Колко много бягащи крачета има вече в Юнската задружна чета!

  • 15 037
  • 291
  •   1
Отговори
  • Мнения: 657



Ние сме 164 щастливи майчета и си имаме 166 малки съкровища -

79 красиви малки госпожици и 87 прекрасни малки господа!





22 март





30 април





11 май





16 май





17 май





18 май





20 май





21 май





22 май





23 май





25 май





26 май





29 май



Магдалена на mu6oron



30 май




Милена на mimma



31 май



Борис на colibri



1 юни





2 юни





3 юни



Айла на Г-жа Броненосец
Александър на вероник



4 юни






5 юни



Дивна на ra4ola
Елена на Агли



6 юни



Виан на Bili
Димана на Lazy_Lady
Виктория на пуканка
Пламена на ati123



7 юни





8 юни





9 юни




Ния на nino4ka78



10 юни




Ивайло на mamutche



11 юни



Жанина на shumii



12 юни





Ивайла на bables
Светозар на MaLe



13 юни




Цветина на jasena
Виктор на Faith



14 юни



Весислава на sevi_84
Велина на tanjuk



15 юни



Борис на moni740



16 юни




Йоханна на tiramisu75



17 юни







18 юни






19 юни




Сияна на zlob4o
Калоян на kaka



20 юни






21 юни





22 юни





23 юни






24 юни



Емилиян на емко08



25 юни




Калина на savig
Михаил на калинката



26 юни





Магдалена на мариса



27 юни



Филип на Бубачко



28 юни



Валентина Жозеан на dari7



29 юни





30 юни





01 юли



Симеон на geritooo
Мартин на Kia



03 юли





04 юли





За съжаление имаме едно ангелче - Ивайло на мама Билка.. Flowers Rose Flowers Rose Почивай в мир, мъничко детенце! Прегръщаме те силно, мило момиче!



Кой е по- по- най!

Най-нетърпеливо бебе - Любослав на мама anialeks - родил се цели 73 дни преди термин
Най-мързеливо бебе - Борислав на мама s_mama - родил се е 13 дни след термина си
Най-точни бебета, родени на термин - Йоханна на мама Tiramisu75, Диляна на мама Gali80, Виктория на мама Quagga, Мариана на мама бебешор, Василена на мама Lili_Vasilena, Божидар на мама In4oka и Светломир на мама maichenceto
Най-леко бебе - Любослав на мама anialeks - тежал е само 1450 гр.
Най-тежко бебе - Виктория на мама rozi_ozi - родила се е цели 4640 гр.
Най-късо бебе - Любослав на мама anialeks - само 40 см.
Най-дълго бебе - Василена на мама Lili_Vasilena - цели 57 см.
Най-плодоносен ден - 12 юни, когато са се родили 9 бебочета
Най-предпочитано име за момиче - 4 принцеси се казват Виктория
Най-предпочитано име за момче - 5 бебока се казват Александър

Нашата гордост - Мартин на мама vesi21 вече направи първите си самостоятелни крачки на 9 месеца!



Нашето Албумче
потребител: uni2008
парола: ****



Търсачка
Добавяне на картинка в пост или профил
Качете снимка за колажа тук

Относно колажа:
За паролата на албумчето, пишете на мен или някой друг от редовните в темата. Ако срещате трудности при надписването на снимката, пишете на лични на mimchence, за да ви я надпиша. Ако срещате трудности при качването, можете да изпратите линк към друг сайт, където е качена снимката, или да я изпратите на mimchence@yahoo.com. Впишете и актуални данни за ръст и тегло на бебешока. Моля, подберете снимка, на която главата на бебето се вижда цялата и не е съвсем на преден план, за да избегнем отрязани косички или ушенца. Wink Усмивките са за предпочитане, ако успеете да уловите такава. Grinning Размерът ИМА значение - колкото по-голяма снимката, толкова по-добре ще се вижда след обработката на колажа. Снимките ще се обновяват преди всяка нова тема, затова моля ви имайте търпение!Peace



