Отговори
  • Мнения: 657



Ние сме 155 щастливи майчета и си имаме 157 малки съкровища!

75 са красиви малки госпожици          82 са прекрасни малки господа








22 март




30 април




11 май




16 май




17 май




18 май




20 май




21 май




22 май




23 май




25 май




26 май




29 май



Магдалена - 2700 гр. и 49 см. на мама mu6oron


30 май




Милена - 3250 гр. на мама mimma. На 6 месеца тежи 6730 гр. и е висока 67 см.


31 май



Борис - 3080 гр. на мама colibri


1 юни




2 юни




3 юни



Айла - 3500 гр. и 50 см. на мама Г-жа Броненосец
Александър - 3950 гр. и 53 см. на мама вероник. На 5 месеца тежи 8000 гр. и е висок 68 см.


4 юни





5 юни



Дивна - 3100 гр. и 49 см. на мама ra4ola
Елена - 3400 гр. и 51 см. на мама Агли


6 юни



Виан - 3500 гр. и 50 см. на мама Bili
Димана - 3150 гр. и 51 см. на мама Lazy_Lady
Виктория - 2760 гр. и 49 см. на мама пуканка
Пламена - 3110 гр. и 49 см. на мама ati123


7 юни




8 юни




9 юни




Ния - 3350 гр. и 50 см. на мама nino4ka78


10 юни




Мирела - 3250 гр. и 51 см. на мама miona
Ивайло - 3800 гр. и 53 см. на мама mamutche


11 юни



Жанина - 3150 гр. и 50 см. на мама shumii


12 юни





Ивайла - 3500 гр. и 52 см. на мама bables
Светозар - 3550 гр. и 52 см. на мама MaLe. На 5 месеца тежи 8400 гр. и е висок 74 см.


13 юни




Цветина - 3100 гр. и 49 см. на мама jasena
Андреа - 3150 гр. и 50 см. на мама indijanche. На 5 месеца тежи 6850 гр. и е висока 70 см.
Виктор - 3450 гр. и 52 см. на мама Faith


14 юни



Весислава - 3350 гр. и 51 см. на мама sevi_84
Велина на мама tanjuk


15 юни



Борис - 2700 гр. и 49 см. на мама moni740


16 юни




Йоханна - 3500 гр. и 51 см. на мама tiramisu75


17 юни






18 юни





19 юни



Мариета - 3500 гр. и 51 см. на мама ivelina80
Сияна - 3000 гр. и 49 см. на мама zlob4o
Калоян - 3400 гр. и 50 см. на мама kaka


20 юни





21 юни




22 юни




23 юни





24 юни




25 юни




Калина - 4200 гр. и 52 см. на мама savig
Михаил на мама калинката


26 юни




Магдалена - 3360 гр. и 53 см. на мама мариса. На 4 месеца тежи 6500 гр. и е висока 62 см.


27 юни



Филип - 3650 гр. и 50 см. на мама Бубачко


28 юни



Валентина Жозеан - 3350 гр. и 50 см. на мама dari7. На 5 месеца тежи 7100 гр. и е висока 66 см.


30 юни




01 юли



Симеон - 3250 гр. и 51 см. на мама geritooo
Мартин - 3050 гр. и 49 см. на мама Kia. На 5 месеца тежи 6760 гр. и е висок 64 см.


03 юли




04 юли





За съжаление имаме едно ангелче - Ивайло на мама Билка.. Flowers Rose Flowers Rose Почивай в мир, мъничко детенце! Прегръщаме те силно, мило момиче!



Кой е по- по- най!

Най-нетърпеливо бебе - Любослав на мама anialeks - родил се цели 73 дни преди термин
Най-мързеливо бебе - Борислав на мама s_mama - родил се е 13 дни след термина си
Най-точни бебета, родени на термин - Йоханна на мама Tiramisu75, Диляна на мама Gali80, Виктория на мама Quagga, Мариана на мама бебешор, Божидар на мама In4oka и Светломир на мама maichenceto
Най-леко бебе - Любослав на мама anialeks - тежал е само 1450 гр.
Най-тежко бебе - Виктория на мама rozi_ozi - родила се е цели 4640 гр.
Най-късо бебе - Любослав на мама anialeks - само 40 см.
Най-дълго бебе - Емма-Екатерина на мама Меган79 - цели 56 см.
Най-плодоносен ден - 12 юни, когато са се родили 9 бебочета
Най-предпочитано име за момиче - 4 принцеси се казват Виктория
Най-предпочитано име за момче - 5 бебока се казват Александър






