Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 073
  • 609
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 496
radinna, това, което се сещам е,че може би не пресяваш бакпулвера. Аз задължително пресявам брашното заедно с бакпулвера (и ситото ми е доста гъсто) и изхвърлям около половин лъжичка пресяти едри кристалчета бакпулвер.



Едрите кристалчета не са ли лимоновата киселина, която слагат производителите? Thinking
Защото аз така мисля и не ги хвърлям, а ги връщам при брашното. Thinking

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 704
nurfeyster, благодаря!))) Рецептата не е някаква особена. Правих ги по Основната рецепта на Freya:
250 гр. браШно "сух продукт"
2 ч.л. бакпулвер "сух продукт"
2 яица "мокър продукт"
250 гр. кисело мляко "мокър продукт"
100 гр. захар "мокър продукт"
75 мл. олио или 120 гр. маргарин или масло "мокър продукт"


накрая добавих една чаша замразени горски плодове и това е.

мис арк, съвсем напълно възможно е))), но да ти кажа -и пресято и непресято - разлика не виждам в бухването.

marabu, твоя ли е рецептата със сушени кайсии? Вчера ги правих и не се получиха, та искам да питам разни неща.

# 197
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета!

Преди време покрай суетнята около Коледа бях поръчала на мъжа ми да ми купи формички за сладки. А той се върна с хартиени формички за кексчета. Mr. Green И попадайки на тази страхотна тема се запалих и започнах да живея с идеята, че ще приготвям мъфини. Набавих си формички за крем-карамел, набелязах си рецепти, огледах се за тънкости и ей ме на  chef днес направих една доза... Че съм започнала с генералните репетиции за първия рожден ден на сина ми. То не бяха питки, торти... ще ме изгонят от къщи , че не помагам в яденето, нали линия пазя Embarassed Та много искам да ви се похваля с моя резултат:
 

Правих ги по рецептата Мъфини "Кафе меланж". Вече не помня откъде точно я взех, но благодаря на авторката й или тази, която я е предоставила.
  bouquet

# 198
  • Мнения: 2 708
Ивейн, толкова се зарадвах на твоите мъфини Hug Hug Hug И са красиви, и си личи, че с мерак са правени, а идеята ти за подредба с чиниите мък е толкова мила, така се радвам когато някой създава красота и се стреми да я постига Wink Ама сега пък трябва да го похвалиш мъж ти, защото е бил напред с материала и ти е купил толкова ценни неща, които и ти не си знаела как да приготвяш. Той човека мъфинчета му са се ядяли, а ти да не ги схващаш тия работи Joy Joy Joy

# 199
  • Мнения: 186
Даааа, права си, добре си похапна човекът послучай осми март Grinning... Това ми беше за почерпка...
Много ти благодаря, Krische, за милите думи. Страхотно е чувството да получиш похвала особено от човек, към когото изпитваш някакъв респект. А колкото до оформлението винаги съм се стремяла да ми изглеждат красиво и най-простите манджи. Но откривайки кулинарните форуми разбирам, че наистина човек се учи докато е жив и има толкова много области, където може да претвори творческата си енергия...особено когато разполага с време и няма възможност да упражнява професията си...Съжалявам и че съм пропиляла толкова години в забързано ежедневие и съм пропуснала възможността да се развивам в тази толкова приятна и вскусна област....
Отплеснах се, извинете за отклонението. Embarassed
И между другото Честит празник на тези, които го чувстват като такъв!  bouquet

# 200
  • Мнения: 610
Здравейте майсторки на мъфини, малки кексчета и още нещо..... Simple Smile

От няколко дни само ви чета, преглъщам .... и ви се възхищавам   bouquet
Вчера си купих силиконови форми за мъфини   Party и веднага направих и аз.

Ето и моят първи опит - портокалови мъфини по рецепта на Umbra   bouquet


# 201
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Да ви почерпя и вас виртуално послучай вчерашния празник!

Това приготвих за колегите:

# 202
  • Мнения: 1 550
И от мен една виртуална почерпка за РД на синът ми вчера:

# 203
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Милен@ , да ти е живо и здраво синчето и много да ви радва  bouquet!

Видях идругите красоти, сложи ги и тук и обясни моля те как правиш цветенцата на тортичките за учителките - с някакви специални формички ли, очите ми изтекоха, вълшебни ръце имаш Peace!!!

# 204
  • Мнения: 623
Ужасно подстрекателска тема! Simple Smile
Изчетох я цялата много бързо.
Първите ми мъфини (по принцип) са по рецептата на marabu с крема сирене и замразени малини (поздравления  Flowers Bouquet ).По-лесна е,отколкото очаквах.Станаха чудесни - пухкави и вкусни.......въпреки,че още 5 минути в печката за по-добър загар нямаше да са излишни.Сложих пресни ягоди вместо малини.


В събота правих актуалните тези дни,както виждам  портокалови мъфини на Umbra.
Явно сме мислили еднакво за портокаловите кръгчета с bliznacite2004  Laughing, но няма как да снимам пак мъфините защото ги опапкахме.Нещо не се справих обаче с глазурата.Не знам затопля ли се или трябва повече да се разбърква,но побеля - така ли трябва да е?....Вкуса им е супер - с аромат на портокал и масло,коричката също ми хареса. Flowers Bouquet



Момичета,кажете къде се намира този магазин Щъркелите.Ако не може в темата,на ЛС,pls!
Иска ми се да си взема тава,хартиени подложки и някои други хубавини.

Милен@,всичко изглежда прекрасно. Peace

# 205
  • Мнения: 899
Страшни мъфини!

Радвам се, че моята портокалова импровизация така се котира  Laughing .


дидиБу
, глазурата не се затопля и да, трябва да стане снежно бяла. Както се вижда на моите снимки, при тогавашния ми опит не се получи, защото сложих повечко сок и е почти прозрачна. Иначе исках да е наситено бяла, както когато я правя с прясно мляко. Може и без нея, тя е по-скоро за аромат, мъфините са достатъчно сладки.

# 206
  • Мнения: 4 433
До сега само на Блонди бях правила,но ще направя и на Марабу с крема сирене  bouquet

# 207
  • Мнения: 623
Umbra,мерси за разяснението.Следващия път ще действам така,защото определено ще има бис smile3521......

# 208
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
здравейте аз само иска да кажа че вече няколко пъти правя мъфини и кокосови и портокалови -много се харесаха у дома но снимки няма да показвам защото ги пека във шолите за крем карамел и ме е срам -като виждам как изглеждат вашите

# 209
  • Мнения: 2 950
Момичета, трябват ми хартиени формички за мъфини за петък, но нямам възможност да обикалям много с децата. Мъжа ми търси последния път в Кауфланд, откъдето си купуваме винаги, но са свършили. Някой да знае дали се продават във Фамилия или някой друг магазин в района на Младост 1?

Общи условия

Активация на акаунт