НАШИТЕ ПРЕДИШНИ ТЕМИ

Последната тема "Бебета ЮНИ" в Очакващи
Месец юни веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна - 1
Малко Юнче вече се кокори и опитва да бърбори - 2
Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят - 3
Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка! - 4
Юнският бебок обича да го гушка мама, за него радост по- голяма няма! - 5
Ей го Юнското дете - иска вече на море! - 6
Юнските бебоци шарения свят откриват и все по-рядко те заспиват! - 7
На мъничкото юнче май му зъбките растат - все юмруче смуче и му лигички текат! - 8
Навън студено става вече, но на разходка пак да ходи иска Юнското човече - 9
Бебе Юнче май с играчките скучае и иска с мама и тати да играе! - 10
Есента дойде, валят дъждовете, а във къщи малко Юнско слънце свети! - 11
Юнската мама мечтае за сън и почивка - бебчо пак е нервен, плачка и не спинка... - 12
Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето! - 13
Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче - 14
Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка! - 15
Слънчеви лъчи през облаци надничат и нежно галят Юнските мъници - 16
Малък Юнчо по пижама вече спинка нощем и не буди мама - 17
Студена зима вече наближава, премяната на Юнчето все по-дебела става - 18
Картофче, морковче и тиква Юнският мъник опитва - 19
Тихо се сипе първият сняг, учудено гледа Юнският юнак - 20
Честита половин годинка на сговорната Юнска дружинка! - 21
С шапка, шал и ръкавици закичиха се вече Юнските мъници - 22
Под елхата украсена вече, безброй подаръци очаква Юнското човече - 23
Нови номерца научи Юнчо-дребосъка - седи, пълзи, изправя се или пък с паяк щъка - 24
На тази Коледа свята, нека с щастие, любов и доброта да тупкат на Юнки сърцата! - 25
Сурва, сурва весела година, да е здрава, радостна, щастлива цялата Юнска дружина - 26
Юнското мъниче първи думички изрича и "та-та", "ба-ба", "ма-ма" вече срича - 27
Като мънички прекрасни гъбки, растат на Юнчо здрави бели зъбки - 28
На деня на любовта всяко Юнско сладурче ще бъде на мама и тати малкото амурче! - 29
Хайде, пролет, идвай вече, че навънка иска да лудува Юнското човече! - 30
С мартенички Баба Марта Юнчетата ще закичи, да са здрави, румени, засмени всички - 31
За 8ми март подарък по-прекрасен няма от това да каже Юнчо "мама"! - 32
Иде пролет топла и красива, навън ще припка вече Юнска душа пакостлива - 33
Слънчице напече пак и готов е за подвизи Юнският юнак! - 34
С най-здравото червено яйчице всички ще пребори Юнското дете! - 35



Първа общонационална среща на Юнки 2008
Всеки, който има желание и възможност да присъства нека се включи в гласуването, а също и със собствени предложения.
Peace





ХАПВАНЕ И ПИЙВАНЕ

Чаят на miloni(с чаени лъжички)
Козунакът на Sleeping Beauty
Тиквена вкусотия от Вери
Рецепти за зърнени храни - предоставен от Вери





ЗА ДЕТЕТО

Торенти за детски филмчета
Направете си бебешки дневник!
Детски песнички
Детски стихчета
Приказки
Па-Па Бебе
Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба - от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Развитие, режим, хигиена!
Болести при детето
Какво да правя, когато бебето плаче?
Способностите на детето 1-18 месеца
Сетивата на вашето бебе
От 1 ден до 1 година
Развитие на детето в норма
Гимнастика на бебето от 1 до 6 месеца
Таблица за ръстта при момчетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за ръстта при момичетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за теглото при момчетата от 0 месеца до 5 години
Таблица за теглото при момичетата от 0 до 5 години
Д-р Спок - Грижи за бебето и детето
Съвети за бъдещи мами за бебета от 0 до 6 месеца
Месечни разходи за мама и бебе
Първи грижи за бебето
Естествено - родителство в хармония с природата
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Дневна нужда от сън при бебетата
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Пелени за многократна употреба




ЗАХРАНВАНЕ

Книга с рецепти за детски ястия
Запичащи и разхлабващи храни
За захранването
Схема за захранване на Hipp
Готово ли е детето за захранване?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме?
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
Педагогическо захранване от блога на Бу
Педагогическо захранване от БГ-Мамма




ON-LINE SHOPPING

Пакостник     Данет     VIP Baby     Малчо     Туити     Мони     Кикиморско царство     Адриа 2001     Ванеса     Пaпагал     Пумпал     Играчките      Family-bg     Комсед     Штъркел     Стефи      Дечица       Мишел     Мони Трейд     Best.bg    Вега     МегаШоп     Базар     Crazy Kids     Get.bg     Пумпелина     Нани     911     Веланас     За Детето     Тара     Marsel Toys  Бг-Базар     С Мен За Мен      ВисВиталис      Хиполенд      Бебе Маркет      Детски свят     Касида      Рошко   La Redoute  BabiesRUs      EON Entertainment

