Туайлайт/Twilight/Здрач

  • 32 369
  • 412
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Извинявам се, ако темата е обсъждана преди- търсих с търсачката, но не отрких много отговори по въпроса, затова отварям темата
Снощи гледах филма на големия екран (не в Б-я) и днес все още размишлявам върху главните герои и артистите, и ми стана интересно да чуя ако някой друг е гледал филма, харесал ли му е?
Не съм чела книгите и нямам предварителна нагласа или картина в главата как героите е трябвало да изглеждат... Самият филм като филм може би е по-добре да се гледа на малък екран, а не на голям, защото не са изпипали баш синематографията или по-скоро са прекалили с грима и т.н. и сега ти се набива в очи, но ако е на видео, няма толкова да личи....Историята е добра, модерната интерпретация на вампирите е ок, начина по който тинейджърите-вампири са представени в училищна среда (затворена клика от "cool kids", на която всички завиждат, защото са ултра-красиви) също беше оригинален ....за главната героиня- съгласна съм с Перез Хилтън, че беше малко дразнеща, докато филма се крепеше на главния герой.... и да- Робърт Патинсън/Robert Pattinson ми хареса- май даже повече като човек отколкото като героя си Едуард Кълън/Edward Cullen ( днес изгледах бая интервюта онлайн с него и макар, че знам от няколко месеца кой е и знам за филма, досега не ми беше особено симпатичен- но след като гледах филма, почна да ми харесва, особено как приема цялата истерия около себе си)

А Вие? Харесва ли ви филма? И кой е по-привлекателен- героя Едуард или актьора Робърт?

# 1
  • Мнения: 21
Ама сериозно ли никой не е гледал филма, не е чувал за книгите или историята?

И не знае за Робърт Патинсън-новия секс символ?

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 01:59 от staro-novo

# 2
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз съм чувала и още как, но не съм го гледала, нито съм чела книгите, не планирам скоро и да го направя. Знам обаче, че и двата тиража на български свършиха за два дни, което си е доста добре за книга, а самата книга (и филма) са голям, огромен хит сред тийнейджърките. Вторатата книга - Новолуние, излиза на български на девети март, другите две - до края на годината. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 514
Е, аз съм тийнейджърка.Не знам какво му харесват всички  newsm78
Нито ме жегна любовната история, ако въобще мога така да я нарека, нито пък актьорите ми харесват Whistling Тоя Роб даже и симпатичен не ми е ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 5 826
Дъщеря ми е луднала по филма, сега чете и книгата  Tired
Аз още нито филма съм гледала, нито книгата съм прочела, но ще ги прегледам, когато ми остане време.

# 5
  • Мнения: 2 529
Хайде да се обадя и аз като една върла фенка на книгите  Mr. Green

През 2009-та ще излезе на филм и втората книга "Новолуние" с друг режисьор - Крис Уайц ("Маркъс", "Златният компас"...). Да видим той какво ще направи, защото не бих казала, че режисьорката Катрин Хардуик се справи блестящо със "Здрач", ноооо бива. Актьорите са добри според мен с малко забележки  Laughing
Робърт Патинсън е невероятен сладур и доколкото съм чела е много талантливо момче - пее, свири на пиано и китара, моделства и т.н. Бил приятел с нашето момче, с което играят заедно в "Хари Потър и Огненият бокал" - Станислав Яневски...
За героя му Едуард Кълън мога да кажа, че ми допада един такъв фантастичен образ от мъжки пол, напомня ми по някакъв начин образа на смъртта в "Да срещнеш Джо Блек" (една невъзможна любов, но за възрастни  Laughing ), но само в "Здрач", по-нататък образът има съвсем друго развитие...
И макар, че съм предубедена като фенка на книгите, бих препоръчала и филма, пък може и да се хареса и на някоя друга дама от форума, която е над тийнейджърска възраст  Grinning

# 6
  • Мнения: 21
ох, аз сега съм на последната книга и ми остават 200 страници- от 4 дни чета нон-стоп и съм зарязала всичко останало....
но ми се струва, че ако успеят да ги драматизират всичките книги, филмите може да се окажат едно подобрение на варианта в книгите... текста малко нещо куца при екшън- сцените или там, където се описва действие или се изгражда съспенс- не й се удава много на авторката в това отношение.... докато описанието на мислите и диалозите са много точни (но стават все по-дълги и малко досадни във всяка следваща книга)- знам, че в кино-варианта ще е точно обратно и ще е сбито, но нямам нищо напротив- и мисля, че артистите ще се справят, така че с нетърпение чакам новите филми
Робърт Патинсън е наистина сладур, и като чета сега книгите, все си представям Едуард точно неговата визия, както го изигра във филма... що се отнася до Едуард- хм.... интригуващ персонаж, но не съм толкова очарована ... Харесва ми динамиката между него и Бела (и изключение на мелодраматичната готовност за себеотдаване и саможертва), и ми харесва анималистичната му страна (някак си по-убедителна е като за вампр)- но не и  и тази, романтична страна, за която авторката се обляга на  "Гордост и Предразсъдъци", "Ромео и Жулиета" и "Отнесени от вихъра"
Но сюжета е хубав, де- има много интересни неща в тази поредица... отдавна не съм се заковавала да чета по 200 страници на ден.... сигурно има какво още да се желае от стила на писане, но четох някъде, че самата авторка казва, че си го е представяла като филм или сценарий, когато го е писала- и затова и аз гледам така да си го представям- и залагам големи надежди на филмовите варианти   Peace

# 7
  • Мнения: 2 529
staro-novo, явно само ние си пишем в темата и не знам дали е удачно да задълбаваме  Laughing , но мисля, че си права за екшън сцените. За съжаление и във филма най-драматичната сцена не беше предадена особено убедително и боят между Едуард и Джеймс ми се видя малко несериозен, за разлика от някои романтични сцени  Sick
Ще видим в новите филми как ще е  Party

# 8
  • Мнения: 21
ние нека си пишем- може някой да го хване манията по-късно и да се присъедини

ти всички книги ли изчете?

