Twilight/Здрач- сагата- тема 11 (нови правила!!)

  • 18 888
  • 426
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21

Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  а вторият- "Новолуние"  се снима в момента в Канада, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" ще започне снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне до година (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 22 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

Темата има следните нови правила (приети след демократично обсъждане  Laughing)

Обсъждат се свободно филма ”Здрач”, снимките на ”Новолуние”, и всичко свързано с тях. От книгите свободно се обсъждат "Здрач/Twilight", "Новолуние/New Moon" и "Среднощно слънце/Midnight Sun". Мнения  за "Затъмнение/Eclipse" и "Зазоряване/Breaking Dawn" трябва да започват с името на книгата с главни букви и ”спойлер” в скоби
 
    пример ”ЗАТЪМНЕНИЕ/ЕКЛИПС (спойлер!!) Я кажете, защо мислите, че Бела …еди-  какво си  …"

Ако се цитира мнение със спойлер, цитирания текст трябва също да влючва предупреждение за това.

На новите фенове се препоръчва да не четат спойлери (т.е. информация как ще се развие сюжета или как ще завърши дадена книга). Решението си е Ваше, това е просто препоръка, но доста от нас са на мнение, че книгите страдат от недостатъци, текста на места е доста тромав и ако се знае предварително какво се очаква, удоволствието от четенето се разваля.

Дискусията в темата се стреми да избягва циничен или вулгарен език и заяждания межу пишещите. Всеки ден за темата отговаря по един “дежурен”, които играе ролята на “редактор”- пуска бюлетин с новини и връзки, посреща новите членове и при нужда, напомня или разяснява правилата на общуване и писане в темата. Тъй като информацията за "Здрач" в интернета е всеобхватна и невинаги вярна, желателно е  “новите” фенове да не публикуват постове от рода на “Не знам дали е пускано преди, но намерих това…” или “Чухте ли, че еди-какво си..”, за да не се разводнява дискусията (и щом сме на 11та тема, се предполага, че е сме покрили доста материал). Ако новите членове имат въпроси, могат да ги задават към всички пишещи или да пуснат лично съобщение на "редактора" за деня.
За всички - ако имате предложения и въпроси, винаги можете да пуснете лично съобщение към "редактора" за деня, включително с предложения за включване на "стар" материал в бюлетина (любими интервюта, снимки, видео, гифове и т.н.). Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си).

Ако желаете да станете ”редактор" или ако имате предложения към организацията на темата, можете да го заявите в пост в темата.

Полезни линкове

български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net
                                                                           

Филмът можете да изтеглите от тук в следните варианти:
Bluray 1 | Bluray 2 | DVD-R 1 | DVD-R 2 | DVDRip 1 DVDRip 2 | DVDRip 3 | Mobile 1 |Mobile 2

Официалният саундтрак можете да изтеглите от тукКнигите можете да изтеглите от тук на английски и от тук на български (фен-преводи). Недовършената и непубликувана книга "Среднощно слънце" можете да свалите от тук.

Благодаря на Дени за линковете. По-подробна информация за всяка от книгите (вдъхновението зад тях, инспирационен саундрак, докато са писани, допълнителен материал, въпроси и отговори) можете да намерите организирана по категории тук: Здрач, Новолуние, Затъмнение и Зазоряване.

                

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 21:47 от wa_wa

# 1
  • Мнения: 21
ДНЕВЕН БЮЛЕТИН

НОВИНИ
1. Снимките на "Новолуние" във Ванкувър
Робърт, Кристен, Тейлър и второстепенния каст репетират и снимат усилено.
   
 Още снимки тук и  тук.

Част от артистите, които ще играят Волтурите, пристигнаха във Ванкувър.
 
Още снимки тук. Снимки на Дакота с фенове тук.

2. Други проекти
- Роб ще се снима в нов филм за Съмит- "Мемоари," и ще участва във фестивала в Кан през май т.г. във връзка с намирането на дистрибутори. На английски тук, на български тук

СЛУХОВЕ и ТРИВИА
- Нова вълна от слухове за нещо между Роб и Кристен, след появата им на концерта на Сам Брадли във Ванкувър и тези снимки на добрата химия помежду им-

Още снимки тук, както и твърдението на няколко "очевидеца", че са си държали ръцете. Повечето фенове са на мнение, че не е истина, след като Кристен е била на концерта и с брат си, а гаджето й й беше на гости във Ванкувър допреди няколко дни.
 
Още снимки тук

- Приятелство или нещо повече между Тейлър и Селена Гомез? Може би нещо се оформя
 
Още снимки тук

- Мейгън Фокс отрича да е имала вземане-даване с Роб или да го харесва- казва, че само случайно му била поискала огънче веднъж, и това е било, и че не харесва 20 годишни мъже, защото не са зрели. Статия на английски тук

- в интернета се появиха  детски снимки на Роб -тук

ИНТЕРВЮТА
- Видео-интервю на Робърт за "How To Be" с резюме на български- тук.
- Интервю на Робърт с Moviefone за това как се справя с новата слава,  резюме на български- тук.
- Три интервюта с Роб по повод Little Ashes тук, тук и тук. Резюме на български тук.
- Kellan Келън споделя в интервю за Аcess Нollywood тук, че ще спи в хотелската стая на Робърт в Италия и ще празнуват рождения му ден. Той самият няма да снима, но ще бъде като турист, на гости на Роб.  В интервю за Е!Online тук пак той се опитва да разпръсне слуховете, че има свалки на снимачната площадка и разказва колко близък е екипа, как играят покер при Питър, прекарват време с Ники и т.н..
-В интервю за Е!Online тук Ашли споделя как фенките буквално гонят Роб по улиците на Ванкувър и го плашат, както и опровергава слуховете, че има нещо между Ро

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 19:22 от staro-novo

# 2
  • Мнения: 229
Ето ме и мен Peace
Благодаря на staro-novo,много добра работа Peace

# 3
  • Мнения: 0
И аз съм тука!  newsm10 Благодаря staro-novo, златна си ! smile3501

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 596
И аз съм тука!  newsm10 Благодаря staro-novo, златна си ! smile3501

 newsm10    newsm74

# 5
  • Мнения: 12
Цоп и аз тук .... темата е супер БРАВО !  Hug  bouquet

А анкета няма ли да има ?  newsm78

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 19:17 от ●๋: Г@ДиĦч ?Ŧ@ ●๋:

# 6
  • Мнения: 2 529
staro-novo  Hug

Без теб не е същото и виж сега как всичко си дойде на мястото  Sunglasses

Деничка, ако чете, също  Hug  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 0
Аз не знам как да изготвя анкетата, за съжаление,  Embarassedно бих искала, ако може, да предложа тема за нея - иска ми се да обсъдим въпроса - промени ли филма/поредицата с нещо живота ви и с какво? - например:
- станах по-романтична и замечтана
- замислих се за правилния избор на партньор
- забавлявам се повече пред компютъра, търсейки материали
- чувствам се по-самотна
- намерих повече приятели и съмишленици относно филма...
или нещо такова... не знам дали предложението ми е подходящо, но ако не е - простете! Innocent - до сега не съм участвала в нещо такова Embarassed

# 8
  • Мнения: 12
valka1979 на мен предложението ти ми харесва !  Peace

# 9
  • Мнения: 95
Хайде и аз тук да следя Simple Smile

# 10
  • Мнения: 21
valkata, много хубаво предложение

съгласна  Peace

Анкетата е пусната- имате право на 3 гласа
 Sunglasses

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 19:49 от staro-novo

# 11
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
Страхотнво оформена тема Peace

# 12
  • Мнения: 474
WOW темата е супер  Peace

# 13
  • Мнения: 0
Ааа, супер!!!!  Two Hearts moresmileБлагодаря Ви , ама и да коментирате ей - не само да гласувате newsm44

# 14
  • София
  • Мнения: 63
Йеее, супер нова тема и анкета! Поздравления за момичетата, които положиха труд за това  Hug
   bouquet
С удоволствие гласувах в анкетата и моя избор е, че станах по-романтична и замечтана, доста се забавлявам, сваляйки снимки и материали за филма, но и се чувствам по-самотна, защото съзнавам, че в реалният живот такава любов рядко се среща, да не кажа, че почти се съмнявам да ми се случи...  Embarassed

P.S. Сега ми направи впечатление, че има малка грешка в заглавието на темата... Embarassed Embarassed Embarassed

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 20:52 от **estrela**

Общи условия

Активация на акаунт