Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 006
  • 609
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 358
Направих първите си мъфини в живота.По скоро малки кексчета.Хартиените подложки дето ги купих се оказаха за бонбони - толкова малки ooooh! къде съм гледала не знам.Но това не ме отказа да направя прекрасните Портокалови Мъфини на Умра.Умбра разкошни са.Благодаря за рецептата  bouquet

Пекох в порцеланови формички за крем карамел и брюле Peace

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 22:01 от Бъни

# 256
  • Мнения: 2 708
Не знам, дали си уцелила размера на хартийките, но вида на мъфините, определено си уцелила Laughing Laughing Laughing Страхотни са. Пък тия малките, си ги запази за бонбони Рафаело или други бисквитени топчета с масло и бадемче вътре примерно, ром есенция и т.н. Важното е, че кексчо-мъфинчетата ти са великолепни, ама пък и как си ги снимала самооооо, пусто да остане тоя новия апарат голяма работа hahaha

# 257
  • Мнения: 4 358
Мерси Крисче Hug излапаха се тия.Днес пак ще правя но друг чешит някакви Rolling Eyes

# 258
  • Мнения: 175
Пекох в порцеланови формички за крем карамел и брюле 
това много ме заинтригува
Имам огнеопорни стъклени купички за крем карамел, тип Duralex, но никога не съм пекла в тях. На водна баня ли печеш кексчетата? На колко градуса?

# 259
  • София
  • Мнения: 1 402
Записвам се в темата за да я следя, по Коледа си купих форма за 12 мъфина и с помощта на няколко човека и една съфорумка правя мъфини. Ще разгледам и вашите рецепти.

# 260
  • Мнения: 4 358
Пекох в порцеланови формички за крем карамел и брюле 
това много ме заинтригува
Имам огнеопорни стъклени купички за крем карамел, тип Duralex, но никога не съм пекла в тях. На водна баня ли печеш кексчетата? На колко градуса?


Моите формички са от едно време - порцеланови за крем - карамел.Много отдавна са купувани - по соц време Rolling Eyes.
Не съм пекла на водна баня.Наредих тези порцеланови формички с друга тавичка - просто да има какво да ги държи и пекох на 160 градуса около 20 мин.
Сега пак в тях почвам да правя Кокосовите мъфини на Петрина и пак ще покажа ако станат Peace

# 261
  • Мнения: 175
Бъни, благодаря   bouquet още малко ще се почудя и накрая ще си купя метални за крем карамел  Mr. Green Такива за мъфини така и не намерих никъде  Sad .

# 262
  • Мнения: 4 358
Бъни, благодаря   bouquet още малко ще се почудя и накрая ще си купя метални за крем карамел  Mr. Green Такива за мъфини така и не намерих никъде  Sad .
Абе има едни тави на Факелман в Хита ама нещо не ми хванаха вяра на мене.
Според мен тия моите форми с подходящи хартиени подложки къдравки са си екстра и затова спрях да търся тавичка.
Е ако намеря читава ще купя де Mr. Green

# 263
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Бъни, моята тава е точно такава- на Факелман. Пека без проблем,но вътре си слагам хартиени кошнички -хем е по-красиво,хем по-лесно се мие тавата  Mr. Green
 А защо ми се струва ,че портокаловите ти нямат глазура ?
 Днес пекнах едни портокалови и едни със спанак и сирене за закуска.

# 264
  • Мнения: 4 358
Биляна имат уж глазура ама сега като гледах други мъфини на други хора - в пъти по добри от моите.Явно рядка съм я направила глазурата Rolling Eyes
Сега направих и кокосовите на Петрина.Хубави са ще ги покажа по късно.Но портокаловите по ми харесаха май newsm78 на вкус.
С това въобще не омаловажама рецептата на Петрина  Peace Hug.Явно аз с кокоса по съм на Вие, но пък за други мъфиники нямах продукти.Та така.
Исках боровинковите на Тандури, ама друг път Heart Eyes

# 265
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
 Бъни, това да ти е проблема  Wink ,важното е че са станали вкусни. И вкъщи портокаловите много се тачат, но аз харесвам много и кокосовите -въпрос на вкус.
 Иначе имаше едни с какао, кока-кола и фъстъци,които са просто убийствени!( не помня на кого беше рецептата  Embarassed, но му благодаря   bouquet)

# 266
  • Мнения: 4 358
Ето ги кокосовите ми мъфини на Петрина.Опитах ги Peace Peace Peace

По големите пак пекох в същите порцеланови формички а по малкото кексче на преден план в чашка за кафе Mr. Green

# 267
  • Мнения: 22 867
Бъни, това да ти е проблема  Wink ,важното е че са станали вкусни. И вкъщи портокаловите много се тачат, но аз харесвам много и кокосовите -въпрос на вкус.
 Иначе имаше едни с какао, кока-кола и фъстъци,които са просто убийствени!( не помня на кого беше рецептата  Embarassed, но му благодаря   bouquet)

bilqna_69 , добре, че ми припомни тая вкусна рецептичка!   bouquet  Някъде по Коледа попаднах на нея, правих ги, много ми харесаха, щях да слагам рецептата им, но съм забравила в суетнята около празниците. Но тия дни ще ги направя пак. Peace

# 268
  • Мнения: 4 358
Лабрекс като ги направиш пак нали ще ги преведеш Praynig да не карам мъж ми горкия hahaha,че вече за луда ще ме обяви.
Не стига, че вечно го карам да помага и да гледа после с мене вашите снимки ooooh! ooooh! ooooh!

# 269
  • Мнения: 22 867
Лабрекс като ги направиш пак нали ще ги преведеш Praynig да не карам мъж ми горкия hahaha,че вече за луда ще ме обяви.
Не стига, че вечно го карам да помага и да гледа после с мене вашите снимки ooooh! ooooh! ooooh!

Бъни, заповядай, мила!  bouquet

За тестото:
•   150 гр брашно
•   3 ч.л бакпулвер
•   30 гр какао
•   150 гр захар
•   2 яйца
•   100 гр разтопено и охладено краве масло или маргарин
•   125 мл кока кола
•   50 гр фастъци (не солени)
•   
За глазурата:
•   100 гр пресята пудра захар
•   15 гр какао на прах
•   3-4 с.л кока кола.

50 гр фастъци за поръсване на кексчетата.

Приготвяне:
1.   Смесват се брашното, бакпулверът и какаото, пресяват се и се разбъркват със захарта.
2.   Добавят се яйцата, маслото/маргаринът и кока колата, разбива се около минута с миксер, добавят се фастъците и всичко хубаво се смесва.
3.   Тестото се сипва в 12 намаслени формички..
4.   Печем в нагрята фурна при температура 180°C ,около 25-30 минут.
5.   Приготавяме глазурата: Смесваме пудрата захар и какаото с кока колата до гъста кашичка, намазваме охладените кексчета и поръсваме с натрошените фастъци.
Предложение на авторката: Глазурата може да се замести с разтопен шоколад. (на нея така повече и харесват)
Кексчетата са сочни и не много сладки.

Общи условия

Активация на акаунт