Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 064
  • 609
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 777
Момичета, страхотна тема! Подариха ми силиконови форми за мъфинита и като посвършат курабиите ще ги изпробвам! Само не знам мажат ли се първия път с мазнина или не?
Честита придобивка. Simple SmileСиликоновите форми не се мажат с мазнина.

# 346
  • Мнения: 1 505
Аз моите силиконови форми си ги намазах само първия път,за6тото така бях про4ела някаде тук по форума.След това ве4е не,но първия път като ги намазах и забелязах 4е след това си оставят някакси намазнени,дори и като съм ги мила.

# 347
  • Мнения: 11 607
Любими ни станаха мъфините направени по рецептата на брауниса на Блонди. Ето ги от тази вечер - Брауниса на Блонди

# 348
  • Мнения: 248
Момичета, страхотна тема! Подариха ми силиконови форми за мъфинита и като посвършат курабиите ще ги изпробвам! Само не знам мажат ли се първия път с мазнина или не?
Честита придобивка. Simple SmileСиликоновите форми не се мажат с мазнина.
Аз моите силиконови форми си ги намазах само първия път,за6тото така бях про4ела някаде тук по форума.След това ве4е не,но първия път като ги намазах и забелязах 4е след това си оставят някакси намазнени,дори и като съм ги мила.
Момичета благодаря ви, като ги пробвам ще се отчета!

# 349
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Отдавна не бях правила мъфини, портокаловите мъфини на Умбра  Wink

# 350
# 351
  • Мнения: 623
едни пролетни - солени от мен

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 12:12 от didibu

# 352
  • Popovo
  • Мнения: 219
Здравейте!Чета ви от извесно време и така ме запалихте по тези малки кексчета. Hug Големи красоти сте сготвили и показали,чак ми се струва,че са някакви картички. BlushДо преди месец незнаех какво е мъфини,но днес вече си купих формички и си направих.Цяла нощ съм ги сънувала и тази сутрин реших да ги направя,за да не ме преследват в сънищата ми. Mr. Green Ето моите първи Баклава - мъфини:

# 353
  • Мнения: 4 358
Мама Веси разкошни са Peace.Вкусът какъв е - на кексче ли напомня или по скоро на всука на баклавата.
Отдавна ги заглеждам тези мъфини и ми е любопитно.Ти опита ли ги вече?

# 354
  • Мнения: 4 380
Мъфини с утайка от кафе




Много еко-мъфини. Приготвят се с това, което обикновено отива на боклука. Grinning За колко са вкусни, няма да разказвам- достатъчна е думата кафе. Направих ги без дозата нескафе (такова не държа в къщи) и с половината количество утайка (толкова имах в момента). И пак са достатъчно кафени, мога да си представя колко ли пък биха с пълни количества.


-Масло- 150 гр.
-Захар- 150 гр.
-ванилия
-Яйца- 2 бр
-Мед- 50 гр.
-Кис. мляко- 100 гр
-Нес кафе- 2 с.л.
-Утайка от кафе- 100 гр.
Брашно- 200 гр. (на мен ми пое доста повече)
1 чл. бакпулвер

Маслото се разбива със захарта и ванилията. Добавят се меда, Яйцата едно по едно,кис. мляко, нес кафето и утайката. Без да се спира разбиването се добавя смесеното с бакпулвера брашно докато не получим гъстота на кексово тесто (на мен ми пое почти 2 пъти повече от указаното количество, ръководим се на око).
Разпределяме тестото по формички и печем половин час на 180 гр. или до готовност.


# 355
  • Popovo
  • Мнения: 219
Мама Веси разкошни са Peace.Вкусът какъв е - на кексче ли напомня или по скоро на всука на баклавата.
Отдавна ги заглеждам тези мъфини и ми е любопитно.Ти опита ли ги вече?

Бъни станаха много хубави.Немога да кажа страхотни,защото май съм прекалила с канелата Rolling Eyes,но все пак не останаха.Вкусът им е по скоро на кексчета отколкото на баклава.Но всички са на мнение,че предпочитат да ги направя с някакво сладко.  chef Утре съм решила да пробвам мъфини с боровинки. Peace

# 356
  • Мнения: 4 358
Мама Веси мерси  bouquet.
О тези на Ксения са върха Peace

# 357
# 358
  • Мнения: 6 243
И аз да покажа нещо:



Това са шоколадови кексчета по тази рецепта. Кремът е импровизация от 1 1/2 ч.ч. подсладена течна сметана, разбита с 1 п. какаов крем ""Парадайс" на д-р Йоткер + 1 с.л. мляко и малко какао.

Цветята за от готова ММ.

# 359
  • Мнения: 4 380
Хапка, много красив резултат. Heart Eyes

Хапва ми се нещо шоколадово, би ли разказала оригиналния крем от масло и какао как се прави?

Много странен ред на разбиване. Сигурна ли си че яйцата се добавят към брашното, а не обратното?

Общи условия

Активация на акаунт