:На Биляна питката чак тук мирише на вкусно. Grinning Страхотна е!

# 77
  • Мнения: 22 867
Биляна, с ново изкушение! Страхотно изглежда!  bouquet

И аз с една вкусна питка - завъртяната на vens. Не издържах и я спретнах набързо Embarassed. Наистина много вкусна, тя си е направо тутманик.  bouquet


# 78
  • Мнения: 319
labrex много е вкусна нали  Hug  bouquet Hug

# 79
  • Мнения: 22 867
labrex много е вкусна нали  Hug  bouquet Hug

vesi_nn, аз я правя не за пръв път и знам колко е вкусна, затова не издържах на твоята снимка. Grinning

# 80
  • Мнения: 1 394
Лабрекс,Ябълка-браво момичета,страхотни творения! Hug...Тъкво се бях отчаяла,че никой не меси...Викам си,айдеее,дойдоха горещините и спряха с питките,минаха на салатки/като мене/...Ама ей на!Не сте ги загърбили види се!...Ох...аз още се облизвам само... Sad

# 81
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Снощното хлебче - пица  Crazy



Има и снимка на разрез, но ще я кача по-късно.

И уж поръчах на съпружеското тяло да остави за закуска на децата, обаче снощи нали имаше мач и... трохи само оставил по масата Crossing Arms Close ooooh!.

# 82
  • Мнения: 1 485
Тъкво се бях отчаяла,че никой не меси...Викам си,айдеее,дойдоха горещините и спряха с питките,минаха на салатки/като мене/...Ама ей на!Не сте ги загърбили види се!...Ох...аз още се облизвам само... Sad
И аз така си помислих,но ето,че все още питки се правят,при това все хубави и апетитно изглеждащи!
Лабрекс,vesi_nn ,много са ви хубави питките!!! HugИ аз съм и почитателкана тази пита на Венс Peace
Мариета,хлебчето- пица е страшно апетитно eat!

Обаче аз наистина закривам вече официално сезона на питките,и по тоя повод снощи спретнах последната,че
и без друго не е полезно вече за мен да похапвам подобни изкушения. Mr. GreenНо ще продължа да ви следя и да се радвам
на вашите изкушения! Peace

# 83
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ей,много красоти творите,момичета. Hug
Аз май съм закрила сезона,ще чакам повод,за да творя.
mari_eta ,в очакване съм на снимката и рецептата.Мисля си,че децата ще се радват на подобен хляб.

# 84
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Макс-мама, рецептата е любимата ни напоследък с айрян -
550 гр. брашно /или до хубава топка в машината/
1 ч.ч. айрян
1 яйце
4-5 с.л. олио
1 с.л. захар
1 ч.л. сол
1 суха мая

Втасалото тесто разточих на кора, намазах с лютеница, поръсих с босилек, кубчета шунка и кашкавал. Навих на руло, разрязах и усуках двете половини с разрезите нагоре.

Ето разрез:

# 85
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Благодаря  bouquet,записах си.Скоро ще изненадам децата,много обичат пица.

# 86
  • Мнения: 1 192
Макс-мама, рецептата е любимата ни напоследък с айрян -

Какви килограми поддържате вашата фамилия  Joy Аз само от тренировки за кръщенката  правя през 2 дни опити и чувствам как се раздувам като балон...
Между другото-тестото ми с боза се получи добре  Mr. Green и на вид,и на вкус,но мисля,че питката стана тетлива,защото отдолу не беше доопечена по вина на фурната... Wink


# 87
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ми нормални са ни килограмите, защо Rolling Eyes?
Все пак имам трима мъже + свекър и свекърва.

А това, за тестото с боза, без снимка не се признава Crossing Arms.

# 88
  • Мнения: 1 192
То беше само проба за маята( с рецепта от тук),която обещах да споделя,но експериментът продължава...Не ви трябват съвети от мен-експериментаторът за вас,които правите такива чудесии  newsm10  Wink
Явно самата рецепта си беше хубава. Joy

# 89
  • Мнения: 183
Утре ли е Константин и Елена  ooooh!Аз си мислех,че сме 19.05.,малее...Днес видях една рецепта на друго място.Дали някой я е правил тази питка и да ми обясни стъпките и начина на правене  Thinking :

едно кубче мая
сол
1 чл захар
4 яйца
300 мл лимонада или газирана вода
брашно колкото поеме

П.П:На Биляна питката чак тук мирише на вкусно. Grinning Страхотна е!

Аз винаги правя с тази рецепта. Най-лесно и бързо ми е. Маята се размива във вода с 1 сл брашно и 1 чл захар. като шупне прибавям лимонадата, яйцата и малко сол и почвам да добавям брашното. В началото слагам към 1/2 кг и постепенно добавям още докато получа желаната твърдост. Това е.....

Аз днес ще меся специална пита... Правим 6 месеца от сватбата и кумовете ще ни идват на гости. Сега си мисля за "дизайна" и ми хрумват няколко идеи... да видим какво ще реализирам. После ще показвам newsm10!
А ако имате някакви идеи... давайте!

Общи условия

Активация на акаунт