Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 31-та тема

  • 53 880
  • 368
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 623
gabkata,заповядай,пиша рецептата тук,защото я нямам в електронен вид.Тя е много семпла:

     Какаови кексчета с аерошоколад

   1 ч.ч.захар
   1 ч.ч.кисело мляко с 1ч.л.сода /да шупне/
   1/2 ч.ч.олио
   2 с.л.какао,размито в малко олио за по-тъмен цвят
   1 и 1/2 ч.ч. брашно
   1с.л.канела
   1/2 ч.ч. нарязани орехи
   аерошоколад

Всичко се разбърква много добре в този ред.
След като разпределих сместа във формите,боднах отгоре по едно блокче,разчупено на две от натуралния LZ.Натиснах го с върха на ножа точно колкото да се скрие под повърхността.
Изпичат се на 180градуса.При мен за около - 30-40мин.


Не знам дали е случайност,но се отвориха точно при шоколада.Ще пробвам пак,може да сложа парченца и в тестото.
На вкус са плътни,не толкова въздушни и не много сладки.

Marieta,в този случай по най-стария метод - с домашни яйца.За съжаление,не винаги има кой да ми подари.......и повечето време си карам с тези от магазина Simple Smile.
Vivian*,мерси.Човек като ви гледа вас и му се занимава с удоволствие.

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 20:33 от didibu

# 166
  • Мнения: 1 117
ам...докато не се е свършила и тази тема...още веднъж да се включа.
Вчера имахме годишнина от сватбата, обаче се оказа, че и двамата бяхме забравили...
Та сутринта, като се обадиха тъщата и свекървата да честитят, и се усетихме, вече нямаше време за много приготовления.
И...да е жив и здрав фризера, поразрових и спретнах леко аламинутна гала:

предястие от патешки дроб с портокали на грил и боровинков сос


смесена зелена салата...традиционна


зелени аспержи на пара със сос холандез


телешки карета с машерка, гарнирани със задушени зеленчуци с балсамова редукция


за недоялите си  Mr. Green киш със зелени маслини, четири сирена и бекон


и накрая, за истинско декадентско довършване, двоен крем - белгийски шоколадов мус плюс маскарпоне крийм...


днес ще сме на гювечета ...  hahaha

# 167
  • Мнения: 319
Леле Lois първо честито на патерици много любов и дълго семейно щастие   loveuuu

а за вкусотийте направо незнам какво да кажа все едно са излезли от най-доброто кулинарно списание  smile3501 smile3501 smile3501

А казваш че не си имала много време, незнам ако имаше какво ли щеше да спретнеш  newsm78
поздравления и искрено ти се възхищавам  newsm10 newsm51

# 168
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Lois първо да ти чиститя годишнината.  И втора да поискам рецептата за киша със зелени маслини?  Mr. Green

# 169
  • Мнения: 1 117
Благодаря ви, девойки, ама то наистина не отнема много време, защото всичко се приготвя за малко време. Може би заради това успях да направя повече неща. Като гледам тук други мацки какви засукани трапези редят...не биха ми стигнали и три дни на мен.

Естел, това е основна рецепта за киш лорен, но вътре вместо пържен бекон, лук и ементал, сложих нарязани няколко вида сирене - каквито намерих в хладилника, малко бекон на зарчета, и зелени маслинки на търкалета. От горе залях със смес от яйчен жълтък и сметана, и готово.

# 170
  • Мнения: 9
Моля, трябва ми рецепта за Шпецле-немско тестено ястие. Ако знае някой как се приготвя нека пише. Praynig  bouquet
Ще снимам като го направя Hug

# 171
  • Мнения: 389
Lois, честита годишнина   bouquet И на това му викаш аламинут  ooooh!  Grinning Аз се задъхах само докато разгледам всичко, което си сътворила  Grinning. Супер е, браво  Peace А, взех си рецептата за киша  Wink

vesi_nn, взимам си парче от вкусната ти пица  Wink После ще напиша рецептата за 1000 листа  Peace

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 13:18 от Vivian*

# 172
  • София
  • Мнения: 2 671
Луиз, честито и от мен с най-нубави пожелания!
Искам да те питам за телешките карета: как ги правиш, колко дълго ги готвиш?
Не мога да намеря хубаво телешко  Confused

# 173
  • Мнения: 4 358
Лоис поздравления миличка.За труда, за изяществото, за финеса.Няма значение бързо ли е бавно ли е приготвено.Така поднесено - блазе на половинката.Съдовете, подложките, вкуса го усещам - всичко говори ,че е сътворено с много любов Hug.
Дълъг семеен живот ти пожелавам Hug
И да питам и аз за телешките филенца и малко инфо какво точно е редукция newsm78 - имам бегла представа ама да не се излагам тука със разсъждения ooooh!.