Нашето Албумче
потребител: uni2008
парола: ****   



Търсачка
Добавяне на картинка в пост или профил
Качете снимка за колажа тук

Относно колажа:
За паролата на албумчето, пишете на мен или някой друг от редовните в темата. Ако срещате трудности при надписването на снимката, пишете на лични на mimchence, за да ви я надпиша. Ако срещате трудности при качването, можете да изпратите линк към друг сайт, където е качена снимката, или да я изпратите на mimchence@yahoo.com. Впишете и актуални данни за ръст и тегло на бебешока. Моля, подберете снимка, на която главата на бебето се вижда цялата и не е съвсем на преден план, за да избегнем отрязани косички или ушенца. Wink Усмивките са за предпочитане, ако успеете да уловите такава. Grinning Размерът ИМА значение - колкото по-голяма снимката, толкова по-добре ще се вижда след обработката на колажа. Снимките ще се обновяват преди всяка нова тема, затова моля ви имайте търпение!Peace



НАШИТЕ ПРЕДИШНИ ТЕМИ

Последната тема "Бебета ЮНИ" в Очакващи
Месец юни веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна - 1
Малко Юнче вече се кокори и опитва да бърбори - 2
Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят - 3
Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка! - 4
Юнският бебок обича да го гушка мама, за него радост по- голяма няма! - 5
Ей го Юнското дете - иска вече на море! - 6
Юнските бебоци шарения свят откриват и все по-рядко те заспиват! - 7
На мъничкото юнче май му зъбките растат - все юмруче смуче и му лигички текат! - 8
Навън студено става вече, но на разходка пак да ходи иска Юнското човече - 9
Бебе Юнче май с играчките скучае и иска с мама и тати да играе! - 10
Есента дойде, валят дъждовете, а във къщи малко Юнско слънце свети! - 11
Юнската мама мечтае за сън и почивка - бебчо пак е нервен, плачка и не спинка... - 12
Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето! - 13
Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче - 14
Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка! - 15
Слънчеви лъчи през облаци надничат и нежно галят Юнските мъници - 16
Малък Юнчо по пижама вече спинка нощем и не буди мама - 17
Студена зима вече наближава, премяната на Юнчето все по-дебела става - 18
Картофче, морковче и тиква Юнският мъник опитва - 19
Тихо се сипе първият сняг, учудено гледа Юнският юнак - 20
Честита половин годинка на сговорната Юнска дружинка! - 21
С шапка, шал и ръкавици закичиха се вече Юнските мъници - 22
Под елхата украсена вече, безброй подаръци очаква Юнското човече - 23
Нови номерца научи Юнчо-дребосъка - седи, пълзи, изправя се или пък с паяк щъка - 24
На тази Коледа свята, нека с щастие, любов и доброта да тупкат на Юнки сърцата! - 25
Сурва, сурва весела година, да е здрава, радостна, щастлива цялата Юнска дружина - 26
Юнското мъниче първи думички изрича и "та-та", "ба-ба", "ма-ма" вече срича - 27





ХАПВАНЕ И ПИЙВАНЕ

Чаят на miloni(с чаени лъжички)
Козунакът на Sleeping Beauty
Тиквена вкусотия от Вери
Рецепти за зърнени храни - предоставен от Вери





КЪРМЕНЕ






ЗА ДЕТЕТО

Торенти за детски филмчета
Направете си бебешки дневник!
Детски песнички
Детски стихчета
Приказки
Па-Па Бебе
Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба - от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Развитие, режим, хигиена!
Болести при детето
Какво да правя, когато бебето плаче?
Способностите на детето 1-18 месеца
Сетивата на вашето бебе
От 1 ден до 1 година
Развитие на детето в норма
Гимнастика на бебето от 1 до 6 месеца
Таблица за ръстта при момчетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за ръстта при момичетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за теглото при момчетата от 0 месеца до 5 години
Таблица за теглото при момичетата от 0 до 5 години
Д-р Спок - Грижи за бебето и детето
Съвети за бъдещи мами за бебета от 0 до 6 месеца
Месечни разходи за мама и бебе
Първи грижи за бебето
Естествено - родителство в хармония с природата
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Дневна нужда от сън при бебетата
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Пелени за многократна употреба




ЗАХРАНВАНЕ

Книга с рецепти за детски ястия
Запичащи и разхлабващи храни
За захранването
Схема за захранване на Hipp
Готово ли е детето за захранване?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме?
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
Педагогическо захранване от блога на Бу
Педагогическо захранване от БГ-Мамма




