Невротренинг - за деца с проблеми и увреждания

  • 41 005
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 193
Запис
Много интересно, но и разочароващо - пак за нас не става.А всички очакват ние в къщи да ги стимулираме да се развиват.А ние таиме надежда че може би някой ден ще поиска нещо.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Ние също отидохме на 28 за първи път на сеанс за биофитбек.  Мариета Игаренска е много мила, лъчезарна, плашещо - млада, но уверена в това което прави, и успява да предаде своята убеденост на отсрещните. Доста усилия положи да влезе под кожата на моя младеж. Дори успяхме да го накачим с въпросните жички, дори и"обички" му закачихме и нещата тъкмо тръгнаха и тя седна на отсрещния компютър за да отчита резултатите и дребния смъкна част от екипировката и сеанса пропадна. Но въпреки всичко смятам че ще ползваме метода в бъдеще. Самата психоложка каза, че най-малките и пациенти са 8 годишни. Иначе в къщи се опитах да му предложа забавление пред компа - до сега само гледаше батко му как играе, в неделята му дахох сам да оцветява картинки. Много му хареса, ако не го бях откъснала , можеше да се занимава с часове. Но така поне при следващото ни посещение, когато и да го направим, ще е посвикнал да стои пред монитора.

# 62
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Бебоче, по този метод и ДЦП лекували в чужбина, но сега навлиза в България, дай боже по-бързо да стане.

# 63
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Здравейте момичета.Да побутна малко темата.Какво стана,тези които пробвахте метода отказахте ли се? Ние днес бяхме за 2-и път.Малкия игра по свой избор на някой от игрите от предния път,но след това му пуснаха и по-сложни на които трябва да прави повече неща едновременно.Отново се справи много добре,но от съсредоточаването се измори.Най-много харесва играта с пъзелите и невроложката му обеща,че ще му я пусне и за последна игра,но той отказа и каза,че не може повече.Първия път след като излезнахме от кабинета ми каза,че е скапан.Не знам явно това съсредоточаване го изморява психически,защото физически се чувства много добре и докато си тръгнем почва да бяга и непрестанно да бърбори.Този път говорихме много за проблемите на детето.Имал леко забавяне забравих точно на кои вълни и всъщност работят само върху това.Обесниха ми,че постепенно ще увеличават времетраенето на сеансите.Казаха ми да не очаквам резултати веднага и след 10-я тренинг ще направят пак диагностика,за да видят докаде сме стигнали(каквото и да означава това) и след това ще преценят колко още има нужда.След това говорихме,че 3 пъти седмично ходим на логопед,а сега от другата седмица започваме и поведенческа терапия с психолог и казаха,че като се съчетаят и трите терапии резултат ще има.

# 64
  • Мнения: 16
.
Пиша от ника на жена ми.
И двамата сме лекари .Аз съм психиатър. За метода на биологичната обратна връзка знам от петнайсетина години  .Разбрах за представянето на 23 февруари случайно и   въпреки, че съм от Плевен отидох  да видя дали това, което се представя отговаря на знанията ми.
Доцентката от Полша не ме изненада , тя потвърди това което знаех за приложението на биологичната обратна връзка.
Подчертавам, че мен ме интересуваше не толкова неврологичните заболявания на които акцентира д-р Чавдаров , а психиатричните и психосоматичните- например бронхиална астма, мигрена , алергии, главоболие , спастичен колит и т.н..
За това и ние със съпругата ми останахме почти последни и пробвахме уреда върху нея .
И двата монитора бяха обърнати към нас така, че следяхме и играта и ЕЕГ-то.
Това което най- ме впечатли и което искам да споделя е за силата на усмивката - неволно жена ми се усмихна и ние видяхме как веднага ЕЕГ -то се успокои .
Запознахме се и с пълната гама от възможности.Те не са само в областта на  неврологичните и соматични проблеми .Има опции за развиване на интелекта и творческото мислене детето .
Това в което съм малко скептичен е срока на промените, мисля си, че сроковете са доста по – дълги.
Там не се каза и за съпътстващи метода терапии . Прочетох написаното от me4ta22 и мисля, че нейният комплексен подход с прибавянето и на психотерапия е по – правилният.
Извода, който си направих за мен е, че за   психосоматични и психични заболявания включително с хиперактивност и дефицит на вниманието метода е много добър.
Но, преди всичко трябва да започнем от нещо по – лесно:
 Да се научим да се усмихваме. 

# 65
  • Мнения: 998
dokoga, много интересно това за усмивката:)
На конференцията по логопедия наскоро е имало доклад от колеги от Благоевград по темата. Те имат там апарата от доста години. За съжаление, аз пропуснах представянето им и сега чакам да излезе сборника, за да прочета доклада.

# 66
  • в моя свят
  • Мнения: 849
dokoga сърдечно благодаря за включването  Hug Наистина имах нужда от още едно потвърдение от специалист.Аз залагам много надежди на този метод,подготвена съм за това,че резултат не трябва да очаквам веднага.Но последно време чух много негативни мнения за метода от специалисти осланящи се само на медикаментозната терапия.Майките от форума пробвали метода също не се включват,дали продължават със сеансите? Съвсем скоро прочетох в една книга издадена преди почти 10г. за този метод,името там беше Неврофитбек и по дори оскъдното обеснение става въпрос за същото.Направи ми впечатление,че още преди 10г. са препоръчвали този метод за деца с психични проблеми.Както винаги при нас всичко с огромно закъснение. Sad

# 67
  • Мнения: 9
Kezaja много интересно ми се видя това което описваш.Видях,че сте от София и за това искам да попитам къде точно се провеждат тези сеанси и до момента какъв е ефекта при вас?

