КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 280 121
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 658
най-долу ми беше тавата  newsm78 наистина, ще пробвам следващия път на по-ниски градуси
и друго нещо си мисля - понеже пекох късно вечерта (12ч - 1 ч) да не би тогава токът да е бил по-силен newsm78 дали не е абсурдно такова твърдение Thinking
а ти сложи ли по някое време отгоре алуминиево филио, за да не прегаря? Не го слагай следващия път от самото начало, защото като не е хванало коричка, тестото ще ти се залепи за фолиото. Аз в момента, в който харесам коричката на цвят или да е малко по-светла, слагам фолио и така допичам, защото иначе винаги ми прегаря като на теб.

# 196
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Такааа, картинката ми се изясни. Ще правя следните рецепти:

1. Традиционен козунак- 1/2 доза
2. Козунакът на Танита - 1/2 доза
3. Козунакът на Лебедуна - дозата за хлебопекарна
4. Козуначеният щтрудел - 1/2 доза
5. Козунак с кафе и шоколад
6. Панетонето на Мама Цоцоланка
7. Руски кулич - много вкусен с по-течно тесто за разливане във форми, ще ги направя малки, като мъфини.

А как ми се иска да пробвам и един друг козунак с мас, ама кой ще яде всичко това. Shocked
Подозирам,ч е колежките ми ще се радват от почерпката, която ще им спретна на 21-ви. Laughing Само дано се получи всичко , което съм замислила.

# 197
  • София
  • Мнения: 2 658
Джемма, моля те, сподели рецептите за торзи руски кулич и козунака с кафе и шоколад, не ги намирам на 1 стр., а ми звучат вкусно.

# 198
  • Мнения: 5 026
Лелее, Джемма, ти ще пощурееш от толкова месене Simple Smile Но ми запали фитила и се понахъсах - ще се взимам в ръце и почвам тренировка.

# 199
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
petia_tag, козунакът с кафе и шоколад го преписах от форума, ще ти го напиша на лични да не повтаряме едно и също в темата. А руският кулич се прави така:

МНОГО ВКУСЕН КУЛИЧ

В хлебопекарната се слагат :
20 гр мая
1/2 чаша топло мляко
150 гр разтопено масло
2 разбити яйца
4 с.л захар
ванилия
лимонова кора
300 гр брашно ( не е грешка, тестото трябва да стане по-рядко от това за плетене)
стафиди

Тестото се меси късно вечерта, слага се в хладилник. На сутрината се разпределя във ворми, като трябва да е не повече от 1/2 от формата. Оставя се да втаса. Пече се. Като изстинат се замазват само отгоре с гъста глазура от белтък и пудра захар, с няколко капки лимонов сок. Поръсват се с цветна захар или цветни захарни пръчици. 


Колкото до пощуряването от месене- не мемислете мен. Имам 2 хлебопекарни и 2 фурни  (единият комплект са на майка ми, но тя живе на 1-вия етаж,аз на 2-рия). Така че не е проблем, ама никакъв . Въпросът е кой ще ги яде.
 

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 13:23 от Джемма

# 200
  • София
  • Мнения: 2 658
Джемма, много ти благодаря   bouquet Предполагам, че след като се сложи във формите, втасва пак преди да се изпече? Аз нямам хлебопекарна и ще меся "на ръка" Значи да го правя по-меко от това за козунаци? И предполагам се пече на същите градуси. Това, че се прави от вечерта ме устройва, защото съм решила и да направя от вечерта една доза от тестото за кифлички на Наталина, за да направя пиленца.

# 201
  • Мнения: 11 607
Ех....Джемма, покани приятел( bowuu)на гости...ще държа народа гладен преди това 3 дни и 3 нощи.....

petia_tag сложих рецептите на 1 стр.

# 202
  • Мнения: 93
malko kasno no i az se zapisvam da sledq temata

# 203
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Да, втасва преди да се изпече, добавих го в рецептата. Благодаря, че ме подсети. Тестото да е по-меко, да - дори леко течно. Сложи всичко по рецептата и го разбъркай с миксер- с приставки за тесто. Peace

Мамо Цоцоланке, приемам гости, заповядай.

# 204
  • София
  • Мнения: 2 658
Джемма, Мама Цоцоланка, много ви благодаря.   bouquet Аз ще взема да спретна този уикенд, ако не ми мине котка път или кулича или този с кафе и шоколад, много вкусни изглеждат.

# 205
  • София
  • Мнения: 1 341






Една хитринка за поръсване на козунаците - купувам захар на  бучки и ги начуквам в хаванче. Така  става по-красиво.

# 206
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Една хитринка за поръсване на козунаците - купувам захар на  бучки и ги начуквам в хаванче. Така  става по-красиво.

А каква именно е разликата? Нямаш ли снимка?

# 207
  • Мнения: 11 747
Aз, предполагам, че остават малки бучици от захар и стои по- релефно и наситено със захар. Мисля, че съм виждала нещо такова, харесва ми идеята  Peace

# 208
  • София
  • Мнения: 1 341






За съжаление нямам снимки, но е така както казва Пина - стои релефно, защото бучиците са с различна големина.

# 209
  • Мнения: X
Снощи козунакът ми постигна истински фурор. Пина, благодарности, че обърна внимание на рецептата на Лебедуна   bouquet! Наистина невероятен козунак - много лек, пухкав, на конци, достатъчно сладък, супер! Само дето от локумът нищо не беше останало. И сега се чудя кога да го слагам при следващото правене.

Общи условия

Активация на акаунт