Рецепти от Израел и приятели...

  • 115 730
  • 403
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 610
Привет  wavey

Онзи ден правих пай с гъби, стана много вкусен, Мента мерси за рецептата   bouquet

Мали тази салатка с репички и стафиди ще я пробвам  Peace стана ми интересно какъв ще е вкуса  Simple Smile

Днес приготвих меденките - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=345685&pid=11275524   Flutter

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=345685&pid=11275526  - тези са с пудра захар , станаха супер вкусни  Crazy  ние много обичаме меденки и често си купувахме , е вече няма да купуваме  Simple Smile а ще си хапваме домашни  Wink

Тали- Благодаря за рецептата   bouquet  и да те питам , може ли да напишеш и рецептата за кокоските , които беше сложила в другата тема  Wink че си умирам за тях   newsm22  а и " домашните ми любимци "  Simple Smile също.

Утре наред са оризовите кюфтенца   chef  и след това " тайното разкрито пиле "  Mr. Green на бабата на Мента  Heart Eyes

# 286
  • Мнения: 1 526
И аз ще правя за вечеря днес разкритото бабино пиле  Grinning!

Близначкова, не преставаш да ме смайваш    bouquet    bouquet.
Както винаги меденките изглеждат чудесно, а декорацията е перфектна!

За кокоските и аз много ги обичам, но не съм правила, мога да ти намеря обаче рецепта да се пробваш, при теб резултата е гарантиран  Hug!

П.п. Намерх рецепта, на място от което съм правила доста неща, но тази специално не съм, вижда ми се добра, а и както казах Билзначкова има талант за тези неща!


Кокоски




Продукти:

6 белтъка
1 1/2 ч. захар
сокът на 1/2 лимон
250 гр. кокос

Приготовление:

Белтъците, заедно със захарта се разбиват до получаването на пяна. След това прибавяме кокоса и леко разбъркваме. Накрая прибавяме сока от лимона и пак разбъркваме внимателно.
В тавичка слагаме готварска хартия и шприцоваме сладките с помощта на щприц с голяма дупка (за който няма пише, че може и с помощта на лъжица да се оформят сладки).
Печем в затоплена фурна на 120- 140`С за 12-15 мин. Необходимо е леко да се зачервят (тук се казва да позлатнеят  Laughing).
В началото са още меки, но след като изстинат се втвърдяват.



Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 08:35 от Tali Dan

# 287
  • Мнения: 610
Тали- мерси  Blush  Супер си  Hug по- късно като излезем на разходка ще си потърся шприц .. Party и ги почвам  smile3508
Дано да ми се получат и да позлатнеят  Laughing

# 288
  • Мнения: 110
   Близнаците, слагай кафето  Hug ... няма как да им устои човек на меденките.  Peace
Страхотен резултат.  bowuu
А нарязаните картофки на предната снимка изглеждат много вкусно.   chef
Пилето ще се направи в най-скоро време,  Peace а кокоските още тези дни.  Grinning
Често ги купувам (1:1 са с тези от снимката) и като се замисля кокос ям само в тези сладки, иначе не го предпочитам.
Да не забравя да купя шприц само.  Heart Eyes
  bouquet

# 289
  • Мнения: 610
Включвам се да кажа голямо Благодаря на Петя и Мента   bouquet за рецептата за оризовите кюфтенца .

Тази вечер ги направих - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=345685&pid=11302289  всички много ги харесахме  Simple Smile
За който не ги е приготвял все още , горещо ги препоръчвам  thumbsup
Много са вкусни  eat със салатка са екстра   newsm74

За кокоските , ще споделя утре  Wink че едва днес си намерих шприц с голяма дупка  Grinning

Алба- нарязаните картофки станаха мозък, направо се топят в устата  Crazy пробвай ги, няма да съжаляваш , рецептата е от готварския  Wink

# 290
  • Мнения: 13
Мента спрях се аз на пилето от Бабата . Само малко съотношението в маринатата , колко мед , колко кетчуп и колко соев сос/дай ми пример спрямо даденграмаж да се ориантирам/ . Аз няма да взема пиле ами пилешки пържоли . В марината водичка слага ли се и ако да -колко ?
 Сори ако някой въпроси ви се струват глупави , но просто аз наистина нищо не разбирам от готвене , но мерак намирам понякога  Joy Wink

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 292

   Искам да си направя кокоските , но  кажете какво да направя с желтъците  Praynig

# 292
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мента спрях се аз на пилето от Бабата . Само малко съотношението в маринатата , колко мед , колко кетчуп и колко соев сос/дай ми пример спрямо даденграмаж да се ориантирам/ . Аз няма да взема пиле ами пилешки пържоли . В марината водичка слага ли се и ако да -колко ?

Анди, без вода се прави, соевият сос разрежда; но, ако медът сгъсти много - може малко водичка, на око. За съотношението - чаша-чаша и половина марината е достатъчна за 4 до 6 бутчета; медът, кетчупът и соевият сос - по равно (т.е. 1/3 ч.ч. соев сос. 1/3 ч.ч. мед и 1/3 ч.ч. кетчуп - но не се притеснявай и да ти преобладава кетчупът напр. - ОК). Бутчетата се пекат във фурната с маринатата  Peace

За пържолки бих ти препоръчала друга марината, моя си измислица, но ми се струва по-подходяща  Peace От горчица, бяло вино (става и с червено), черен пипер и може да се добави Вегета или просто леко да се посоли, между филенцата слагам и кръгчета лук, с тях да престоят, за да поемат аромата им. За пропорциите - сухите подправки просто ги поръсвам на око, горчицата - не повече от половин лъжичка на филенце - добре размазана върху месото, а виното - като ги наредиш в съд, в който да престоят, сипваш отгоре, достатъчно е да има около пръст вино в съдинката (с повечко - виното ще е по-осезаемо, с по-малко - по- няма да се усеща). Добавям и малко зехтин - за аромат, а и защото пилешкото месо е сухо.
Престояват една нощ, за да поемат ароматите, а на следващия ден ги пържиш или печеш на скара (каквото ти е подръка) Peace


bliznacite,    bouquet
толкова ме радваш  Hug

За шприца - нали знаете, че той е заради красивата форма, иначе може и найлонов плик да се ползва - да се изреже крайчето му и от там излиза сместа (аз така правя целувки)  Peace Но, няма спор - естетиката си заслужава специално отношение  Hug

perah, сготви ги на нещо отделно  Peace Когато правя гвиниот, ползвам само жълтъци, но принципно можеш да ги разбиеш с мляко и да направиш няколко омлета  Grinning

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 18:04 от Mentha

# 293
  • Мнения: 641
Страхотни рецепти сте сложили пак и страхотни снимки, напоследък не мога де се организирам и да ви следя редовно
Мисля днес да направя от задушените зеленчуци върху ориз, но мисля да ги сложа върху задушена елда. За пръв път ще готвя елда и ще експериментирам. Ще пробвам и оризовите кюфтенца със зелена салата.
краси.мира, мерси за инфото за ментата в Пикадили  Hug
perah, жълтъците можеш да свариш и да намачкаш и да объркаш със ситно нарязан лук и малко майонеза и горчица

# 294
  • Мнения: 13
Мента благодаряя   bouquet  bouquet

# 295
  • София
  • Мнения: 167


Меденки

В къщи ние казваме на галено на дъщеря ни Меди, което всъщност не е точно съкращение от името и, а от МедИнка- защото когато се роди беше малка и сладка като Меденка Любимка. От тогава и до днес си и остана  Heart Eyes
Продукти:

1 1/2 ч. брашно
1 бакпулвер
1/3 л. канела
2 яйца
1/4 ч. черна захар
3 л. олио
1/2 ч. течен мед

Приготовление:

Смесваме сухите съставки. Отделно разбиваме хубаво яйцата и захарта. Изсипваме в яйчената смес меда и олиото. Продължаваме да бъркаме. Прибавяме сухите продукти и почваме да месим докато се получи мека хомогенна смес. Слагаме полученото тесто в съд и го завиваме за около два часа. След това разделяме на топчета с големината на орех, оформяме ги и ги подреждаме в тавичка върху хартия за печене, като оставяме разтояние между тях. Печем на 180 градуса за около 15-20 мин. Докато са топли ги поръсваме с пудра захар.
От тази доза излизат около 40 меденки.

По желание може да се смеси пудра захар с топла вода и де намажат отгоре меденките, така се получава сладка коричка.




