Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 003
  • 609
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 12
Етр още един линк - http://4storing.com/572ao/19497ddb675a05177ab7292302f2cef3.html
Радвам се,че ви харесват.По-вкусно е,когато по средата сложите една бонбонка Таралежка (аз ползвам класик).Много са вкусни и същите мъфини с лешици вътре.

# 151
  • София
  • Мнения: 4 294
Eто и от мен едни мъфини с боровинки, а другите с ядки и парченца шоколад

# 152
  • Мнения: 164
Eдни мъфини с ядки

# 153
  • Мнения: 2 950
Изказвам специални благодарности към Фрея и ЧервеноВинце. Фрея, основната рецепта я правих за солени мъфини и станаха превъзходни. Правих с чубрица, черен пипер, розмарин, сусам, сирене - вълшебни. А сладките ги "откраднах" от ЧервеноВинце - правих с орехи, кокос, посипана захар, какао. Благодаря и на двете за основните рецепти.  Hug Hug Hug Hug

# 154
  • Мнения: 952
Отново любимите ни  кокосови мъфини


Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 15:47 от Ralfieta

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
И тук да си покажа банановите мъфини - невероятни, вервайте ми!

# 156
  • Мнения: 12
Сега правя едни мъфини.Етр ви и рецептата следмалко ще дам и снимки  Wink

2 ч.ч. брашно (200 гр.)
1 бакпулвер (10 гр.)
няколко капки есенция ром или ванилия
3/4 ч.ч. захар (100 гр.)
2 яйца
1 ч.ч. прясно мляко (200 мл.)
1/2 ч.ч. олио (100 мл.)
2 с.л. тъмно какао, препълнени
100 гр. течен шоколад (или блокче шоколад, начупено на парченца)
пудра захар за поръсване

1.Пресейте заедно брашното, ванилията и бакпулвера в голяма купа. Добавете захарта и разбъркайте добре. Ако използвате есенция, добавете я към млякото.
 
2. В друга купа с вилица разбийте яйцата, добавете постепенно олиото и накрая прясното мляко, в което предварително сте разтворили какаото.
 
3. Направете кладенче в средата на сухата смес и постепенно добавете яйчната смес, като се стараете да не разбърквате прекалено много.
 
4. Поставете хартиена кошничка във всеки отвор (или намажете с масло и поръсете с брашно).
 
5. Напълнете всеки отвор до 1/2 от височината с тесто. Отгоре поставете по малко течен шоколад (или парченче).
 
6. Допълнете с тесто до 3/4 от височината на отворите. Изпечете за около 20-25 минути в предварително загрята до 180 градуса фурна.
 
7. Извадете от фурната, охладете за около 5 минути и извадете кексчетата от формата. Поръсете отгоре обилно с пудра захар.

# 157
  • Мнения: 12
Тези също са страхотни.Опитвах ги в приятелка.Много са вкусни. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Продукти за 12 мъфина: 250 гр. краве масло, 200 гр. захар, 4 яйца, 250 гр. брашно, 1 бакпулвер, 1 лимон, пудра захар, малко грис, шоколадови пръчици или др. украса по желание Мъфините стават най-добре ако оставите всички продукти 1-2 часа на стайна температура. След това смесвам вече мекото краве масло със захарта и разбивам с миксер около 10 мин. докато стане на пяна. Смесвам брашното с бакпулвера и добавям към яйчената смес. Настъргвам кората на един лимон и прибавям към тестото. Аз използвам форма за мъфини от тефлон, но въпреки това я подмазвам леко с олио и посипвам всяка фрмичка с малко грис. Така мъфините не залепват, гриса им придава и една хрупкава коричка. Разпределям тестото в 12 формички, тестото не бива да стига до ръба на формичката, тъй като много се надига и се разлива. Пека в загрята фурна на 180 гр. около 25-30 мин. След това вадя формата от фурната и оставям мъфините да поизтинат малко. След около 15 мин ги вадя от формичките и ги заливам веднага с глазурата. За глазурата смесвам сока на един лимон с пудра захар докато се получи гъста смес. За тази глазура не могат да се дадат точни мерки, тъй като всеки лимон има различно количество сок. Накрая поръсвам мъфините с шоколадови пръчици и ги оставям да изстинат.

# 158
  • Мнения: 1 550
И от мен последно опечените:
Бананови кексчета с топинг от крема сирене

Шоколадови грахам кексчета

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 12:18 от Милен@

# 159
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 447
ЗДРАВЕЙТЕ едно въпросче харесах си рецептичката -досега не съм правила мъфини и много искам да опитам проблема ми в момента е че нямам формички -има ли някаква домашна алтернатива така че да мога веднага да си ги направя-ще съм ви благодарна ако ме посъветвате smile3547

# 160
  • Мнения: 22 867
ЗДРАВЕЙТЕ едно въпросче харесах си рецептичката [quote author=Ralfieta -досега не съм правила мъфини и много искам да опитам проблема ми в момента е че нямам формички -има ли някаква домашна алтернатива така че да мога веднага да си ги направя-ще съм ви благодарна ако ме посъветвате smile3547

В чашки за крем карамел - метални или от йенско стъкло. По-напред в темата някой беше писал, че използва дуралексови чашки.

# 161
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 447
благодаря много веднага ще опитам-а в тях дали трябва да сложа хартия или ще е достатъчно да ги намасля

# 162
  • Мнения: 22 867
благодаря много веднага ще опитам-а в тях дали трябва да сложа хартия или ще е достатъчно да ги намасля


betina, аз правя в йенски формички за крем карамел и ги намаслявах. Пак тук в темата прочетох, че е достатъчно да изплакнеш формичката/чашката с вода преди да сипеш сместта. Последния път ги правих така и нямаше никаква разлика от намаслените чашки, извадиха се без проблем. Хартиени подложчици не съм ползвала и не съм много наясно как се използват.

И ако използваш стъклени съдчета, слагай ги в студена фурна.


# 163
  • Мнения: 389
Tari Tasartir, търсих и в другата тема и видях, че не си давала рецептата за тези мъфини. Давай да пробваме и ние  Grinning

Милен@ , може ли и твоята рецепта? Снимките в момента не се виждат, (може да е от страницата, в която са), но ме заинтригува с бананите и това крема сирене.

# 164
  • Мнения: 1 550
Милен@ , може ли и твоята рецепта? Снимките в момента не се виждат, (може да е от страницата, в която са), но ме заинтригува с бананите и това крема сирене.
Vivian*, ще я преведа и пусна тези дни.

Общи условия

Активация на акаунт