ON-LINE SHOPPING

Пакостник     Данет     VIP Baby     Малчо     Туити     Мони     Кикиморско царство     Адриа 2001     Ванеса     Пaпагал     Пумпал     Играчките      Family-bg     Комсед     Штъркел     Стефи      Дечица       Мишел     Мони Трейд     Best.bg    Вега     МегаШоп     Базар     Crazy Kids     Get.bg     Пумпелина     Нани     911     Веланас     За Детето     Тара     Marsel Toys  Бг-Базар     С Мен За Мен      ВисВиталис      Хиполенд      Бебе Маркет      Детски свят     Касида      Рошко   La Redoute  BabiesRUs      EON Entertainment

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 16:59 от mimchence

# 1
  • Мнения: 657
 ooooh! Успях, най-накрая! Това малко шило в къщи не ми дава 5 минутки време! Heart Eyes

По-късно ще сваля коледните украси, че сега ще идем да се поразходим малко навън.. Хайде, добре дошли!  Hug

# 2
  • Мнения: 92
mimchence   bouquet

# 3
  • Мнения: 179
  bouquet
Страхотно заглавие!

# 4
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета  Hug

mimchence, благодаря за прекрасната темичка и за ъпдейта на снимката и мерките на Мартина на колажа   bouquet

Марти тази събота и неделя ни побърка. Много беше нервна и какво мислите се оказа – вече има 6 зъба  bite Отгоре й избиха още 2. А от последния няма и 3 седмици. Както ги е подкарала, до годинка сигурно ще има пълно чене. Шегувка  smile3532 Надявам се скоро да престанат, че да си дадем малко почивка и мама сън да види нощем  smile3524

Дано всички болни се оправят бързо и повече да няма грипове и настинки. Наближава пролет, всички да сме здрави и да се радваме на хубавото време  Hug

Приятен ден на всички и целувки от нас   love001

# 5
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мимче, благодаря че си сменила снимката на Калинка Пружинка, а и мерките си написала. Аз все забравям да ги пратя на ЛС... Hug

# 6
  • Miami
  • Мнения: 411
mimchence, страхотна както винаги  Hug

megan, честит рожден ден! Бъди жива и здрава   bouquet

И на мен днес ми едно настъпано  Sad Да идва това топлото, да се разведрим малко  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 389
Мимченце, много сладко заглавие и благодаря за сменената снимка, и данни   bouquet Много си бърза  Peace  bouquet

Мегън79, честит рожден ден   bouquet Да си жива, здрава и щастлива   bouquet

kris_bo, нормално е и сигурно го притесняват зъбките.

Мама Гаца, добре дошла   bouquet

tanita_83, честити ви зъбчета   bouquet


Моя цикъл се загуби. Дойде веднъж и сега никакъв го няма. Защо така ?! Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 464
mimchence,благодаря за темата и снимката на Калоян  bouquet
Ох кога ще успея да пиша незнам тия диванета ме побъркаха...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 535
Скок и ние тук  Laughing
Мимченце пак си в десятката със заглавието   bouquet

Креа и на нашата уличка ще блесне слънчице   bouquet. Не се отчайвай. Виждам, че има и други майчета така, и аз съм в този отбор. Поне каката ми е голяма и понякога мога да я похваля, че помага. И нея съм си я гледала съвсем самичка и понякога сигурно съм се чувствала като теб. Сега обаче голяма, ама не съвсем за всичко - водя и я вземам от училище, английски, ходи и на танци, но за там имам стахотни съседи - ходи заедно с тяхното момиченце (и аз съм я водила, ама сме голяма картинка - натоварвам ги в колата и по половин час си пътуваме в двете посоки). Ако можеш наистина намери жена, приятелка, ако може майка ти да дойде за няколко дни дори - поне малко да си поемеш въздух. Ще видиш, че ще се наредят нещата   bouquet

Ама и аз какъв оптимист съм станала  Crazy. Въпреки, че вече трета вечер ставам на всеки час, че понякога и по-често  ooooh!. Не знам вече на какво да го отдавам - то не бяха зъби, не беше чудо... На всичко отгоре снощи май и корема го присвиваше  Tired. Ама и аз си го изкарах вчера на половинката  Rolling Eyes