Тали, пробвах ги тези меденки, но спазвайки рецептата сместа ми стана с консистенцията на каша, може би малко по-гъсто. Така ли трябва да е?  Thinking
Или трябва да стана тип тесто?  newsm78
Защото аз по мое усмотрение добавих още брашно, на око, Embarassed и стана като маслено тесто. Оставих го уж да втаса, ама никакво втасване не се получи. То нали няма мая, как да втаса?  Thinking
Както и да е. Опекох ги вече меденките. Вкуснички са. Само следващия пт ще си използвам нормална захар, че тази черната хич не й долюбвам вкуса.  Crossing Arms

# 296
  • Мнения: 610
Идвам да споделя за кокоските  Simple Smile
Значи с този шприц се измъчих ... Sad никаква работа не ми свърши ( явно не съм купила подходящия ) и го оставих още на втората кокоска .....но , не се отказах и както Мента  Hug е писала , ползвах найлонов плик  Wink на вид не ги докарах , но на вкус са супер .. Party даже направих и няколко във формата на сърце  Simple Smile да се радват моите малки сърчица  Heart Eyes

ето ги  Flutter http://www.snimka.bg/album.php?album_id=345685&pid=11327384

 newsm68 newsm44  много се радвам , че ми се получиха, това са ни едни от любимите сладки, а на вкус са точно като тези които си купуваме  Grinning

Мила Тали  Hug много ти Благодаря , че ми намери точната рецепта   bouquet   bouquet   bouquet

# 297
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Кокоските ти изглеждат много апетитно! За шприца - аз се колебах дали да си купувам, но ми препоръчаха да си взема найлонови пликчета за еднократна употреба, на които само се прикача накрайник, който прави оформянето на сладката, били по-удобни от класическите шприцове  Peace Продават самите пликчета и комплект накрайници като на тази снимка




Понеже, когато писах за обърнатото кафе -  кафе афух, не намерих снимки в нета и направих набързо две чаши, колкото да покажа горе-долу какво се получава, сега ще пусна линкове към снимки, където са постигнали по-добър от моя ефект  Grinning

Накрая се получава това или както тук е показано  Grinning



Пък, ако бързате като мен, или нямате тренинг на ръката за самото изсипване, ще ви излезе като на мен  Mr. Green

# 298
  • Мнения: 1 526
Близнаците, как хубаво са ти позлатнели кокоските  Grinning! Разкошни, както казах знаех си, че ще ти се получат! Дори и без шприц си ги докарала на форма изеолни, а сърчицата са много идейни   bouquet! Относно шрицовете, аз имам точно такъв като от смимката в поста на Мента, но не е найлонов, а като платнен и отвътре е нещо като найлоново покритие. И има 4-5 накрайника. Води се професионален и ми бе закупен от милото за да му правя толумбичи, че много ги обича  Laughing!

Ей, Ментуш то верно изглежда, че само със сладко се захранваме  Mr. Green  Whistling!

Илка, става нещо като твърда каша, като много меко тесто, не става като тесто за питка примерно, меко е но при все се оформят топките без да се разпадат. Престоя на сместа не е за да втаса, защото няма мая, а по- скоро за да се споят хубаво компонентите.
Относно захарта, сигурна съм че и с бяла ще станат, но може би ще са малко по- сладки  Peace!

И да се отчета- приготвих "разкритото" бабино пиУе  Laughing! Снимки- ниенте, защото народа беше гладен  eat... Можеше обаче повечко време да постои в марината, сложих го към 10ч. и след няколко часа го пекох, збравих да го приготвя от вечерта... нищо другият път. Но си беше вкусно.

Искам да ви попитам какво приготвяте с кусемет или елда?
Знам как да го сваря, но ме интересуват интересни, изпитани, сполучливи рецепти.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 13:10 от Tali Dan

# 299
  • Мнения: 1 526
За тези, които не се престрашават да пробват меденките, ще дам рецепта за угат дваш (меден кекс).
Рецептата я имам от градината, по Рош аШана (израелската нова година) децата сами си носят продукти и в групички по няколко приготвят сместа, пече се в градината и се яде  Party. Рецептата е много лесна и винаги сполучлива.




Угат Дваш Теима беМиухад


Страшно вкусен кекс с мед

Продукти:

2 чаши брашно с набухвател (или 2 чаши брашно + пакет бакпулвер)
1 чаша захар
щипка сол
2 лъжички канела
1/2 чаша олио
4 лъжици мед
4 яйца
1 чаша нес кафе (1 лъжичка нес + вода- това може да се замести само с мляко или вода. Избрали са този вариант за да е не е млечно)

Приготовление:

Смесват се сухите съставки. След това една по една се прибавят и течните. Разбърква се хубаво с миксер. Изсипва се в тавички тип инглиш кейк (като тази която беше показвала Мента за угат бананата). Може и в нормална ако нямате под ръка разбира се.
Пече се в затоплена печка на 180`С за около 25 мин.

Общи условия

Активация на акаунт