ГАЛЕРИЯ - Питки, козунаци, тестени изделия

  • 342 798
  • 152
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 290
ето нещо скромно и от мен


# 46
  • Бургас
  • Мнения: 133
Момичета от доста време чета и ви се радвам Grinning
Нямам думи ,за да изразя възхищението си.Така ме зарибихте с тия питки,че сън не ме лови.
Ееее все не мога да ги скопосам като вашите.
Снощи спретнах тази


Имаше и украса,но се позагуби Laughing
Помогнете ми да спретна нещо по специално,за една приятелка.

# 47
  • Мнения: 186
Питка



Рецептата я имам от свекърва си, а тя откъде я е взела не зная, затова ако някоя си я разпознае да не ми се сърди.

1 кг. брашно
1 кофичка кисело мляко
3 яйца
1 с.л. сол
1 с.л. олио
1 шепа захар
1 кубче мая (може и по-малко - наппр.2/3), размита с хладно прясно мляко

Замесва се средно меко тесто. Слага се в торбичка, намазана с олио и се оставя в хладилника за една нощ (или около 8 часа). Като се извади се късат парченца, разтягат се, във всяко се поставя  натрошено сирене и парченце масло. Завива се, изтегля се и се завързва. Нарежда се цялата тава. Втасва. Намазва се с цяло яйце. На няколко места се слагат парченца масло. Пече се на 150 градуса.

# 48
  • Мнения: 88
Друг вид пита Слънце с чубрица и сирене


Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 09:09 от slanchice1

# 49
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Питка



200 мл топло прясно мляко
5 пълни сл кисело мляко
3 яйца(единият жълтък отделих за намазване)-предварително разбих с вилица
1 пълна чл сол
1 сл захар
4 сл олио
1 сл мека св.мас
22 гр мая(имах половин пакетче и го претеглих да видя колко е)
брашно-отиде ми около 750-800 гр
Маята предварително размих в половината прясно мляко+мъъъъничко захар.
Програма-месене+втасване
След програмата извадих тестото с намаслени ръце,върху намаслена повърхност и разтеглих с ръце,нарязах на ленти и оформих.Тестото НЕ се премесва след като се извади от машината,направо се оформя.Втасва отново,намазах с жълтък+малко прясно мляко и пекох на 180 градуса,като в началото само отдолу,след 10 минути пуснах и горния реотан.

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 16:14 от max-mama

# 50
  • Мнения: 11 607
Тъй като темата е по принцип за тестени изделия, пускам си хляба с натурална закваска:

Хляб - разрез

Рецептата е натурална закваска( с типово и бяло брашно), сол, вода и бяло брашно.

Допълвам.....

Шарена питка - ето и рецептата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388671.0

Втасала - Втасала

Готова - пак - пак

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 19:34 от Мама Цоцоланка

# 51
  • Мнения: 1 394
Пикантен хляб с домати



Рецептата:

1кг бяло брашно
100гр царевично брашно
200гр доматен сок/най-добре от пресни домати или домашно консервиран/
2/3 кубче мая разтворено в  200мл прясно мляко,2 яйца
1ч.л. олио,1сл сол,1сл захар,кимион,черен пипер.
2 стръка зелен лук,и 1 стрък зелен чесън,краве масло за изпържването им смесено с олио,1 стрита сушена люта чушка/аз сложих едро смлян лют пипер./
От горепосочените продукти омесваме гладко и меко тесто.Оставяме го да почине,като през това време в съд запържваме много ситно нарязаните чесън и лук в олиото смесено с маслото /по равни части/.Изпържваме добре,до златисто И накрая добавяме лютата чушка /лютият пипер/.Той е на вкус /аз сложих една кафеена лъжичка и стана леко лютиво/.Премесваме тестото още веднъж и го разстиламе на кора с дебелина от 1 пръст.След,като е изстинала сместта от лука и чесъна ,изсипваме я върху тестото,цялата заедно с мазнината/ако ви се стори повечко мазнината ,може да отделите малко от нея/.Загъваме го и бавно и внимателно започваме да месим,докато се разпределят навсякъде запържените лук и чесън.Оставяме да втасва,докато удвои обема си.Тестото става мазничко,така,че може да намажете съвсем леко съда в който ще печете и да поръсите с брашно.Отгоре не се маже с нищо,само се поръсва с ронена чубрица и се пече в предварително загрята фурна на 180 гр ,около 1 час.

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 11:02 от dodyniki

# 52
  • Мнения: 319
Ето и моите питки:
По рецепта на Болярската пита, но с друго оформление:


За прощъпалник:



Завъртяна пита на Vens:



Питка цвете по рецепта на Краси.мира



Сладка пита



Кифлички с локум


Сладки гевречета


Плетена питка със сирене



Усукана пита с мед и орехи на tanita

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 22:22 от vesi_nn

# 53
# 54
# 55
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
   Питка с  песто от босилек, маслинки и домати  


Оформлението е като за питка ЦВЕТЕ http://hihonas.blogspot.com/2009/06/blog-post_9529.html ,тестото е по рецептата за крокодил  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=112929.660.От мен добавих  1 обелен и изчистен от семките домат,нарязан на много ситни кубчета,маслинки и песто от босилек.Плънката слижих като разточих първия голям кръг,и после още веднъж сложих между по-малките.Беше ми останало малко тесто,което оцветих с песто ,разточих ,нарязах на тънки ивици и усуках около питката.Отгоре поръсих с майоран и шарена сол.След като втаса намазах с жълтък,масло и пр.мляко.

Тук ми е с половин доза тесто





Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 13:20 от kasier

# 56
  • Мнения: 11 747
О, в тази тема не съм се разписвала...  Crazy Да взема да се отчета, с моите творения, макар нито едно да не е скорошно...
пърленка с розмарин


хляб със сушени гъби, в машината


дърпана баница


козунак


плетена пита


хляб тип 'италиански'


пърленка


рогчета със сирене




# 57
# 58
  • Мнения: 88
Ето и моя кроки

# 59
  • Мнения: 1 394
  Здравословен хляб с ядки и брашно от коприва

                                                                                                                                                               
Рецептата:
300гр пълнозърнесто брашно,300гр бяло брашно,300мл вода,1/2 кубче мая,по 1 ч.л. от следните съставки:ечемичени ядки,овесени ядки,овесени трици,брашно от коприва,чубрица,смлени орехи,сол,захар.3с.л олио.
Приготвяне:Маята се разтваря във водата.Двете брашна се смесват и се прави кладенче по средата.Слагаме останалите съставки /без ядките и семената/ и месим меко тесто./При нужда добавете още бяло брашно/След,като сме омесили вече тестото,разстиламе го леко и слагаме ядките и брашното от коприва.Продължаваме да месим,докато се смеси всичко добре.Оставяме да втаса,докато удвои обема и печем около 50 мин. в предварително загрята фурна на 170 гр.След изваждане мажем с масло и поръсваме с овесени трици.

Общи условия

Активация на акаунт