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 07:56 от Мимченце

# 1
  • Мнения: 657
Привет!  newsm08

Хич не ми харесва тази тема за ваксините дето сте я метнали, това си е баш тема табу..  Wink Аз не бих казала, че съм върл привърженик на едната или другата страна, но някакси съм по-спокойна като знам, че детето ми е ваксинирано срещу тези болести. Някои може би са по-безобидни, но пък други може да имат и фатален завършек.. Rolling Eyes Незнам обаче как бих мислила, ако дъщеря ми проявяваше алергия като Росиния Лъчко, може би щях да съм на друго мнение.. Confused Вярно е, че всеки трябва да има право на избор, обаче пък ваксините са с някаква цел според мен.. Примерно ако прекалено много хора откажат да ваксинират децата си, след определен брой години може да избухне някаква епидемия и да загинат много много хора.. Нали за това са ги измислили, за да предодвратят това да се случи; през миналите векове толкова хора са измирали от тия (и не само) болести, сега като има защита срещу тях, ние я приемаме за даденост и вече си мислим, че можем и без нея...  Thinking И все пак, да няма спорове и тем подобни, нали всеки взима решение за себе си и за децата си. Да са ни живи и здрави всичките, пък другото са бели кахъри! Hug

Мишке, вкратце ще ти кажа как беше пътуването по летища и самолети при нас. Wink Аз пътувах сама с детето и количката-чадър ми беше много много от полза. Сгъва се и се разгъва много лесно, с една ръка, можеш да държиш детето в другата и да се оправиш. Peace С другата количка не бих се оправила сама, но ако пътувате двама възрастни няма проблем да я вземеш. Доколкото знам компаниите нямат ограничения откъм размерите на количките, аз самата видях доста по-обемни зимни колички, а някои хора дори си носят столчетата за кола, за да пътуват в тях бебоците им. Wink Значи ние купихме отделен билет за Йоана, в такъв случай компанията ме питаха колко е голяма и автоматично ни бяха дали място отпред, където има повече пространство. Ако няма да се купува билет за бебето, тогава е добре да се каже това при чекинга, макар че аз лично бих го направила по-рано, за мое успокоение. Някои компании дават колан за бебе, който се прикачва към твоя при излитане и кацане, така бебето седи в скута ти. Обаче други не дават, както на нас от Делта не ни дадоха. Казаха, че било опасно. Rolling Eyes Затова пък на презокеанския й дадоха басинет - легълце да спи в него. Ако ви е къс полета - от порядъка на 2-3 часа, сигурно няма да ви дадат. В такива случай бебето пътува в скута ти. Peace Има право на дайпер чанта - тази от количката с нейните принадлежности, която си е ръчен багаж, плюс твоя ръчен. И при багажа, който чекираш има право на определени килограми, но незнам точно колко са. Нашите куфари не надвишиха допустимите 28 кг. и така и не разбрах за тази подробност. Виж навръщане може да ми се наложи. Laughing При излитане и кацане буташ бибата за да преглъща и да не й се отрази промяната в налягането. Това е май, ако се сетиш нещо друго, питай. Hug

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Добро утро!  Hug

Мимченце,

Пожелавам ни тема с повече радости около наближаващите РД и не само, и по-малко теми табу-та и болни дечица.  Praynig

Чакам и другите да се включат по темата с подарьците за малкоте ни рожденници.  Peace

За летните колички, ние взехме такава (тип "чадьр" с напьлно легнало положение), още януари месец вьпреки, че пьрвата ни имаше И летен кош. Зимата ни бльснаха колата и не можеше да се отваря багажника, сьотвтно да прибирам и количка, измьчих се да го мькна на рьце като ходихме по разни магазини, МОЛ-ове и подобни. Тогава се реших да купим още една по-лека, а и след като уцелих страшна промоция  Mr. Green, от която си купих количка от Германия, с куриер до входната врата, за без пари, това реши нещата.  Party

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 08:02 от samimami

# 3
  • Мнения: 100
Добро утро и от мен. Благодаря за новата темичка.
Да ви се похваля с Митака всичко е наред. Вчера му правиха ядрено магнитен резонанс и нищичко не откриха / само сополите му видяха  newsm62 /. Но за всеки случай ще занеса изследванията на невролог. А малката е в супер настроение и щурее, вече се опитва да ходи и съм и купила уокър.

# 4
  • Мнения: 657
Дани, сега като каза за подаръците и се сетих, че беше отворила такава тема. Wink Честно казано и аз не съм мислила нищо конкретно още, може би няколко дена преди това ще излезем да разгледаме какво има. Те толкова бързо растат и се променят бебоците, че сигурно точно тогава ще си покаже какво би им било интересно или необходимо. Simple Smile

Ивелина, браво, радвам се за добрите новини! Hug

Фокси беше питала за лятна количка - нашата е Mothercare, бях писала преди. Много съм доволна от нея, особено за излизане на мама сама с бебето е идеална, лека, лесно сгъваема и маневрена.  Peace

Охо, събудихте се вече и айде във форума. Mr. Green Ха, добро утро!  Grinning Ние пък ще си лягаме.. Crazy

# 5
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Добро утро и от мен!   bouquet
Лятна количка не съм купила все още, ама засега отлагам покупката й. Ще си караме със старата, която си е доста добра, въпреки че е тежка... Скоро заменихме съвсем бебешкото столче за кола с ново, за по-голямо дете и Калина вече е много по-спокойна в колата /доскоро в старото столче почти не искаше да седи, беше й поумаляло, въпреки че го даваха до 13 кг./

ivelina80Heart Eyes за Митака!
Мимченце, вашата лятна количка много ми харесва... А каква й е цената?

