Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 70

  • 36 431
  • 293
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Благодаря за милите думи момичета  Hug    bouquet  Честно казано очаквах критики, ама ми се размина  Rolling Eyes 
Пепи  магазина на Торнадо близо ли е до центъра на Пловдив?Питам, защото днес бях малко на разходка до Пловдив и така ми се искаше да посетя магазина, ама не знаех къде се намира.Та, ако пак ходя натам да знам дали е близо до центъра.Сега видях, че магазина на Новаджел е на бул."Руски" , аз минах покрай него ама от къде да знам, че магазина им е там, сега ме е яд  Crossing Arms

Новажел на Руски отдавна няма. Колко съм обикаляла да го търся. Живея на 3 мин. пеш от посоченият адрес. А Торнадо са срещу гарата в Тракия Wink

# 106
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,

направо ми паднаха очичките, като видях какви неща правите. Седнах на компютъра за 5 минути да потърся рецепта за хубава торта "Гараш" (старите блатове, вкусните, че напоследък изкупих де що има торти, но мъжът ми все не ги харесва. И аз с приповдигнат тон му казах, че ще му направя!?!?! Ами сега????). До тук беше лесното. И като пуснах търсачката за торти, попаднах на вашите теми, но за съжаление попаднах само на готови и на снимки.  Та моята молба към някоя от кулинарните феи е МОЛЯ, ПУСНЕТЕ ЕДНА РЕЦЕПТА ЗА ТЪНКА ТОРТА ГАРАШ! Момичета, както ви казах, че влязох за 5 минути да потърся рецепта, сега е 2 часа и 50 мнути по-късно. Както се казва, очи пълни, ръце празни. Шапка ви свалям. Пожелавам ви успехи, и преди всичко бурно въобръжение, за да творите шедьоври. Лека вечер.

# 107
  • Мнения: 2 185
Здравейте момичета,

направо ми паднаха очичките, като видях какви неща правите. Седнах на компютъра за 5 минути да потърся рецепта за хубава торта "Гараш" (старите блатове, вкусните, че напоследък изкупих де що има торти, но мъжът ми все не ги харесва. И аз с приповдигнат тон му казах, че ще му направя!?!?! Ами сега????). До тук беше лесното. И като пуснах търсачката за торти, попаднах на вашите теми, но за съжаление попаднах само на готови и на снимки.  Та моята молба към някоя от кулинарните феи е МОЛЯ, ПУСНЕТЕ ЕДНА РЕЦЕПТА ЗА ТЪНКА ТОРТА ГАРАШ! Момичета, както ви казах, че влязох за 5 минути да потърся рецепта, сега е 2 часа и 50 мнути по-късно. Както се казва, очи пълни, ръце празни. Шапка ви свалям. Пожелавам ви успехи, и преди всичко бурно въобръжение, за да творите шедьоври. Лека вечер.

Това е рецептата, която аз имам

Торта Гараш
ПОРЦИИ: 16

ПРОДУКТИ:
Крем:
400 мл. течна сметана (каймак)
150 гр. захар
500 гр. шоколад
2 с.л. тъмен ром (коняк)

Блатове:
400 гр. орехови ядки, ситно смлени
170 гр. пудра захар
8 бр. белтъка
1 ванилия

Глазура:
150 гр. шоколад
40 гр какаово масло (или слънчогледово олио)

50 гр. обелени бадемови ядки (или кокосови стърготини)
малко зелена боя за хранителни цели

хартия за печене


 
ПРИГОТВЯНЕ:
Приготвянето на крема започва един ден преди самото сглобяване на тортата. Сметана и захарта се слагат на огъня и се загряват при непрекъснато бъркане, докато се разтвори напълно захарта. Шоколадът се начупва на малки парченца и се залива с горещата сметана. Купата се поставя на водна баня и се бърка до пълното разтопяване на шоколада, но в никакъв случай не трябва да се допуска сместа да заври. Покрийте плътно купата с домакинско фолио и поставете да се охлади в хладилника за една нощ. На другия ден добавете коняка и разбийте до получаването на гъста, леко пухкава смес с шоколадов цвят. Към смлените орехи се прибавя предварително пресятата пудра захар, белтъците и ванилията. Разбиват се с миксер до сгъстяване и побеляване на сместа. Така приготвената орехова смес се разстила на слой 2-3 мм върху форма, застлана с хартия за печене. Хартията трябва да е по-голяма от формата, за да може лесно да се извади. Пече се при 140-160 градуса. Изпичат се 5-6 броя платки. Веднага се изваждат от формата, остават се да изстинат известно време и чак след това се отлепва хартията. Охладените платки се намазват с приготвения крем. Тортата се намазва отстрани и отгоре със същия крем. Към напълно размекнатия на водна баня шоколад се прибавя какаовото масло. Разбърква се до пълното му поемане. Тортата се залива с темперирания шоколад, докато още не се е втвърдил. Поръсва по средата в кръг с обелени, нарязани на едро и оцветени в светлозелено бадеми(или кокосови стърготини). (Със същите блатове и крем се приготвят и шоколадовите пурички. В този случай платките се пекат в продълговата форма и веднага след изваждането им, докато още са пластични се нарязват и навиват на точилка, за да приемат кръгла форма. Пълнят се със крем и се заливат с шоколадова глазура.)
 
