Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 4-та тема

  • 87 194
  • 365
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 867
Здравейте, момичета!

.....Реших да направя половин доза по основната рецепта на Танита. Та ако е провал...да не е голям Mr. Green Месих на ръка. Но колко време трябва да се меси? Втасването го направих в леко загрята фурна (пак идеи от тук). Правих някакви усуканици...Като резултат: очаквах да е по на конци и по-сладко, а то стана с вкус и вид на хляб, а и вида покрай второто втасване се позагуби...
Добре, че мъжа и дъщеря ми я харесаха и се изяде. Та ще ви помоля да ми препоръчате рецепта и ако ви се занимава да ме светнете за сигурно допуснатите грешки.


Ивейн, понеже тая питка на Танита ми е много любима, и е страшно вкусно нещо, като я гледам на снимките ти, си мисля да не си объркала пропорциите. newsm78 Не, че лошо изглежда, като питка е добре, но усуканата питка на Танита става по-скоро като сладкиш, а не като бухнала пита. Ако искаш, пробвай пак да я направиш, но гледай да е точно по рецептата, все си мисля, че няма какво да и сбъркаш, а резултатът е ммммм Heart Eyes. Може би защото имам слабост към канела, мед  и орехи, не знам, но за мен това е една страхотна вкусотия. Иначе има доста рецепти във форума, опитай с болярската питка на Биляна, много момичета я правят и се получава, също е много вкусна, но тя си е пита, не е сладка. Искам да кажа, не е подсладена, иначе е много сладка! Grinning Успех!  bouquet

# 61
  • Мнения: 1 174
Аз пека на вентилатор и питките ми стават с много леко зачервена коричка,а и домашните не обичат да е намазана с жълтък Mr. Green

# 62
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Аз пека на вентилатор и питките ми стават с много леко зачервена коричка,а и домашните не обичат да е намазана с жълтък Mr. Green

Ами и аз пробвах предния път на вентилатор и карах по рецепта като пекох 50 мин. на 150 градуса, обаче цветът на коричката хич не ми допадна. Вчера изпекох друга питка не на вентилатор и стана в пъти по-добре опечена от предната, но нямах време за по-изпипани завъртулки и украса, че малката само ме дърпаше.

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 11:02 от valkata78

# 63
  • Мнения: 1 394
Ммммм...  bouquet като ви гледам красотите,чак ми се дояде!Утре и аз ще правя,че кумовете ще ни идват на гости,та нали трябва да се представя......днес ще бъркам торта,питката утре,ако стане добре ще ви я покажа.

# 64
  • Мнения: 186
mari_eta, благодаря за окуражителните думи! Действат много стимулиращо.

labrex, със сигурност ще опитам пак. Това беше по-скоро като репетиция за прощъпулката, която ще направим по-късно с родата. Но искам аз да си направя питката и да се представя добре (естествено) Embarassed. Възможно е да съм сбъркала с пропорциите, като делиш на две все може да се допусне техническа грешка...Но искам да кажа само, че ползвах основната рецепта за тестото за пити, мекици и т.н. на Танита, а оформлението заимствах от усуканата пита. Благодаря за съвета-ще опитам и болярската питка на Биляна, но с цяла доза и пак ще ви се изтипосам, а дано в по-добър вид.

Много благодарности за отделеното време и съвети! Прекрасни сте!!!  bouquet

# 65
  • Мнения: 22 867

labrex, ...Но искам да кажа само, че ползвах основната рецепта за тестото за пити, мекици и т.н. на Танита, а оформлението заимствах от усуканата пита.......

Ивейн, извинявай, грешката е в моя телевизор! Grinning Аз реших, че си правила усуканата питка. Щом си използвала основната рецепта за тесто на танита, нормално е, че така е бухнала. Ами значи добре ти се е получила питката. Пак ходих да гледам снимката, съвсем си е добре питката.  bouquet

# 66
  • Мнения: 1 394
Това е вчерашната ми питка зе кумовете.Рецептата е моя импровизация,но стана много вкусна и пухкава. Hug

