16.04 2009, 10:30 - ПРОТЕСТ ЗА ДОСТАТЪЧНО МЕСТА В ДГ! ЗАЕДНО МОЖЕМ!

  • 22 573
  • 457
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 2 437
Мисля, че започнахме да правим предварителен дебат, но на най-неправилното място. Според мен не е нито мястото, нито времето на всички тези въпроси

Права си, изпуснах се  Peace

Това са само част от маркираните позиции. Утре ще ги изложа.

# 346
  • Мнения: 575
О, Ани, не  е така, нека г-жа Фандъкова е наясно от какво се интересуваме и какви въпроси ще бъдат отправени към нея утре. Има време да се подготви, или има време да си измисли хиляда причини да не се срещне с нас. И в двата случая ние печелим. Особено във втория, когато се оказва, че служител на ръководен пост в СО, за пореден път не е свършил работата си и протестът ни наистина е имал смисъл.  Освен това се чудя, г-жо Фандъкова, как може толкова спокойно да приемате фактът, че благодарение на несвършената от Вас работа, 10 000 семейства, в ситуация на икономическа криза, ще трябва да се лишат от един от доходите си (в повечето случаи заплатата на майката), за да могат да отглеждат децата си? Вие живеете ли с една заплата? А защо ние и нашите ДЕЦА трябва да го правим?

# 347
  • София
  • Мнения: 4 035
Момичета, те така, ама и ние така Twisted Evil
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=176

Г-н Джонев, блгодаря!

Наистна мястото на дебата не е тук, аз поисках едно единствено обещание от тях, а не да рассикваме, затова и помолих за едносричен отговор!Но явно от сега на въпросите се отговаря със завидна избирателна пропускливост...

# 348
  • Мнения: 3 695
Г-жо Фандъкова,
Каквото и да обяснявате, остава непроменен фактът, че за хиляди деца няма място в детските градини в София.
Вие можете ли да си представите ХИЛЯДА деца на едно място? Аз не мога толкова много! А сега 5 пъти повече, а 8 пъти повече! И за всичките тях няма място в детските градини!
Това е сериозен проблем, за който няма никакво сериозно желание да се разреши!

# 349
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте, отново всички,
Във връзка с въпросите по-горе, бих желала да уточня, че групите в 29 ОДЗ не започват да функционират от днес. Днес е официалното им откриване.
Две от групите функционират от края на 2008 година, а записването на деца за другите две е извършено през месец февруари, т. г..С разкриването на тези 4 групи местата в ОДЗ 29 са увеличени със сто.

Госпожо Фандъкова, моля Ви, вижте снимката от сайта на ИСОДГ и ми кажете не е ли безобразие това? Вижте колко места са споменати, а вие за колко говорите! Добре, че снимах информацията в сайта, преди да я скриете  http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11630777


Момичета, те така, ама и ние така Twisted Evil
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=176
Г-н Джонев, блгодаря!

Само датата на писмото не е 15.04, а е внесено на 10.04 ! Остава се с много погрешно впечатление!

# 350
  • София
  • Мнения: 4 035
Това е дата на публикуване в сайта, а не на внасяне в деловодството Naughty

# 351
  • Мнения: 3 993
Г-жо Фандъкова, (ако сте Вие, ако не - който стои зад този ник)

Виждам, че отново отправяте покани за разговори във Вашия кабинет в тесен кръг. Казах Ви тази сутрин, ще се повторя сега: НЯМА да разговаряме с Вас нито на 4 очи, нито в тесен кръг във Вашия кабинет. Ще разговаряме НА СВЕТЛО, което значи ОТКРИТО, ПРЕД сградата на СО (както пише в нашата покана), а не в нея. Ще разговаряме пред всички протестиращи родители и пред всички медии. На площада, в градинката, където сте ни определили място за протеста - там. И медиите ще присъстват, и ще заснемат всички ваши отговори на нашите въпроси. Ако не Ви харесва - не идвайте. И на нас не ни харесва да ни правите на маймуни и да се гаврите с нас и децата ни. Naughty
Затова утре в 10:30 ч. ние ще дойдем пред общината, а Вие ако желаете, се крийте вътре.
Припомням, че нашата покана е отправена и към г-н Борисов, и към Вас. Вашето евентуално присъствие на протеста НЯМА да скрие евентуалното отсъствие на г-н Борисов.
 

