Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 5-та тема

  • 49 834
  • 363
  •   1
Отговори
# 165
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Лелеее, max-mama , голяма красота!  Crazy Ей така най- ги харесвам - бухнали, пухкави и светли на цвят!  Crazy

Ееее,щом Пина казва............ Hug

# 166
  • Мнения: 1 440
Ммммммммм, красоти. Поздравления на всики трудили се Hug
Аз вчера направих болярската питка, но оформена на кроасани във вид на слънце...стана невероятна...е, няма такова вкусно тесто Joy Обаче при печенето трябваше да я вместя с още 2 тави месо във фурната и средата отгоре не потъмня както открая - остана все едно недопечена. Вътре си беше чудесна, но цветът й беше различен. Затова и не я снимах Blush Другия път ще се постарая повече и ще я щракна Peace

# 167
  • Мнения: 1 394
KIKI nik   Max-mama   чудесни питки сте направили!Браво момичета!  bouquet

# 168
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Здравейте! Честит празник!

Ето моето произведение от вчера късно вечерта за Цветница. Сега отиваме семейно до една малко манастирче и ще похапнем после някъде на тревичка.

Хубав ден!




# 169
  • Мнения: 406
Честит празник на всички с имена на цветя     bouquet
Ето и моите колачета от днес http://www.snimka.bg/album.php?album_id=312733&pid=11543250  Heart Eyes
И парченце от питката(още топла  Mr. Green ) http://www.snimka.bg/album.php?album_id=312733&pid=11543256 
Весел празник на всички   Party Time

# 170
  • Мнения: 1 283


Ако става дума за кифли с локум или Виенски кифли, рецептите са други  Peace И тях мога да напиша, стига да са нужни и да не досаждам с безкрайните си писаници  ooooh!
Pina  bouquet

Ще чакам с нетърпение и тези рецепти за кифлите с локум и Виенските кифли. Ако имаш и други рецепти, напиши ги - ще са от полза за всички. Ти си мъдреца  Peace в темата за тестените произведения.
Имам един въпрос относно рогчетата - там си писала 20 гр мая по рецептурник. Прочетох цялата тема, една мама е коментирала, че е направила рецептата с 30 гр. Искам да те питам - каква ще е разликата ако ги направя с 20 гр. на един килограм брашно и каква ще е разликата ако ги направя с едно кубче мая на килограм брашно и маста.?? Интересно ми е като вкусови качества какво ще се получи?!

Момичета   bouquet  bouquet  bouquet страхотни питки. Щом има питки, значи има и повече радостни поводи  Hug



# 171
  • Мнения: 1 394
Милето,Нани м-страхотно сте се справили.Чудесни са!  bouquet
Аз кога ли ще меся ....то с тези диети...но малкия ми дава зор за питка и май в най-скоро време и аз ще се разпиша... Mr. Green

# 172
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
dodyniki, абе чак страхотна моята не е.

Потъва ми украсата, не стои така изпъкнало и бяло. Там нещо греша, ще търся някъде да прочета. За украсата правя тесто само от брашно и вода и овалвам много в брашно да остане бяло, но явно не е това начинът.

# 173
  • Мнения: 1 394
Цитат
dodyniki, абе чак страхотна моята не е.

Потъва ми украсата, не стои така изпъкнало и бяло. Там нещо греша, ще търся някъде да прочета. За украсата правя тесто само от брашно и вода и овалвам много в брашно да остане бяло, но явно не е това начинът.
Добре са ти фигурките,защо да не са?А и точно така се правят от брашно и вода +сол.Аз така ги правя.А това,че потъват-нормално е,според мен....по законите на физиката....самото тесто от брашното и водата е по сбито и по-тежко и би следвало да потъне след бухването на питката,затова аз ги слагам преди да я пека,за да предотвратя поне малко това потъване.Така мисля аз де.Ако някой е на друго мнение да каже,че може и аз да греша.
А и съм ги правила от тестото за питката,но съм го намесвала с повечко брашно допълнително да стане по-твърдо.Само,че при този начин недостатъка е ,че фигурките също се надуват ,а и се сливат после със самата питка и не изпъкват така,както ,когато са само от брашно и вода.
Но нека и другите да кажат какво мислят по въпроса пък ти ще си прецениш!