Източник е-Кулинар

от тук http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,713.msg9991.html#msg9991

Дано ти свърши работа  Peace

# 108
  • Мнения: 634
Да не си мислите ,че като съм с грип и лежа.Не не ми  е дадено.Правя торти и пушек се дига.Сега ви предлагам една с плодове ,а утре ще ви покажа,останалите за довършване две.
Виолетка, справила си се отлично и с шоколадовата глазура и с шприцоването.
Холи, много си изобретателна

# 109
# 110
  • Мнения: 484
violetblue,две торти  #Crazy!!Браво на теб!!Радвам се,че си направила моята торта,да кажеш хареса ли се на вкус   bouquet А само колко гладка и лъскава е отгоре,по-хубава е от моята  Simple Smile

ty, ето и моята торта Гараш http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2594.msg66901.html#msg66901

Холи,е такова суши много обичам!!! Peace

# 111
  • Мнения: 7 091
Аз пък искам да поговорим за хигиената на правене на торти.
Днес понеже коментирахме с една жена, която искаше да и правя торта като ми се оправи ръката и тя ми зададе въпроса за това какви хигиенни условия спазвам за правенето на торти, когато е за други хора( дори и за приятели), не за домашна употреба и се замислих, че никога не сме коментирали това и ще ми е интересно какво правите вие?
Аз например изчиствам основно навсякъде преди да правя торта, старая се да работя по тортата с ръкавици, но си признавам, че за фигурките не мога, дезинфекцирам в сода яйцата, които ползвам, не пускам гадинката( кучето) в кухнята разбира се, винаги работя с кърпа на главата, за да не падне някой косъм. Не-близането на пръсти, прибори и т.н. дори не го броя  Laughing
Каква е вашата практика? Аз ако се сетя друго нещо ще допълвам.  Peace

Редактирам, че се сетих, че съм отказвала да правя торта ( или не съм давала вече направена торта) ако някой от нас е болен, например Ели беше болна от варицела, аз веднъж бях болна от грип и отказах, един път отказах като си бях порязала пръста, защото беше отворена, а пък не можех да сложа ръкавици тогава. Това се сещам на първо четене, толкова отдавна беше като учихме хигиена на храненето, че половината неща съм ги забравила...друго ако се сетя ще допълня.  Sunglasses

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 02:30 от Tandoori

# 112
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Нашите хора:

Тандури

Наталина

Stasi76

Неизвестен БГ-автор

Ако изтървавам някого да си каже че да не пропуснеме да гласуваме за правилните хора.


Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 15:33 от shemet_neveroiaten

# 113
  • Мнения: 419
За хигиената по време на правене на торта..Изчиствам около мен .Косата ми е добре вързана,за близането на пръсти съм категорично против.Аз не съм правила за много познати торти,но даве и за тези които съм правила,просто си има хигиенни условия които трябва да се спазват.
Момичета разкошни торти,аз за момента няма какво да покажа че имам много да уча и не ми остава време за хобито ми.

