Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 072
  • 609
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 593
Да се запиша и аз в темата с вчерашните Лимонови мъфини. Моите обаче са без маково семе.

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 231
И аз чакам рецептата за тези с маслините!
Marieta,  тавичката много ми хареса! Ти от кой град си, откъде я взе?

# 317
  • Мнения: 952
mitsie - обичам солени мъфини, а твоите изглеждат страхотно.

I r r a - предполагам, че са доста ароматни лимоновите мъфини.

Ralfieta, четох рецептата; колко е рядко тестото за мъфините? както при другите видове ли? и предполагам не е проблем да се поръсят със захар, и ядки,и да се намажат с яйце както козунаците newsm78
nano, страшно сладко пиленце Heart Eyes, както и мъфина де Grinning

Копирам обяснението на авторката за гъстотата
Цитат
Тестото е с консистенция като за кекс.. с една дума: да може да се капва с лъжицата. Не се притеснявай, ако долееш още мъничко прясно мляко, няма да стане рядко.
Аз лично добавих още малко мляко, за да стане по-рядко. Обмислях варианта да ги направя намазани с яйчице и поръсени със захар и бадеми.
Да добавя, че ако обичате по-сладичко е хубаво да увеличиш количеството захар.

Успех!  Hug

# 318
  • Мнения: 7 605
Мъфини с маслини, фета/сирене и сушени домати

Продукти zа 12 броя
  • 70гр zелени маслини
  • 250гр брашно
  • 1 с.л. роzмарин
  • 3/4 4.л. сол
  • 1 4.л. 4ерен пипер
  • 1.5 4.л. бакпулвер
  • 200гр натрошено сирене фета
  • 1 яйце
  • 80мл zехтин
  • 300гр кисело мляко
  • 50гр сушени домати

Маслините и доматите се наряzват.

В една купа смесвате брашното, маслините, доматите, сиренето и подправките.

В друга купа се смесват яйцето с киселото мляко със zехтинът. Таzи смес се добавя към брашното и др.

Пе4е се 25 минути на 180°.

# 319
  • Мнения: 223
докато пишех, Tatjana е публикувала рецепта, малко по - различна от моята; това е рецептата за мъфини с извара и маслини, която аз направих; не е точно моя, след като събрах от форума няколко рецепти за солени мъфини , си я пригодих за моя вкус Hug;

сухи продукти:
250 г брашно
2 ч.л. бакпулвер
щипка сол
мокри продукти:
2 яйца
200 г кис. мляко
70 мл масло / маргарин
разбъркваме по отделно "мокрите" и "сухите" продукти; след това, към "мокрите"  се прибавят "сухите". разбърква се всичко с вилица;
добавяме:
1/2 ч.ч. нарязани маслини
2/3 ч. ч. извара
пресен копър, нарязан на ситно
разбъркваме отново; пълним във формички за мъфини, поръсваме със сусам / маково семе и печем в предварително загрята на 180 градуса фурна 25 - 30 мин

Ralfieta, мерси за поясненията  bouquet



Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 14:04 от mitsie

# 320
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Слънчо, не съм от София, тавата взех от магазин за домашни потреби - страхотни неща зареждат там, често го наобикалям Wink.
Утре ще правя кексчетата и ще дам отзиви.

# 321
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
I r r a, преведох си криво -ляво рецептата за лимоновите мъфини, но ако я имаш преведена ще съм благодарна да я пуснеш ( може и на ЛС). Като се сетя портокаловите колко бяха ароматни, представям си и тези каква вкусотия ще са !   bouquet

# 322
  • Мнения: 593
bilqna_69 , ето я:

Лимонови мъфини
2 чаши (280гр) брашно
2 с.л. маково семе (аз нямах и не сложих)
½  ч.л сол
1 ¼  ч.л бакпулвер
¼  ч.л сода бикарбонат
½ чаша (113 гр) безсолно масло
¾ чаша (150гр) кристална захар
2 големи яйца
1 чаша (240мл) кисело мляко (не използвайте обезмаслено)
кората на 1 лимон (следващият път ще сложа на 2, за по-наситен аромат Simple Smile )
1 ч.л ванилов екстракт (ползвах ванилия)

Лимонова глазура (по желание)
½ чаша (60гр) пудра захар
2 с.л пресен лимонов сок

Приготявне:
Загрейте фурната на 177С (аз я сложих на 200С)
В малка купа разбъркайте брашноот, маковото семе, солта, бакпулвера и содата. Оставете настрани
В отделна купа разбийте захарта с маслото (с миксер). Добавете яйцата, едно по едно и разбивайте добре след всяко добавяне. Добавете лимоновата кора, киселото мляко и ванилията и разбийте, докато се смесят добре. Добавете брашняната смес, като внимавате да не „пребиете” сместа. Сложете сместа във формичките с лъжица и печете 18-20 минути (или докато забита дървена клечка излезе суха). Ако правите големи мъфини, удължете времето на печене на 25 мин. Извадете от фурната  и оставете да се охладят за около 5 мин, преди да извадите мъфините от формата. Глазирайте (по желание).

Докато мъфините се пекат разбъркайте лимоновия сок и пудрата захар. След като извадите мъфините от формата ги полейте с глазурата.

# 323
  • Мнения: 186
Бих искала да Ви препоръчам едни прекрасни козуначени мъфини.

Бих искала да попитам за подробности около замесването - все пак меси ли се на ръка, защото "омесва се рядко тесто" как да го разбирам? И "сипват се две лъжици"? Консистенцията каква е - на кексово тесто и се бърка с лъжица или на козуначено тесто и се меси без да лепне? Ще съм благодарна на разяснения, че много искам да ги направя, а не смея да започна...

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 704
I r r a, много ме изкушават лимоновите мъфини. Кажи, излязоха ли 12бр или повече?
Защото на мен тези продукти ми изглеждат много за 12бр. - 2ч. брашно,чаша мляко, пакетче масло....
и тестото по-скоро течно ли излиза или гъсто?
и друго се сетих)) - маслото как го разбиваш с яйцата - меко или разтопено?

# 325
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Бих искала да Ви препоръчам едни прекрасни козуначени мъфини.

Бих искала да попитам за подробности около замесването - все пак меси ли се на ръка, защото "омесва се рядко тесто" как да го разбирам? И "сипват се две лъжици"? Консистенцията каква е - на кексово тесто и се бърка с лъжица или на козуначено тесто и се меси без да лепне? Ще съм благодарна на разяснения, че много искам да ги направя, а не смея да започна...

Това и мен ме интересува....смятам да ги правя в събота. Моля, който ги е правил да каже  Praynig

# 326
  • Мнения: 593
blekuta , сместа стигна за 12 мъфина, като напълних формичките до горе. Peace
А маслото го пуснах за секунди в МВ, колкото да поомекне /не да се разтопи/ и така омекнало го разбих със захарта.

# 327
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
А някой знае ли откъде мога да си купя хартиени формички за мини мъфини? Днес си купих тавичката, но пък нямаха хартиените формички  Cry За Варна става въпрос......ще съм благодарна ако някоя мама от Варна е търсила, намерила и сподели информацията  Grinning

# 328
  • Мнения: 769
Ritta_MI,моя позната е видяля в Кауфланд....50бр. 4.50лв.Нямам идея за какви мъфини са.

# 329
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
 Благодаря, Irra   bouquet
Непременно ще ги направя.
 И аз чакам по-точни указания за козуначените мъфини, утре ще си купя ром и стафиди и в събота ще ги забъркам.

Общи условия

Активация на акаунт