# 352
  • Мнения: 575
Г-жо Фандъкова, (ако сте Вие, ако не - който стои зад този ник)

Виждам, че отново отправяте покани за разговори във Вашия кабинет в тесен кръг. Казах Ви тази сутрин, ще се повторя сега: НЯМА да разговаряме с Вас нито на 4 очи, нито в тесен кръг във Вашия кабинет. Ще разговаряме НА СВЕТЛО, което значи ОТКРИТО, ПРЕД сградата на СО (както пише в нашата покана), а не в нея. Ще разговаряме пред всички протестиращи родители и пред всички медии. На площада, в градинката, където сте ни определили място за протеста - там. И медиите ще присъстват, и ще заснемат всички ваши отговори на нашите въпроси. Ако не Ви харесва - не идвайте. И на нас не ни харесва да ни правите на маймуни и да се гаврите с нас и децата ни. Naughty
Затова утре в 10:30 ч. ние ще дойдем пред общината, а Вие ако желаете, се крийте вътре.
Припомням, че нашата покана е отправена и към г-н Борисов, и към Вас. Вашето евентуално присъствие на протеста НЯМА да скрие евентуалното отсъствие на г-н Борисов.
 
Peace Peace Peace Peace Peace Peace

# 353
Столична Община поема ангажимент да актуализира информацията в системата ежемесечно.
Готова съм всяка последна седмица на месеца по един ден да отговарям на вашите въпроси във форума тук.
Мисля, че това е един съвременен и цивилизован начин за диалог между институции и гражданско общество.
Благодаря ви!

# 354
  • Мнения: 2 280
Здравейте момичета,
КАКВО става тук?
Сега влизам и..виждам г-жа Фандъкова?
Верно ли е истина това  Shocked .. Значи..форума ни е уважен от най-висока инстанция.
Аз лично се радвам,че г-жа Фандъкова ще се запознае с проблема, който никак не е малък и заплащва да става все по-голям, ако не се вземат спешни мерки от всички инстанции, които биха могли да предвижат нещата напред.
Тук не е нито мястото, нито времето да уточним всичко, но..нека г-жа Фандъкова се информира, за да може да се подготви за срещата утре , а също и да подготви г-н Борисов.
Ние не сме срещу тях двамата лично. МОЛЯ да се фокусираме върху проблема с липса на места.Той е огромен.И ще става все по-огромен, ако не се вземат мерки. Те няма как да са навременни..- времето за СПРАВЯНЕ с проблема преди да е достигнал такива размери е приключило. До края на май, повечето родители се надяват, че той няма да засегне точно техните деца и тях самите.. Лошото е,че от това, че някой не осъзнава колко сериозно стоят нещата и колко огромен е един дефицит в обществото, той не става по-малък..

# 355
  • Мнения: 575
Столична Община поема ангажимент да актуализира информацията в системата ежемесечно.
Готова съм всяка последна седмица на месеца по един ден да отговарям на вашите въпроси във форума тук.
Мисля, че това е един съвременен и цивилизован начин за диалог между институции и гражданско общество.
Благодаря ви!
Това хубаво, но не отговаря на въпросът ни:  Ще откликнете ли на поканата ни за разговор- дебат, утре, на мястото което СО е посочило за провеждане на нашият протест?

