Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 054
  • 609
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 950
Радвам се, че изглеждат добре моите мъфини. И са много вкусни освен това.  Grinning Рецептата е на Фрея. Дала е основна рецепта за мъфини. Ето я:
Основна рецепта

250 гр. браШно "сух продукт"
2 ч.л. бакпулвер "сух продукт"
2 яица "мокър продукт"
250 гр. кисело мляко "мокър продукт"
1 ч. л. сол "сух продукт"
75 мл. олио или 120 гр. маргарин или масло "мокър продукт"

С вилица бъркам всички мокри продукти. Сухите се смесват отделно. След това сухите се смесват с мокрите и пак с вилица бъркам. Накрая слагам добавките. Става за нула време. Аз обаче в киселото мляко слагам много малко сода. Тя дава тази рецепта и за сладките, но вместо сол със 100 г захар - не съм пробвала. От тук натам е импровизация. Аз слагам вътре сирене, кашкавал, маслини, розмарин (откраднах идеята от Pety), чубрица, каквото имам в момента. Отгоре посипвам със сусам, черен сусам, ким.

Дидка, дай рецепта - страхотни са!  Praynig

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Браво на всички майсторки!!!

Та, дилемата ми е дали №5 ще влязат във факелманската тава  newsm78
Билянка, ще влязат, аз си взех точно размер 5 от същия склад (към който бях насочена от теб)))   bouquet

Моля Ивейн за рецептата на Кафе мелнаж, че не можех да я открия никъде.
didibu, моля и за твоята рецепта.

# 227
# 228
  • Мнения: 22 867
Момичета, в магазините "левче" предлагат едни синички силиконови форми за кекс и за мъфини с различни форми. Цените са 2.00, 2.50, 3.00лв. Твърде евтини са и се чудя какво им е качеството. Някоя от вас да е купувала и ползвала от тези форми?  Моля ви за мнения!  bouquet   Питах в темата за въпроси, но хайде и тук да попитам, все пак използвате формички за мъфини и имате впечатления.

# 229
  • Мнения: 899
labrex, съмнителни са ми тези формички. Силиконът, ако не е обработен добре е опасен, отделят се вредни вещества при загряване. Не те съветвам да ги използваш  Hug .

# 230
  • Мнения: 175
Момичета, в магазините "левче" предлагат едни синички силиконови форми за кекс и за мъфини с различни форми. Цените са 2.00, 2.50, 3.00лв. Твърде евтини са и се чудя какво им е качеството. Някоя от вас да е купувала и ползвала от тези форми?  Моля ви за мнения!  bouquet   Питах в темата за въпроси, но хайде и тук да попитам, все пак използвате формички за мъфини и имате впечатления.

Вчера си ги купих и днес ги ползвах!
Въпреки огормните ми съмнения, притеснявах се да не се разтекат буквално, мъфинките се изпекоха идеално, отделиха се без проблем, измиха се сами...Т.е. всичко е супер, с изключение на това, че са по - плитки от германските например,  и не се бях замисляла за канцерогенен Е-фект! newsm78
Но по рентабилните магазини не намерих никакви интересни форми!

# 231
  • Мнения: 186
Моля Ивейн за рецептата на Кафе мелнаж, че не можех да я открия никъде.

Разтършувах се аз, прегледах де що бях минала в четене на рецепти. Не че я нямам копирана, но за да уважа източника, ще ти предоставя линка: Мъфини  “кафе  меланж”

# 232
  • Мнения: 22 867
labrex, съмнителни са ми тези формички. Силиконът, ако не е обработен добре е опасен, отделят се вредни вещества при загряване. Не те съветвам да ги използваш  Hug .

Umbra, не ми беше идвало на ум, че може да са опасни, имат фирма вносител, знам ли........просто цената ми се видя ниска в сравнение с тези, които предлагат в нета. Лошото е, че в България, като купуваш нещо по-скъпо, хич нямаш гаранции, че е и по-качествено.

Вчера си ги купих и днес ги ползвах!
Въпреки огормните ми съмнения, притеснявах се да не се разтекат буквално, мъфинките се изпекоха идеално, отделиха се без проблем, измиха се сами...Т.е. всичко е супер, с изключение на това, че са по - плитки от германските например,  и не се бях замисляла за канцерогенен Е-фект! newsm78
Но по рентабилните магазини не намерих никакви интересни форми!

maia4444, ти ме обнадеждаваш, харесаха ми формичките за мафини - на розички и още едни пак симпатични фигурки. А в други магазини и аз не съм виждала. Освен да се прежаля, пък може би хартиените подставчици ще ме спасят донякъде............
Благодаря ви, момичета за мненията!  bouquet

# 233
  • Мнения: 175


Лабрекс, аз си взех точно розичките, тъй като много се кефя на едни подобни на които се наслаждавам само виртуално, та каот ги дивях, изобщо не се замислих!
Както се вижда тези са доста ниски, но аз сложих смес както си трябва 2/3, другия път ще ги напълня догоре!
А това, че са по-ниски също е предимство, някак по -удобни са за почерпка/гости, офис.../, доволна съм!
Ще си взема и други модели, видях и кексови форми там!

# 234
  • Мнения: 175





Извинявам се, че се намесвам така в темата, както и за това че копирам директно снимките си от съседния форум, но понеже от доста време съм на вълна формички за мъфини, та се включвам в темата!
Това са солени мъфини, и са от една и съща смес, тези в силиконовата форма останаха така бели, а дъното им, си е златисто! Това за мен беше доста любопитно!
Тези самного удобни за оцветяване на кексовата смес с цветове, тогава стават свръх атрактивни!!!

# 235
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А в Метро или Пикадили дали има хартиени формички за мъфини?

# 236
  • Мнения: 2 768
И аз с такъв въпрос.
Купих си такава тава за мъфини, диаметър на дупките 4см. И сега не мога да намеря подходящ размер хартиени кошнички. Поне където търсих.



# 237
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
В Пикадили има Зенкер , 6 см са мисля.

# 238
  • Мнения: 2 768
Току що намерих в ибей точният размер  Grinning





До като пристигнат ще събера малко рецепти   bouquet

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 10:47 от eta

# 239
  • Мнения: 22 867
И аз с такъв въпрос.
Купих си такава тава за мъфини, диаметър на дупките 4см. И сега не мога да намеря подходящ размер хартиени кошнички. Поне където търсих.

И аз я имам, пека в нея без хартиени подложки, защото не съм намерила подходящи. Пробвала съм преди да сипя тестото, да намасля формичките или да ги облея само с вода. И в двата случая по стените остава от мъфинките. Не, че се чупят или залепват, вадя ги внимателно с помощта на един дървен шиш, но цялото гнездо остава с тънко покритие от тестото. Ще трябва да търся и аз хартиени кошнички.

maia4444 , мъфинките изглеждат чудесно!   bouquet И аз си взех от тези форми, ще видим какво ще се получи.

Общи условия

Активация на акаунт