Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 076
  • 609
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 321
цоцоланке,аз в козуначената тема точно това казах,че вече приличам все повече на чушка за пълнене  Joyслед всички изкушения. 5 дена издържам на Дюкан и после всичко отива по дяволите.  Laughing

# 46
  • Мнения: 899
Маме, страхотни са станали, направо ми се доядоха! Simple Smile А това със зелето ме разби!  Laughing
Сега ще отскоча и до другата тема, аз я избягвам, понеже съм на диета и да не се изкушавам.

mari_eta, твоите изглеждат много по-добре от моите, аз нещо глазурата не докарах тогава. Радвам се, че са ти харесали.


Два пъти правя в нея, но ги вадя на части, защото залепват. Формата беше намазана с олио и поръсена старателно с брашно. На Кайзер е. Моля дайте съвет, каква е разликата между кексовото тесто и тестото за мъфини, къде бъркам? И още един въпрос - формите обикновено са за 6 или 12 кексчета, а тестото е повече. Какво се случва с остатъка? Мога ли да сложа хартиените формички в неръждаеми чашки за крем-карамел и да очаквам хубава форма? Извинете за дългия пост и благодаря предварително!  bouquet

Следващия път намажи формата с твърда мазнина (маргарин или масло), би трябвало да не залепнат. А, когато дозата ми излезе повече, ползвам стъклени или неръждаеми чашки за крем карамел, формата си е идеално - разсипвам останалото тесто и слагам до другите, пека едновременно.

Милена, чудесна идея ми даваш така с издълбаването, имам подобно уредче и смятам да се възползвам Simple Smile .

# 47
  • Мнения: 901
аз използвам една Мазнина за печене ..правя я 1 път в месеца и я ползвам при всички видове печива... нищо не залепва с нея, а се мия лесно и бързо..съхранявам я в хладилник и ако е се втвърдила там изчаквам леко да се стопли и тогава мажа

а любимите ми мъфини са

Бананови мъфини с малина

едни от най- най бяха

Мъфини с боровинки

# 48
  • Мнения: 901
Мъфини с крема сирене и замразени малини



тези пък бяха едни от последните два варианта, но много вкусни както всъщност всичко от книгите на AWW

Бананови мъфини с кленов сироп

# 49
  • Мнения: 899
Ох, Марабу, тези с малините и крема сиренето са убийствени! Ще взема да ги направя за нашите, та поне да ги помириша  Laughing . Предполагам, че няма да е проблем, но все пак - имам само замразени череши, мога да използвам тях, нали?

Ти си царица на мъфините, отдавна съм те признала Simple Smile .

# 50
  • Мнения: 351
Сега само се записвам, но утре и аз ще сложа няколко рецепти и снимки на мъфините, които съм правила

# 51
  • Мнения: 901
Ох, Марабу, тези с малините и крема сиренето са убийствени! Ще взема да ги направя за нашите, та поне да ги помириша  Laughing . Предполагам, че няма да е проблем, но все пак - имам само замразени череши, мога да използвам тях, нали?

Ти си царица на мъфините, отдавна съм те признала Simple Smile .

 Joy ауу то пък една рошава царица съм - но мъфините наистина са лесни за приготвяне, а моите деца (и комшийските) се радват и ги изяждат, което е добре за мен и фигурата ми  Simple Smile, а са изяли доста тези деца

Мъфини и кексчета

Предполагам при използването на череши просто вкусът ще е по-различен само, но няма причина да не станат.

# 52
  • Мнения: 351
Малки кексчета


Продукти
3 яйца
1ч. ч. пудра захар
1п. масло
1ч. ч. брашно
1 ванилия
Яйцата се разбиват със захарта, след което се поставят разтопеното масло и брашното с ванилията. Получената смес се поставя в намазнените капсули. Върху всяка се слага орехова ядка

# 53
  • Мнения: 899
Joy ауу то пък една рошава царица съм - но мъфините наистина са лесни за приготвяне, а моите деца (и комшийските) се радват и ги изяждат, което е добре за мен и фигурата ми  Simple Smile, а са изяли доста тези деца

Мъфини и кексчета

Предполагам при използването на череши просто вкусът ще е по-различен само, но няма причина да не станат.


Е, сега, рошава, не рошава - все царица  Grinning . Колко лиги съм източила на списъка с мъфините, нямаш си и идея. Ще ги тествам с череши и ще докладвам.

# 54
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ето и първите ми мъфини,правени по рецепта на Петя-Мъфини със стафиди.


Като за първи път съм доволна,но има нещо,което искам да попитам.Сместа ми стана,според мен,доста гъста(такава ли трябва да бъде),та,добавих още малко прясно мляко.И друго,трудно се отлепват от хартиените форми,защо ли? newsm78

# 55
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И аз съм вече в отбора, днес си взех силиконова формичка за мъфини, почвам да избирам рецепти, спряла съм се на шоколадовите мъфини на Милен засега  Peace
Когато ги направя ще пусна и снимки  Hug

# 56
  • Мнения: 121
Ето и първите ми мъфини,правени по рецепта на Петя-Мъфини със стафиди.


Като за първи път съм доволна,но има нещо,което искам да попитам.Сместа ми стана,според мен,доста гъста(такава ли трябва да бъде),та,добавих още малко прясно мляко.И друго,трудно се отлепват от хартиените форми,защо ли? newsm78

Здравей, аз редовно правя мъфини по тази рецепта, много е сполучлива. И според мен сместа е прекалено гъста, затова вече слагам 2 яйца. Понякога изсипвам половината смес, слагам ягодово сладко и допълвам със сместа, става много вкусно. Simple Smile

# 57
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Jenny_71 ,и аз това си помислих,да сложа второ яйце.Следващият път така ще направя.

# 58
  • Мнения: 1 777
Ето и първите ми мъфини,правени по рецепта на Петя-Мъфини със стафиди.
Като за първи път съм доволна,но има нещо,което искам да попитам.Сместа ми стана,според мен,доста гъста(такава ли трябва да бъде),та,добавих още малко прясно мляко.И друго,трудно се отлепват от хартиените форми,защо ли? newsm78
Не знам защо сместа е станала по- гъста ,при мен се получава нормална смес.Съжалявам ,че така се е получило. Sad

# 59
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ето ги и моите шоколадови мъфини, прибавих към рецептата и препълнена с.л. какао.
Сега пека и останалите, получиха ми се 12 мъфина  Peace

Общи условия

Активация на акаунт