МАМА ВЕРЖИ ГУШНА СВОИТЕ СИНЧЕТА - ЗА ФЕВРУАРИ ТЕ СА НИ КЪСМЕТА II

  • 12 425
  • 285
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 30
Добро утро,при нас май ще е слънчево,а навън от сега е топличко!

Първо да чиститя на новите мами-Гал и Зитка!!!Да са им живи и здрави малките сладури-Жанет и Руслан!!!Голяма радост!

Ние днес сме на доки и малка разходка из града.
Крассина 77,не се шашкай още,имаш малко време,пък и бебето може ей сегичка да се излюпи,нищо не се знае!
Стискам палци на останалите мами!

# 181
  • Мнения: 152
МНОГО ДА СА ЩАСТЛИВИ И УСМИХНАТИ ДЕЦА ДА ПОРАСНАТ РУСЛАН И ЖАНЕТ. ЧЕСТИТО МАМИ!

Бульовче
, защо са ти слагали атропин, защото разкритито ти не е било пълно ли? А окситоцин слагаха ли ти(по принцип с него процедират най-често), да не кажа задължително- от което аз много се дразня. Когато раждах Никол не исках окситоцин, даже акушерката ми се учуди, чаках си 3 часа да си получа разкритието. Коагто казах,че имам напъни и ми сложиха окцитоцин за 5 мин. явно да се усилят напъните и родих за 15 мин.
Ще ходя на преглед и после ще дам отчет. Днес ми е термина, но бебето се бави. Ще преносвам май и започват да се въртят едни мисли в главата ми....дано всичко е наред и лекарката да ме успокои. Слънчев ден на всички

# 182
  • София,Младост 3
  • Мнения: 48
Добро утро и от мен.

ЧЕСТИТ МАЛЪК РУСЛАН НА ГАЛ! ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА НА ЗИТКА! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДОБРИ ДЕЦА!А НА ВАС БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ!  bouquet  bouquet


 newsm51 baloni baloni easter

Дарима,да искам да раждам нормално.Колкото и да е болезнено това еприродата и това е най доброто.Но като няма друг изход...
Но живот и здраве другагата седмица вероятно ще знам окончателно какво ме чака.Само да минава че съм кълбо от нерви.

# 183
  • Мнения: 806
Добро Утро на всички.

Огромно честито на Гал и Зитка  Hug  Много радост да ви донесат дългоочакваните бебенца.

Elfita Страхотна закуска - Благодаря.

Утре сме 5 мами с планирано секцио.  Момичета желая ви леко раждане  Hug и най красивите и здрави бебенца да ви се ококорят утре.   Мен ще ме изпишат най късно в неделя  Praynig Дай Боже всичко да е наред с бебо.

# 184
  • София
  • Мнения: 23
Здравейте мамчета,

ние от вчера сме си в къщи, но все още се адаптираме. Изобщо не съм имала време да чета назад, но се надявам и това да стане  Grinning Когато имам възможност ще гледам да се включвам

И понеже за това време е настанал истински бебевалеж и за да не пропусна някого:
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ СЪКРОВИЩАТА! МНОГО ДА ГИ РАДВАТ И СЛУШКАТ И ДА ПАПКАТ ДОБРЕ  Grinning

Лек ден и успех на тези, които днес е ДЕНЯТ  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Прегръщам ви всички   bouquet

# 185
  • Мнения: 1 795
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА ЖАНЕТ НА МАМА ЗИТКА И НА ЩАСТЛИВИЯ ТАТКО!
Да расте здрава и послушна!



Януш и на мен не ми се иска окситоцин, ама не знам дали някой ще ме пита. А ти си избий лошите мисли от главата, чакаме само хубави новини Peace

Албенче, всички мами запланувани за утре ще имате стиснати палци, а и тези, които още не знаят, че утре е техният ден също Praynig
Ти да не забравиш да попееш на тръгване Wink

# 186
  • София
  • Мнения: 117
Честити съкровища на Зитка и Гал да са живи, здрави и да пораснат щастливи дечица!
 newsm51За утре пожелавам много късмет на всички планирани майчета всичко да мине нормално! Flowers Four Leaf Clover

# 187
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 630
Честито на Зитка! Да ви е жива и здрава малката принцеса! Да ви слуша, да папка и да е много щастлива! На мама - бързо възстановяване!   bouquet