 
Рецептата:около 1.5 кг брашно,600 мл прясно мляко (с по висока масленост по възможност-моето беше домашно),1ч.л. сол,3ч.л.захар,1с.л.разтопен маргарин,4 цели яйца,2/3 кубче мая(моята е за 2 кг),разтопено краве масло и един жълтък за намазване.От продуктите за тестото,заедно с лъжицата маргарин замесвате меко и гладко тесто.Оставяте го покрито с влажна кърпа за около 30-тина минути.След това режете на топки и оформяте,както искате.Става големичка питата,затова си преценете в каква тава ще я печете,за да не се разлее/както стана при мен с една друга пита,но това е отделен въпрос.Та мисълта ми е да не допускате моята грешка./               Подреждането е много лесно.В моя случай съм разделила на 7 топки,от които 4 големи и 3 малко по-малки от големите/дано се изразявам правилно/големите топки-едната е център и е плетена и завита в кръг,а другите са разточени в елипсовидна форма,разрязваш на четири ленти по дължина ,застъпваш ги една върху друга/пак по дължина/,така че всяка следващада заема половината от предходната.Мажеш ги с разтопено масло,завиваш на кифла и подреждаш.Малките по същият начин,само че този път мажеш всяка лента и ги слагаш точно една върху друга.Обръщаш ги и правиш буквата S.Това е.Дано съм обяснила добре.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 13:19 от dodyniki

# 67
  • Мнения: 22 867
dodyniki , чудна е!  bouquet И на снимката си личи, че е мека и пухкавичка. Напиши, моля те,  рецептата на тестото.

# 68
  • Мнения: X
dodyniki , страхотна ти се е получила питката!  Peace 
И освен рецептата кажи и как си я оформила...много интересно оформление.

# 69
  • Мнения: 1 394
Наистина се получи доста добре!Благодаря ви за похвалите  Blush
Искам да кажа нещо на всички ви.Тези питки ,които сте видяли до момента -са мое дело.Искам да изкажа хиляди благодарности на Labrex,защото благодарение на нея,на нейната подкрепа,на напътствията и и готовността и винаги да помогне-ме доведоха до тук.Без нейната помощ и без нейната насърчаване,може би никога нямаше да се науча да правя това ,което виждате.Така,че когато хвалите мен ,вие хвалите и нея,защото моралната подкрепа е много по-голяма и значима,когато се отнася за творчество.А не е ли цяло творчество,че можем да правим такива неща?Не всеки се захваща нали така.И още веднъж-благодаря ти Labrex!Ако не беше ти-отдавна да съм се отказала да меся!Благодаря и на всички останали,защото вашите красоти ме вдъхновяват всеки път и когато отворя темата......запрятам ръкави! newsm51

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 13:20 от dodyniki

# 70
  • Мнения: 22 867
dodyniki Embarassed Embarassed Embarassed благодаря ти! Но уменията, фантазията и таланта са си твои!  chef  bouquet

# 71
  • Мнения: 4 358
Аз днес правих ето това по рецепта на EXOO - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362240.0


тестото е разкошно.Става и със сладка плънка.Ето доказателството.

# 72
  • Мнения: 1 485
Бъни,страхотно изглежда!!!  Hug Hug Hug
Направо ми си прияде,ама няма време за днес,но утре със сигурност ще я пробвам Peace
Какво си сложила в сладките? newsm78

# 73
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
dodyniki , страхотна ти се е получила питата и даже моят мъж, който е бил майстор хлебар и ми е най-върлият критик като тръгна да меся също хареса как изглежда  питата ти  Peace
Бъни , това последното е значи от същото тесто, но пълнено със сладко, така ли?

# 74
  • Мнения: 4 358
Фиорче, Валка - това сладкото е от същото тесто.Разточих на три кори.Първата кора намазах с разтопено масло, после наръсих щедро нарязан локум и орехчето и канелка.Сложих отгоре втората разточена кора намазах с масълцето, пак локум орехи и канела.Най отгоре третата кора.Завих на руло.
Самото руло оформено като пръчка колбас нарязах на по малки парчета.
Подредих в намаслена тавичка с плънката нагоре - то се вижда на снимката.Голяма разкошотия.
Фиорче пробвай няма да съжаляваш.Тя Ехоо на ръка е месила, но аз в машината Peace

Общи условия

Активация на акаунт