# 174
  • В кошера...
  • Мнения: 527
То вече е Великден, но ще си покажа коледната питка, защото само нея снимах:
http://medunkabg.multiply.com/photos/album/20/20#4
Сега към майсторките:
Искам да направя кошница питка - т.е. да сложа няколко яйчица в/у нея и да е с дръжка. Правила съм такива медени кошнички и лепих с карамел, но за питки нямам идея как се закрепва дръжката. Някой дали не знае?

Сега видях това - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388153.0
Ако и други се интересуват...

# 175
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Благодаря ти. И аз четох това за бухването, ако е със същото тесто, затова правя от другото. Следващият път и сол ще сложа.

Това ми е най-голямата нова тефлонова тава. Но и тя се оказва малка за килограмото тесто. Виж острани как леко е щръкнало, като не е имало къде да се развие. Ама така ще е, още 2 пръста и стигам края на фурната  Grinning, нова няма да купувам  Mr. Green

# 176
  • Мнения: 1 394
Цитат
Лелеее страхотно е.Тъкмо се чудех каква плетка да измисля,за козунака ,който ще правя за кумовете за Великден.Ще им ходим на годти и сега вече като видях това-хрумна ми "гениалната" идея,да направя такава кошничка козуначена и вътре да я напълня с боядисани яйца.Какво ще кажете?

# 177
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Идеята ти е много добра, но четох в козуначената тема, че е много трудна тази кошничка. Можела лесно да се разтече по съда, върху който се прави. И трябва да се работи много бързо. Ще имаш ли време?

# 178
  • Мнения: 11 747
Пепика , ако сложиш 30 или 50гр мая, няма да се отрази на вкуса. Ще втаса малко повече. Ако са 30гр, дори може и да не втаса повече. Рогчетата по принцип не стават с голям обем, самото изделие си е такова. То си стои по- сбито и ако е препечено, дори ронливо и трошливо.    Такава си е рецептата за рогчета, пък човек ако иска да експериментира, да нововъвежда и т.н.  Simple Smile  винаги има накъде.

Кифли с локум

1кг брашно
35гр мая
8гр сол
80гр захар
370гр прясно мляко
140гр св. мас
260гр локум
25гр пудра захар за поръсване

Технологията на приготвяне е същата, като при другите кифли. Не се маже с яйце преди печене. Ръси се с пудра захар след изпичането.

Виенски кифли
същите като в песента 'с виенска кифла, с каничка кафе...'

1кг брашно
30гр мая
12гр сол
60гр захар
60гр олио
40гр кр. масло
Вода за нормално на гъстота тесто ( в нея се разтваря маята). Също не се маже с яйце преди изпичане. Оформя се като рогчетата, извити като подкова. Пече се на 220градуса.

# 179
  • Мнения: 1 283
То вече е Великден, но ще си покажа коледната питка, защото само нея снимах:
http://medunkabg.multiply.com/photos/album/20/20#4
Сега към майсторките:
Искам да направя кошница питка - т.е. да сложа няколко яйчица в/у нея и да е с дръжка. Правила съм такива медени кошнички и лепих с карамел, но за питки нямам идея как се закрепва дръжката. Някой дали не знае?

Сега видях това - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388153.0
Ако и други се интересуват...

Медунке питката ти е страхотна   bouquet Поздравления!!! Моля те дай обяснение на оформянето - много ми хареса.

pina    bouquet Много ти благодаря, сложих ги на първа страница - тези рецепти от време "ОНО" си заслужават почетно място Peace За рогчетата Ок - ронливо и трошливо, ама аз искам да е меко и мазно, като гевреците за които ти говорех. Ооох, хората пазят диети - аз искам да ми е мазно и тестено Crazy луда работа. Като си купя такъв геврек ще го снимам и ще го подложим на дисекция във форума  Joy

В темата за кошничките съм писала - не се захващайте, не е лесно и сумати нерви изхабих докато я направя. Може би защото правих и козунаци и птиченцата с яйцата, ама вЕрвайте ми, много нанагорно ми дойде. После бях като размазана. Тази грешка повече  Naughty няма да я повторя. Хората си вземат цяла седмица отпуск, аз се опитах за два дни всичко да направя. Луд умора нЕма - и друг път съм го казвала, че са го измислили за мен. Wink

Общи условия

Активация на акаунт