Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 4-та тема

  • 87 195
  • 365
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 394
Слънчогледка,наистина е много хубава!  bouquet

# 226
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Чета, меся, чета меся... пък да взема малко и аз да покажа част от творенията си  Blush :

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8859991/
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9287371/
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10642337/
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10642372/

Черпя голямо вдъхновение от вашите страхотни произведения  Hug   bouquet Браво на всички майсторки в темата  Peace

# 227
  • Мнения: 237
Браво на вси4ки майсторки в тази тема, 6те следя и 6те пробвам и аз да омеся не6ти4ко

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Да ви питам за прощъпулника каква питка е подходяща? Май не трябва да е на парчета ами да е цяла  newsm78 Болярската дали става, в смисъл дали ще се търкаля?
Аз правих една на Labrex, стана супер. Нищо особено като офромление, кръгличка с очички, уста и стъпалце на бебчо за носле  Wink
Но не мога да открия рецептата сега...

# 229
  • Мнения: 1 283
Мамчета   bouquet страхотни сте, да не ви изброявам всичките, справили сте се прекрасно.

maria_m питката ти е супер   bouquet , напиши рецептата моля те заедно със снимката, за да я сложа в галерията  Peace като сладка питка или за прощъпулник. Много мами се интересуват от такава рецепта.

# 230
  • Мнения: 110
Пепика, благодаря
Мамчета   bouquet страхотни сте, да не ви изброявам всичките, справили сте се прекрасно.

maria_m питката ти е супер   bouquet , напиши рецептата моля те заедно със снимката, за да я сложа в галерията  Peace като сладка питка или за прощъпулник. Много мами се интересуват от такава рецепта.

Значи рецептата е от Додиники (тоз път правилно   bouquet). Копирам я от страницата:

Сладка пита “Слънце”

Продукти: 4-5 яйца,10 с.л. захар,1ч.л.сол,10 с.л. кисело мляко, 300-350 мл. прясно мляко, 1 кубче мая за хляб,1/2 пакетче краве масло( около 60-70гр.),2 ванилии, около 1.4 кг. брашно,мед за намазване,1 пакетче сусам за украса
Приготвяне: Разбиват се яйцата и захарта като се отделя един жълтък за намазване на питата. Прибавя се солта,киселото мляко,ванилията и разтворената в топлото прясно мляко мая като продължава да се бърка.Слага се и разтопеното краве масло и започва да се прибавя брашното,което трябва да е пресято. Замесва се меко тесто ( докато спре да лепи по ръцете) като за мекици.Разделя се на 3 части. Оставя се само 10-15 мин. Да се отпусне. Намазва се кръгла тава с мазнина и се поръсва с царевично брашно,за да може по-лесно да се извади питата след печенето.Ако нямате царевично,може и обикновено,но иначе става много по-вкусно. Взима се първото парче тесто и се разточва на кора с големината на тавата.Поставя се в нея и се намазва добре с олио или масло. Второто парче тесто също се разточва с големината на тавата и се поставя върху първото и се притиска добре. Тогава получения кръг се разрязва с остър нож на кръст и всяка получена четвърт от кръга на още две. Така се получават 8 еднакви триъгълничета като разрезите не трябва да стигат до края на кръга,а да са на около 5-6 см. от ръба. Всяко триъгълниче се обръща от центъра на кръга  към ръба на тавата и се притиска леко.Така се оформят лъчите на слънцето и в средата остава празно място с формата отново на кръг,където се поставя оформената на топка трета част от тестото.Притиска се внимателно с ръка,за да запълни празното място и питата се оставя на топло,за да втаса.Преди това от предварително отделено малко парче тесто(трябва да се измеси с повече брашно,за да стане по-твърдо и да не се разлеят фигурките) се правят оччки,носле и устичка на слънцето. След като е втасала хубаво питата се разбива отделения жълтък и с него се намазват добре само лъчите на слънцето,както и нослето,очичките и устата,за да се открояват след печенето. Пространствата между лъчите се намазват леко с вода и се поръсват със сусам. Питата се пече в предварително загрята умерена фурна докато се зачерви (около 30 мин.) След като се извади се покрива с кърпа, за да се задуши и преди още да е изстинала напълно се намазва с мед. Питата може да се оформи и по друг начин според желанието и е подходяща за прощъпулка, кръщене и др. поводи. В тестото при замесването по желание може да се сложат и стафиди, както и при украсата на питата може да се използват белени бадеми.

А ето и линк  http://kulinarno.hit.bg/sladkapita.htm

Питката стана страШотна. Не очаквах такава грамада да стане и да ви кажа я пекох малко повече от час, че с тез 30 мин. по рецептата  newsm78  Малко на козунак бие, а с мед е ...... Crazy



Някоя от вас пече ли в тефлонова тава? Моята е такава и супер лесно се вади всичко от нея.

# 231
  • Мнения: 308
   Здравейте на всички в тази прекрасна и вкусна тема.

   Миналата седмица спретнах питка Слънце. Стана много вкусна, а и на вид изглеждаше доста добре. Поне така казаха тези, които я опитаха.

   Имам няколко въпроса и се надявам вие да ми помогнете.
1. Някъде четох, че оставяте питата да втаса в печката. Това на вентилатор ли става и при какви градуси, ако е така?
2. И вторият ми въпрос - как познавате кога тестото е втасало достатъчно? Четох, че пишете, че тестото е превтасало, а аз дори не знаех, че това се случва, та ми стана интересно.

   А сега искам да похваля всички сръчни домакини. Обичам да разглеждам и старите теми. Има много хубави пити и се надявам скоро да направя и аз още една и да стана професионалист като вас.

# 232
  • Мнения: 276
Здравейте, момичета!
Първо да кажа, че съм очарована и възхитена от уменията и майсторството ви! Евала!!!!!!!! newsm20

Искам да ви покажа и своя първи опит в майсторенето на питки (по-точно вторият, защото първият замина директно в кофата за боклук Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed). НЕ съм я правила със завъртяни и сложни форми, но стана изключително вкусна! Рецептата е на питка Хризантема, като обаче сложих и сирене.
Ето и скромният ми снимков материал:
http://prikachi.com/images.php?files/645962q.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/645963t.jpg

# 233
  • Мнения: 22 867
   Здравейте на всички в тази прекрасна и вкусна тема.

 
   Имам няколко въпроса и се надявам вие да ми помогнете.
1. Някъде четох, че оставяте питата да втаса в печката. Това на вентилатор ли става и при какви градуси, ако е така?
2. И вторият ми въпрос - как познавате кога тестото е втасало достатъчно? Четох, че пишете, че тестото е превтасало, а аз дори не знаех, че това се случва, та ми стана интересно.

 

Tincheto, може и да не съм ти много полезна, но все пак - моята печка няма вентилатор, така че като омеся тесто, го слагам в тава, завивам с кърпа и поставям тавата на решетката на предпоследното ниво на фурната и включвам отгоре и отдолу. След минутки проверявам с ръка, фурната трябва да е топла, но не гореща. Изключвам и оставам. Обикновено тестото ми втасва 30-40 мин. Оставя ли го час, вече е превтасало: вдигнало се е доста и става на шупли. Просто нещата си идват на място с опита. Като понамесиш повечко питки, хич няма да се чудиш кое как и защо. Навремето все се чудех как майка готви, прави сладкиши, меси  и слага всичко на око, а аз мерех до грамчета. Сега също правя нещата на око и стават. Така че ще станеш професионалист, няма да ти се размине. Grinning Когато човек иска да направи нещо и се учи как да го прави - става, нещата се получават. Ще очаквам да покажеш нови питки !  bouquet

Здравейте, момичета!

Искам да ви покажа и своя първи опит в майсторенето на питки (

Мимоза2, личи си на снимките колко вкусна е станала питката - хризантема. Чудесно изглежда!  bouquet

# 234
  • Мнения: 1 394
Мимоза2,и на мен ми харесва твоята питка!  bouquetНе съм правила такава,но вътре нещо ми се вижда ,като сиренце или се бъркам..../ако бъркам,нормално е аз с тези пости сега....само сиренца и яйчица ми се привиждат.Пусто му -без месо мога да карам с години,ама млечнитееее....зор голям/И сега като ви гледам питките и се хапя по ръцете.Уж не съм пощелива,ама....И аз правих постна...е стана,ама друго си е с яйчица и масълце.Та сега само ще гледам и ще се радвам! Hug

# 235
  • Мнения: 308
   Лабрекс, много ти благодаря за отговора.     bouquet   Днес мисля да правя питка. Свекъра има рожден ден и ще е за него. Ние нямаме апаратче, за да го снимам, но ще пробвам с мобилния. Дано да стане вкусна и красива.

# 236
  • Мнения: 1 523
И аз мисля днес да правя питка за ИД на малката,дано стане хубава.

# 237
  • Мнения: 804
Момичета страхотни сте с вашите майсторски изпълнения!!!И аз меся доста,но досега не съм снимала нищо.Е моите питки и тутманици не са нищо особено,но мисля,че се справям добре и като вкус и като оформление.Следващия път ще снимам и аз.Направо ме смаяхте какви шедьоври правите-абе да не сте завършили ТОХ ,а направо сте страхотни!Браво на всички Вас!!!

# 238
  • Мнения: 276
Благодаря за комплиментите за моята скромна питка! Наистина като оформление е съвсем обикновена, но вътре със сиренцето стана много вкусна. Сега отивам да правя Болярската питка (само че мисля да я правя с прясна мая). Стискайте палци да стане! Laughing

# 239
  • София
  • Мнения: 618
Лелее Shocked, защо ли ми трябваше да влизам в темата newsm22 eat ходих после да меся, питко-тутманик hahaha hahaha, сега се пече.
Много е апетитно тук Hug

Общи условия

Активация на акаунт