Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 070
  • 609
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 704
radinna, това, което се сещам е,че може би не пресяваш бакпулвера. Аз задължително пресявам брашното заедно с бакпулвера (и ситото ми е доста гъсто) и изхвърлям около половин лъжичка пресяти едри кристалчета бакпулвер.

gloria_261, момичетата тук споделяха, че ако се пече само в хартиените форми, мъфините се разливат.

ето и аз да се отсрамя най-сетне със снимка

# 181
  • Мнения: 901
Съжалявам, че нахлувам така в темата, но съм решила да правя мъфини и се снабдявам с всичко необходимо за целта. Чета темата и си избрах няколко рецепти вече. Купих си хартиени формички на Факелман и въпроса ми е трябва ли задължително да си купя и тава за мъфини с дупчици или мога да ползвам само хартиените?Т.е. задължително ли хартиената формичка се слага в такава тавичка? Съжалявам за глупавия въпрос, но съм в чуденка... В Бургас на 1.03 ще отворят Кауфланд и сигуно от там ще се снабдя и с тавичка, но до тогава...

за хартиени кошници ще ти трябва и още една форма - тъй като тези хартиени не мога да запазят формата си по време на печенето и ще се разтече тестото..  затова метална или силиконова форма се застила с хартени кошници ... 




има кошници които държат форма  оттози тип
т

# 182
  • Мнения: 6 703
marabu , много благодаря за отговора!

# 183
  • Мнения: 952
gloria_261 - след като вече си се снабдила с хартиени формички, докато си купиш форма за мъфини може да слагаш хартиените кошнички в купички за крем карамел. Така няма да се разливат и ще стоят стабилно във фурната  Wink
Тефлонови тавички за 12бр. мъфини продават и в Метро.
Успех!  Peace Ще чакам скоро да се похвалиш с мъфините си.


# 184
  • Мнения: 6 703
Ralfieta   Hug, със сигурност ще се похваля още този уикенд Wink

# 185
  • Мнения: 901
и не само в шолите за карамел.. може и други шоли, купички.. дори чаши за кафе стига да са огнеупорни  Simple Smile

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Vivian,

мис арк е публикувала рецептата, по която правих банановите мъфини.

# 187
  • Мнения: 6 703
Момичета, не можах да се сдържа и още тази вечер ги направих WinkМъфини с боровинки по рецептата на Pety, аз забих и по парче орехче отгоре Simple Smile Станаха страхотни Heart EyesЕто и доказателството:

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 22:56 от gloria_261

# 188
  • Разград
  • Мнения: 3 110


Следващите ми мъфинки с течен шоколад.Рецептата е от форума-Лесен сладкиш без яйца(или нещо подобно),само че във формички.

# 189
  • Мнения: 12
Момичета имам революцонна новина  Laughing Laughing Laughing .Четох в едих сайт рецепта за мъфини и си я преписах.Ето я и нея :
Мъфини с пръчици
 2 яйца
1 чаена чаша захар
50 мл олио или масло
50 мл портокалов сок
1 чаена чаша брашно
1 ванилия
1/2 чаена лъжичка бакпулвер
50 грама шоколадови пръчници
Разбиват се яйцата със захарта в една купа.Прибавят се олиото(маслото),сока,пресятото брашно,бакпулвера и ванилията.Накрая се прибават шоколадовирте пръчици.Пече се на 180 градуса за около 25 минути.

П.П. Това са най-вкусните мъфини които съм правила!!!Правих ги в намаслена формичка за лазаня и в купички за крем карамел.Тайната на изваждането на мъфините от купичката за крем карамел е преди това да са намазани с масло,1-2 капки олио,брашно и хубаво размазване.   chef  chef  chef  chef  chef  chef  chef  chef  chef Grinning Simple Smile

# 190
  • Мнения: 12
Ааа и ако някоя от вас харесва портокалови мъфини да пише.Имам чудни рецепти  Simple Smile

# 191
  • Мнения: 6 703
Ето и моите мъфини от днес. Тези са със сирене, рецептата я взех от линка даден от explanet. Снабдих се и със метална форма за мъфини и сега  Party

# 192
  • Мнения: 12
gloria_261 Чудесни са   Hug Hug Hug Hug Peace

# 193
  • Мнения: 6 703
zlatina19951 , благодаря! Hug

# 194
  • Мнения: 150
blekuta, Страхотно изглеждат! По коя рецепта ги прави?
Взех си онзи ден такова чудо за махане на дръжките на чушки и мисля тази събота да ги направя с пълнеж от течен шоколад , малко със сладко и се чудя какви други да са за да изненадам за 8 март с пакетчета с мъфинки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт