Енергийна медицина по Дона Идън

  • 82 370
  • 336
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 382
Излекувала ли се е в крайна сметка?
За първи път попадам в темата и ми е супер интересно.Имам дихателни проблеми,нещо като астма и се чудя дали да се захвана с това? Hug

# 166
  • Мнения: 730
Да, здрава е и предава своето знание  Simple Smile и най-вече опит.

# 167
  • Мнения: 1 520
ДОНА ИДЪН - КАК ДА ПРЕОДОЛЕЕМ ОТЧАЯНИЕТО ЧРЕЗ ДУХОВНО СВЪРЗВАНЕ


Когато хората са отчаяни, самотни, болни, страдащи от фи­зическа болка, разтревожени от неизлечимо заболяване или просто не можещи да намерят отговора, който болезнено тър­сят, следващото упражнение ще ги окуражи. То ще ви свърже със свещеното измерение на живота ви, ще ви изпълни с увере­ност, че не сте сами, и ще ви даде успокояващото разбиране, че всичко, което виждате, е само мигновен поглед върху много по-мащабна картина.
Ако ви е възможно, правете го навън, най-добре под звездите или на друго място, което ви изглежда съкровено. За мен това е вид молитва. Тя ме свързва с духовния свят. Наричам я Божес­твено проникване. (Време: 2 минути или повече)
1. Застанете изправени. Заземете се за момент. Поставете ръ­цете си с разперени пръсти върху бедрата, дишайте дълбоко, по­чувствайте стъпалата си върху земята и осъзнайте връзката си със земята, както енергията тече по пръстите ви, по бедра­та и отива в земята. Подготвяте се за свещена връзка.
2. Поемете дълбоко дъх, разтворете широко ръце и ги съберете на гърдите в молитвена поза.
3. Отново поемете въздух, разтворете широко ръце и ги вдигне­те нагоре. Погледнете към небето (виж фиг. 1). "Докоснете" небето с вдигнати ръце и почувствайте как то ви докосва в от­говор. Издишайте. Изпълнете се със съзнанието, че не сте сами във вселената и че заслужавате тази благословия от Небето. След малко може да усетите писък в ушите, бръмчене или топ­лина в ръцете. Вие току-що общувахте с лечебните енергии на космоса.
4. Загребете енергията с ръце и ги съберете пред гърдите. Там се намира вихърът, наречен Божествено проникване, и Небето прониква в сърцето ви с изцеление, докосва се до вашата истинска природа, поглежда към вас, но в по-широк план. Дори и да не получите отговори, знайте, че те ще ви се открият в най-подходящия момент.
5. Ако определено място в тялото ви се нуждае от лечение, пос­тавете заредените си ръце върху него и оставете енергията да потече навътре.



ДОНА ИДЪН: "Искам това упражнение да го направим всички заедно.
Когато сте отчаяни, обезверени, когато сте объркани и не знаете по кой път да тръгнете, когато сте се молили и никой не отговаря молитвите ви, това е едно прекрасно упражнение, което ще ви даде сили и ще ви окуражи.
Застанете изправени, заземете се за момент, почувствайте връзката си със Земята. Скръстете ръце като за молитва, разтворете ръцете и образувайки кръг, ги вдигнете към небето и го докоснете…
Представете си, че се къпете в сиянието на небето. Вдигайки ръце към небесата, вие прегръщате и загребвате енергия. Небесата проникват с цялата си лечебна енергия във вас. По този начин вие образувате спираловиден енергиен вихър, наречен Божествено проникване. Прегърнете, загребете и приберете тази вихрова спираловидна енергия. Можете да я вложите в Сърдечната чакра, както и във всяко друго място, което се нуждае от лечение...
Вие се свързвате с вашата духовна същност и призовавате лечебни сили. Ще се почувствате обичани, подкрепяни, разбрани и приети. Ще бъдете благодарни и обгрижвани.
Можете наистина да се излекувате и без да знаете никакви енергийни техники, само с това упражнение. Ще усетите топлина и изтръпване на ръцете. Съзнанието ни си спомня неща, дълбоко съхранявани в клетките ни, в моменти когато са необходими. Това е като откриване на нещо, което дълго време ви е чакало да си го припомните.
Ние имаме енергията на небесата, чувстваме, че не сме сами. Имаме енергията им в нашите ръце, съединена с нашата лична целебна енергия. Това е едно отлично упражнение, когато се чувствате изгубени, нямате правилните отговори и нищо не върви както трябва. Свързвате се с по-силните енергии отгоре и си помагате... Можем наистина да се излекуваме само с това упражнение. Хората го правят в различни части на света. Можете да го правите навсякъде, но то е особено силно, ако го правите сред природата и под звездите. Това е докосване до нещо свещено и здравословно..."

Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 09:54 от krem-karamel

# 168
  • Мнения: 1 520
Аууу, страхотна си krem-karamel Heart Eyes Благодаря ти bouquet При мен другите клипчета не се отварят и се канех като се прибера след месец да пергледам темата пак от началото и да преровя за линкове. Тези се зареждат супер лесно при мен Party

А пък ето тук /също китайски портал/ са всичките събрани на едно място, и се зареждат по-лесно Grinning

http://www.dangxia.net/q/p/?2532755-0.html

# 169
  • Португалия
  • Мнения: 3 944
момичета,търся линка с видеото на Дона за хронично главоболие

знам,че е тук някъде ,но не го откривам,моля подскажете Praynig-беше от китайските май    newsm78   bouquet

# 170
# 171
  • Португалия
  • Мнения: 3 944
krem-karamel ,  страхотна си   bouquet

# 172
  • Мнения: 1 652
krem- karamel и от мен Hug Hug Hug много гушки!
купих си книгата на Дона Идън преди седмица. Днес успях да изгледам първия диск и въпреки,че всичко, което видях там ми беше познато от книгата, много лесно се заучават нещата от диска. Горещо препоръчвам книгата с дисковете- струва си парите! Peace

# 173
  • Мнения: 1 520
Едно е да се мъчиш като учиш сам техниките, четейки книгата от А до Я, съвсем друго е да ти се показва всичко нагледно /ДВД-тата имам предвид/ -  Когато черпиш директно от извора е много по-лесно Hug

Аз първо свалих книгата от спиралата, но после реших че трябва да я имам и дадох 35 лв. от сърце Hug
И за следващата книга на Дона също ще дам. Само да излезе.

# 174
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Записвам се да чета и аз по темата. Много е интересна. Извинявайте за нарушаването на ритъма.

# 175
  • Мнения: 1 520
РЕПРОГРАМИРАНЕ НА МИСЛИ, ПОВЕДЕНИЕ, НАВИЦИ. ПРОМЯНА НА ФИЗИОЛОГИЧЕН ИЛИ ПСИХОЛОГИЧЕН НАВИК



"Темпоралното потупване" е древна техника, наскоро преоткрита наново. Най-напред е използвана на Изток като болкоуспокояващо средство, но се оказва много ефективна за разрушаване на стари привички и едновременно създаване на нови.
Потупването по протежение на темпоралната кост - като се започне от слепоочията и в кръг се стигне до задната част на ухото прави мозъка по-възприемчив и временно потиска другите сензорни импулси. Също така успокоява тройния енергетизатор, защото потупването става в посока, обратна на естествения му поток, а всъщност тройният енергетизатор най-решително управлява навиците на тялото. Успокоявайки онази част от нервната система, която се бори да запази старите навици, вие много по-лесно можете да формирате нов навик.
През 70-те години основателят на приложната кинезиология Джордж Гудхарт открил, че потупването по черепната линия между темпоралната и спеноидалната кост временно премахва механизмите, които пропускат сензорните импулси. Ако прилагате автосугестия или утвърждавате на глас нещо, докато потупвате, мозъкът ви ще е изключително податлив. Потупването по темпоралната кост също така улавя разликите между лявото и дясното полукълбо на мозъчната кора. Понеже при повечето хора в лявото полукълбо е закодирана критичност и скептицизъм, отрицателно формулираните твърдения са по-тясно свързани с начина, по който то функционира, и е по-вероятно то да ги приеме. За такива твърдения потупваме лявата страна главата. По подобен начин, тъй като дясното полукълбо възприема положителна информация, за позитивно формулирание твърдения потупваме дясната страна. Този модел действа обратно при някои левичари, но можете да тестувате енергийно, за да сте сигурни. Ако давате добър резултат при потупване на лявата страна, съпроводено с отрицателно формулирано твърдение, спазвайте инструкциите; в обратния случай сменете местата на "ляво" и "дясно" в инструкциите.
Започнете, като определите навик, отношение, автоматична емоционална реакция или свързано със здравето ви състояние, което желаете да промените. Опишете исканата промяна в едно изречение, заявено като положително твърдение, в сегашно време, сякаш желаното състояние вече е налице. Това може да не е вярно в момента, но изразява желанието ви да бъде истина в бъдеще. Например можете да кажете: "Когато съм под напрежение, запазвам спокойствие". Хубаво е и да напишете твърдението си.
След това повторете твърдението, като запазите същото значение, но го формулирате с отрицателни частици (например "не", "никога", "няма" и т. н.). Така "спокоен и балансиран" ще се трансформира в: "Когато съм под напрежение, вече не изпадам в стрес". Обърнете внимание, че смисълът остава положителен, независимо, че твърдението е изречено с отрицателни думи. Друг пример: "Ям за здраве и добро самочувствие и изпитвам удоволствие от храната" може да се преобразува в: "Не се храня поради тревога и принуда". "Ноктите ми растат дълги и здрави" става: "Повече не си гриза ноктите". (Време - около минута).
1. Започвайки от слепоочието, потупвайте лявата страна на главата отпред назад с трите средни пръста (показалец, среден и безименен) на лявата ръка (виж фиг. 48). Кажете негативно формулираната версия на твърдението, като спазвате ритъма на потупванията. Потупвайте достатъчно енергично, за да направите плътен контакт и да усетите лек тласък. Потупвайте отпред назад около пет пъти, като всеки път изказвате твърдението.
2. Повторете техниката отдясно, като потупвате с дясната ръка и използвате този път положителната форма на твърдението.
3. Повтаряйте процедурата по няколко пъти на ден. Колкото повече потупвате и утвърждавате новия модел, толкова по-силен е ефектът върху нервната ви система и полето на навиците.
Потупването на темпоралната кост е комбинация от множество мощни елементи, сред които повторение, автосугестия и препрограмиране на невроните. То влияе не само на мозъка, но и на всеки меридиан, така че посланието за намеренията ви се изпраща до всяка система в организма. Това е изкушаващо лесен метод за промяна на много модели, които не могат да се преодолеят единствено чрез силата на волята.

