Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 011
  • 609
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 483




      МЪФИНИ С КОНДЕНЗИРАНО МЛЯКО

1 кутия кондензирано мляко
2 яйца
100г заквасена сметана
2ч.л. бакпулвер
4 суп.лъж с връх брашно
течните съставки се разбъркват и се добавят в купата с брашното,разбъркано с бакпулвера.Разбърква се добре.Няма нужда от миксер,бъркам с бъркалата за яйца няколко пъти Whistling Пекат се на около 170 градуса около 15мин

аз добавих и малко замразени малини

# 271
  • Мнения: 4 358
Лабрекс   bouquet.
Лилетка ах ,че вкусни изглеждат

# 272
  • Мнения: 930



ето едни шоколадови кексчета от мен Mr. Green

# 273
  • Мнения: 2 082
мъфини с шипков мармалад



# 274
  • Мнения: 952
nano - поздравления, много добре изглеждат.   bouquet Може ли да помоля за рецептата.

# 275
  • Мнения: 2 082
Ralfieta,по рецептата на Червеновинце са,но с леки изменения http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269451.msg6615906#msg6615906 аз сложих малко овесени ядки и сок от портокал...

# 276
  • Мнения: 6 666
 liletka , страхотно изглеждат! Как ги направи тези розички и от къде се купува това кондензирано мляко? Може ли с обикновено прясно мляко? Сори, ако въпросите са ми тъпи newsm78

# 277
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Кондензирано мляко има в МЕтро и в Била, че и в някои квартални магазини също. Dutch lady нещо такова е марката в консерви е, подлсадено и неподсладено има.
А розичките се постигат с форма, силиконова най -  вероятно.

# 278
  • Мнения: 1 483
Кондензирано мляко има в МЕтро и в Била, че и в някои квартални магазини също. Dutch lady нещо такова е марката в консерви е, подлсадено и неподсладено има.
А розичките се постигат с форма, силиконова най -  вероятно.
Peace Peace Peace
за кондензираното мляко-купувам го от Метро или по-големите супер маркети, Dutch lady е.Обаче трябва да е подсладено,т.е. да е от гъстото.
А формичките за розичките са силиконови,аз ги купих от една мацка в Продавалника и съм много доволна от тях,стават много красиви Laughing

# 279
  • Мнения: 452
Прекрасна тема с толкова много идеи   bouquetНякой питаше за хартиени формички в бургаския Кауфланд - има,снощи ги видях. И от Пикадили съм купувала.

# 280
  • Мнения: 1 505
Това са последните слени мъфини които правих,много меки и много,много вкусни.


Рецептата е на нордина,аз оба4е не сложих извара,4е не я оби4аме,сложих филаделфия,препоръ4вам я на вси4ки ви тази рецепти4ка.Ето я тук.

http://nanita-nordina.blogspot.com/

# 281
  • Мнения: 952
От мен едни мъфини с боровинки от тази вечер.
Рецептата е на Танита, за което сърдечно и благодаря   bouquet

   

# 282
  • Мнения: 186

ето малко мъфини и от мене

# 283
  • Мнения: 952
Ивейн - прекрасни са.   bouquet
Би ли споделила с какво ги шприцова отгоре. Цветята също са много атрактивни.

# 284
  • Мнения: 186
Пудингите на Йоткер(без варене)  ги разбивам вместо с прясно мляко, със сладкарска сметана, ако е много гъсто добавям все пак 2,3 лъжици мляко. Става чудесно за шприцоване, и дъщеря ми обожава да похапва мъфините така. Колкото до цветятя -  те са неупотребените от приготвените за тортата по случай първия рожден ден на сина.

Общи условия

Активация на акаунт