Аз пък тези дни взех да се замислям дали отделям достатъчно време на голямата. Преди като че ли много повече се гушкахме и се глезехме, водех я на театър, на кино... а сега милата никъде не мога да я заведа без бебо. Любчо май само по Коледа, когато бяхме при майка го бях оставила за около час, но сега е и по-голям  Thinking. Само някой друг да го вземе, обръща се и се дърпа към мен (кака му е изключение - тя е малкото му слънце  Crazy)

БъниHug за малкото Росенце. Бързо да забравя за болници и лекари  Praynig

Поздрави на всички, които имат поводи за празник   bouquet
Добре дошли и на новите мами   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 464
Коко се опитва да се изправи в креватчето и почти успява,отваря кутията с мокрите кърпи и ги вади всичките,същото става и с памперсите,лази назад и се мушка под спалнята,с проходилката ми отваря всички шкафове и  или изважда всичко каквото докачи,или си защипва пръстите,а най-обича обувки да влачи абе мира нямам вече.Нощем се буди по 5 пъти и търси да суче направо ви казавм че ще хвана гората.На вън не иска да спи вече и като спра с количката иска да слиза и да го водя да ходи Tired ooooh!помооощщщщ Laughing

# 11
  • Мнения: 92
Цитат
Наближава пролет, всички да сме здрави и да се радваме на хубавото време 
дано така да бъде.... Hug
ето ни и нас: имаме си фибички вече.... Blush                     тук май зайко е по-голям... Mr. Green                   имаме си и гумено килимче... Hug


Хайде хубав, усмихнат, позитивен и весел ден от мен.... newsm51

# 12
  • Мнения: 11
Мимченце -   bouquet страхотно заглавие както винаги  Hug

FoxMamma - много е сладка малката Веси  Heart Eyes

За депресиите дано скоро отминат че мъжете ни сигурно вече не издържат и аз вчера си го изкарах на моя не че не беше виновен но чак пък толкова  Twisted Evil и още ми е крив   Mr. Green.

Честито на всички празнуващи днес   bouquet

На всички болни по-бързо да оздравяват  Praynig

Лек ден

# 13
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Ето ни и нас със Станислав тук!

Мимченце , благодарим за новата тема   bouquet

Ч.Р.Д. на меган79 !   bouquet

Ние все пак успяхме да поизлезем за 1 час навън.Диването си хареса една палма в кафето и за малко да си я вземе за вкъщи  Crazy

Иначе и аз съм в компанията , на тези които си гледат сами децата , но нашият татко има достатъчно време за нас, защото работното му време е сутрин от 9 до 12 и после от 14 до 18 часа.Сутрин закусваме заедно, на обяд сме пак заедно и вечер отново.

Хайде, отивам да приспя съкровището, че вече мрънка и му е време за сън!

Лек и хубав ден!!!

# 14
  • Мнения: 616
'Драстииии  Mr. Green
kris_bo, възможно е от зъбите така да реве нощем.
bleu, това, че реве от баба си не е, защото е постоянно с теб  Peace Моя Митко е постоянно с мен, но и единствено с мен т.е. дори в къщи вечер сме само двамата, няма други хора. Обаче като го оставя на приятелки изобщо не се сърди и не ме търси особено. Виж, като го оставя на дядо му, дори да съм в същата стая, пак мърмори. Характер, какво да го правиш Simple Smile И от баба си ревеше преди, а тогава живеехме у тях т.е. виждаше я постоянно, но реееев... Според мъжа ми бебетата са особено чуствителни, и разбират кога някой се отнася с тях "като с бебета"  Mr. Green Моето свеки е точно така - започва да го лиготи отдалеч, да си прави гласа особен, да го "милосва" "бабосва" и тем подобни... то милото дете се чуства явно като в цирка и не се кефи. А с напълно непознати хора, които просто се държат с него като с човек няма никакви грижи, хили им се, радва се...

Ние днес отидохме да го прегледа педиатърката за повръщането. Каза да опитам една седмица да давам Гастрокинд (от серията Денто- Дорми- Имуно- кинд) и да не му разреждам пюретата, да си ги правя гъстички, би трябвало да спре повръщането. Ако не, тогава ще ме прати при специалист, да види дали няма някоя странична причина за това.  
Малкият е ужасно шило, за половин секунда не се спира дори. Обличането и обуването е просто ад. Понякога много сериозно се изнервям, а аз все пак съм доста "дзен" и не се впечатлявам лесно от детски маймунджолъци  Mr. Green Но и това ще мине , и по-интересно ще става  Crazy
Мимче, пак много хубава тема!

Айде бай!

Общи условия

Активация на акаунт