# 68
  • Мнения: leet
Ani_ta30 ,

Миналата седмица беше осмата процедура на Марти по метода невротренинг- биофитбек. Записах го още на презентацията през февруари при Станни Ненхоф и тъй като кабинета й е до правителствена болница точно, ние живеем на една улица разстояние от него, тръгнахме още същата седмица. Аз присъствах само на първата процедура и всичко беше точно, както го описвам, от следващата вече детето влизаше само и оставаше почти двойно, като време, от предвидения един час. Получи се наистина невероятен контакт между Марти и терапевтката и ми се струва, че биха могли да изкарат и по- дълго време дори, ако не идваше следващия за терапия. Като седя отвън до вратата и слушам, те не спират да РАЗГОВАРЯТ, ама разговарят, както се разговаря...той преди задаваше много въпроси, но еднопосочно, а от както ходи на терапията..изслушва , пак задава въпрос, отговаря...те, вътре в кабинета си разговарят, като добри приятели. И след всяка процедура..около 2 часа е най- спокойното и адекватно дете, знам, че метода действа с натрупване и трябва време за отчетлив ефект..запланували сме още 12 процедури, малко почивка и пак. А, и понеже изключително много работят и върху това, да се помисли, преди да се вземе правилното решение, терапевтката всеки път ни дава и домашни, със светофар горе вляво на листата, който светофар му напомня, че както по време на сеанс, има светофар на екрана, който се сърди, когато вземе импулсивно решение и отговори прибързано, така и вкъщи може да стане..и мисли по- задълбочено, преди да даде отговор. А, също терапията помага и на мене, мога да кажа, че откакто Марти ходи на биофитбек, за първи път през живота си успявам да спазвам простото правило, което всеки знае, но аз никога не спазвах- да поема въздух и преброя до десет, преди да вземе решение за бурна и импулсивна реакция..и детето също усеща, може би, че и аз съм станала по- разумна и той се опитва да е:)
Но тази седмица, терапевтката замина за около месец и половина в Австрия, през което време реших да направим един курс от 15 сеанса музикотерапия и вдруги ден започваме. Първо ще отиде детето с баба си, за да му снемат анамнеза, на следващия ден ще отида аз, защото детето е голямо и не бива да слуша, като разговаряме с терапевтките аз какво съм преживяла- това било начин да се снеме и моята анамнеза, след което да ни изготвят програма, отговаряща на нашите потребности и на всички сеанси, преработената музика, трябва да слушаме със слушалки двамата заедно..3 пъти седмично..аз обаче съм на работа..и ще слушат с баба си...след това, продължаваме с биофитбека.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Kezaja много се развълнувах, като прочетох как ви действат новите занимания. Чак ми се преплака от радост, че поне някое дете успява....Много се радвам зе вас, пиши пак как е с музикотерапията. За съжаление моят син май не успя да се справи с изискванията на биофитбека...според терапевтката е още малък....но и на мен разговорът с нея ми повлия много положително ... измъкна ме сякаш от " дупка" ...според нея сина ми няма нито Аутизъм, нито хиперактивност, но мен пак си ме човърка - защо не иска да разговаря докато не го попитам нещо, защо е сякаш блуждаещ , защо мрази да гледа в очите.....все притеснителни сигнали...
  bouquet на всички.

# 70
  • Мнения: 478
доколкото ви разбрах за заниманията/сеанси "биофитбек" се изизсква над 4 г възраст.

Затова какво бихте ни препоръчали за момченце на 1.5 г, разбира се още не става дума за лекари и етикет "хиперактивност"(близките му ме попитаха за консултация с психолог, но не са навити за лекари), проблема е че детето се учи да посяга на близките и блъска в мебелите с играчката си.
Разбира се в дъното на такъв проблем са средствата, кой може да си позволи частна ясла докато не го класират за обществената ..особено самотна безработна учаща майка.
Казват близките на детето, че като посещава почасово една занималня се налудува там и е доволен.
Аз и близките се опасяваме, че всъщност в занималнята явно копира поведение от много по-голямите деца, които препускат да се бият и според нас му се разваля самодисциплината неосъзнато.
Възрастта е много малка за да се каже че е нещо изградено.
Давйте идеи всякакви,
като се почне от това дали да се харчи за консултация със психолог или има някъде безплатно, име адрес цена насоченост.
Има ли идеи за занимални под 200лв месец с повишена насоченост за "активно дете", примерно знаем че на наши познати които са в опредлена общност детската им е по-добра цена, обаче общността не е достъпна за тях.

# 71
дайте ми информация за  въздействие върху хиперактивност аутизъм и други неврологични отклонения

# 72
дайте ми информация за  въздействие върху хиперактивност аутизъм и други неврологични отклонения
bluvelvet,моля те за картите които споменаваш в тема хиперактивност

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 097
kraslata, ето я темата за хиперактивността http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376991.165 , заповядай там. На първа страница има много полезна информация - игри, книги. Регистрирай се и пиши там, разкажи повече за вас и успех.  Hug

# 74

Общи условия

Активация на акаунт