За чая от липа - бих пробвала, ама пусти германци, такова нещо нямат Confused

Късмет утре на всички мами с планирано секцио! Peace

# 188
  • Мнения: 152
Януш и на мен не ми се иска окситоцин, ама не знам дали някой ще ме пита. А ти си избий лошите мисли от главата, чакаме само хубави новини Peace


Daya9- те не питат за окситоцина, но имаш право да откажеш  Naughty. Аз си отказах и не ми сложиха, нямаше проблеми(даже акушерката ми се зарадва к за,че всичко по естествен път е най-добре). Но накрая явно се наложи да ми прелеят малко за последния 1 см разкритие и тогава слушах акушерката.

Забравих да пиша, че след раждане за по-бързо зарастване на раната и за падане на конците много помага промивка със смрадлика(някои я знаят като тетра). Бивацина също много добре действа, но аз минах без него. Със смрадлика за 5 дни бях ок. Не се налагаше да ми махат конците, сами си паднаха от смрадликата.

# 189
  • Мнения: 0
Честити бебешори на Гал и на Зитка! Много радост да им носят и бързо възстановяване!

# 190
  • Мнения: 24
Честита розова радост на мама Зитка и щастливият татко! Да им е жива и здрава и много много да ги радва
Сега чакаме добрите новини и от другите мами  Hug  Praynig

# 191
  • Мнения: 173
Честита радост на мама Зитка (аз точно вчера се замислих че ми се губи нещо) и на мама Гал Peace Да са им живи и здрави бебчета и много да ги слушкат  Hug
Успех утре на всички мами по план и не по план - всичко да мине бързо и леко  Praynig

Момичета, това чакане направо ме побърква, наистина последните дни са най-тежки! Всяка вечер се надявам да е "моята", ставам по 5-6 пъти до тоалетна, въртя се, не спя добре, но явно Беболино скоро не възнамерява да излиза. Чак в петък съм на ЖК, последната, досега нищо не са ми казали за шийката, само че нямам разкритие, а аз така се надявах да е час по скоро, че вече наистина нямам търпение  Sad

# 192
  • София
  • Мнения: 216
Ех, Гери, и аз се чувствам като теб  Hug, утре съм на тонове и да видим поне контракции имам ли, нямам ли, в понеделник доки ми каза, че главичката на бебчо е много ниско и до 4-5 дни ще стане, ама нямам разкритие, само омекнала и поизгладена шийка, а как не ми се чака повечеееее  Crazy

# 193
  • Мнения: 40
Привет на всички мамчета с душички и тумбачета  Hug
Мислех си че като родя ще влизам по-често в темите, ама не  newsm78 все изкача нещо за правене-е-е-е-е.
извинете ме, че чак сега влизам  Embarassed


betunga, не разбрах стигна ли до босилека и ако "да" на него ли отдаваш бързото раждане? Simple Smile

Да върнах се в къщи и започнах веднага - то всъшност, ако не беше босилека щях да си остана в боницата още на 29-ти. Изпих около 6-7 чаени чаши в продължение на 10-на часа. Не мога да гарантирам, че действа болко успокояващо  newsm78 но имам две лесни раждания с него и едно  продължително и трудно раждане без босилек - не можах да го пия, защото уж ме вкараха в боницата за задържане.
Абе с босилек без босилек - още веднъж пожелавам на чакащите мами лесно и успешно раждане!

Жълтият Ламтурник босилека беше от билкова аптека. На 200гр. една супена лъжичка - запарва се 10-15мин. и с повечко захар (захарта също помагала - силна енергина стойност) аз слагах на 200 две супени лъжици.
И не забравяйте - когато най-много ви боли - напъвайте така, че всеедно искате да осерете света  Peace Peace
Честито на мама Златка - нека е жива, здрава и много щастлива малката им принцеса   bouquet

Аде отивам да се кърмим, че Анди се опитва да ми наложи нейния режи, който за сега ми отърва.

# 194
  • София
  • Мнения: 216
Ехх, ама като гледам тук си има и старозагорки и настоящи и бивши има като мен, може напролет като можем да пътуваме вече с бебоците да си направим и някоя старозагорска среща, няма само Пловдив и Варна да си се събират, я:)))) Аз сега се сещам за червеношийка, зъбче (ако не се лъжа), бетунга и гери...ако има още, казвайте:)

Общи условия

Активация на акаунт