аз имам на английски и последния частичен ръкопис- на Midnight Sun (дето е изтекъл нелегално по интернета- авторката още не е завършила книгата, а за публикуване кой знае кога ще стане дума), който преразказва първата книга от името на Едуард- и според мен е много важно да се прочете- ако искаш и четеш английски, ще ти го пратя

иначе за последната сцена във филма- ами нали проблема е, че Бела припада, а разказа върви от нейно име- гледах в едно интервю, че сценаристите е трябвало да дописват как според тях е станало действието...освен това не знам коя версия си гледала в кината- тази за деца, или за възрастни,- аз гледах тази, където Алис счупи врата на  Джеймс, а чух че е имало и версия, където му откъсват направо главата- но сигурно чак на видео ще видя... а иначе по книгите би трябвало Едуард да е убил Джеймс, нали затова Виктория иска да му отмъсти като убие Бела
А за романтичната сцена във филма- да, хубава беше, съвсем убедително изиграни тинейджърски страсти- но не е така по книгата, и сега ми е любопитно как ще процедират във втория и третия филм, където по книгата пак няма много физически контакт между Бела и Едуард- а нали по Холувудски, трябва да е по-секси, за да има за какво да въздиша женската публика-  но съм сигурна, че добре ще го изиграят, де, контакта между артистите е много силен- даже гледах в интервюта, че сцената в леглото е била пробното прослушване на Робърт Патинсън и затова и Кристен и режисьорката  са го избрали за водещата роля- заради химията помежду им ... Laughing

# 9
  • Мнения: 363
Е, има още фенове на четирилогията Simple Smile Прочетох ги за отрицателно време и 4-тирите....сега си ги препрочитам май за 3ти път Simple Smile Имам си любими моменти и си се въщам отново и отново към тях Simple Smile Филмът ми хареса, но да си кажа честно не ми се връзват на моменти реакциите на актьорите, но всичко е виждане на режисьор, сценарист и тн Simple Smile Вече чакам с нетърпение да излезе и Новолуние филмирана. Но има да почакам.....хубавата новина е, че Джейкъб ще си го играе пак Taylor Lautner Simple Smile

# 10
  • Мнения: 21
Значи ти си от Team Jakob  така ли?  Щото аз съм от Team Edward и чакам с нетърпение да видя Робърт как ще играе в Новолуние... надявам се да не се увлекат пак с грима толкова много- иначе момчето има достатъчно изразителни черти
А за Тейлър- ще е любопитно как ще направят физическата трансформация- гледах на едно интервю, че момчето е наддало малко и е направило мускули, но все пак ролята ще изисква неколкократен растеж- трябва да стане по-висок от Едуард

# 11
  • Мнения: 363
За Робърт не се съмнявам, че ще играе добре Simple Smile Но Джейкъб има доста развитие на характера в самата книга, а и както каза, физическо развитие също Wink Гледах снимки на актьора, на Тейлър, добре е поработил във фитнеса, впечатляваща фигура е отгледал Simple Smile А за височината .... камерите мисля, че ще се погрижат за това Simple Smile

# 12
  • Мнения: 21
Робърт ще представя награда на Оскарите утре- нямам търпение да го видя и да видя реакцията на Оскар-публиката
 Embarassed
Иначе за Джейкъб- целия му образ и любовния триъгълник в книгите са ми странни- според мен момчето*вълколака няма никакъв шанс срещу Едуард и аз лично се оттегчавам да чета разказите за него или от негово име, защото все чакам да дойде ред на по-съществената част с Едуард ... ако авторката наистина искаше да направи триъгълника интересен и Джейкъб реален кандидат и бъдеще за Бела, не трябваше още от първата книга да прави любовта на Едуард и Бела толкова силна и невъзможна,  и да ни дава виденията на Алис за бъдещето на Бела

# 13
  • Мнения: 2 529
Робърт ще представя награда на Оскарите утре- нямам търпение да го видя и да видя реакцията на Оскар-публиката
 Embarassed
Иначе за Джейкъб- целия му образ и любовния триъгълник в книгите са ми странни- според мен момчето*вълколака няма никакъв шанс срещу Едуард и аз лично се оттегчавам да чета разказите за него или от негово име, защото все чакам да дойде ред на по-съществената част с Едуард ... ако авторката наистина искаше да направи триъгълника интересен и Джейкъб реален кандидат и бъдеще за Бела, не трябваше още от първата книга да прави любовта на Едуард и Бела толкова силна и невъзможна,  и да ни дава виденията на Алис за бъдещето на Бела

Много си критична  Laughing Според мен умишлено образът на Джейкъб не е равнопоставен с този на Едуард и въпреки това историята с любовния триъгълник не е отегчителна, макар и с предизвестен край  Wink

# 14
  • Мнения: 694
И аз се вписвам тук - в момента чета "Здрач" - наистина историята е тинейджърска, но на мен ми допада. По времето на любовните романи четох една подобна история, но тази е някак по-романтична. Чакам с нетърпение филмовата версия на "Здрач" да се качи в Интернет - не сте ли я открили някъде???

Общи условия

Активация на акаунт