Удивителни са паралелите между физическите и емоционалните ни проблеми. Понякога поведението на даден орган започва да отразява начина, по който ние се държим. Ще използвам себе си за пример. Някой път ми е трудно да поставя ясни граници между мен и хората. Имайки предвид естеството на работата ми, това може да се окаже непреодолим проблем. Преди няколко години станах изключително податлива на инфекции. Като че ли тимусната ми жлеза, отговаряща за предпазването на организма от инфекции, моделираше поведението си аналогично на моето. Започнах да потупвам върху лявото си слепоочие твърдението: "Тимусната ми жлеза не позволява вече на чужди нашественици да проникват в организма ми", а отдясно: "Тимусната ми жлеза бдително съблюдава строги граници, които държат на разстояние чуждите нашественици". Не само устойчивостта ми към инфекции се подобри, но и способността ми да създавам граници между себе си и останалите.

Част от очарованието на този метод е, че като излагате намеренията си в рамките на две кратки изречения, понякога достигате до дълбоката същност на една сложна и учудваща връзка между тяло, ум и душа.
Съществува и друго приложение на точките за темпорално потупване - безмълвното им поглаждане вместо потупване. Това е едновременно успокояващо и утешаващо. Поставете пръстите си върху слепоочията от двете страни на главата и погалете темпоралните точки, като дишате дълбоко. Когато искате да задоволите някое силно желание, поглаждайте темпоралните точки от двете страни на главата едновременно и дишайте дълбоко. Ако например изпитвате паническо усещане за глад или желание да се поддадете на друго пристрастие, погладете темпоралните си точки. Много хора успокояват страстите си чрез този прост метод и чувството за паника отминава.

# 176
  • Мнения: 1 520
(Продължение)

Толкова съм убедена, че темпоралното потупване е най-доброто средство да регулираме живота си, че ми се иска да ви разкажа няколко случая, където то не е действало, тъй като те са поучителни как да го впрегнем в работа - т.е. какви грешки да не правим. Забелязала съм, че темпоралното потупване не въздейства, когато твърденията не са словесно точно конструирани. Думите трябва да са на език, който ви е добре познат. Понякога е за предпочитане изреченията да са изказани простичко, на възможно най-достъпен език, вместо да са моралистични, религиозни, в стил Нова епоха или други "маняшки" думи, които са далече от начина ни на мислене. Важно е също думите да са свързани с нашите ценности и да съответстват на чувствата така, че когато казваме нещо, да не излезе, че мислим за друго или се опитваме да отхвърлим основна потребност.
Една жена искаше да отслабне с 9 кг, а вместо това качи 15, използвайки този начин. От лявата си страна тя потупваше твърдението: "Вече не задържам наднорменото си тегло", а отдясно: "Стрелката на кантара ми сочи 75". Изреченията изглеждат правилни, но ефектът беше обратен. Помолих я да забележи дали мислите й следват думите, дали съзнанието й не се колебае или други образи не навлизат в него. Оказа се, че при всяко потупване й идвало на ум: "По дяволите, приличам на лелка, винаги ще имам тяло на лелка, накрая ще заприличам на (дебелата ми) леля Софи". Тя се потупвала с тази мисъл по пет пъти на ден. И е дало резултат! Мисълта и образът бяха много по-мощно внушение, отколкото старателно подбраните й твърдения. Впрочем жената отслабна значително, когато промени изреченията: отляво "Не съм наследила тялото на леля Софи", а отдясно "Наследила съм тяло, което може да бъде фино и гъвкаво".
Една моя приятелка реши да се откаже от пушенето, след като повече от година се бори с хронична кашлица. Научих я на темпоралното потупване. Потупвайки твърденията си "Вече не пуша" отляво и "Животът без цигари ми харесва" отдясно, започна да пуши като луда и изглеждаше много нещастна. Нещо в потупването засилваше навика й, а това много я безпокоеше. Независимо че потупването категорично имаше ефект, макар и обратен на желания, тя осъзна, че техниката действа и реши да се опита да я употреби в своя полза. Тя усещаше, че тревогата е ключът към проблема. Твърдението "Вече не пуша" провокираше безпокойството й, отчасти защото пушенето бе основният й метод за релаксация. Включвайки интуицията си, тя откри нова словесна формула. Отляво започна да потупва с думите: "Безпокойството вече не ме кара да пуша", а отдясно: "Вече пуша само за удоволствие и за да бъда здрава". Тревожността й рязко намаля и от пакет цигари дневно тя отиде на три цигари седмично. Удържа това положение в продължение на няколко месеца, използвайки запалваната от време на време цигара като мантра, като акт на медитация. Кашлицата й изчезна. Накрая тя напълно отказа цигарите.
Както при енергийното тестуване, а всъщност и при повечето неща в книгата, техниките често изискват повече неща от едно механично потупване.

Нека обобщим онова, което трябва да имате предвид: потупването на темпоралната кост, съпроводено със словесни изявления, ще бъде по-ефективно, ако: (1) твърдението за лявата страна съдържа поне една отрицателна думичка, а твърдението за дясната само положителни, (2) твърденията са хармонични с начина, по който обикновено мислите и се изразявате, (3) казвайки твърденията, задържате вниманието си върху думите и тяхното значение, (4) твърденията не ви карат да извършвате неща, които противоречат на вашата ценностна система или на основни ваши потребности. Наблюдавала съм успешното въздействие на темпоралното потупване при изключително широка гама от проблеми. То помага на хората да спрат цигарите, пиенето, преяждането. Помага за изграждането на себеувереност, оптимизъм и себеуважение. Прави имунната система устойчива срещу различни сериозни болести, подобрява метаболизма при опити за отслабване, засилва координацията при изграждане на нови умения. То е важен фактор при ограничаване развитието на рака, изчистване на екземи и понижаване на високо кръвно налягане.
Изберете поведение, емоция или физиологично състояние, което ви е цел. Формулирайте негативно твърдение, което да потупвате от лявата страна, и положително за дясната. Извършвайте потупването по четири-пет пъти дневно поне в продължение на седмица. При дълбоко вкоренените навици минава най-малко месец, преди резултатите да станат явни. Даже и да сте скептични, преценете сами въз основа на получените резултати.



Видео по темата:
http://v.youku.com/v_show/id_XNDgzMzkxODA=.html - Reprogramming Thoughts, Behaviour and Energy Habits
http://v.youku.com/v_show/id_XNDgzMzk2ODQ=.html - Reprogramming Summary

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 18:24 от krem-karamel

# 177
  • Португалия
  • Мнения: 3 944
сигурно 20 пъти съм го чела,и поне 20 съм гледала филмчетата...
обаче хич не съм добра в утвържденията,и затова все още не съм я пробвала техниката...а ми се иска,заради хранителни навици/и пристрастявания /
някой има ли резултат?
от неправилното  формулиране ме е страх newsm78

# 178
  • Мнения: 730
Много полезни неща krem-karamel    bouquet

# 179
  • Мнения: 1 520
сигурно 20 пъти съм го чела,и поне 20 съм гледала филмчетата... обаче хич не съм добра в утвържденията,и затова все още не съм я пробвала техниката...а ми се иска,заради хранителни навици /и пристрастявания/ някой има ли резултат? от неправилното формулиране ме е страх newsm78

Аз съм прилагала техниката за концентрация - при мен работи много добре. Но не знам дали е добре да кажа с какви утвърждения го правих, защото ако на мен ми "пасват" и отстрани звучат добре, то при друг може и да не е така. И задължително трябва да бъдат на майчин език.
Дона го е обяснила подробно.

П.С. Чета в английски сайтове, че някои са го прилагали успешно са сдобиване с повече пари Wink

Общи условия

Активация на акаунт