Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 4-та тема

  • 87 237
  • 365
  •   1
Отговори
# 30
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
ето я и моята питка току що изпечена и намазана с масло





По принцип продуктите с които я направих бяха по малко от указаните в рецептата, около половин кило брашно, мислех че ще ми се надигне повече, но явно трябва да сложа повече брашно, яйца и кисело мляко.
Но съм доволна, като за втори опит  Mr. Green
Е, иска ми се като ваште да е, но явно ми трябва повече опит.
Приятна вечер и весел празник утре!  bouquet

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 19:37 от Lindita

# 31
  • Мнения: 1 394
          Това са днешните ми творения.Киф-
   ли с мармалад и питка с чубрица.
То не стана питка,ами цяло питище,а кифлите станаха превъзходни,за мое учудване,понеже за първи път правя кифли.По рецепта на майка ми са.Ако някой иска мога да му я напиша.

# 32
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
Здравейте ето и моята питка,която ни стана любима в къщи.

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10548316

Тя е по рецептата на някоя от вас,но не си спомням точно на коя,когато проверя ще ви кажа,макар че аз и добавих сиренце и сусам.
Става наистина много вкусна,просто е разкошна.
Утре смятам да пробвам някоя друга от вашите прекрасни изкушения.
Ако стане добре ще я снимам и нея.
Лека вечер.  bouquet

# 33
  • Мнения: 22 867
        Това са днешните ми творения.Кифли с мармалад и питка с чубрица.
То не стана питка,ами цяло питище,а кифлите станаха превъзходни,за мое учудване,понеже за първи път правя кифли.По рецепта на майка ми са.Ако някой иска мога да му я напиша.

dodyniki, питището ти го бива, но кифличките са страхотни! Непременно напиши рецептата!  bouquet

# 34
  • Мнения: 406
geri-meri(popins),прекрасна питка   bouquet
dodyniki,сподели тези кифлички с нас  Blush

# 35
  • Мнения: 920
Здравейте момичета, аз завивам питката с мокра хавлия като я извадя от фурната, кората става супер мека. Мажа с яйце и зехтин, става много лъскава Hug
Ето и моят втори опит за питка, стана супер вкусна  Peace

Иначе днес правих една друга по някава много лесна рецепта и стана пак много вкусна и утре ще я кача и нея Hug
dodyniki и Lindita страхотно сте се справили  bouquet

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 00:52 от Bebo4ka

# 36
  • Мнения: 1 394
Ето ви и рецептата за кифлите:
5 яйца,9с.л.захар,200гр.кисело мляко,1с.л.олио,350гр.прясно мляко,1каф.л.сол,2/3 кубче мая(моята е за 2кг брашно) и брашно ,колкото поеме,докато стане меко и еластично тесто.За пълнежа-мармалад.Може и сладко но трябва да е по-гъстичко.
Знаете как се прави,няма нужда да обяснявам, но все пак ще кажа  маята я рязтваряте в хладкото мляко,пресявате два пъти брашното и слагате около 500гр. в съд,правите кладенче и сипвате другите продукти и месите докато се получи хубаво,гладко,меко и еластично тесто,като добавяте още брашно докато се получи,колкото е необходимо.Това е така,защото яйцата са много и зависи донякъде от размера им.
Оставяте тестото покрито с влажна кърпа за около 35-40мин да повтаса,без да го набрашнявате допълнително-само в съда ,в който го оставяте трябва да сложите малко на дъното.След като повтаса ,приготвяте си съда,в който ще ги печете,намажете го с олио.Разделяте тестото на топки и от всяка топка разточвате кора,дебела около половин пръст,и горе долу с елипсовидна форма.Режете всяка кора на четири ленти по дължина и ги зъстъпвате една върху друга,така,че втората и следващите две ленти да заемат не повече от 1см от предходната.Мажете с мармалад,колкото искате и започвате да завивате на руло,като към края събирате четирите ленти да се застъпят буквално една върху друга и навивате леко крайчетата на кифлата./по този начин съм ги направила на снимката,но вие може както си искате,не е задължително да е точно така./Подреждате кифлите в тавата на 1-2 пръста разстояние една от друга и ги оставяте да втасат около 1час./казвам "около"защото втасването зависи от температурата на помещението,все пак вие правите тестени работи и можете да прецените,горе-долу кога са втасали./Преди да ги опечете ги мажете с жълтък и краве масло.Печете на 180градуса в предварително загрята фурна.Докато се пекат си приготвяте 4-5суп.л.захар,разтворени в 3с.л. вода и слагате на котлона докато се получи сироп,с гъстота на олио.Като извадите кифлите ги намазвате с помоща на четчица със захарният сироп./ако се е сгъстил прекалено,като е изстинал,може да го загреете пак/ и поръсвате с кристална захар.Завивате с кърпа и чакате да изстинат,за да си хапнете!
PS-Тестото го месите много ама много хубаво,за да станат пухкави.Колкото по-гладко е тестото,толкова по-хубави ще станат.
И не се притеснявайте,ако се залепят една за друга-после лесно се разделят.На колко топки ще го разделите вие си преценете,ако искате да са малки кифлички-на повече и обратно.Моите бяха по-големички,защото нямаше да ми стигне една тава ,а и ,ако сложех втора трябваше да търся друга печка,защото в никакъв случай не трябва да се превтасват.
Това е!Бон апети!
Bebo4ka страхотна е питката ти! smile3501

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 01:17 от dodyniki

# 37
  • Мнения: 1 283
Пепика,ти както винаги ни изненадваш с нещо красиво!Много хубаво оформление-пълна си с идеи!  bouquet Може ли да ти открадна идейката някой път?
Flutter Крадвай Crazy


BIZCOCHO - правих ги по едно оформяне на сърца,само че не ги отварях до края, а така както на 6 снимка ги слагах в тавата. Ето виж-

# 38
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Мен защото ме влече повече художественото оформление Blush , може ли да помоля, освен рецептата, да дадете и някоя подробност как ги виете тези красоти? Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 523
Днешната ми питка .

# 40
  • Мнения: 1 394
Дидк@ 
,изглежда вкусна-дай едно парченце насам  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 305
Момичета, кажете коя е рецептата за начинаещи? Искам и аз да се пробвам утре.

# 42
  • Мнения: 411
пепи,благодаря ти много,ето откраднах си и тази идея,то нали занаят се у4и крадеШком.като я направя Ще я покажа.предполагам за заговезни 4е нали се ходи при кръсниците.

# 43
  • Русе
  • Мнения: 615
Здравейте,
В събота не се стърпях и си приспах мишлето и замесих, до тук добре, криво - ляво стигнахме и до печенето и тогава се наложи да се сменя памперс  Sick баща му отказа и вика Аз ще гледам питката, ти го оправи! И хубаво я гледал - излязъл на терасата и си пуши човека и питката без малко да запуши  ooooh! Ето я и нея: http://media.snimka.bg/2167/010589972.jpg и парченца: http://media.snimka.bg/2167/010589975.jpg стана пак на конци, но ме е яд за цвета Close
Ето и неделната - питка с бира и босилек: http://media.snimka.bg/2167/010589976.jpg много е вървежна с паста от маслини: http://media.snimka.bg/2167/010589980.jpg

# 44
  • Мнения: X
Страхотни питки сте направили...
Ето и моята от Трифон зарезан.
   

Общи условия

Активация на акаунт