# 114
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Облизвам ....  Embarassed Embarassed Embarassed цял живот ме плашат с дъжд на сватбата ми заради това - не че не валя де Simple Smile ама какво от това.
Иначе след всяко облизване на пръст/и ходя да си измия основно ръцете и продължавам с чистите ръце - и купите облизвам като приключа с мазането на крема  Embarassed Embarassed Embarassed особено като е мноооооооооого вкусен. Едно време си бърках тесто за сладкиши за да си го изям сурово.
Голям съм лакомник ама това не се отразява на хигиената на тортата. Съжалявам че нямам подходящ плот за разточване това ме вкарва в беля напоследък защото точа на тъпъруеърска подложка но част от покритията излизат от нея и все ще се намери нещо да полепне по тях колкото и да е изтрита масата.
Не дезинфектирам яйца, не работя с ръкавици освен в много редки случаи но повече за да не си оцветя ръцете при боядисване на покритие и не слагам кърпа на главата - от последното обикновено нямам нужда защото косата ми винаги е много стегнато вързана на врата та косми не падат, но ми се е случвало да падне мигла  Confused

# 115
  • София
  • Мнения: 618
Иха Албенка, супер, торта,много,много ми хареса Heart Eyes

Виолетката, ти какво правиш с този пош Shocked, много си напреднала, всичко е много добре направено  bouquet Да е жива здрава,бабчето,гледай си я, че бабите са хубаво нещо Wink

# 116
  • Мнения: 1 965
Привет девойки. Преди да сте ме пуснали  за издирване, да кажа че съм жива. Чета всичко, като едно примерно дете, но нямам какво да показвам и затова си мълча. Днес ще правя нещичко, но то няма да е нещо особенно. Ще го покажа все пак. Може би утре.
Доста торти са се натъркаляли тия дни.  Харесаха ми всички.
Все повече нови имена виждам.....радвам се Laughing! И все по-малко стари.... мъчно ми е..... Cry
Включих се, да кажа нещо на Мам`Цоци:
Мамееее, това което искаш за библиотеката, е много хубаво, но да ти кажа честно е почти невъзможно. Веднага ще ти обясня защо. Тази библиотека е събирана и комплектована повече от 3 месеца. Труда беше къртовски. Въпреки че моето беше едно от лесните неща, по правенето и, пак мога да кажа че се поозорих.
Линковете са стари, защото рецептите са взети от първоизточниците на дадени торти или кремове.
Нат продължава да обновява и пълни библиотеката, за което и благодаря от името на всички.
Самата библиотека става все по-огромна и все по-трудна за търсене. Не е възможно просто, всичко да е подробно. Моят нАучен труд, е преработван и допълван няколко пъти например. 3-4 пъти тормозя Нат да допълни нещо вътре.... И не съм единствената.... Много от първоизточниците на рецептите, вече не пишат тук. Няма как да ти дадат подробности за своите рецепти. Онова мойто се получи след Юлското предизвикателство. Имаше въпроси относно Сватбената торта и седнах и го написах. Отне ми 3 часа докато го сътворя, оцветя и вмъкна снимки. Ти представяш ли и си ако всяка рецепта се посвети толкова време..... Разбирам те какво искаш да кажеш и какво да се направи, но няма как да се получи, или поне на този етап.
За това, че има хората, които минават на диагонал и не знаят какво пише на предната страница, съм съгласна с тебе..... Това вече си е въпрос на личен избор. Има и досадни  въпроси..... и с това съм съгласна, но в БГ Мама пишат хиляди хора.... айде да не си говорим за възпитание и т.н. /нали ме разбираш какво искам да кажа/. И мен ме дразни връхлитане в темата от някой световно НЕизвестен писател, който е закъсал с торта или идея и влита с думите: "ДАВАЙТЕ БЪРЗО РЕЦЕПТА ЗА ЕДИ-КВО-СИ" ... ами.... аз ли да го уча тоз` нашественик че се казва Добър ден и се легитимираш с 2-3 думи....... пък после питай на воля. Затова сме тука..... Не отказвам помощ, ако мога да помогна, или ако не ме е изпреварил някой /както се случва напоследък и затова си мълча/. Отговарям винаги на ЛС, понякога с часове закъснения, но се старая да помогна.... но безумно се дразня от .... това което писах по-горе.... айде да млъкна вече.... ти ме разбра прекрасно, сигурна съм.
За поздравленията.... аз лично така си заварих темата. В началото и мене ме учудваше, но постепенно свикнах  и когато видиш няколко страници с поздрави към самата теб, тогава вече окончателно ще се примириш..... О, женска суета!!!!!
Нещо пропуснах ли по твоя пост????

