Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 007
  • 609
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6 243
Станаха много красиви хапке, но не ми харесаха хич- обикновен какаов кекс, ама и аз какво друго очаквах с този състав. newsm78 Както и да е, отщяха ми се задълго шоколадови сладкиши, поне си начесах крастата.
Явно нещо не ти се е получило, Ксения. Тия кексчета първи свършват на партитата.

# 376
  • Мнения: 4 380
Станаха много красиви хапке, но не ми харесаха хич- обикновен какаов кекс, ама и аз какво друго очаквах с този състав. newsm78 Както и да е, отщяха ми се задълго шоколадови сладкиши, поне си начесах крастата.
Явно нещо не ти се е получило, Ксения. Тия кексчета първи свършват на партитата.

Всичко се получи- просто са супер обикновени на вкус- какаови. То би било и странно да не са де, съдейки по съдържанието, не знам и аз на какво се надявах.

# 377
  • Мнения: 113
Здравейте момичета.Направих мъфините по една рецепта от една книга на известна кулинарка тукашна.Всичко стана супер.но в силиконовата форма ми залепнаха всички мъфини.Моля кажете защо така се получи?Трчбваше ли да намажа дъната с нещо?

# 378
  • Мнения: 1 777
Силиконовите форми не се мажат с нищо,по принцип нищо не залепва в тях.
Единственото нещо за което се сещам е да не би да си забравила да сложиш мазнина в самата смес?
Напиши рецептата по която си ги правила.

# 379
  • Мнения: 1 352
Все я пропусках тази тема, защото си правя едни и същи мъфини, които много ми харесват.
Незнам дали е пускана тук рецептата, ето Мъфини с Нутела.
Имам силиконови форми и съм страшно доволна. Никога не ми залепва тестото, дори няма нужда да ги мия след употреба.

# 380
  • Мнения: 769
Здравейте момичета.Направих мъфините по една рецепта от една книга на известна кулинарка тукашна.Всичко стана супер.но в силиконовата форма ми залепнаха всички мъфини.Моля кажете защо така се получи?Трчбваше ли да намажа дъната с нещо?
mishonka95,доколкото знам силиконовите форми се мажат в началото на ползването им,за да се образува "филм".Тогава не залепват мъфинките.След това вече не се използва мазнина.

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 03:56 от nordina

# 381
  • Popovo
  • Мнения: 219
Marieta извинявай за тъпият въпрос.Какво е Нутела? newsm78 Никога до сега не съм се сблъсквала с такова нещо.Иначе мъините изглеждат супер.

# 382
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Marieta извинявай за тъпият въпрос.Какво е Нутела? newsm78 Никога до сега не съм се сблъсквала с такова нещо.Иначе мъините изглеждат супер.

Не съм Мариета, но нутела е течен шоколад със смляни лешници вътре,размечтах се Wink

# 383
  • Мнения: 1 777
Marieta извинявай за тъпият въпрос.Какво е Нутела? newsm78 Никога до сега не съм се сблъсквала с такова нещо.Иначе мъините изглеждат супер.
Нутела е течен шоколад

# 384
  • Мнения: 1 352
Е, не е задължително да е Нутела. Аз например този не го харесвам, купувам си тъмен течен шоколад  Crazy Crazy Crazy.
Много са хубави тези мъфини Simple Smile.

# 385
  • Popovo
  • Мнения: 219
Е така кажете,де че е течен шоколад. JoyАз си помислих,че е нещо нова подправка. EmbarassedЩе ги пробвам.Днес правих Браунис,но снимка по късно,че апарата е зает.

# 386
  • Мнения: 113
Силиконовите форми не се мажат с нищо,по принцип нищо не залепва в тях.
Единственото нещо за което се сещам е да не би да си забравила да сложиш мазнина в самата смес?
Напиши рецептата по която си ги правила.

Не забраших бе Пети,шсичко както по рецептата беше така.Ето я и нея

за 1 доза от 10 мъфини
Мъфини с ванилия

2 яйца
3/4 ч.ч. захар
1 ванилия
50 гр.масло * аз сложих маргарин
1/2 ч.ч. пр.мляко на стайна Т
1 1/4 ч.ч. брашно
1 1/2 ч.л сода за печене бакпулвер
Tова е рецептата,приготвянето е по същия начин като всички други мъфини.
Формата ми я даде една приятелка ,личи си ,че е ползвана.Май другия път ще я намажа с мазнина за по-сигурно.Иначе мъфините се наддигнаха повече в нея и станаха височки,а в мойта форма металната се разляха ,станаха плоски отгоре,но пък бяха в кошнички и не залепнаха Confused
Ето и снимка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=366586&pid=12137851

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 01:31 от mishonka95

# 387
  • Мнения: 175
изглеждат много вкусно  Simple Smile

# 388
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ето ги, топли-топли, мъфини с парченца шоколад. Импровизирах по някакви мои стари записки и - смея да твърдя  Blush - се получиха доста добре:



# 389
  • Мнения: 769
Царевични мъфини със сирене и маслини



Шоколадови мъфини с фурми

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 10:46 от nordina

Общи условия

Активация на акаунт