Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 4-та тема

  • 87 196
  • 365
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 358
Оле Маме ти си много сърцата булка бе.Кога виде бабката кога и ти като нея - ЕВАЛА Peace Peace Peace.
100 пъти я гледах бабата Peace Peace Peace.Ох съм на работа бе ooooh!
Доди Ники - браво  Peace
Това на Пепика разяснения за посната питка с конци съм го опущила hahaha.Ще ходя да го търся.

# 196
  • Мнения: 1 173
Пепика ,намерих я...като съм преписвала ,не съм записала ,че е в по-малка тава...а иначе е вкусна,като се има предвид ,че сме трима в къщи...2+1 дете,тази сутрин е останала около 1/3, дори по-малко.   
И наистина не я разточвах точно на лентички...има още за учене!
WinkПредлагам бартер, ти ще ме учиш на торти, че в тая тема съм все едно с вързани очи и с две леви ръце, отделно, че едни мастики Crazy ми се въртят, а аз си мисля само за Узо и лек полъх на средиземноморски въздух и сиртаки. Питките от мен с хайдушки мезета Party

А аз къде съм в този бартер? А? Без мене сделки сключват..... Crossing Arms Crossing Arms Crossing ArmsИскам и аз такъв бартер...Най-малкото мога да предложа гърла за изяждането и на тортите, и на питките....

Оф много си ми далеч , иначе за бартера съм с 2 ръце ( и крака  Mr. Green)
 Аз не меся ( то машината си меси ) , но пак такива питки като вас не мога да докарам. Добре че мъжа ми тестени изделия не харесва , че току виж направил "бартер"  Joy

# 197
  • Мнения: 1 394
Бъни,разяснението на Пепика,не е за постна питка,а как стават конците на питките.А аз казвам,че стават страхотни дори на постна питка,пък какво остава ако е с яйца и мляко.Тя даже нейните ги е снимала-виж една две страници назад и ще ги видиш.  Simple Smile

# 198
  • Мнения: 1 394
Ето ви нещо много интересно,което намерих,голям майсторлък-аз лично не бих го изпробвала,но знае ли се???ЕТО ВИЖТЕ
Гледах бабата с баницата -ще пробвам някой ден.Ама така ми се дояде....пък сега постя и няма как.

# 199
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Обаче какво сложи вътре в кората newsm78? Не ми приличаше на плънка, по-скоро пак на няколко такива кори...

# 200
  • Мнения: 1 394
Това е бюрек.Вътре се слага пак такава кора,пълна със сирене....Ама как само го мятааа.  Simple SmileТУКе по-подробно-поне така ми се стори.

# 201
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тъй си и помислих аз.
Аз няма да рискувам да мятам, щото после трябва да влача стълбата да отлепям от тавана hahaha...

# 202
# 203
  • Мнения: 110
Здравейте момичета. Трябва да направя сладка питка утре, че сина ми онзи ден направи първите си крачки сам, за раздаване и ви моля за помощ. Гледах една рецепта за сладка питка, но тя ми се стори нещо като баклава, са орехи . Та не може ли обикновена питка, напр. Болярската, да се направи някак си по-сладка и отгоре да се намаже с мед? Благодаря предварително.

# 204
  • Мнения: 4 358
Сега ако ви кажа, че мама може така като тоя дето мята тестото  Joy Joy Joy.Ама без майтап - съвсем сериозно.
Обаче аз не мога и не мога - несватливо дете се оказах hahaha
Додиники за конците знам, ама мислех, че Пепика е открила нова хватка точно за посни питки.Мерси ,че се ми писала отговор  Hug

# 205
  • Мнения: 1 523
maria_m , http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251018.465 на тази страница е сладката пита на Селма.

# 206
  • Мнения: 110
maria_m , http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251018.465 на тази страница е сладката пита на Селма.

Да аз я видях нея. Може би си я представям по друг начин. А за тази какво ще кажете? На мен ми изглежда сложничка...   

Сладък ароматен хляб
 Продукти:
450 г.бяло брашно,
7 г. суха мая,
5 с.л. захар,
1/2 ч.л. сол,
250 мл хладко прясно мляко,
50  г разстопено масло/маргарин/,
1 ч.ч. кафява захар,
1/2 ч.л. канела,
100 г. стафиди,
3 с.л. коняк,
1 ч.ч.смлени орехи/не много дребно/
Приготвяне:
 В голяма купа се смесват пресятото брашно, солта, захарта и маята.
Прави се кладенче и в него се слагат  млякото.
Оформя се меко тесто.
Меси се с намаслени с маргарин ръце 10 мин., докато стане гладко и еластично.
Поставя се в намаслена купа, покрива се с  фолио или кърпа и  се оставя на топло да втасва около 1 час.
Конякът се загрява леко и стафидите се слагат в него.
Свалят се от огъня.
Смесват се орехите, канелата и захарта в купа.
Тестото се разделя на 50-60 еднакви парчета.
Вземат се по две парченца омесват се с дланите на дълги фитилчета, след това усукваме и оформяме нещо като топче съединявайки двата края.
Потопяваме ги в разтопено масло и в ореховата смес.
Подреждат се един слой топки и се поръсват половината от маринованите стафиди.
Слагат се втори ред топчета оформени по същият начин
Отгоре се разпределя останалата/ако е останала/ орехова смес, масло и стафидите.
Покрива се с намаслено фолио и се оставя да втаса около 50 мин. на топло.
Пече се в загрята фурна на 190°С около 40 мин.

# 207
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
maria_m , моят съвет е - за да няма издънки в последния момент, направи си питка, за която си сигурна, че се получава, като можеш да увеличиш захарта - примерно 2 с.л. и като я намажеш отгоре обилно с мед - ето ти сладка питка Peace!
Поне аз така правих - намазах с мед.

# 208
  • Мнения: 1 394
Maria m,подкрепям Mari etaаз също направих така.Миналия месец правихме прощъпулник на малкия и ЕТО ТАЗИ  тази питка направих,стана чудесна.Ти може да си я оформиш и по друг начин /както направих и аз/ А ето тук можеш да видиш и какво се получи. Надявам се да сме ти помогнали.   bouquet

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 18:59 от dodyniki

# 209
  • Мнения: 1 122
Мамо Цоци за малко да изям монитора. Баницата ти е станала невероятна. И баба ми правеше така баница ама........

Ето и последната ми бърза питка. Бърза, защото в последния момент се сещам аз че трябваше и питка да правя, че имахме празник на 3.03 и много бързо я замесих и ми пое малко повече брашно от обикновено, ама пак стана хубава.

Преди печене:


И опечена:

Общи условия

Активация на акаунт