Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 010
  • 609
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 45
............... за "Шоколадови мъфини", добре ми изглеждат,  даже и в тези кошнички за тарталети Heart Eyes
може да пробваш първо да смесиш течните съставки,
после смеси/пресей/ сухите, и после обедини двете смеси, като не разбъркваш с миксер, можеш да използваш, дървена лъжица или шпатула, даже да останат брашнени гранули при печенето ще се разтворят.
И винаги  печи в загрята фурна.





ПП:
  bouquet   bilqna_69, радвам се, че съм била полезна,  и найстина са много, много  вкусни  Peace

# 571
  • Мнения: 2 090
dessi, да не би да са ти такива формичките - по-широчки и ниски.
Ами да,такива са Rolling Eyes.Аз не знаех че са за тарталети  Blush

ghost13 ,благодаря Hug,ще пробвам така със течните и сухите съставки после,някъде напред в темата го бях чела това,обаче се сетих чак сега като го прочетох пак от теб doh

То се оказва че ще си търся и други формички Grinning

# 572
  • София
  • Мнения: 15 435
Първи опит за мъфини, телефона ми е скапан и затова снимките не са добри. Embarassed

Ето.   и това.

# 573
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Първи опит за мъфини, телефона ми е скапан и затова снимките не са добри. Embarassed

Ето.   и това.
С какво са мъфинките?

# 574
  • София
  • Мнения: 15 435
Първи опит за мъфини, телефона ми е скапан и затова снимките не са добри. Embarassed

Ето.   и това.
С какво са мъфинките?
Само кексово тесто за проба на фурната. Тепърва ще опитвам различните варианти. Embarassed А и формички нямам, тези в които пекох, са малки отделни формички, не за мъфини.Трябва да си намеря истински формички.То не е точно мъфини, повече са кексчета.

# 575
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
Снимката може да е лоша, но опита - отличен!

# 576
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Снимката може да е лоша, но опита - отличен!
Да  Peace

# 577
  • София
  • Мнения: 15 435
Благодаря ви  Hug!Имам си една стара рецепта за кекс, която съм си записала като "Кекса,който винаги става" Grinning  и досега няма дори един път в който да не е станал, нямам издънки.

# 578
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Здравейте,
синът ми се присетил за мъфини с ягоди  Rolling Eyes
Някой има ли успешна рецепта със замразени ягоди? (дано да намеря)

# 579
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Здравейте,
синът ми се присетил за мъфини с ягоди  Rolling Eyes
Някой има ли успешна рецепта със замразени ягоди? (дано да намеря)
           Заповядай

# 580
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Благодаря, Сливница  Hug
аз я намерих тази рецепта в гответесмен, но исках някой да си каже мнението.
Щом си написала "Любимите ми", значи ще се пробват. Дано намеря замразени ягоди и резултатът да е добър.

# 581
  • Мнения: 1 777
Ето още една рецепта за мъфини с ягоди.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=369826.msg11512687#msg11512687

# 582
  • Varna
  • Мнения: 191
Завладяхте ме с тези мъфини, пробвах вече много рецепти от майсторките тук, но най-вкусните и най-близки до вкуса ми са следните (за съжаление не съм се научила да качвам снимки  Embarassed, за да ги покажа). Оставам с надеждата, някой да ги пробва и покаже.
Продукти:
2 ч.ч. брашно; 1 1/4 ч.ч. захар, 2 ч.л. бакпулвер; 2 ч.л. канела; 1/4 ч.л. сол; 2 ч.ч. настъргани моркови; 1/2 ч.ч. стафиди; 1/2 ч.ч. нарязани на дребно орехи; 1/2 ч.ч. кокосови стърготини; 1 настъргана ябълка; 3 яйца; 3/4 ч.ч. олио (в оригиналната рецепта е цяла чаша, но на мен ми се стори много); 2 ванилии.
Смесват се 3-те яйца, олиото и ванилиите. Отделно се разбиват всички останали продукти, към тях се прибавя и яйчената смес. Пекат се на 180 С за около 20-25 минути. В оригиналната рецепта, която е от американски сайт  newsm78 бройката е за 12 бр., но при мен излезнаха 20 бр. и се казват Easy Morning Glory Muffins. Смятам, че би станал и чуден кекс от тази смес.

# 583
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Имам няколко формичики за мъфини с различни диаметри...Може ли някой да ме светне например в Кауфланд точно къде да търся хартиените формички за мъфини?Иначе съм питала по магазините за домашни потреби и тези поне в нашия град ме гледат все едно питам за извънземно...

# 584
  • Varna
  • Мнения: 191
Имам няколко формичики за мъфини с различни диаметри...Може ли някой да ме светне например в Кауфланд точно къде да търся хартиените формички за мъфини?Иначе съм питала по магазините за домашни потреби и тези поне в нашия град ме гледат все едно питам за извънземно...
Те постоянно сменят местата им, последния път ги намерих при тенджери и тигани, и тем подобни посуда.

Общи условия

Активация на акаунт