# 174
  • Мнения: 1 679
Lois, поздравления и от менe за кулинарната фиеста и за повода.

Аз също искам повече инфо за задушените зеленчуци с балсамова редукция - как се приготвят ?

А маскарпоне крийм ?

# 175
  • Мнения: 2 708
Нямам какво да показвам, затова и не се включвам, защото ям разни помии, демек се опитвам да отслабвам, и за разлика от ентусиазма на други момичета (Гелева поздравления Hug) мен този път ми липсва и всичко, което не е сготвено като хората ми е гадно и ме нерви, затова и си мълча... Sad Но ви гледам и възхищавам. Даже видях, че Мамето ми е взела шоколадовото кремче, което пък е на Надето, но ми е взела чашите и ги пльокнала, моля ти се, без да пита, абе може ли, не може ли и аз с тия чашки да се изтипосам тук, ама нейсе...... нали ми е приятелка, ще й простя Joy Joy Joy Joy Joy Маме, извън шегата, много ти се зарадвах на кремчето. Освен това и кашкавалените кошнички , си ги направила великолепни - евала. То не само това, но ако взема всичко да коментирам, ще свърши темата.


Но за какво се включих де, ЛОИЗ, безмълвна съм. За пореден път. Възхитена. Стил, вкус, красота, естетика, нежност, любов, усет, умения, фотография...... Hug Hug Hug Наистина не ми стигат думите. Много щастие желая от сърце Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 176
  • Мнения: 222
Здравейте!вече 30 теми следя и чета какво става тук...Ето,че реших и аз да се включа!
Днес се записвам с две баници - едната със сирене,другата с праз и едно оризче с домати,праз и сирене Simple Smile





Извинявам се за размера на снимките,но за първи път казвам и незнам каква е оптималната големина,която е най-подходяща
 Peace Peace Peace

# 177
  • Мнения: 223
не съм се включвала скоро, че съм на Дюкан и не ми е до тази тема Blush
 като гледам колко много вкусотийки сте показали направо ми пристъргва коремчето Laughing
Lois, разкошна маса, поздравления  bouquet
ето нещо скромно и от мен:
дюкански палачинки с пуешка шунка
пиле с лимон и зелен лук
мекички със сирене
локумена пита във форма за кекс /рецептата е от форума, не помня от кого; много се хареса на хлапетата, благодаря, на който си познае рецептата  bouquet/
и едно негърско дупе с розови гащи:)

# 178
  • Мнения: 1 117
много ви благодаря, милички, за хубавите думи и за пожеланията, от вашите уста - в Божите уши, както се казва.  Heart Eyes

набързо ви казвам - телешките каренца ги приготвям само ако си купя бонфиле - хем е скъпо, хем го няма, та два-три пъти в годината най-много. Е, може и от котлет, примерно, но не стават така сочни. За съжаление в БГ телешкото не е баш точно телешко.... Мариновам за кратко в соев сос и зехтин, преди печенето добавям мащерка, може и риган, смлян пипер, и на грил-тигана за около 3-4 минути от всяка страна, както ви харесва. Важното е да не пресъхва, защото става жилаво и сухо, и не вкусно. Аз ги обичам на границата между Rare  и Medium - тоест - червени отвътре, но не и с капеща кръв  Joy.

Задушените зеленчуци са си най-обикновени, поляти отгоре с въпросната балсамова редукция, която като една истинска мързелива европейка съм си купила готова, от Метро май беше.  Би трябвало да се направи, като оставиш балсамов оцет да ври, докато стане гъст като петмез, но хората са си направили труда да я произведат, че и овкусена с трюфели, ванилия, и още една май имаше. На щанда със топингите.

Тъй...какво остана? Кремът - ами както се приготвя за тирамису - разбивам жълтъците със захар и малко бяло вино, след което ги слагам на водна баня, докато се сгъстят, добавям ги към маскарпонето, и накрая прибавям разбитите белтъци.
По този повод да ви кажа, разбрах, че не съм знаела нищо за маскарпонето до вчера. До сега съм купувала или Exquiza, или Santa Lucia на Galbani. Вчера купих на Castelli - e няма такова нещо просто.  Ама то крем наистина, маслено, нежно, разкошно. Просто вече няма да купувам друго.

# 179
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
От миналата седмица - един Дамски каприз:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11035174
и парче : http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11035176

Другите изяви още не съм ги качила на комп., но скоро ще се отчета и с тях! Peace

Общи условия

Активация на акаунт