# 356
  • Мнения: 47 981
Във връзка с актуализираните новини за строежи на нови ДГ искам да кажа че информацията за 168 ЦДГ не е вярна! Тази ДГ не се разширява, защото всъщност се прибират филиалите , които се затварят по предписание на ПАБ! Не знам как да коментирам подобно изкривяване на информацията!Подобно е положението и с други "разширени" градини! Много моля г-жа Фандъкова да назове нещата с реални имена, и да предложи начини за справяне със ситуацията- това  ще помогне на всички много повече от губенето на време с празни приказки.
Конкретно искам да попитам, след поставените въпроси на кръглата маса миналата година, какво се предприе и промени в общината по всички въпроси- не само откриването на нови места.

# 357
  • Мнения: 47 981
Столична Община поема ангажимент да актуализира информацията в системата ежемесечно.
Готова съм всяка последна седмица на месеца по един ден да отговарям на вашите въпроси във форума тук.
Мисля, че това е един съвременен и цивилизован начин за диалог между институции и гражданско общество.
Благодаря ви!
Мисля че е много по- полезно да се организират служителите в дирекцията да отговарят на въпроси във формата за обратна връзка на сайта за кандидатсване, а Сирма да отговаря на въпроси от техническо естество само, отколкото да ни пишете общи приказки тук, във форума. да не говорим, че имам и по- смели мечти, като всяка директорка да си има мейл и да можем да пишем на него  Peace

# 358
  • Мнения: 2 280
Столична Община поема ангажимент да актуализира информацията в системата ежемесечно.
Готова съм всяка последна седмица на месеца по един ден да отговарям на вашите въпроси във форума тук.
Мисля, че това е един съвременен и цивилизован начин за диалог между институции и гражданско общество.
Благодаря ви!
Чудесна идея.
Много отдавна от тук имаше предложения, НЯКОЙ от Столична община да отговаря на въпросите на родителите, ВМЕСТО СИРМА, а СИРМА да отговарят САМО за техническата част т.е..за своите ангажименти.
ДО СЕГА за съжаление, от СИРМА бяха единствените, които се вълнуваха от проблема, почти колкото нас (или поне бяха в течение, колко е сериозен). За огромно съжаление от Общината прехвърлиха изцяло отговорността за създаването на регламента и всичко свързано с приема на тях, а би трябвало те да са ПРОСТО ИЗПЪЛНИТЕЛ (технически) на едно задание, дадено им от Общината (вместо сами да си го измислят с помощта на Работната група)..
Както и да е...ТОВА е минало вече- няма как да се върне.
Дайте да мислим конструктивно и напред. Време не остава. До септември има ПЕТ месеца.
Ще успеете ли да наваксате 3г бездействие по проблема с липсващите места?
Ето върху това дайте да се фокусираме..
Чудесно е,че ще влизате в нашия форум ПОНЕ веднъж месечно. Това би било взаимно полезно.
Ние нямаме нужда от успокояване. Имаме нужда от разрешаване на проблема ни. Погледнете сериозно на него. Нашите деца са децата на София. Те са децата на повече от 1/3 от България..Протеста е зов за помощ, а не някаква си нападка. Дайте да работим конструктивно в интерес на децата НИ.

# 359
  • София
  • Мнения: 2 437
Столична Община поема ангажимент да актуализира информацията в системата ежемесечно.
Готова съм всяка последна седмица на месеца по един ден да отговарям на вашите въпроси във форума тук.
Мисля, че това е един съвременен и цивилизован начин за диалог между институции и гражданско общество.
Благодаря ви!

Г-жо Фандъкова, мисля, че Вие подценявате хората, които ще присъстват на протеста.
Ние направихме Инициативен родителски комитет тук във форума, да, но болшинството от хората, които ще дойдат нито влизат, нито четат тук.

Надявам се утре да излезнете при нас, както е написала Little wingels , ние отказваме да разговаряме на закрито.

Забелязва се и още нещо. Ние, за разлика от организациите, с които водите диалог, сме много и сме от почти всички квартали на София. Трудно може да ни кажете нещо и ние да го приемем, след като има очевидци на случващото се.


Идеята Ви за комуникация с част от родителите тук, във форума е чудесна Simple Smile Мисля, че никой няма да има нищо против Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт