За диетите и останалите членове от семейството?

  • 3 508
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 505
Пускам тази тема от любопитство и с цел да почерпя опит!

Как синхронизирате вашето меню на диетуваща мама с това на недиетуващия татко, дете/деца/ и т.н. рода, живееща с вас под един покрив? Или просто не влизате в кухнята?

На мен ми е много трудно. Първият ден успявам да не се изкуша от вредните манджи /практикувам плодовата диета на Л. Ковачева/, но втория и третия ден са ми голям проблем и много рядко успявам да ги избутам?

При вас как е - или само моята воля никаква я няма!? Embarassed

# 1
  • Мнения: 456
Става така, че готвя отделно за мъжа ми, за Mарк и за мен Wink. Сега имам време, но края на месеца почвам училище и други работи и едва ли ще мога да се справям. Не се изкушавам от нищо - мен нищо освен шоколада и сладкото неможе да ме изкуши така, че да посегна. Мъжът ми е много солидарен и яде сладко извън къщи, което много ми помага Laughing... Та така..

# 2
  • Мнения: 4 187
Готвя съобразно моята диета! Готвя рядко или изобщо не готвя! Мъжът ми се справя добре в кухнята и ако иска нещо специално си го приготва сам Wink! Малката бамбуча Heart Eyes е на храна, която с нищо не може да ме изкуши .

# 3
  • София
  • Мнения: 5 826
Много ми е трудно. Като сготвя нещо вкусничко и мъжленцето като ми се примоли да му правя компания ..........  ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 241
Нямам проблеми, с мъжа ми и двамата сме на НВД, а детенце си яде допълнително хляб и други разни неща, които не влизат в нашия режим, така че... А и без друго цяло лято не е при нас..

Но и аз съм правила плодова - по-трудно е да въртиш разни манджички и да се правиш, че не ти пука Sad

Аз предпочитах да не сядам на масата въобще - сервирам им и си намирам друга работа из къщи, иначе не се издържа, дори храни, които обикновено не ядеш ти изглеждат като най-голям деликатес Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 39 722
При нас е лесно. Мъж ми я кара диетично ... като не яде хляб, набляга на салатите. От време на време с Дияна го изкушаваме и тогава казва, че аз съм виновна Simple Smile

# 6
Уф,и аз много лесно се изкушавам,най-вече от сладките работи,защото е малко да кажа,че просто си умирам за тях Hug
Днес сутринта пържих филии на моя и като почна да ги яде,намазани с конфитюр от ягоди...е такова слюнкоотделяне падна...чак ме заболя гърлото от преглъщане Mr. Green

# 7
  • Мнения: 46 438
Мъжа ми се запали по НВД-то не за друго, а защото става дума за МЕСО, а това е любимото му нещо  Laughing Единствената разлика в моето и неговото меню е бирата, аз не съм й голям фен и не ме изкушава  Naughty Иначе през деня не ям, той на работа си хапва нещо, вечер еднакво. Детето още е малко, така че нейните манджи не ме привличат по никакъв начин.
 Party

# 8
  • Мнения: 1 313
Много ме изкушава, наистина много, но в последно време не ядем едни и същи неща

# 9
  • Мнения: 180
На мен ми е много трудно. Първият ден успявам да не се изкуша от вредните манджи /практикувам плодовата диета на Л. Ковачева/, но втория и третия ден са ми голям проблем и много рядко успявам да ги избутам?
при мен е абсолютно същата работа!!
Мъжа ми се запали по НВД-то
Май само аз не знам, какво е НВД...Sad((

# 10
  • Мнения: 3 861
ето това ми е най големия проблем.
Моя мъж е лакомник и ми заявява"Аз не съм на диета Crossing Arms"
Аз отказвам да готвя, когато съм на диета от което той само мърмори, готви си някакви вкусни неща и като не седна на масата с него се цупи Sick

# 11
  • Мнения: 46 438
Мъжа ми се запали по НВД-то
Май само аз не знам, какво е НВД...Sad((

Ниско въглехидратна диета- месо и салата, а мъжа ми обожава месото Mr. Green

# 12
  • Мнения: 180
Ниско въглехидратна диета- месо и салата, а мъжа ми обожава месото Mr. Green
то май и аз обожавам така да ям...
дайте линк към точните инструкции за спазването на НВД, моля

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Отначало е адски трудно. Абе, като се замисля, и после не е лесно.  Sad
Аз съм от онези  лакомии, които не са гладни, ама размляска ли се някой наоколо... отиде поста. 
Моето режимче е постоянно - закусвам плодове и чай, обядвам нормално и не вечерям. Но мъжа ми вечеря (и още как!).  Обича да му правя компания, но когато изкушението е твърде силно, си намирам друго занимание и го оставям сам. Синът ми пък не е много по храната (не прилича на мен), та се налага да го преследвам, изнудвам, играя театър и моля само и само да хапне нещо. Е-е-е-ех, някой така мен да ме гони да си хапна! Много бързо ще ме стигне.  Joy

# 14
  • Мнения: 1 250
Пробвах да направя в къщи зелева супа - за мен и за таткото. Само че я направих по-гъстичка - като манджа.
За децата наготвих кюфтета яхния.

На следващия ден установих, че диетичното ястие е изконсумирано от децата, а за нас са останали само кюфтетата...

Моето лично мнение, е че за отслабване е важно не толкова какво ядеш, а това колко ядеш. Най-отслабвам от шоколадови вафлички, защото ме засищат на момента, и може дълго време след това да не хапна нищо.

Общи условия

Активация на акаунт