Тандурка - радвам се че макар и контузена, си се включила тук. Сигурно не ти е лесно да цъкаш с една ръка, но   bouquet че си го направила....
За себе си какво да кажа......
Старая се доколкото мога..... С ръкавиците не можем да се разберем вече 20 години.....
на една торта ми отива поне по една домакинска хартиена ролка. Платнените кърпи въобще не ги броя..... Мажа много, но бърша още по-много..... Като се замисля, повече време ми отнема постоянното чистене, миене и бърсане, отколкото самата торта..... Винаги постилам под продуктите. Фолио, мушама, оризова хартия..... според зависи.
Добитъка стои затворен в другите стаи. Мяука и вие като койот, ама няма кой да обръща внимание. Случва се да се промъкне, но я изхврълям с шутове. На децата рядко позволявам да "помагат". Ако е нещо за вкъщи и изявят желание да кълцат с формички или да оцветяват - да, но ако е поръчка, не ги допускам до работната маса. А и те сами се отказват като ги пратя да се мият старателно и прецизно. Постоянно им дудна: НЕ ПИПАЙ, НЕ СЕ ПРИБЛИЖАВАЙ ДО МАСАТА, НЕ ПОСЯГАЙ,.... и то при това мрънкане - сами се изнасят.... За близането - ближем  си на воля на финала. Купите винаги се обират с пръст, лъжици и какво ли не..... Малкия умира от кеф и чака с нетърпение да приключа....  Това е....

# 117
  • Мнения: 10
Бладаря ви много за рецептите, както и за отзивчивостта. Вие не само, че сте невероятни кулинари, но явно и не спите Grinning Пожелавам ви да сте живи и здрави и много, много пролет в душите ви. Благодаря!

# 118
  • Мнения: 1 491
Айде по ред на номерата ще карам, ама не помня заглавия  Embarassed
Гараша е намазана с крема от горе и отстрони и е залята с разтопен ... кувертюр с олио.
Иринка, беше супер тортата! Много ми хареса, направих точно както ме посъветва - 1 доза блатове и 1,5 доза крем. Надявам се снаха ми, която и тя се подвизава из форума, да намине през темата и да обясни защо на нея не й хареса  newsm78

Маме Ц, аз напълно заставам зад мнението на Ванчето. Трудно е това дето го искаш. Преди библиотеката, всичко беше в първият пост (не всичко де, но голяма част от нещата). И сега продължава да има такива, които не поглеждат там, а директно питат тука, защото все пак тука все ще се намери някой, който да знае отговора. На всички момичета, които продължават като стожери да "помагат" на новите, закъсали и изнервени момичета   bouquet

Хигиената - имам две или три торти, които са били за "външи" на семейството хора, тогава след като изчистя и измия хубаво масата, на която работя, минавам и със спирт за дезинфекция. За семейните спирам точно преди спирта  Mr. Green  Ръцете винаги си ги мия много хубаво със сапун и вряла вода (правя опити да се ощавя, ама ...  hahaha ). Ако някой от инструментите, които ще ползвам не е употребяван дълго време минава през гъбичката с веро първо. Косата ми винаги е стегната на опашка, но и на мен ми е падала мигла, добре, че има бариера, та се беше плеснала на ниво средата на зеницата ми на стъклото на очилата  Joy С ръкавици (хирургически) не мога да работя ... Не, че не мога, ама от пудрата вътре ми се обажда алергията  ooooh! Дори когато оцветявам маса, не ползвам и си боядисвам целите ръце  Laughing  Ако съм болна, настинала, кихам, кашлям и т.н. не вярвам да започна да правя каквото и да било, щото мен дори глава като ме боли е трудно да ме накараш да бъркам нещо, а какво остава ако здравословно не съм добре ...
Пропуснах да отбележа, че и ние облизваме (аз и малката, но напоследък предимно тя), ама след като приключа работа, като приборите веднага биват измити с препарат (премер от последната сметанова - след разбъркването на всеки сметанов цвят, щерката старателно облизваше и двете бъркалки, а аз ги измивах преди оцветяването на следващият цвят). Пръсти не облизвам, предпочитам да ги изплакна на течаща вода.

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 10:16 от violetblue

# 119
  • Мнения: 411
здравейте моми4ета.за хигиената първо да изгоним грипа,4е и мен ме е тръШнал(е това оба4е не 4е ми позволява да съм в къЩи,на работа съм ,4е то с тая безработица знае ли 4овек,ако си остане за колко дали от временно няма да стане постоянно)4е колкото и да мием ръцете,то като кихнеШ веднъж та си заразил где Що има.
бързо оправяне на вси4ки,стягайте се яко в кръста 4е положинките 4акат за торта направена с лиубов,а ние ...какво о4акваме???

Общи условия

Активация на акаунт