Спалня в лилаво

  • 205 009
  • 437
  •   1
Отговори
Здравейте!
Имам голямо желание да си направя спалнята в лилаво.Днес си харесах лилави плочки за банята(комбинация бяло и лилаво,бежаво и лилаво).Ламината в стаята ми е кокос.Предстои ми да боядисам стените в помещението,но не зная в какъв цвят.Моля дайте идеи как би изглеждала една спалня в лила

# 1
  • София
  • Мнения: 1 254
От това, което съм учила по цветознание в университета, знам че лилавото е възможно най-неподходящия цвят за помещение - смалява го, освен това изморява очите, изнервя и действа кофти на настроението. За мен лилавото не е хубав цвят, някак си.. като мъртъв ми стои и винаги го свързвам с трупове.
Но в крайна сметка, щом си решила в лилаво... Поне гледай да избереш по-мек нюанс на лилавото и в по-светли тонове, та да избегнеш негативните ефекти до някъде.

Ето малко цитатче:
"Лилавият цвят се свързва с одухотвореност, нещо скъпо, кралско или мистериозно. В бизнеса е подходящ за артистичните среди. Този цвят никога не бива да доминира. Като умело подбран акцент може да влезе в сполучливо взаимодействие с другите цветове. Лилавият цвят води и до малодушие."

Цялата статия: http://www.bb-team.org/articles/3234/

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 19:04 от Манди Портокалова

# 2
  • Мнения: 9 467
Аз не бих боядисала стените, защото после идва чуденката, как да се съчетаят цветовете на мебелите, чаршафите и т.н....
Залагам на бели стени и акценти с цветни премети/аксесоари...а и е по-лесно да махнеш предмета, вместо да пребоядисваш Wink

# 3
  • Мнения: 18 542
Обичам лилаво във всякакви вариации, даже в спалня го слагах по желание на тези, които ще обитават стаята, мисля че стана много добре. От лилаво до лилаво има голяма разлика.

# 4
  • Мнения: 3 377
Стени в лилаво...  Thinking Ммм, представям си едно млечна и нежна лила... ако има някаква чупка или колона, може да е в по-наситен нюанс на лилавото. Таванът - бял. Поне в моето въображние това изниква  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 147
и аз много исках спалня в лилаво, но остана за някой друг път...тук там попадах на някои снимки в различни тонове на лилавото, ето ги:






както виждаш от лилаво до лилаво обаче има огрооомна разлика..

# 6
  • Мнения: 147
а любимите ми спални са в някакъв странен формат и не мога да ги кача, ще пробвам да ги намеря в нета и ще ги пусна Simple Smile

# 7
  • Мнения: 147
ето тази много ми харесва с някои изключения:
http://www.render.ru/gallery/show_work.php?work_id=50934&gal … _add=discuss#work

# 8
  • Мнения: 3 770
И аз харесвам лилавото.Бях скептична , докато не видях една снимка на апартамент на 5 авеню.Беше в нежно лилаво , с червеникав под , диваните в мръсно бяло или шампанско , пердетата също , с книжни бели лампи и зелени палми - разкошен !  Heart Eyes Толкова ми хареса , че боядисах в такъв цвят хола на стария апартамент преди до го продадем.Но в момента не мога да кача снимки.













# 9
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Сега няма как да снимам, че майка ми си легна, но утре на светло ще го направя и ще покажа -  нейната стая е в лилаво и ми харесва  Peace

# 10
Благодаря на всички за включването .
С удоволствие разгледах снимките,ако има други с радост ще ги чакам.Замислям се обаче за лилав цвят на стените.Както вече писал цвета на ламината в стаята е кокос.Може би бежово е подходящия цвят за стените, а лилавото да присъства в банята и отделни детайли в спалнята.Вие какво мислите,очаквам вашите съвети,благодаря ви .

# 11
  • Мнения: 2 100
Ако пода ти е кокос е добра да има лилаво по стените, но да присъства по смело. Или пък на някакви шарки...Лично аз обожавам лилаво за апартамент и все се чудя къде да го използвам  Laughing

идея 1

идея 2

идея 3

идея 4

# 12
  • Мнения: 721

Не мога да се стърпя, жестока е  Peace

# 13
  • Мнения: 3 830
Стени в лилаво...  Thinking Ммм, представям си едно млечна и нежна лила... ако има някаква чупка или колона, може да е в по-наситен нюанс на лилавото. Таванът - бял. Поне в моето въображние това изниква  Simple Smile

Нещо подобно е спалнята на майка ми. Много бледолилаво, таванът е бял. Има шалте и пердета в лилаво, както и спален комплект в лилаво. Peace

# 14
  • Мнения: 3 830

Не мога да се стърпя, жестока е  Peace

И на мен много ми хареса. Wink

Общи условия

Активация на акаунт