# 6
  • Miami
  • Мнения: 412
Добро утро    food010

Мимче, тенкс за новата темичка    Hug

За ваксините -  както за всичко на този свят има мнения ЗА и ПРОТИВ. Така че това е един безсмислен спор  Peace

Ще следя коментарите за подаръците на мъниците, защото и аз се чудя какво да му купуваме. Баща му иска някакъв джип дето се движи сам, но аз си мисля че е малък още.

За летните колички - и моята лятна е зимната  Mr. Green Тя си е лятна по принцип  Wink
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4772
много съм доволна от тази количка, лека (около 7 кг)  и здрава(за сега поне), има чувалче и дъждобран  Peace

ivelina80 , много хубави новини за момченцето ти  Hug

Накрая да се отчетем от вчерашната консултация - на 10 месеца 8400кг, 74 см.



# 7
  • Мнения: 657
Мимченце, вашата лятна количка много ми харесва... А каква й е цената?

Миме, 30 паунда й е цената, колко идва то - към 60 и нещо лева.  Peace Обаче е от Англия, тук незнам ако ги има на какви цени ги продават.  Thinking Koon беше споменала, че ги е видяла в магазин на Мадъркеър в Пловдив, може би тя ще сподели, ако се появи. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 388
Мимченце  Hug

Преди време бях питала за паролата за албумчето, но никой не се отзова.Моля някой да ми я прати да кача нова снимка на бебешката!

# 9
  • Мнения: 100
Моята лятна количка е на макларън всъщност от миналата година и е мн лека и маневрена заслужава си. Но са скъпички.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 613
С пожелание за слънчеви дни и много положителни емоции в новата темичка  Hug
Мимченце   bouquet



Лятна количка дори не се замислям да си купувам - тази ни устройва идеално  Mr. Green маневрена е и много й се радвам на постиженията  Sunglasses Просто не си представям да препускам по един калдаръмен терен (разбирай буквално натрошени камъни) с количка, която е с много малки колеленца, при това двойни и тресящо се вътре буквално сгагърчено дете, което задължително ще повърне  Sick говоря за моето дете  Peace рефлукса сега е на моменти  Confused Обикаляме си сами с Митака, без ангажирания му баща  Close и за сега не сме срещали трудности с придвижването ни нито с такси (влиза във всеки багажник рамата) нито на собствен ход  Laughing
Ето го моя приказливец след контролния преглед във вторник - ок е Митака, сополки вече няма, гърдичките са чисти  Praynig а и зъби няма  Wink

# 11
  • Мнения: 179
Добро утро!
Най-накрая и ние можем да се похвалим с първо зъбче.Момчето ми вече прехвърли 8 кг/8,200/,но още си е дребосък-едва 70 см.Вчера личната ме пита какво съм давала за закуска,но не се сетих да я питам дали е време да опитаме кус-кус или нещо от рода.Вие сигурно давате.Кисело мляко ми каза също ,че щом обича спокойно мога да давам.
Приятен ден!

# 12
  • Мнения: 3 743
и ние в новата тема, Мимче  bouquet

за подаръците - не съм мислила, аз едвам реших какво да й вземем за кръщенето  hahaha. надявам се на вашите идеи Blush









# 13
  • Мнения: 12
  Добро  Утро Simple Smile
Мимчее страшна си  bouquet, как се грижиш за нас Simple Smile Благодаря ти ,спинкайте сладко и целувчици на Йо Йо!!!
  Ралии голям сладурко си имаш...абе всичките ни бебоци са големи картинки Heart Eyes
  Ето и една усмивка от Вики     

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 10:03 от petiu6a

# 14
  • Мнения: 51
Благодарско за темичката Мимченце!!!Отново оригинално и в твой стил!!  bouquet

Ех, ама големи пътешественици сте всички в темата, ние като се замисля не сме мърдали по далече от 30 км от града.

Подаръци-моята любима тема, но за съжаление не ги избирам бързо, а доста умувам и сега добре че я подхванахме тази тема, 4е да се замисля и аз по отрано а не в последния момент Wink

Хайде всички днес на разходки!Времето изглежда ще е чудно и цял ден ще сме навън!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт